Polecamy: 3 DNI DO BIELI

Dabur, Sesa Oil (Olejek pielęgnacyjny do włosów)

Dabur, Sesa Oil (Olejek pielęgnacyjny do włosów)

Ajurwedyjsi środek powstrzymujący wypadanie włosów. Stymuluje wzrost gęstszych, zdrowych i długich włosów. Eliminuje łupież. Składa się on z 18-tu bogatych w składniki odżywcze ziół, 5 olejków nawilżających włosy i mleka. Olejek jest bogaty w witaminy C i E. Jest to środek powstrzymujący wypadanie włosów, stymuluje wzrost gęstszych, zdrowych i długich włosów, eliminuje łupież. Regularne używanie oleju powoduje że włosy stają się lśniące i zdrowe a cebulki doskonale odżywione. Produkt nie testowany na zwierzętach.

• Eclipta Alba (Bhringaraj),
  • Nilibhrungandi Oil 8%,
  • Til Oil (Sesamum indicum) 25%,
  • Sugandhit Dravya 2%,
  • Colour : Quinazarine Green SS

Ulubiony hinduski olejek :).

Bardzo lubię ten olejek :) , pomaga mi utrzymać włosy w dobrej formie. Do tego ma śliczny skład. Ogólnie przyśpiesza on wzrost włosów, odżywia je, działa na skórę głowy jak wcierka dzięki zawartości ziół w swoim składzie. Posiada w składzie mleko i olej kokosowy (który jest jego bazą), za co duży plus. Teraz kwestia sporna..a mianowicie jego zapach.. Jest mega kadzidlany i mega mega intensywny, na tyle że gdy olejkuję nim włosy to przesiąkają one jego zapachem aż do parunastu myć. Gdy są mokre wtedy najbardziej czuć jego zapach. Z jednej strony jest to plus dla mnie bo włosy ładnie pachną ale z drugiej minus bo zapach jest przeraźliwie mocny i nie każdemu się spodoba. Kolejna kwestia to jego opakowanie. Olejek dostajemy zapakowany w kartonik mały lub duży zależnie od pojemności olejku, w kartoniku mieści się ulotka oraz sam olejek zapakowany w plastikowe opakowanie. Dodam też że kartonik jest przesiąknięty zapachem Sesy. Opakowanie plastikowe w jakim znajduje się olej jest charakterystyczne dla Sesy jednak otwór do dozowania w nim jest za duży ale.. znalazłam na to patent ponieważ olejek zawiera zabezpieczenie w postaci sreberka. Ja natomiast go nie ściągam a robię w nim dziurkę grubszą igłą i mam dzięki temu fajny dozownik :). Olejek poza tym przyjmuje w chłodnej temperaturze postać stałą, tak jak robi to olej kokosowy :), to plus ponieważ gdy zabieram go na jakiś wyjazd to wstawiam go na noc do lodówki a potem pakuje do plecaka czy torby i olejek się nie wyleje. To fajne. Sesa to mój ulubiony olej hinduski/indyjski...jak kto woli. Mam po nim sypkie zdrowe ładnie układające się miękkie i błyszczące włosy :).

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1571656].usefull || 0 }}% pomocna.

bez szału

U mnie ten olejek zdecydowanie nie sprawdzi się. Co prawda użyłam tylko jedno malutkie opakowanie więc nie ma co oczekiwac cudów . Jednak wolę naturalne olejki do pielęgnacji i nie aż tak nachalny zapach.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1497101].usefull || 0 }}% pomocna.

Jeden z ulubionych

Nakładam go zawsze przed myciem włosów, czasami chodzę z nim na głowie nawet przez pół dnia i wtedy na mnie działa najlepiej.

