Iceberg, Twice for Woman

Iceberg, Twice for Woman

Pełen emocji zapach kwiatów. Ciepłe i delikatne nuty głowy w subtelny sposób przenikają w niezwykle zróżnicowaną mieszankę kwiatów. Perfumy te maja niezwykle wyrafinowany charakter, podkreślają kobiecą zmysłowość i delikatność.

Nuta głowy: białe lilie, wodne kwiaty, melon, brzoskwinia.
Nuta serca: lilie, gardenia, fiołki, róża, jaśmin, irys.
Nuta bazowa: piżmo, sandałowe drzewo, ambra, miód

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

Kobiecy

Zaczne od tego ze uwielbiam perfumy z lat 90, sa jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne. Iceberg Twice wlasnie taking jest, kobiecy, sexy, swierzy, kwiatowy , DLA kobiety w kazdym wieku. Bardzo podoba sie mezczyznom, ma cos z 5th Avenye Elizabeth Arden, pieknie pachnie wiosns I latem , ma nieziemska trwalosc pomimo ze jest edt. Polecam koneserkom!!

Nie dla każdego

Prawdą jest, że perfumy na każdym pachną inaczej. Nie wiem dokładnie, od czego to zależy, ale pewnie ma z tym coś wspólnego pH naszej skóry.
No cóż, ten zapach uwielbiam od dłuższego czasu. Miała go moja ciocia, od której podebrałam sobie zlewkę 5 ml ^^
Do tej pory żałuję wyjścia do drogerii, kiedy zamiast Iceberg Twice, kupiłam Iceberg 74... Obydwa zapachy cudowne, ale Twice przebija wszystko.

Nie są dla każdego, bo piżmo i ambra są bardzo wyczuwalne. Uważa się je za bardzo duszące i dość.... "fizjologiczne" nuty, ale bez nich zapach byłby zupełnie inny. - za to odejmę pół gwiazdki, bo czasami mam przez niego ból głowy. Dlatego używałam tego zapachu tylko na wyjścia, kiedy nie siedzę w domu bez cyrkulacji powietrza ^^

Jest trwały - na ubraniach wytrzymuje do trzech dni, na skórze do siedmiu godzin.

Jak tylko odłożę trochę kaski, popędzę kupić Twice ^^

Używam tego produktu od: kilka lat temu
Ilość zużytych opakowań: jedna próbka

Bezwonny...

Psikam....i po chwili niczego nie czuję....zapach w momencie ulatuje.... I choć skład brzmi zachęcająco, to nie moja bajka....

Na mojej skórze znika w momencie i przyznam, że jestem zaskoczona pozytywnymi recenzjami....po przygodzie z Twice for Woman jakoś wszystkie zapachy Iceberg omijam szerokim łukiem....

Zmęczyłam setkę i wystarczy :)

Używam tego produktu od: nigdy więcej
Ilość zużytych opakowań: 1x100ml

Quality Missala Jak dobierać perfumy

ciężki do oceny

w pewien przepiękny dzien urodzin dostałam w prezencie to cudo - dobrze że nie wąchałam przy darczyńcy bo pewnie na widok mojej miny dostałby ataku zawału na miejscu

po pierwszym wąchnięciu z koreczka myslałam że to morskie rzygowiny - trudno inaczej to określić Jak psiknęłam na nadgarstek zapach ciut był lepszy. Po kilkunastu minutach dało się znieśćwięc odetchnęłamz ulgą że raz na jakiś czas się skropię tym cudem aby darczyńcy zrobic miło

generalnie to nie jest mój typ ale po dłużsyzm używaniu przyzwyczaiłam się do niego - tzn przestał mnie drażnić

Natomiast in plus jest to że większośc mężczyzn pytała co to za zapach i oceniali go jako nieziemski

woda to nie zeimia czyli morskie bagno :D

Ilość zużytych opakowań: 1 - 100ml

nieznośny...

podchodziłam do tego zapachu kilka razy, w poszukiwaniu zielonej odmiany od słodkości - po kilku godzinach rzeczywiście pojawia się woń bliska moim poszukiwaniom, jednak początek powoduje, że nie jest dla mnie do zniesienia niestety; problemem jest ta dziwna nuta, którą określacie "przejrzałym melonem" - dla mnie to nie melon, to zapach błotno - bagienny, wodna zgnilizna jakaś paskudna; daję dwie gwiazdki za trwałość (niestety głównie tej bagiennej nuty)

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: testy

Wspaniały.

No proszę, ktoś mi usunął recenzję. Mam prawo wyrazic swoje zdanie wiec zrobie to raz jeszcze.

Zapach jest cudowny. Nie potrafie dokladnie okreslic nut zapachowych. Jest elegancki i lekki. Na mojej skorze utrzymuje sie dosc dlugo bo ok. 6 godzin. Zebralam sporo komplementow od plci przeciwnej.

Opakowanie jest okropne ale niech nie odstraszy Was, Drogie Panie, od przetestowania. Warto!

Ja zakochalam sie w nim jakies 10 lat temu we Wloszech. Dwa lata temu odnalazlam go na promocji w Rossmanie. Teraz kupuje go przez internet. Za 100ml place 100 zl razem z dostawa.

