Reine Pflanzenölseife Lavendel (Mydło z olejkami roślinnymi o zapachu lawendy)

Reine Pflanzenölseife Lavendel

Mydło z olejkami roślinnymi Alterra o wspaniale świeżym zapachu lawendy produkowane jest z wartościowych, czystych olejków roślinnych. Łagodnie myje skórę i pomaga jednocześnie zachować odpowiednie jej nawilżenie. Subtelny zapach rozpieści Twoje zmysły.

mydła

• CI 77891

Dodanych produktów: 0

Napisanych recenzji: 13

Ok.

Kolejne przyjemne mydełko z Alterry. Dobrze się pieni i oczyszcza, jest łagodne i ma delikatny skład,a do tego cena jest przystępna. Podoba mi się też wygląd mydełka. Jedyne co mnie troszkę drażni to zapach, który nie do końca przypadł mi do gustu.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1157286].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 119

Napisanych recenzji: 979

bardzo dobre

Jest to chyba moja 6ta wersja mydełka z Alterry i jestem zadowolona mimo, że lawendy nie lubię.

* Mydełko zapakowane w ładny kartonik.

*Przystępna cena.

*Mała kostka, dobrze leży w dłoni.

*Nie roztapia się w mydelniczce.

*Pachnie rzeczywiście lawendą, nie jakoś tak sztucznie i nie czuć mocno mydlanego zapachu. Ja lawendy nie lubię, ale kupiłam je z ciekawości jak się sprawdzi.

*Bardzo dobrze się pieni.

*Nie ściąga skóry jak zwykłe mydła. Nie wysusza.
Można nim myć nawet buzię.

*Dobrze oczyszcza. Nawet do mycia pędzli się sprawdza.

Pod względem działania super. Jeśli ktoś lubi lawendę, to będzie jeszcze bardziej zadowolony, bo nie jest to sztuczna lawenda, tylko taka prawdziwa.

Używam tego produktu od: mies.
Ilość zużytych opakowań: jedna kostka

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1053861].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 35

Napisanych recenzji: 857

cudna lawenda

Mydlo kupilam jesienia, kiedy mialam napad na lawende. Mydlo w plynie stalo sobie na zlewie do mycia rak, ale do mycia calego ciala pod prysznicem i w kapieli lubie mydla w kostce( zreszta do rak tez, ale moi mezczyzni wola plynne). Do uzywania klasycznych mydel wrocilam pare lat temu, jak moja skora zaczela buntowac sie na kolorowe , pachnace zele pod prysznic. Ale uzywam recznie robionych mydel, ktore tez swoja cene maja. Alterra ciekawila mnie mnie od dawna. Nie kazde tanie mydlo musi byc zle. Powstrzymywaly mnie od wyprobowania niektore skladniki w mydlach Alterra, ktore nie powinny sie tam znajdowac. PO co w mydle tetrasodium czy jak sie to ten skladnik nazywa( mozliwe ze dokonalam literowki) , ale ciekawosc nie dawala mi spokoju. Uzywalam pare razy zwyklych szarych mydel, gdzie miedzy innymi i ten skladnik sie znajdowal i krzywda mi sie nie stala. Mydlo bylo delikatne dla mojej skory, wiec pomyslalam przymkne oko. Gdyby co, cenia jest smiesznie niska ( moje naturalne mydla kosztuje od 4€ w gore), wiec nie szkoda by bylo wywalic go do kosza, gdyby jednak podraznilo. Wykonczylam jedno recznie robione lawendowe mydlo i wzielam sie za lawendowa kostke Alterry. Mydlo bardzo ok. Uzywalo mi sie go dobrze. Moze nie jest az tak super przetluszczone, jak moje inne mydla, ale patrzac na to ile kosztuje, i ze do kupienia w drogerii za rogiem, to nie jest zle. Gwiazdke mniej daje, ze wyzej wspomniany skladnik, ktory w mydle w kostce nie jest potrzebny.
Jesli, kiedys z finansowych wzgledow, nie moglabym sobie pozwolic na zamawianie moich mydel, to Alterra jest dla mnie ,tanim zamiennikiem.