+ mi zdecydowanie przyśpiesza wzrost włosów
+wzmacnia włosy
+mam dużo baby hair
+włosy lśnią , są sprężyste
+ładnie się układają

+/- zapach -mocny zapach ziół mi nie przeszkadza, ale może być to kłopot :)
+/- cena - biorąc pod uwagę, że na moje włosy działa zbawiennie jestem wybaczyć dość wysoką cenę

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1489756].usefull || 0 }}% pomocna.
Salon fryzjerski

Wzmacnia.

Barwa: brusztynowo- zielona
Zapach: specyficzny; cieżki, ziołowy, kadzidlany, orientalny, czuć naftę, kostkę rosołową; utrzymuje się na włosach nawet po zmyciu olejku
Konsystencja: stała w chłodnym pomieszczeniu, ciekła po rozgrzaniu; gęsta; trudno się spłukuje
Skład: wiele ekstraktów ziół

Aktualnie jestem w trakcie kuracji drugą buteleczką. Sesy używam raz w tygodniu. Najpierw rozgrzewam olej, np. pod ciepłym strumieniem prysznica, pozwalam mu na to aby się rozpuścił i zmienił konsystencję ze stałej na ciekłą, a następnie wylewam odrobinę na dłoń, rozcieram i wklepuję w nasadę wilgotnych, świeżo umytych włosów. Czynność powtarzam kilka razy, delikatnie masując skórę głowy. Odrobinę wklepuję także w końcówki włosów. Olej jest dość gęsty, przez to mało wydajny, dlatego staram się używać go oszczędnie. Mocno przeciąża włosy nałożony w nadmiarze. Znacznie bardziej niż inne oleje. Po pół godzinie, zmywam olej za pomocą szamponów ziołowych.

Efekty:
- po przeprowadzeniu kuracji zauważyłam, że włosy się wzmocniły
- znacznie mniej pozostaje ich na szczotce
- niestety, kuracji lepiej nie przerywać, ponieważ włosy znowu zaczynają wypadać
- olej hamuje wypadanie włosów
- włosy wyglądają na grubsze i są bardziej sztywne (spodziewałam się raczej tego, że będą lejące i błyszczące)

Jedna buteleczka 180 wystarczyła na 12 aplikacji (3 miesiące)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1350886].usefull || 0 }}% pomocna.

Bomba

Ten olejek jest rewelacyjny. Po ogrzaniu buteleczki w gorącej wodzie jest w sam raz gęsty, aby rozprowadzić go bez problemu na włosach. Jest wydajny. Zauważyłam, że po regularnym wcieraniu go w skórę głowy, zaczęły mi rosnąć baby hair a włosy stały się mocniejsze.

Ważną uwagą, jest to, że olejek ma bardzo intensywny zapach - takich indyjskich ziół wymieszanych z kwiatami. Nie da się obok niego przejść obojętnie - albo sie ten zapach kocha albo nienawidzi. Ja go kocham, dla mnie jest obłędny i wszystkie kosmetyki mogłyby mi nim pachnieć. Po umyciu włosów zapachu już nie czuć.

Minusem jest bardzo kiepska dostępność (można go znaleźć tylko na niektórych stronach internetowych) i wysoka cena. Olejek dobrze pielęgnuje włosy i sprawia, że po jego użyciu są miękkie i błyszczące.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1328816].usefull || 0 }}% pomocna.

Ciężki zapach ale działa!

Jak na hinduskie kosmetyki przystało olejek ma bardzo dobry skład. Nakładany na czystą skórę głowy dobrze działa na wzmocnienie cebulek. Niestety zapach nie każdy może się spodobać a szczególnie waszym facetom którzy lubią wąchać włosy swojej kobiety. ;) No ale cóż czasem trzeba się poświęcić.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1246916].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo dobry

Olejek kupiłam w celu zmniejszenia wypadania włosów i pobudzenia ich wzrostu, niestety w tej kwestii się nie sprawdził. Stosowałam go przed każdym myciem, głównie na skórę głowy i zostawiałam na około 3 godziny. Niestety nie zauważyłam zmniejszenia wypadania ani szybszego wzrostu. Być może pojawiło się kilka baby hair, ale nie jestem pewna czy to jego zasługa.

