Dabur, Sesa Oil (Olejek pielęgnacyjny do włosów)

Dabur, Sesa Oil (Olejek pielęgnacyjny do włosów)

Cena już od 18,50 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Ajurwedyjsi środek powstrzymujący wypadanie włosów. Stymuluje wzrost gęstszych, zdrowych i długich włosów. Eliminuje łupież. Receptura olejku pochodzi ze starodawnych ajurwedyjskich pism. Składa się on z 18-tu bogatych w składniki odżywcze ziół, 5 olejków doskonale nawilżających włosy i mleka. Cała receptura przygotowana została według procesu Kshir Pak Vidhi, w którym zbilansowana mieszanka ziół połączona zostaje z mlekiem a następnie aktywowana poprzez 5 olejków.
Olejek jest bogaty w witaminy C i E. Jest to środek powstrzymujący wypadanie włosów, stymuluje wzrost gęstszych, zdrowych i długich włosów, eliminuje łupież. Regularne używanie oleju powoduje że włosy stają się lśniące i zdrowe a cebulki doskonale odżywione.
Produkt nie testowany na zwierzętach.

• Eclipta Alba (Bhringaraj),
  • Sugandhit Dravya 2%,
  • Colour : Quinazarine Green SS

Wzmacnia.

Barwa: brusztynowo- zielona
Zapach: specyficzny; cieżki, ziołowy, kadzidlany, orientalny, czuć naftę, kostkę rosołową; utrzymuje się na włosach nawet po zmyciu olejku
Konsystencja: stała w chłodnym pomieszczeniu, ciekła po rozgrzaniu; gęsta; trudno się spłukuje
Skład: wiele ekstraktów ziół

Aktualnie jestem w trakcie kuracji drugą buteleczką. Sesy używam raz w tygodniu. Najpierw rozgrzewam olej, np. pod ciepłym strumieniem prysznica, pozwalam mu na to aby się rozpuścił i zmienił konsystencję ze stałej na ciekłą, a następnie wylewam odrobinę na dłoń, rozcieram i wklepuję w nasadę wilgotnych, świeżo umytych włosów. Czynność powtarzam kilka razy, delikatnie masując skórę głowy. Odrobinę wklepuję także w końcówki włosów. Olej jest dość gęsty, przez to mało wydajny, dlatego staram się używać go oszczędnie. Mocno przeciąża włosy nałożony w nadmiarze. Znacznie bardziej niż inne oleje. Po pół godzinie, zmywam olej za pomocą szamponów ziołowych.

Efekty:
- po przeprowadzeniu kuracji zauważyłam, że włosy się wzmocniły
- znacznie mniej pozostaje ich na szczotce
- niestety, kuracji lepiej nie przerywać, ponieważ włosy znowu zaczynają wypadać
- olej hamuje wypadanie włosów
- włosy wyglądają na grubsze i są bardziej sztywne (spodziewałam się raczej tego, że będą lejące i błyszczące)

Jedna buteleczka 180 wystarczyła na 12 aplikacji (3 miesiące)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1350886].usefull || 0 }}% pomocna.

Bomba

Ten olejek jest rewelacyjny. Po ogrzaniu buteleczki w gorącej wodzie jest w sam raz gęsty, aby rozprowadzić go bez problemu na włosach. Jest wydajny. Zauważyłam, że po regularnym wcieraniu go w skórę głowy, zaczęły mi rosnąć baby hair a włosy stały się mocniejsze.

Ważną uwagą, jest to, że olejek ma bardzo intensywny zapach - takich indyjskich ziół wymieszanych z kwiatami. Nie da się obok niego przejść obojętnie - albo sie ten zapach kocha albo nienawidzi. Ja go kocham, dla mnie jest obłędny i wszystkie kosmetyki mogłyby mi nim pachnieć. Po umyciu włosów zapachu już nie czuć.

Minusem jest bardzo kiepska dostępność (można go znaleźć tylko na niektórych stronach internetowych) i wysoka cena. Olejek dobrze pielęgnuje włosy i sprawia, że po jego użyciu są miękkie i błyszczące.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1328816].usefull || 0 }}% pomocna.

