No 36, Żel do stóp dezodorująco - antyperspiracyjny z szałwią lekarską, gliceryną i pantenolem (stara wersja)

Żel do stóp No 36 skutecznie likwiduje nadmierną potliwość stóp oraz nieprzyjemny zapach.
Regularne stosowanie kosmetyku zapobiega powstawaniu odparzeń. Dzięki zawartej szałwii oraz glicerynie skóra stóp szybko się regeneruje. Stopy stają się jedwabiście gładkie.
Podczas stosowania żel szybko wysycha nie dając uczucia tłustości.

Skład: Aqua, Aluminium Chlorohydrate, Alcohol Denat., Glycerin, Propylene Glycol, PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether. Hydroxyethylcellulose, Salvia Officinalis /Sage/ Leaf Extract, DMDM Hydantoin, Parfum, Panthenol, Lilial, Citral, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Cl 42090.

Cena: 6zł / 100ml
/m/

chłodzi i działa

Przyjemnie chłodzi stopy i niweluje uczucie zmęczenia, szczególnie, jak się stoi/ chodzi po 8 godzin dziennie.
Kosztuje grosze.
Nie śmierdzi.

Wad nie znalazłam

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Nieskuteczny.

opakowanie - wygodne, pozwalające na aplikację żelu do końca.

Konsystencja - dość wodnisty żel, który lubił często wypływać z opakowania w zbyt dużej ilości. Długo się wchłania.

działanie - jedyne działanie jakie zauważyłam to nawilżenie skóry stóp i to że stają się miłe w dotyku. Wcale nie zmniejsza pocenia stóp pomimo regularnego stosowania. Działa chłodząco, ale tylko przez krótki czas.

Wydajność - 1 miesiąc.

+ opakowanie
+ pojemnośc
+ sposób aplikacji
+ konsystencja
+ EFEKT+ stopy mniej się pocą, są świeże, pachnące
+ dostępność produktu+ można go kupić w każdym Rossmannie

Minusów:
- brak:)

Polecam:)

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: kilka pełnych tubek

Skuteczny antyperspirant

Nie mam problemu potliwości stóp, niemniej wypróbowalam zel jako alternatywę dla dezodorujacego YR, który jest nieco drozszy i o malej pojemnosci.

+ konsystencja zelu
+ zawiera antyperspiracyjny aluminium chlorohydrate
+ nawilża
+ efekty działania kremu są natychmiastowe
+ wchłania się szybko
+ skora stóp jest miękka i wypielęgnowana
+ wydajny
+ pojemnosc
+ nie wysusza

+/- sklad
+/- zapach

Zel zamkniety w tubce 100 ml ze sprawnym zamknięciem. Posiada konsystencję wilgotną i lekką, zelową o niebieskawym zabarwieniu. Tuba jest miekka wiec łatwo wydobyć kosmetyk. Zel łatwo sie aplikuje, szybko wchłania, choc jest nieco lepki. Zapach o dziwo nie jest cytrusowe tak jak cala seria, a przypomina zapach...stop.A szkoda bo jakość zapachu wpływa na komfort i przyjemnosc stosowania.

Dzialanie zelu mimo to jest zaskakujaco dobre. Stopy są suche i świeze przez długi czas, w ciągu dnia (szczegolnie upalnego) sprawdzi się w duecie z dezodorantem tej serii, który poprzez obecność talku wzmocni dzialanie zelu lub tez przedłuzy. Obok dzialania antyperspiracyjnego posiada lekką bazę nawilzajacą (gliceryna i glikol propylenowy). Duzy pluz za brak parabenow. Nie podoba mi sie jedynie obecnosc DMDM Hydantoiny w kosmetyku, która neistety jest w wiekszosci z tej serii.Mimo ze jest na koncu skladu i zapewne w stezeniu 0,6 % aktywnego składnika lub 0,05% (dopuszczonym do stosowania), to jednak jest to skladnik nie mile widziany szczegolnie u kobiet w ciazy i w czasie laktacji. Jest substancja potencjalnie drazniaca.
DMDM Hydantoina jest dopuszczona jako środek do wyrobów kosmetycznych wg:
-Cosmetic Product Directive, zał VI
-W Polsce wg Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dn. 12 czerwca 2002, Dz.U. nr 105 poz.934
Stosowany w stężeniu do 0,6% aktywnego składnika jest bezpieczny, jest jednoczesnie słabo wchłaniany z powierzchni skóry. Mimo to mogą wystąpić reakcje alergiczne u ludzi, którzy są uczuleni na formaldehyd, co jest sprawa indywidualna każdego z osobna. Wydzielanie wolnego formaldehydu z DMDM Hydantoiny zależy m.in. od temperatury, pH. Niestety za to minus, szczegolnie, ze firma dzieki takim produktom jak Ecodermine i Zimowe kremy do rak pokazała ze potrafi wyprodukować perełki bez
kontrowersyjnych konserwantów.

