Dabur, Sesa Oil (Olejek pielęgnacyjny do włosów)

Dabur, Sesa Oil (Olejek pielęgnacyjny do włosów)

Ajurwedyjsi środek powstrzymujący wypadanie włosów. Stymuluje wzrost gęstszych, zdrowych i długich włosów. Eliminuje łupież. Składa się on z 18-tu bogatych w składniki odżywcze ziół, 5 olejków nawilżających włosy i mleka. Olejek jest bogaty w witaminy C i E. Jest to środek powstrzymujący wypadanie włosów, stymuluje wzrost gęstszych, zdrowych i długich włosów, eliminuje łupież. Regularne używanie oleju powoduje że włosy stają się lśniące i zdrowe a cebulki doskonale odżywione. Produkt nie testowany na zwierzętach.

• Eclipta Alba (Bhringaraj),
  • Til Oil (Sesamum indicum) 25%,
  • Sugandhit Dravya 2%,
  • Colour : Quinazarine Green SS

włosowy KWC

Sesy używam mniej więcej co 2 mycia. Wystarczy łyżka na pokrycie gęstych włosów do łopatek. Najpierw wmasowuje w skórę głowy, potem w końcówki a następnie przeczesuje całość drewnianym grzebieniem z Body Shopu i rozprowadzam na reszcie włosów.

Już po pierwszym użyciu włosy były mięsiste, pełne objętości, błyszczące, ładnie się układały same z siebie. Po kolejnych miałam ogromny wysyp baby hair, Zauważyłam to szczególnie na "zakolach" które się spłyciły i mocno zagęściły. W dodatku te baby hair miały całkiem przyzwoitą grubość, nie były to żadne delikatne piórka.

Mam dosyć cienkie włosy, odkąd używam Sesy są jakby grubsze i zdecydowanie wzmocnione. Dodatkowo wmasowana w skórę głowy łagodzi również wszelkie problemy jakie mi się zdarzają - świąd, podrażnienie, przesuszenie.

Po zmyciu olejku nie potrzebuję już odżywki. Co najwyżej kropelkę czegoś na zabezpieczenie końcówek.

Nie mam żadnych obiekcji co do zapachu, szczególnie, że produkt nie jest perfumowany. Zapach jest jedynie wynikiem dodanych tam ekstraktów. Jest taki dusząco pudrowo-różano-indyjski.

Ulubiony zapach

Uwielbiam też zapach i fakt, że utrzymuje się na włosach po umyciu. Włosy rosną szybciej przy regularnym stosowaniu, ale raczej stosowałam go na skalp, bo czytałam że przesusza.

Wysyp babyhair!

Na olejek indyjski zdecydowałam się po pewnym czasie włosomaniactwa, by zatrzymać wypadanie włosów i uzyskać nowe! Zakupiłam go w internetowej drogerii, gdyż w stacjonarnych,popularnych drogeriach nie jest on dostępny. Opakowanie jest kompaktowe i poręczne. Ze względu na to,że głównym składnikiem jest olej kokosowy, olejek zmienia się w postać stałą i przed użyciem należy go podgrzać np. w misce z ciepłą wodą :)Czasami wydobycie olejku bywa kłopotliwe, gdyż otwór jest duży i można nalać go za dużo na dłonie. Zapach jest bardzo specyficzny, mi przywodzi na myśl bardzo mocne kadzidełka, których nie lubię. Naprawdę długo się przyzwyczajałam do tego zapachu, szczególnie przy nakładaniu na całonocne olejowanie włosów. Przejdźmy do działania. Olejek stosowałam na skórę głowy na noc lub na kilka godzin przed myciem. Obecnie stosuje na kilka godzin gdyż na całą noc zaczął być zbyt zapychający skórę głowy i powodował łupież. Na długości włosów niestety puszy zapewne ze względu na olej kokosowy. Jeżeli wasze włosy lubią ten olej to na pewno sprawdzi się przy nakładaniu na całość włosów.
Muszę przyznać,że olejek naprawdę działa! Mam mnóstwo babyhair, które rosną! Wydaje mi się,że nie zastopował wypadania włosów, natomiast na pewno pobudził wzrost nowych włosów i to w dużej ilości. Moja fryzjerka była w szoku ile nowych krótkich włosów pojawiło się na mojej głowie :) Efekty już po pierwszym miesiącu stosowania minimum raz w tygodniu! Polecam serdecznie!

najlepszy z olejków

Olejek sprawia, że moje włosy są lśniące i minimalnie przyciemnione. Od kiedy go używam nie męczę się już z łupieżem i nie mam problemów z rozczesywaniem swoich pasm. Co do porostu tu zauważyłam mnóstwo baby hair na czole. Zapach jest niezbyt ciekawy ale dla tych wszystkich efektów jestem w stanie go wytrzymać. Aplikacja zimą jak i jesienią jest ciut utrudniona, bo najpierw musimy zagotować wody i potrzymać chwilkę w niej butelkę aby olejek zmienił postać ze stałej na ciekłą.

Ukochana

Zdecydowanie mój ulubiony olejek do włosów, a przetestowałam chyba wszystki mieszanki i dużą część jednoskładnikowych olejów dostępnych na rynku. Mam pewność, że zawsze zadziała - hamuje wypadanie, przyspiesza porost, odżywia włosy i skórę głowy. Stosowana zbyt często może nieco obciążać, ale gdy chcemy zafundować sobie intensywną kurację na wypadanie, warto przeboleć. Lubię jej ziołowy zapach, kojarzy mi się z latem. Skuteczny pewniak. Dobra również do masażu skóry głowy. Obecnie używa jej mój chłopak i również zauważyliśmy u niego baby hair. :)

Gdybym mogła go gdzieś jeszcze dostać...

