Dabur, Sesa Oil (Olejek pielęgnacyjny do włosów)

Dabur, Sesa Oil (Olejek pielęgnacyjny do włosów)

Ajurwedyjsi środek powstrzymujący wypadanie włosów. Stymuluje wzrost gęstszych, zdrowych i długich włosów. Eliminuje łupież. Składa się on z 18-tu bogatych w składniki odżywcze ziół, 5 olejków nawilżających włosy i mleka. Olejek jest bogaty w witaminy C i E. Jest to środek powstrzymujący wypadanie włosów, stymuluje wzrost gęstszych, zdrowych i długich włosów, eliminuje łupież. Regularne używanie oleju powoduje że włosy stają się lśniące i zdrowe a cebulki doskonale odżywione. Produkt nie testowany na zwierzętach.

• Eclipta Alba (Bhringaraj),
  • Til Oil (Sesamum indicum) 25%,
  • Sugandhit Dravya 2%,
  • Colour : Quinazarine Green SS

cudowny

Olejek ma kontrowersyjny zapach (mnie tam się podoba, lubię kadziła) który utrzymuje się jeszcze do kilku myć. Fantastycznie działa na włosy, więc polecam nawet osobom które zrażą się zapachem, bo naprawdę warto! Włosy są po nim mięsiste, błyszczące, wyglądają bardzo zdrowo. Wolę go stosować na długość włosów niż na skalp, ponieważ spowodował u mnie wypadanie włosów. Ale na długości sprawdza się perfekcyjnie i tak też z niego korzystam.

Najlepszy olejek

Olejek który sprawdza się pod każdym względem. Zużyłam juz kilka opakowań, ale juz po pierwszym użyciu byłam mega pozytywnie zaskoczona. Włosy są fajnie nawilżone, dobrze się układają i co najważniejsze olejek pomógł mi w regeneracji zniszonczycn końcówek.

Dobry olej do włosów

Ten niezwykły śmierdziel, bo inaczej nie mogę określić jego zapachu ma niezwykłe działanie. Włosy po zostawieniu olejku na min. 2h są błyszczące, gładkie, sypkie, idealnie się je rozczesuję i wydają nie pogrubione. Niestety ma dość specyficzny zapach, co nie każdemu może podejść, jak dla mnie jest do zniesienia, chyba już się do niego przyzwyczaiłam. Nie da się ukryć, że po umyciu włosów nadal czuję jego woń. Co do samego mycia, zmywa się nawet dobrze, wiadomo trzeba umyć włosy dokładnie, aby uniknąć efektu przetłuszczonych włosów. Zwykle staram się go używać min. 2 razy tygodniu. Przy regularnym stosowaniu widać poprawę stanu włosów.

Drobne fale bez karbownicy KROK PO KROKU

Mistrzowski

Moje włosy były zniszczone i osłabione po kilku latach rozjaśniania, nie dawały się kręcić ani prostować, były przesuszone i wypadały. Zaczęłam stosować Sesę, po kilku miesiącach stosowania innych olejków i już po pierwszym użyciu zauważyłam efekt. Podczas gdy po innych olejkach moje włosy nie wyglądały na zadbane, ale na oklapnięte, z Sesą nie było tego problemu - włosy po wysuszeniu nie puszyły się i wyglądały zdrowiej. Po kilku tygodniach zauważyłam wysyp baby hair, a włosy stały się lśniące i sprężyste. Kilka miesięcy temu olejek zawieruszył mi się podczas remontu, na szczęście niedawno go znalazłam i chociaż moje włosy nie wymagają już nadprogramowej pielęgnacji, używam go raz na jakiś czas, nakładając go na kilka godzin. Działa cuda!

absolutny hit! :)

Na początku kolor mnie trochę przeraził, ale później byłam nim zachwycona. Stosowałam go do olejowania i tak jak przy innych olejach czasem jedno mycie nie wystarczało, tak w tym przypadku, nigdy nie miałam takiego problemu. Minusik za małą wydajność, ale w obliczu jego działania, nie ma to znaczenia :)

Cudowny olejek

Jestem zaskoczona efektem jaki uzyskałam w zaledwie jeden miesiąc. Od zawsze miałam problem z włosami były suche, łamliwe, i zniszczone farbowaniem dlatego postanowiłam skorzystać z tak zachwalanego oleju Sesa, zaznaczę że kilka lat temu stosowałam olejek Alma, który również mi służył bo włosy się wzmocniły ale zapach mnie odpychał do tego stopnia iż zrezygnowałam z jego używania. Natomiast olejek Sesa to istny skarb który sprawił że moje włosy odzyskały blask, sprężystość, przestały wypadać no i co najważniejsze trochę mi mój odrost przyciemniał dzięki czemu nie muszę tak często farbować. Używam go 2 razy w tygodniu i zostawiam na cała noc na włosach na które zakładam czepek aby nie pobrudzić pościeli

Ulubiony hinduski olejek :).