Ciężki zapach ale działa!

Jak na hinduskie kosmetyki przystało olejek ma bardzo dobry skład. Nakładany na czystą skórę głowy dobrze działa na wzmocnienie cebulek. Niestety zapach nie każdy może się spodobać a szczególnie waszym facetom którzy lubią wąchać włosy swojej kobiety. ;) No ale cóż czasem trzeba się poświęcić.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1246916].usefull || 0 }}% pomocna.

Botox na włosy Lucyny

Bardzo dobry

Olejek kupiłam w celu zmniejszenia wypadania włosów i pobudzenia ich wzrostu, niestety w tej kwestii się nie sprawdził. Stosowałam go przed każdym myciem, głównie na skórę głowy i zostawiałam na około 3 godziny. Niestety nie zauważyłam zmniejszenia wypadania ani szybszego wzrostu. Być może pojawiło się kilka baby hair, ale nie jestem pewna czy to jego zasługa.

Plusy:
+nabłyszcza, wygładza i ujarzmia puszące się włosy
+nie obciąża, łatwo się zmywa przy pomocy łagodnego detergentu lub nawet odżywki
+nie obciąża
+bogaty skład - dużo ekstraktów ziołowych
+mimo dużej zawartości ziół nie wysusza włosów ani skóry głowy

Minusy:
-wysoka cena przy dość małej pojemności
-niezbyt przyjemny zapach, lepszy niż przy olejku amla, ale i tak śmierdzi...
-nie wpływa na porost i nie powstrzymuje wypadania

Podsumowując olejek jest całkiem przyjemny, być może kupię ponownie, ale raczej do stosowania na długość, gdyż wpływu na skórę głowy nie zauważyłam.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1242738].usefull || 0 }}% pomocna.

Nie dla mnie

Naczytałam się opinii przedstawiającyche sese w samych superlatywach. Pełna optymizmu kpiłam od razu dwie duże butle w drogerii internetowej. Wymęczyłam pierwszą i jestem w połowie drugiej, zmęczona zapachem tego olejku o rzadziuśkiej konsystencji i okropnym zapachu...
Producent obiecuje zahamowanie wypadania włosów, wzrost nowych, lśniących i gęstszych, nawilżonych. Dodatkowo kusi składem.
A jak to się ma do rzeczywistości- ponad cztery miesiące regularnego używania i włosy wypadają w ciągu dalszym, są cienkie i, czego wcześniej nie było, oklapnięte (nie tłuste i nie dlatego że używam go za dużo. Nie.) Nawilżone i lśniące? Gdzie tam. Ale jakże malowniczo oklapnięte i męcząco śmierdzące...
Jest jedna kwestia na plus- nie zniszczył mi bardziej włosów.
Więcej do niego nie wrócę, jak wykończę ostatnią butelkę, sesa odejdzie w niepamięć.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1226011].usefull || 0 }}% pomocna.

Mój Hit

Najlepszy olej jaki miałam .Włosy piękne mięsiste grube.Gdy zaczynam ją stosować moja fryzjerka zawsze pyta co robię z włosami że są tak dobrze odżywione.Zapach jak dla mnie ok chociaż moje dzieci zawsze pytają gdy jej używam czemu tak śmierdzę ;) No i niestety mało wydajna największe opakowanie starcza mi na 4 -5 olejowań włosy mam do ramion

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1160151].usefull || 0 }}% pomocna.

Uratowała moje włosy

Uratowała moje włosy od ścięcia, teraz nadal poprawia ich kondycję, włosy są gładkie i lśniące, koleżanki pytają mnie co robię że mam takie błyszczące włosy :).
Używam go na 2-3 godziny na suche włosy następnie myję włosy szamponem bez sls i efekt jest zawsze zadowalający !
Olejek jest zamknięty w ślicznej przyciągającej wzrok buteleczce
minusem tego olejku jest zdecydowanie zapach, czasem moze utrzymywać się dłużej co przeszkadza ponieważ ma on bardzo intensywny egzotyczny zapach. szczerze mówiąc na początku nie nawidziłam tego zapachu, śmierdział jak.... jak skarpetki, uryna? ale powoli przyzwyczaiłam się do jego zapachu i nawet go lubię.
Olejku nie polecam także trzymać za długo ponieważ ma bardzo dużo ziół w składzie co może przesuszyć włosy, a także jak każdy olej rozpulchnić włosy.
NAtomiast z tego olejku jak i Sesy Plus oraz Sesy egzotycznej (która ma troszkę delikatniejszy zapach jestem zadowolona)!