Miałam jakiś czas temu chrapkę na indyjskie kosmetyki i na małym stoisku z artykułami fryzjerskimi znalazłam właśnie Sesę (tam też znalazłam Amlę). Małe opakowanie kosztowało mnie gdzieś około 20 zł, nie pamiętam już. Teraz ciężko mi go gdziekolwiek dostać, a bardzo chciałabym powtórzyć z nim przygodę. Stosowałam go według zaleceń na opakowaniu, czyli robiłam nim masaż skóry głowy, a potem rozprowadzałam olejek na całej długości włosów. Potem zostawiałam na kilka godzin lub cała noc, a potem myłam włosy. Były potem takie miękkie i lśniące, a zarazem mocniejsze. Gdybym używała go znacznie częściej, być może zdziałałby więcej cudów. Szczególnie, że na opakowaniu widnieje informacja, że nie jest to kosmetyk, a bardziej produkt mający właściwości lecznicze. Bardzo intrygował mnie jego zapach, taki "kadzidlany" (jak to ujęła moja siostra). Opakowanie było jeszcze do opanowania, chociaż ryzyko wylania zbyt dużej ilości na dłoń istniało tak czy inaczej (z pełnowymiarowym byłoby więcej zabawy).
Bardzo chciałabym go jeszcze gdzieś upolować, to z nim zaczęłam przygodę z olejowaniem. A dzięki Sesie można było podnieść olejowanie do rangi indyjskiego rytuału :) .

świetny

Bardzo dobry produkt do włosów, wydajny, dający dobre efekty przy regularnym stosowaniu. Jedyne co jest minusem to zapach jakby kadzideł i zapach który pozniej zostaje na włosach nie jest ciekawy ale to nie skreśla produktu i nie umniejsza jego zaletom

Dobry!

Dobry indyjski olejek. Tańszy odpowiednik Amli z Khadi. Zawiera ciekawe, wartościowe indyjskie zioła + olej kokosowy. Bez zbędnych składników i alkoholu. Ma zielonkawy kolor i intensywny zapach. Nie przeszkadza mi on w użytkowaniu, choć wszystko czego się dotknie nim przesiąka. Bardzo ładnie nawilża włosy, dyscyplinuje jej, zmiękcza i wygładza, dodaje blasku. Chroni końcówki. Co ważne – nie przesusza, ich a obawiam się tego używając ziołowych kosmetyków włosowych. Plus za różne pojemności. Jest bardzo wydajny. W internecie można znaleźć go za ciekawą cenę.

Nie dla każdego

Generalnie produkt nie jest zły, bo faktycznie nawilża i dociąża włosy. Stosowałam na całą noc przed porannym myciem. Nie polecam jednak osobom ze skłonnością do wypadania. U mnie za każdym razem nasilał problem. Mam jeszcze połowę dużej buteleczki, nie wiem jak ją zużyję.

Świetny!

Widocznie przyspiesza porost włosów. U mnie nie poradził sobie z wypadaniem i zagęszczeniem, ale na prawdę włosy rosną po nim szybciej! Zwykle nakładam do na około godzinę przed myciem włosów i widzę efekty. Pierwsze opakowanie nakładałam na całą noc i myłam włosy rano i działał jeszcze lepiej.

Cudowny i nie do podrobienia

Moje odkrycie i niezawodna pomoc. Produkt kupiłam w drogerii internetowej, bo jego cena zawsze wydawała mi się równie wysoka jak jego sława, ale trafiłam na promocję i postanowiłam spróbować, byłam bardzo ciekawa.
To był strzał w dziesiątkę, a zapach uważam za uzależniający, choć dosadny, podoba się też osobom w moim otoczeniu, a tak się obawiałam. Jest po prostu kadzidlany.
Produkt reaguje na temperaturę, gdy odebrałam paczkę faktycznie był niemal ciałem stałym, bo dużo w składzie oleju kokosowego, który zazwyczaj solo nie działa zbyt dobrze na moje włosy. Gdy jest cieplej, jest płynny, lekko zielonkawy.
Co do działania to robi z moimi włosami to, co udało się nielicznym produktom do tej pory. Przede wszystkim wydobywa z nich piękny, zdrowy blask. Zdecydowanie je wzmocnił i pomógł na wzrost. Używam zarówno na skalp, czasami na całą noc i wtedy zapach utrzymuje się jeszcze ze 2 mycia. Zwłaszcza kiedy włosy poczują wilgoć to wydobywa się z nich. Czasami używam na długość, ale wtedy na krócej, bo jednak zioła mogą przesuszyć, wolę tego uniknąć. Czasami wcierałam w końcówki, ładnie go wchłonęły i wyglądały na zadbane. Odczuwam po nim też nieporównywalną z niczym miękkość. Chętnie wypróbuję inne produkty tej marki, ale temu olejkowi przez jeszcze długi czas pozostanę wierna.

cudowny

Olejek ma kontrowersyjny zapach (mnie tam się podoba, lubię kadziła) który utrzymuje się jeszcze do kilku myć. Fantastycznie działa na włosy, więc polecam nawet osobom które zrażą się zapachem, bo naprawdę warto! Włosy są po nim mięsiste, błyszczące, wyglądają bardzo zdrowo. Wolę go stosować na długość włosów niż na skalp, ponieważ spowodował u mnie wypadanie włosów. Ale na długości sprawdza się perfekcyjnie i tak też z niego korzystam.