SkinFood, SkinFood, Mushroom BB Cream SPF20 PA+ (Krem rozjaśniająco - przeciwstarzeniowy)

Krem BB o działaniu rozjaśniającym i przeciwstarzeniowym. Zawiera ekstrakt grzybowy, którego składniki poprawiają strukturę skóry. Równomiernie wyrównuje koloryt cery, nawilża oraz działa kojąco.
Odcienie do wyboru:
- 1 Radiant Skin,
- 2 Natural Skin.

Wielofunkcyjny must-have

Krem jest treściwy, ja wyciskam małą kropelkę, punktuję krem na nos, środek policzków i pod oczy, a następnie rozprowadzam gblenderem, dzięki czemu im bliżej brzegów twarzy, tym mniej produktu, twarz wygląda naturalnie. Minusem jest dla mnie dostępność, nie mam konta na ebay. Polecam produkt.

niemalże idealny

Piękny zapach i krycie. Konsystencja bardzo gęsta, nie spodziewałam się aż takiej. Bardzo dobrze trzyma się na twarzy długie godziny, bez względu na warunki pogodowe. Jasny odcień jest idealny dla mnie, wiecznie wyglądającej jak córka młynarza. Mam wrażenie,że nieco zapycha i jest cięższy do zmycia z twarzy, niż zwykłe podkłady, jednak jego wielofunkcyjność powoduje,że ograniczam użycie innych kosmetyków (puder, korektor)

Ilość zużytych opakowań: 2 duże

Świetny

Testowałam już wielu kremów bb jednak ten jest puki co najlepszy :) ma gęstą konsystencje, ładnie kryje ale też nie zapycha

Plusy:

* Cena około 40zł na ebay opakowanie 50ml starcza na kilka miesięcy
* krycie
* spf 20
* piękne rozświetlenie
* wyraźne wygładzenie skóry

Minusy:

* tylko dwa kolory z czego jaśniejszy wpada w brzoskwiniowo kremowy kolor
* opakowanie
* nie przypudrowany lubi się świecić na nosie, brodzie i czole

Jak makijażem powiększyć usta

Dobry grzybek :)

Ja niestety wybrałam zbyt ciemny odcień, myślałam, że 1 będzie za jasna, a tutaj przeżyłam szok :)
Mam żółtawy odcień cery, zazwyczaj wśród naszych podkładów szukałam odcienia brzoskwiniowego albo jasnego beżu.
Ale oczywiście mój błąd w wyborze koloru na ocenę żadnego wpływu nie ma.

Plusy:
- krem jest bardzo wydajny, do posmarowania całej twarzy wystarczy wielkość ziarenka groszku, jak nałożymy go więcej, to już tak pięknie może nie wyglądać, więc akurat tutaj trzeba się bardzo pilnować z ilością
- łatwo można kontrolować ilość wyciskanego kremu, więc to "ziarenko groszku" nie będzie problemem
- nie zbiera się w załamaniach nawet po kilku godzinach
- zwęża pory
- cera wygląda naturalnie, nie ma żadnego efektu maski (mimo, że wybrałam odcień za ciemny (widać to po nałożeniu na szyję), to spokojnie mogę go nosić, o dziwo nie ma efektu maski, więc się wtapia w skórę
- faktycznie poprawia stan cery! mam bardziej elastyczną skórę i nie mam już tak rozszerzonych i zapchanych porów, jest bardziej promienna... a to tylko krem bb :)
- długo trzyma się na twarzy bez potrzeby dokładania kolejnej warstwy
- bardzo ładnie pachnie i ma ładne opakowanie

Minusy:
- nie kryje zbyt dobrze większych przebarwień czy większych zaczerwienień, z mniejszymi sobie całkiem dobrze radzi, ale trzeba położyć drugą warstwę.

Myślę, że dlatego tak jest, ponieważ jest to krem bb dla osób, które chcą uzyskać bardziej naturalny wygląd i nie zależy im na jakimś super kryciu.

Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

odcień idealny

mam jasną karnację i odcień 1 pięknie się wtapia w cerę. + nie podkreśla suchych skórek
+ nawilża
+ nie ciemnieje
+ pozostaje na skórze cały dzień
+ pielęgnuje
+ skóra jest promienna i aksamitna
+ nie zapycha

- cena
- dostępność

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

dla bladziochów

To jest mój pierwszy krem BB. Pierwszy taki prawdziwy, bo jedną "zachodnią podróbę" używałam.

