Saliker, Szampon przeciwłupieżowy

Saliker, Szampon przeciwłupieżowy

Szampon do włosów zalecany w stanach przebiegających z łuszczeniem i świądem spowodowanych łupieżem. Nie zawiera dziegci. Powoduje usunięcie łusek, zmniejsza świąd, przyczynia się do usunięcia podrażnień spowodowanych łupieżem i przywrócenia równowagi fizjologicznej skóry głowy. W swej orygianlnej recepturze, bez dodatku dziegci, zawiera optymalne połączenia:
- kwasu salicylowego 1,3% z LHA 0,1% działających keratolitycznie
-piroctone olamine 1% z glucasilem 0,2% działających przciwbakteryjnie i przeciwgrzybicznie
- capryloyl glycine 2% o działaniu modulującym złuszczanie, wydzielanie łoju i świąd
Saliker w którym wykorzystano bardzo łagodną bazę myjącą, skutecznie i bezpiecznie myje utrzymując równowagę fizjologiczna skóry głowy. Nadaje włosom puszystość, miękkość i połysk. Szybko się spłukuje i zapewnia łatwość rozczesywania. Do stosowania dowolnie często, na ogół dwa razy w tygodniu.

bylo calkiem, calkiem

nie byl zly, wlosy sie nie przetluszczaly, lupiez mam slaby, czasami go nie ma, to wina lakieru ktorego uzywam w duzych ilosciach. Szampon usunal swiad. Ogolem bylam zadowolona, maz tez nienarzekal. Jedyne ale to pojemnosc, ktora nie byla adekwatna do ceny. Szampon jest juz wycofajy, a na jego miejsce pokawil sie inny. Za ta sama cene mamy 200ml. No i zapach przyjemniejszy.

Miało być tak pięknie...

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: 1 i ostatnie

Poleciły mi szampon Kosmetyczka i Dermatolog, toteż spodziewałam się dobrych efektów... Niestety, szampon tylko nieznacznie usunął łupież, skóra zaczęła swędzieć jeszcze bardziej i na mojej głowie zaczęły pojawiać się dziwne ranki, które teraz muszę leczyć już specjalnymi lekami :( Faktycznie włosy bardzo się po nim plączą, są matowe i szorstkie, ale wydaje mi się, że mniej się po nim przetłuszczały. Do tego taka cena... Radzę omijać Saliker szerokim łukiem :|

nie na każdy łupież

używa go mój mąż, który ma łupież spowodowany łojotokowym zapaleniem skóry - na niego działa rewelacyjnie, ale faktycznie musi po nim używać odżywki do włosów - bo inaczej są niemożliwe do rozczesania.
Mi zdaża się nabyć lupieżu ale raczej od zastosowania złego, zbyt neutralnego dla skóry szamponu - paradoks:) Na mnie Saliker nie zadziałał a nawet podrażnił skórę.
Na moją przypadłość stosuję do płukania ocet jabłkowy lub kwasek cytrynowy i łupież znika, i włoski się mniej przetłuszczają.
Tak więc Saliker b. dobry ale nie dla każdego - to jest raczej preparat leczniczy niż kosmetyk

La Roche Posay Skin Checker

nieskuteczny :(

Bezzapachowy ??? Według mnie pachnie colą :) Jest bardzo wydajny, dobrze się pieni, szkoda tylko, że nie usuwa łupieżu. ;)Włosy po nim to jeden wielki kudeł, ale może ja po prostu już tak mam, że po każdym myciu bez odżywki mam jeden wielki kudeł :D W każdym bądź razie nie polecam.

eee...

Gęsty, bezzapachowy. Dobrze się pieni i spłukuje. Włosy wcale się po nim łatwo nie rozczesują, trzeba użyć odżywki. Dobrze myje i oczyszcza, ale nie ma wpływu na przetłuszczanie się włosów. Niestety, łupieżu nie usuwa, odkąd go stosuję łupież wprawdzie się trochę zmniejszył, ale wywołuje małe ranki na głowie, co go dla mnie dyskwalifikuje.