Używam tego produktu od: jesienia 2014 r.
Ilość zużytych opakowań: jedna kostka

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[983843].usefull || 0 }}% pomocna.

wrastające włoski

Dodanych produktów: 0

Napisanych recenzji: 354

Uwielbiam

Uwielbiam wszystkie mydła, jakie do tej pory używałam z alteryy.

+ piękny zapach, który odpręża
+ doskonały naturalny skład
+ śliczny kolorek mydełka
+ nie wysusza i nie podrażnia skóry
+ cena zarówno w promocji, jak i bez
+ wydajne
+ dostępność w każdym rossmannie

- jedyny drobny minus, który w sumie nie jest, aż takim minusem to fakt, że mydło mogłoby bardziej myć, ale generalnie nie przeszkadza mi to, aż tak:))

Nic tylko brać:)) Ideał wśród mydeł:))

Używam tego produktu od: wielu miesięcy

Ilość zużytych opakowań: w trakcie wielu różnych

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[942552].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 68

Napisanych recenzji: 384

Nie jest złe, ale zdecydowanie bardziej wolę inne warianty zapachowe

Mydło kupiłam.. bo lubię mydła Alterry i zmieniam warianty zapachowe. Póki co najlepsze okazało się różane, a lawendę wybrałam, bo uwielbiam zapachj lawendy. No cóż, ten zapach nie jest tak intensywny i mocny, jaki sobie wyobrażałam, co z resztą widać po składzie... zapachy imitujące zapach cytrusów.

Zapach niestety udaje tylko lawendę, mój nos takich podróbek nie toleruje i niestety używanie tego mydła zamaist być przyjemnością węchową, było w pewnym stopniu męczarnią. Nie tylko dla mnie, ale i dla reszty domostwa. Każdy stwierdził, że zwyczajnie śmierdzi proszkiem i płynem do płukania tkanin. Na szczęście zapach szybko się ulatnia. Nie jest to subtelny zapach, na pewno zmysłów nie rozpieści...

Mydło dobrze myje. Pieni się delikatnie, nie tworzy obfitej piany. Nietsety wysusza najbardziej ze wszystkich dotychczas stosowanych przeze mnie mydeł Alterry. Nie uczuliło mnie.

Kostka jest prostokątna, mnie ten kształt wyjątkowo irytuje, ponieważ wypada mi z rąk i często się wyślizguje. Plusem jest to, że zachowuje swój kształt do końca, nie rozpływa się pod wpływem wilgoci.

Mudło jest wydajne i tanie. Dostajemy je w kartoniku. Szata graficzna skromna i przyjemna dla oka. Dostępne w każdym Rossmannie.

Używam tego produktu od: dwa miesiące
Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[931902].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 7

Napisanych recenzji: 282

Wysusza skórę na wiór.

Zalety :
- Cena - groszowa sprawa.
- Dostępność - w każdym Rossmanie w ilościach (powiedziałabym) hurtowych.
- Dobrze się pieni.
- Wydajne.
- Nie rozpada się.
- Nie podrażnia.
- Nie uczula.

Wady :
- Zapach - nie jest to typowa lawenda - lekko przytępiona, proszkowa.
- Niesamowicie wysusza skórę. Po regularnym stosowaniu miałam problem żeby wyprowadzić moją skórę do stanu wyjściowego.

Używam tego produktu od: 3 miesięcy.
Ilość zużytych opakowań: jedno całe.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[889010].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 7

Napisanych recenzji: 378

bardzo przyjemne

Mydło jest taniutkie, bo ja zapłaciłam w promocji tylko 1,60. Łanie pachnie, dobrze się pieni.Jest łatwo dostępne, nie wysusza aż tak bardzo jak inne mydła w tej cenie. Oceniam je bardzo dobrze, może spróbuję jeszcze jego pomarańczową wersję.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[883341].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 87

Napisanych recenzji: 713

Fanką lawendy nigdy nie byłam i już chyba nie będę.

Zdecydowanie najgorsze alterrowskie mydło. Śmierdzi proszkiem do prania, watpliwa przyjemność i nie jest tak łagodne jak jego mydlani bracia. Lubię użyć mydło do twarzy i miejsc intymnych, z tym muszę uważać, piecze mnie po nim skóra, kiedy za mocno wyszoruję. Zupełnie nie przypadło mi do gustu. Nigdy nie byłam fanką lawendy, a teraz to już bardzo blisko do nienawiści.