Jaka jest moja skóra?
Przetłuszczająca się w strefie T, w miarę normalna reszta, zatem mieszana; jestem bladziochem lekko piegowatym, miejscami mam rozszerzone pory i co jakiś czas wyskoczy jakieś paskudztwo na twarzy.

Krem grzybkowy ma przede wszystkim śmieszny zapach. Z niczym innym mi się nie kojarzy.
Po drugie kolor - stapia się z moją skórą zupełnie (mam lekko różowy odcień, wiec kolor mi bardzo pasuje) - dzięki temu jak mam mało czasu to mogę nałożyć krem tylko miejscowo.
Świetnie kryje cienie pod oczami - nie mam z nimi strasznego problemu, ale są i nie muszę stosować dodatkowego rozjaśniacza czy korektora.
Kryje bardzo delikatnie, ale nie można dawać za dużo, bo robi się efekt świecącej maski - jak prawdziwy bb nadaje blasku. Przez to oszczędnie kładę go na czoło, które może świecić jak żarówa jak się zapomnę (chociaż zauważyłam, że dobrze współpracuje z kremem przeciwsłonecznym It\'s Skin, UV Away Mild Sun Block SPF 38+ PA++ jak i spf 50 - wtedy świecenie jest minimalne, a jak nałożę inny krem to dzieje się masakra).
Można nim zatuszować rozszerzone pory - w tym celu biorę na palec trochę więcej, wmasowywuję w problematyczny rejon, a później wklepuję - działa cuda! W ogóle lepiej go wklepywać niż smarować - wtedy stopi się ze skórą i jest niewidoczny.
Filtr jest niewysoki i pomimo chodzenia w cieniu, smarowaniem się pod spodem filtrem niedużym i tak mi wysypało trochę piegów - tragedii nie ma i nie rozpaczam z tego powodu, ale daje do myślenia.
Dodatkowym atutem jest też to, że moja skóra jest ładniejsza - nie tylko po nałożeniu, ale również po zmyciu wszystkiego. Jest dobrze nawilżona, koloryt cery wyrównany (prócz tych nieszczęsnych piegów) i nie mam suchej skóry wokół oczu.

Ważne!
Trzeba porządnie zmyć. Ja najpierw myję twarz albo olejem, albo płynem BDFM, który ma dużo olejków w sobie i dopiero później jakimś drugim myjadłem. Polecam też delikatny peeling (np. zmielona fasolka adzuki), żeby domyć to wszystko i nic w porach nie zostało.
Ponadto może kiepsko wyglądać na skórze mieszanej, ale od czego są pudry (sama używam pudru dziecięcego BD)

Czy polecam?
Na pewno. Jest to niedrogi produkt (kupowałam na ebayu z darmową przesyłką, taniej niż niejeden podkład czy krem bb "nasz"). Jeśli jesteś bladziochem z lekko różowym tonem skóry polecam odcień 1. Kolor swatchy w internecie może czasem zastanawiać, ale jak się da cienką warstwę to nic nie widać.
Do tego trzeba podkreślić wydajność produktu - starcza naprawdę odrobina, żeby pokryć całą twarz, często nawet nie zużyję kropli wielkości hmm połowy ziarnka groszku. Do tego dochodzi ładne opakowanie, dobrze się zamyka i produkt się z niego nie wylewa.

PS. Mam nadzieję, że nie jest zbyt chaotycznie i zawarłam wszystkie najważniejsze punkty :)

Używam tego produktu od: 3-4 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: dopiero napoczęłam 1

calkiem całkiem

Na pewno krem na plus za swój odcień-bo niewiele kremów bb mi się ładnie stapia ze skórą-a wypróbowałam sporo.
Co poza tym.... jest bardzo wydajny(wielkie opakowanie), wystarczy go użyć naprawdę niewiele-zresztą jak użyję za dużo to źle to wyglada, po chwili od nałożenia jakby zaczyna być widoczny na twarzy, tzn cera staje się wygładzona i bez przebarwień. Jednocześnie jest dośc lekki i oczywiście nie zakryje wszytskich niedoskonałości.
Co do trwałości, to ja przypudrowuje go nieco, ale po jakiś 4 godzinach niestety zaczynam się świecić, co jednak znika po bibułkach i potem jest względnie okej.