Bardzo lubię ten olejek :) , pomaga mi utrzymać włosy w dobrej formie. Do tego ma śliczny skład. Ogólnie przyśpiesza on wzrost włosów, odżywia je, działa na skórę głowy jak wcierka dzięki zawartości ziół w swoim składzie. Posiada w składzie mleko i olej kokosowy (który jest jego bazą), za co duży plus. Teraz kwestia sporna..a mianowicie jego zapach.. Jest mega kadzidlany i mega mega intensywny, na tyle że gdy olejkuję nim włosy to przesiąkają one jego zapachem aż do parunastu myć. Gdy są mokre wtedy najbardziej czuć jego zapach. Z jednej strony jest to plus dla mnie bo włosy ładnie pachną ale z drugiej minus bo zapach jest przeraźliwie mocny i nie każdemu się spodoba. Kolejna kwestia to jego opakowanie. Olejek dostajemy zapakowany w kartonik mały lub duży zależnie od pojemności olejku, w kartoniku mieści się ulotka oraz sam olejek zapakowany w plastikowe opakowanie. Dodam też że kartonik jest przesiąknięty zapachem Sesy. Opakowanie plastikowe w jakim znajduje się olej jest charakterystyczne dla Sesy jednak otwór do dozowania w nim jest za duży ale.. znalazłam na to patent ponieważ olejek zawiera zabezpieczenie w postaci sreberka. Ja natomiast go nie ściągam a robię w nim dziurkę grubszą igłą i mam dzięki temu fajny dozownik :). Olejek poza tym przyjmuje w chłodnej temperaturze postać stałą, tak jak robi to olej kokosowy :), to plus ponieważ gdy zabieram go na jakiś wyjazd to wstawiam go na noc do lodówki a potem pakuje do plecaka czy torby i olejek się nie wyleje. To fajne. Sesa to mój ulubiony olej hinduski/indyjski...jak kto woli. Mam po nim sypkie zdrowe ładnie układające się miękkie i błyszczące włosy :).

bez szału

U mnie ten olejek zdecydowanie nie sprawdzi się. Co prawda użyłam tylko jedno malutkie opakowanie więc nie ma co oczekiwac cudów . Jednak wolę naturalne olejki do pielęgnacji i nie aż tak nachalny zapach.

Jeden z ulubionych

Nakładam go zawsze przed myciem włosów, czasami chodzę z nim na głowie nawet przez pół dnia i wtedy na mnie działa najlepiej.

+ mi zdecydowanie przyśpiesza wzrost włosów
+wzmacnia włosy
+mam dużo baby hair
+włosy lśnią , są sprężyste
+ładnie się układają

+/- zapach -mocny zapach ziół mi nie przeszkadza, ale może być to kłopot :)
+/- cena - biorąc pod uwagę, że na moje włosy działa zbawiennie jestem wybaczyć dość wysoką cenę

Wzmacnia.

Barwa: brusztynowo- zielona
Zapach: specyficzny; cieżki, ziołowy, kadzidlany, orientalny, czuć naftę, kostkę rosołową; utrzymuje się na włosach nawet po zmyciu olejku
Konsystencja: stała w chłodnym pomieszczeniu, ciekła po rozgrzaniu; gęsta; trudno się spłukuje
Skład: wiele ekstraktów ziół

Aktualnie jestem w trakcie kuracji drugą buteleczką. Sesy używam raz w tygodniu. Najpierw rozgrzewam olej, np. pod ciepłym strumieniem prysznica, pozwalam mu na to aby się rozpuścił i zmienił konsystencję ze stałej na ciekłą, a następnie wylewam odrobinę na dłoń, rozcieram i wklepuję w nasadę wilgotnych, świeżo umytych włosów. Czynność powtarzam kilka razy, delikatnie masując skórę głowy. Odrobinę wklepuję także w końcówki włosów. Olej jest dość gęsty, przez to mało wydajny, dlatego staram się używać go oszczędnie. Mocno przeciąża włosy nałożony w nadmiarze. Znacznie bardziej niż inne oleje. Po pół godzinie, zmywam olej za pomocą szamponów ziołowych.

Efekty:
- po przeprowadzeniu kuracji zauważyłam, że włosy się wzmocniły
- znacznie mniej pozostaje ich na szczotce
- niestety, kuracji lepiej nie przerywać, ponieważ włosy znowu zaczynają wypadać
- olej hamuje wypadanie włosów
- włosy wyglądają na grubsze i są bardziej sztywne (spodziewałam się raczej tego, że będą lejące i błyszczące)

Jedna buteleczka 180 wystarczyła na 12 aplikacji (3 miesiące)

Bomba

Ten olejek jest rewelacyjny. Po ogrzaniu buteleczki w gorącej wodzie jest w sam raz gęsty, aby rozprowadzić go bez problemu na włosach. Jest wydajny. Zauważyłam, że po regularnym wcieraniu go w skórę głowy, zaczęły mi rosnąć baby hair a włosy stały się mocniejsze.

Ważną uwagą, jest to, że olejek ma bardzo intensywny zapach - takich indyjskich ziół wymieszanych z kwiatami. Nie da się obok niego przejść obojętnie - albo sie ten zapach kocha albo nienawidzi. Ja go kocham, dla mnie jest obłędny i wszystkie kosmetyki mogłyby mi nim pachnieć. Po umyciu włosów zapachu już nie czuć.

Minusem jest bardzo kiepska dostępność (można go znaleźć tylko na niektórych stronach internetowych) i wysoka cena. Olejek dobrze pielęgnuje włosy i sprawia, że po jego użyciu są miękkie i błyszczące.

Ciężki zapach ale działa!

Jak na hinduskie kosmetyki przystało olejek ma bardzo dobry skład. Nakładany na czystą skórę głowy dobrze działa na wzmocnienie cebulek. Niestety zapach nie każdy może się spodobać a szczególnie waszym facetom którzy lubią wąchać włosy swojej kobiety. ;) No ale cóż czasem trzeba się poświęcić.