Plusy:
+nabłyszcza, wygładza i ujarzmia puszące się włosy
+nie obciąża, łatwo się zmywa przy pomocy łagodnego detergentu lub nawet odżywki
+nie obciąża
+bogaty skład - dużo ekstraktów ziołowych
+mimo dużej zawartości ziół nie wysusza włosów ani skóry głowy

Minusy:
-wysoka cena przy dość małej pojemności
-niezbyt przyjemny zapach, lepszy niż przy olejku amla, ale i tak śmierdzi...
-nie wpływa na porost i nie powstrzymuje wypadania

Podsumowując olejek jest całkiem przyjemny, być może kupię ponownie, ale raczej do stosowania na długość, gdyż wpływu na skórę głowy nie zauważyłam.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1242738].usefull || 0 }}% pomocna.

Nie dla mnie

Naczytałam się opinii przedstawiającyche sese w samych superlatywach. Pełna optymizmu kpiłam od razu dwie duże butle w drogerii internetowej. Wymęczyłam pierwszą i jestem w połowie drugiej, zmęczona zapachem tego olejku o rzadziuśkiej konsystencji i okropnym zapachu...
Producent obiecuje zahamowanie wypadania włosów, wzrost nowych, lśniących i gęstszych, nawilżonych. Dodatkowo kusi składem.
A jak to się ma do rzeczywistości- ponad cztery miesiące regularnego używania i włosy wypadają w ciągu dalszym, są cienkie i, czego wcześniej nie było, oklapnięte (nie tłuste i nie dlatego że używam go za dużo. Nie.) Nawilżone i lśniące? Gdzie tam. Ale jakże malowniczo oklapnięte i męcząco śmierdzące...
Jest jedna kwestia na plus- nie zniszczył mi bardziej włosów.
Więcej do niego nie wrócę, jak wykończę ostatnią butelkę, sesa odejdzie w niepamięć.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1226011].usefull || 0 }}% pomocna.

Mój Hit

Najlepszy olej jaki miałam .Włosy piękne mięsiste grube.Gdy zaczynam ją stosować moja fryzjerka zawsze pyta co robię z włosami że są tak dobrze odżywione.Zapach jak dla mnie ok chociaż moje dzieci zawsze pytają gdy jej używam czemu tak śmierdzę ;) No i niestety mało wydajna największe opakowanie starcza mi na 4 -5 olejowań włosy mam do ramion

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1160151].usefull || 0 }}% pomocna.

Uratowała moje włosy

Uratowała moje włosy od ścięcia, teraz nadal poprawia ich kondycję, włosy są gładkie i lśniące, koleżanki pytają mnie co robię że mam takie błyszczące włosy :).
Używam go na 2-3 godziny na suche włosy następnie myję włosy szamponem bez sls i efekt jest zawsze zadowalający !
Olejek jest zamknięty w ślicznej przyciągającej wzrok buteleczce
minusem tego olejku jest zdecydowanie zapach, czasem moze utrzymywać się dłużej co przeszkadza ponieważ ma on bardzo intensywny egzotyczny zapach. szczerze mówiąc na początku nie nawidziłam tego zapachu, śmierdział jak.... jak skarpetki, uryna? ale powoli przyzwyczaiłam się do jego zapachu i nawet go lubię.
Olejku nie polecam także trzymać za długo ponieważ ma bardzo dużo ziół w składzie co może przesuszyć włosy, a także jak każdy olej rozpulchnić włosy.
NAtomiast z tego olejku jak i Sesy Plus oraz Sesy egzotycznej (która ma troszkę delikatniejszy zapach jestem zadowolona)!

Używam tego produktu od: 3 lata
Ilość zużytych opakowań: 6 x 90ml

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1133611].usefull || 0 }}% pomocna.