Używam tego produktu od: 3 lata
Ilość zużytych opakowań: 6 x 90ml

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1133611].usefull || 0 }}% pomocna.

Mój ulubieniec.

Uwielbiam Sesę za działanie na moich włosach.
Włosy zdecydowanie zyskały na kondycji - są błyszczące, sypkie, wygładzone i zdecydowanie zdrowsze.
Olejek jest też bardzo wydajny, jedna łyżka z nadwyżką pokrywa całe moje włosy do ramion.

Uwielbiam za działanie i zapach (tak, gustuję w takich kadzidlanych zapachach)

Jedynym minusem jest.. cena.

Ilość zużytych opakowań: 1,5 małej buteleczki

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1117611].usefull || 0 }}% pomocna.

Uwielbiam ten olejek!

Sesa jest olejkiem, który po prostu kocham.
Ponad rok temu miałam problem z wypadaniem włosów. Spowodowane to było najprawdopodobniej stresem, bo badania wyszły książkowo. W każdym razie zaczęłam stosować najróżniejsze rzeczy, żeby zniwelować problem i nic nie pomagało. W końcu przypomniałam sobie o Sesie, którą miałam kupić już dawno temu.
I powiem tak, opakowanie nie zachwyca . Zwykła, tandetna plastikowa buteleczka. Do tego cena ok 20 zł...
Ale nadszedł moment sprawdzenia i tu pozytywne zaskoczenie. Na dłoni pojawił się zielonkawy płyn o oszałamiającym zapachu. Tu zaznaczę, że nie każdemu może przypaść do gustu, bo dominują w nim ciężkie, orientalne, ziołowe nuty.
W użyciu olejek okazał się bardzo fajny, bo dobrze się rozprowadzał i nie tłuścił zbytnio. Nakładałam go na suche włosy i zostawałam na ok. 2h.
Ze zmywaniem nie było problemu, zwykły szampon dawał sobie radę.
Co ciekawe, zapach urzymywał się na włosach do kolejnego mycia.
A jak z działaniem? Po ok. 4 tyg. stosowania (nakładany raz w tyg) pojawił się wysyp baby hair :)
I tak jest do tej pory. Do tego, stan włosów znacznie się poprawił.

Plusy:
- wysyp baby hair
- zapach! Mam do niego po prostu słabość (mąż także ;))
- poprawa jakości włosa. Widać ewidentne odżywienie
- uspokoił wiecznie swędzącą skórę głowy
- skład
- jest wydajny

Minusy:
- buteleczka może być mało poręczna
- słabo dostępny. Ja kupuję w sklepie hinduskim , za większą wersję daję 36 zł

Jak dla mnie Sesa jest jednym z lepszych olejków (jak nie najlepszym) i na stałe zagościła w mojej łazience.

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: 1 małe i 1 duże

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1116246].usefull || 0 }}% pomocna.

bardzo dobry

Włosy olejuję regularnie od kilku lat i przetestowałam przez ten czas mnóstwo kosmetyków. Sesa jest ze mną od około pół roku i chętnie po nią sięgam. Na tle innych olejków wypada lepiej bo:
- po nałożeniu włosy są mniej tłuste niż po innych,
- bardzo ładnie wchłania się we włosy i skórę głowy,
- włosy są błyszczące i gładkie,
- eliminuje puszenie (mam włosy kręcone, a więc z tendencją do wysuszu),
Niestety olejek wbrew obietnicom nie eliminuje łupieżu, chociaż trochę go zmniejsza.
Używam go ok. 2-3 godziny przed myciem, na całą noc nie zostawiam ponieważ drażni mnie zapach i nie wyobrażam sobie spania w tej orientalnej chmurze.
Olejek jest bardzo wydajny.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1097721].usefull || 0 }}% pomocna.