Teoretycznie taka sama kostka, jak pozostałe z tej linii, tylko inny kolor i zapach, które odróżniają je od siebie. Poza tym konsystencja (twarda), piana (miękka), wydajność (bardzo dobra) identyczne, ale działanie jest o wiele agresywniejsze, dla mnie za silne. Nie spisuję całkowicie na straty, bo może to jakaś reakcja alergiczna, dlatego niech ma tą neutralną liczbę gwiazdek, ale polecać nie będę. Konwaliowe, czy choćby różane o niebo lepsze.

Używam tego produktu od: Miesiąca
Ilość zużytych opakowań: połowa kostki

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[853935].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 31

Napisanych recenzji: 320

Zwykłe mydło

Spodziewałam się czegoś więcej, może zbyt dużo. Mydło jak mydło- pieni się dobrze, myje. Skóra mimo obiecanych olejków pozostaje dość matowa i szorstka po umyciu, więc nadaje się według mnie tylko do rąk, może podsuszyć ciało. Pachnie najładniej tylko na początku, zapach zanika w miarę zużywania kostki. Nie łamie się ani nie kruszy podczas mycia.
Za tą cenę są do dostania lepsze, bardziej nawilżające mydła do rąk czy ciała.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: Jedno

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[804721].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 15

Napisanych recenzji: 215

Porządne mydło łagodne dla skóry.

Odkąd pamiętam zawsze myłam ciało żelami pod prysznic. Niedawno jednak odkryłam, że żele nasilają wysyp krost na moich plecach i dekolcie. Ostatnio ten problem zaostrzył się u mnie bardzo, całą górną część pleców i dekolt miałam w krostach, mniejszych, większych, bolących, niekiedy ropnych. Postanowiłam w ramach eksperymentu"przerzucić się" na mydło i muszę przyznać, że to było dobre posunięcie.
Plusy tego mydła:

+ zapach- intenywny, bardzo naturalny, przypomina woń prawdziwej wysuszonej lawendy; podczas kąpieli unosi się w całej łazience, jednak nie pozostaje zbytnio na skórze;
+ estetyczna, "zbita" kostka w fioletowym kolorze, dobrze leży w dłoni i wygodnie jej się używa;
+ nie rozpada się w mydelniczce pod wpływem wilgoci;
+ bardzo dobrze się pieni, tworzy kremową, delikatną pianę;
+ łatwo się spłukuje i nie pozostawia osadu na ciele;
+ bardzo dobrze myje i odświeża ciało;
+ nie pozostawia skóry ściągniętej ani podrażnionej;
+ dobry skład, nie zawiera tłuszczów zwierzęcych;
+ niska cena- 1,99, ja kupiłam w promocji za 1, 59, a więc to mydełko jest mega tanie;
+ ładne tekturowe opakowanie z miłą dla oka szatą graficzną;

To pierwsze mydło jakie spotkałam, które jest tak łagodne dla skóry. Używałam go codziennie do mycia ciała pod prysznicem, bardzo dobrze oczyszcza skórę, nie powoduje uczucia ściągnięcia, nie wyszusza skóry tak mocno, jak inne mydła, z którymi miałam wcześniej do czynienia. Skóra po umyciu tym mydłem jest czysta i gładka, bez żadnych podrażnień. Odkąd go używam mam mniej niedoskonałości na plecach i dekolcie( potwierdziło to moją teorię, że to żele pod prysznic po prostu zapychały moją skórę). Kilka razy umyłam nim twarz i też nic złego jej się nie stało.

Jako minus mogę wymienić tylko średnią wydajność, bo używane codziennie pod prysznicem to mydło starczyło mi na 3 tygodnie... liczyłam na trochę więcej, ale niska cena rekompensuje małą wydajność.
Na pewno będę wracać do tego mydła, chętnie też wypróbuję inne warianty mydeł Alterra, polecam;)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[796042].usefull || 0 }}% pomocna.