Guerlain, Eau de Cologne du 68 EDC

Guerlain, Eau de Cologne du 68 EDC

Zapach dla kobiet i mężczyzn, wprowadzony na rynek w 2006 roku. Stworzony przez Sophie Labbe.

Kategoria: cytrusowo - aromatyczna

Nuty zapachowe: bergamotka, cytrusy, mandarynka, drzewo pomarańczowe, pomarańcza, kwiat pomarańczy, frezja, frangipani, irys, jaśmin, liście fiołka, róża, ylang - ylang, konwalia, kwiat lipy, szałwia, zielone nuty, rozmaryn

drzewne, ziołowe / fougere, zielone / cytrusowe
wody kolońskie

Ciekawy okaz- wart poznania

Na wstepie powiem, ze jest bardzo podobny do Hermes Eau d\'Orange Verte EDC nawet pomimo tego, ze Guerlain sklada sie az (!) z 68 skladnikow.
Poczatek to swieze, tryskajace sokiem, cierpkie cytrusy- to nie sa tylko pomarancze i cytryny, tu mozna wyczuc nawet greipfruta, limonke i mandarynke. Dosc dlugo graja cytrusy- po dobrej godzinie zapach sie wysladza dzieki kwiatom- na pierwszy plan wychodza irysy, frezja, listki fiolka (a moze i sam fiolek), jasmin i lipa, a tlo tym kwiatom stanowia przyciszone cytrusy i zjawiajace sie zielone przyprawy z ogrodka- szalwia, kolendra i lawenda, a nawet imbir. Koncowka przyjemna i bardzo znajoma (chociaz wanili tu brak) za sprawa nuty za starych, dobrych Guerlain\'owskich czasow (cos z Samsary, L\'Heure Bleue)
Trwalosc na mnie- 4-5 godzin.
Probowalam na moim mezczyznie- sa cytrusy, sa ziela z ogrodka, jest bardzo wyrazna lawenda, ale nie ma tej slodkiej Guerlain bazy.
W suchym i cieplym pomieszczeniu zapach ma tendencje do wysladzania sie, zas podczas opadow sniegu na dworze- robi sie zielony, bardziej meski, wytrawny i cierpki.

Używam tego produktu od: styczen 2012
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 100 ml

Udany unisex!

Jedenz niewielu unisexów, które mi przypadły do gustu. Tutaj mamy aż tak wiele składników, że nie umiem wyszczególnić jakiejś jednej konkretnej nuty. Faktycznie może kojarzyć się z szamponem ziołowym, choć jest od niego słodszy, bardziej miękki, a dziwne to, bo w składzie nie ma wanilii. Miałam próbeczkę, którą chętnie zużyłam :)
Trwałość - 2-3 h.

Używam tego produktu od: maj 2011
Ilość zużytych opakowań: Próbeczka 1,5 ml

Nie mój typ, ale podoba mi się

Z reguły nie kupuję większych ilości perfum, które mają w sobie z 30 składników ;) Czasem rezultaty bywają opłakane.
No OK, tu nie ma ich 30-tu :) ale dosyć dużo. Mimo to kompozycja jest udana. Zapach jest dosyć słodki, ale nie przesłodzony; z początku ciut męski, ale to wrażenie trwa króciutko, potem zmienia się w prawdziwy uniseks. Jest owocowo-zielono, nawet drzewnie. Czuć dość wyraźnie rozmaryn, a ja rozmaryn lubię. Zapach na naprawdę wysokim poziomie i dla faceta też się nadaje, tyle, że facet nie będzie pachniał tym, co uważa się za typowo męski, ostry zapach starego typu. Prawdziwy uniseks.
Czasem po "uleżeniu" kojarzy mi się z ziołowym szamponem, ale podoba mi się to - to "szampon" z klasą :)

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: próbka