Używam tego produktu od: paru miesięcy

zakochałam się w nim;)

Przetestowałam już naprawdę sporo kremów BB (głównie z próbek i miniaturek) i muszę przyznać że ten niepozorny grzybek zachwycił mnie totalnie.
\\n- jest leciutki, pięknie wchłania się w skórę i pozostaje niewyczuwalny
\\n- nawilża
\\n- daje mega naturalny efekt, nie widać makijażu na buzi a jednocześnie skóra jest piękna, gładziutka, świeża, pory są ukryte, naturalnie zmatowiona, promienieje
\\n- krycie lekkie, radzi sobie dobrze z cieniami pod oczami i drobnymi przebarwieniami, na większe trzeba korektor
\\n- ma ładny, niedrażniący zapach, który po nałożeniu kosmetyku na buzię znika
\\n- w żaden sposób nie szkodzi cerze, nie zapycha, nie wysusza, nie dusi, skóra pod nim oddycha
\\n- fajne kolorki (kupiłam 2 próbki z kolorem radiant i natural i oba wyglądają ładnie, nie wybielają ani nie przyciemniają cery)
\\n- w połączeniu z pudrem matującym w strefie T i bronzerem/różem na policzkach daje efekt WOW na buzi
\\nPolecam wypróbować, naprawdę fajny, lekki krem BB, będzie świetny dla nastolatek i kobiet nie lubiących obciążać cery kremami i podkładami

jeden z lepszych kremów bb

do tej pory jeden z lepszych kremów bb z jakimi miałam do czynienia
\\n
\\nplusy
\\n+krycie, na prawdę ładnie kryje, nie jest to bardzo mocne krycie, ale skóra dalej wygląda bardzo naturalnie
\\n+zapach, bardzo przyjemny, relaksujący
\\n+ on na prawdę nawilża, większość kremów bb, które testowałam pod koniec dnia niemiłosiernie podkreślały moje suche skórki, ten tego nie zrobił i dodatkowo czuję, że skóra pod koniec dnia była nawilżona
\\n+ nadaje się do cery mieszanej
\\n+ nie zostawia lepkiej warstwy na twarzy, wchłania się prawie do matu, nie jest to płaski mat tylko wygląd zdrowej skóry
\\n+ kolor idealnych dla bladziochów
\\nnie zauważyłam żadnych wartych uwagi minusów, na pewno kupie pełnowymiarowe opakowanie
\\njeden z lepszych kremów bb

Bardzo dobry ale nie KWC

+ opakowanie
+ zapach
+ krycie
+ filtr
+stapianie ze skórą
+konsystencja
+wielkość opakowania (aż 50 ml)
+wydajność
+cena (ok 45 zł na ebay)

- szarawy odcień
- lekkie wysuszenie skóry
- po kilku godzinach skóra zaczyna się mocno świecić ale to nie jest jakiś duży problem - wystarczy przypudrować

Podsumowując - absolutnie warto go wypróbować bo daje ładnie wygładzoną skórę bez efektu maski, w naturalny sposób tonuje wszystkie krostki i przebarwienia, niestety, przy mocno suchej skórze może pogarszać jej stan, dlatego ja nakładam go na krem, co z kolei skraca trwałość BB.

Używam tego produktu od: 2 miesięcy codziennie i ciągle mam pełne opakowanie

ŚWIETNY

Zaczne od sprostowania ceny - ja swój kupiłam za ok 45zł a nie 96 ;) i z tego co widziałam na ebay bez problemu można go kupic za ok 50zł (na allegro tez)

Używałam do tej pory 3 kremów bb, jak na razie ten sprawdził sie najlepiej.
kolor odpowiedni dla jasnej cery,
lekki, nie tworzy efektu maski, wygląda naturalnie,
wydajny.

polecam dziewczynom o normalnej cerze, bez niedoskonałości, bo -jak prawie każdy bb - nie daje krycia.

Używam tego produktu od: ok rok

Idealny na co dzień

Bardzo polubiłam się z tym grzybkiem (mam kolor 1 radiant skin). Daje efekt 100% naturalności :) Ma fajną, lekką konsystencję, super dopasowuje się do mojej jasnej cery, ładnie rozświetla i lekko kryje. Podoba mi się zapach, jakby kwiatowy, choć czasem trochę dziwnie kojarzy mi się z grzybkami ;) Polecam jako krem na co dzień :)