Używam tego produktu od:10 lat
Ilość zużytych opakowań:kilka

zrobiło mi się niedobrze

Nawet ładnie się zaczął, ale początek trwał zaledwie kilkanaście sekund (!) potem dołączyla do niego jakaś przebrzydła nuta, nie wiem co to (skondensowany melon? ale nigdy do tej pory melon nie działał na mnie aż tak źle). Fakt faktem, ale autentycznie zrobiło mi się niedobrze i to już po kilkunastu sekundach od aplikacji. Chwilami miałam wrażenie, że wśród tych łagodnych kwiatków pojawiła się jakaś okropna, fizjologiczna nuta... rzadko kiedy robi mi się niedobrze od perfum, te są jedne z nielicznych. I to tylko dzięki tej jednej nucie:)
Nie wytrzymałam i pobiegłam do najbliższej napotkanej toalety zmyć ten horror z mojej ręki. Odetchęłam z ulgą:)
Butelka wyjątkowo brzydka, ale nie chciałam się nią sugerować, toteż skuszona dobrym opiniami i ciekawością...
nigdy więcej.

Używam tego produktu od: -
Ilość zużytych opakowań: jeden test (o jeden za dużo)

e tam, żadnej świeżości

skusiłam się oczywiście na promocję w Rossmannie ponieważ zachęciły mnie opinie o świeżości i "melonowatości tego zapachu, a tymczasem...
to zwykły, ciężki i nietrwały śmierdziel - przypomina zwykłe psikadła za pięć złotych z bazarku (takież też ma opakowanie) gdzie ta świeżość? gdzie ten melon? eeee tam...

Używam tego produktu od:kilka tygodni

poprawny, ale w moim guście

zapach z jeden strony bardzo zachowawczy, w typie większosci perfum owocowo-kwiatowych, ale z lekkim pazurem w postaci męskawej nuty morskiej

dla mnie to taki zapach dla chłopczyc - wystarczająco owocowy na damskie prefumy ale z wyraźną nutką męską, nienachalny, może i nie charakterystyczny ale w moim typie
na początku czuć brzoskwinie w duzym stopniu zakryte kwiatami (nie czuję żadnych konkretnych tylko ogólnie nutę kwiatową) potem dochodzi ta męsko-morska nuta, nie intensywna i ciężka ale jakby słona morska bryza, która sprawia, że nie jest to zapach cukierkowy
z czasem stają się słodkie (ale nie za bardzo, ciągle czuć coś więcej niż tylko słodkie nuty), coś jakby miód i melon - i tak trzymaja sie do końca dnia - są bardzo trwałe
butleka jak i zapach - prosta, minimalistyczna, taka biurowo-miejska

Używam tego produktu od: kilka lat temu
Ilość zużytych opakowań:miniaturka 10 albo 15ml

cud, miód i maliny:)

Od wiosny zużyłam dwie butelki! Cudownie ciepły, owocowy zapach. Poprawia nastój, otula, nie dusi, bardzo owocowy... Pierwszy perfum, który kupiłam po raz drugi, po zużyciu 100ml. Kiedyś napewno kupię znowu buteleczkę:) (końcówka drugiej stoi spokojnie na półce - zostawiłam na "powąchanie" dla poprawy humoru -szkoda było mi zużywać do końca).

Używam tego produktu od: rok

Nie nie nie!

Śmiało mogę stwierdzić, że to moje najbardziej bolesne doznanie perfumiarskie.

Kupiłam ten zapach w ciemno w promocji, szukałam czegoś na lato. Miało być lekko i przyjemnie. A ten zapach - od razu przyprawił mnie o mdłości. Tak skoncentrowana dawka melona jest dla mnie nie do zniesienia.

Zapach jest niestety dość trwały, więc męczyłam się z nim cały dzień. Co więcej, jak dla mnie jest płaski, nie rozwija się w nic ciekawego, dalej melon i nic więcej. Nie czuję tej wodnej świeżości.

Oddałam go Mamie, która ma o 180 stopni inny gust i używa zupełnie innych perfum niż ja, ale też jej nie odpowiada. Cała butelka stoi w łazience nieużywana.

Używam tego produktu od: jedna aplikacja i ostatnia
Ilość zużytych opakowań: testy

Zbyt drażniący

Miałam ten zapach z wymiany, brałam zupełnie w ciemno i choć po opisie można by sądzić, że może przypasować większości, to jednak po kilku użyciach wyszło z tego zapachu coś, czego nie mogłam znieść! Jakaś ostra cierpka nuta (nie chodzi mi o tę wodną), która naprawdę (po raz pierwszy coś takiego miałam) prawie wywołała u mnie mdłości. A wydawało się, że bedzie to łatwy w odbiorze świeżak.
To co jednak doceniam w tym zapachu to jego zmienność. Mienił się z godziny na godzinę, na początku wyraźnie kwiatowy, dla mnie niezbyt przyjemny (coś blisko 5 Alei E. Arden), potem robił się wodny, orzeźwiający, potem dochodziła wyraźna miodowa nuta. Zapach był niesamowity pod tym względem, ale niestety nie mój zupełnie. Muszę też przyznać, że trwały. Spokojnie cały dzień wytrzymywał i cały czas był intensywny. Oddałam wzamian za inny zapach przedtem jeszcze upewniwszy się, że jednak nic z tego nie będzie.

Używam tego produktu od:kilka razy użyłam
Ilość zużytych opakowań:kilka ml...