Zel stosowałam głownie na dzien w parze ze zmiekczajacym na noc, taki duet sprawia ze na dlugo mozemy cieszyc sie wyjatkowo zadbanymi stopami. Muszę przyznac ze mimo obecnosc dla mnie kontrowersyjnej DMDM Hydantoiny w niektorych kosmetykach to seria zasługuje na uwagę, szczegolnie osób bardzo dbajacych o stopy. Seria jest nie tylko przystępna cenowo ale i zaskakująco skuteczna i tak jak deklaruje producent zapewnia profesjonalną ochronę stóp.

Nie wiem czy kupię ponownie z uwagi na sklad, po reformulacji i usunięciu ze skladu hydantoiny - napewno.
Mam małe porównanie do kremów antyperspiracyjnych do stóp, jedynym jaki dotychczas uzywałam byl z YR, który bardzo sobie chwalę i czesto doń wracam, szczegolnie latem.

Jestem z zelu bardzo zadowolona,po dłuższym stosowaniu widze wyraźną poprawę kondycji stóp, są zadbane i aż miło oglądać je w sandałach, klapkach oraz boso. Zel polecam jako codzienna podstawowa pielegnacje antyperspiracyjną w celu utrzymania zadbanej kondycji stop szczegolnie latem. Sprawdzi sie na stopach z tendencja do potliwości i przesuszen, ze sklonnoscia do stwardnien.

_____________________________________________________________
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Używam tego produktu od: miesiac
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1x100ml

Lekką stopą przez życie:)

Żel nadaje się idealnie do tego, aby odświeżyć stopy i zapewnić ich komfort przez kilka godzin. O ile spray jest na pewno szybszy w obsłudze, ten żel może wymaga dodatkowych czynności wmasowania w stopy, ale za to jaką daje świeżość!

Kosmetyk wmasowany w czyste stopy daje efekt odświeżający, szybko zasycha, po czym można nałożyć skarpetki lub rajstopy. Zapach żelu jest bardzo przyjemny, ziołowo- cytrynowy, ale w najlepszym wydaniu.

Swieżość stóp po zastosowaniu tego żelu utrzymuje się u mnie przez kilka godzin.
Poczucie czystości, świeżości i lekkości jest dla mnie ważne, ten żel to zapewnia.

Żel nie powoduje podrażnień, jest bezpieczny dla skóry.

Składniki żelu to m.in.:
*szałwia lekarska
*gliceryna
*pantenol.

Opakowanie- jest bardzo wygodne, grafika - estetyczna i przyjemna dla oka, co jest dodatkowym atutem. Chociaż na pewno najważniejsze jest dobre działanie żelu. Napisy na opakowaniu "profesjonalna ochrona stóp" to nie są puste słowa, lecz prawdziwe efekty.

Używam tego produktu od: ponad miesiąc
Ilość zużytych opakowań: duże jedno

O to właśnie chodzi w ochronie.

Świetnie radzi sobie z utrzymaniem suchych stóp przez cały dzień, nawet podczas zajęć sportowych w środku dnia i braku możliwości umycia się po nich.
Likwiduje nieprzyjemny zapach i zapewnia całodzienną świeżość.

Stopy są suche- ale nie przesuszone. Nie występuje uczucie \'wyschniętych stóp\' którego bardzo nie lubię.
Żel szybko się wchłania, więc nie trzeba przez 10 minut machać nogami aby wysechł przed włożeniem rajstop/skarpetek.

Niebieski kolor żelu nie barwi białych skarpetek ani stóp ;)

Miałam okazję wypróbować całą serię no.36 i tak jak w pozostałych kosmetykach, pachnie cytryną.

Cena śmiesznie niska.

Mogę polecić z czystym sumieniem.

Używam tego produktu od: 3 tygodni,
Ilość zużytych opakowań: trochę z tubki 100ml.

Lubię go. Z resztą jak wszystkie No 36

Bardzo wydajny, szybko się wchłania no i efektowny. Niestety nie zmiękcza skóry stóp, ale gdy sie wchłonie smaruję stopy balsamem z serii No 36 :) i jest git.

Używam tego produktu od: dawna

świetny na dzień

kupiłam zupełnie przez przypadek na promocji. Moim odwiecznym problemem było ślizganie się stóp w butach, więc dłuższy czas temu zarzuciłam stosowanie jakichkolwiek kremów do stóp na dzień i niestety stan stóp w ciągu dnia pozostawiał wiele do życzenia, ale odkąd odkryłam ten żel nie zamienie go na nic innego. Stosuję codziennie rano po prysznicu, konststencja żelu, po rozprowadzeniu na stopie mocno wodnista, żel bardzo szybko wysycha i co wzbudziło moje zdziwienie nie zostawia żadnej wyczuwalnej warstwy, a mimo to stopy są miekkie i nawilżone i przede wszystkim nie ślizgają się w butach, za co mu chwała !!!. Co do zapachu to jest to kwestia subiektywna, nie do końca mi odpowiada, ale za takie działanie wybaczam. Żel jest piekielnie wydajny, stosuję od miesiąca codziennie i pozostała jeszcze prawie cała tubka, a na porządne nasmarowanie wystarczy na prawdę niewielka kropelka. Jeżeli chodzi o działanie antyperspiracyjne to w miarę dobrze sobie radzi.
Ogólnie polecam

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1-go

bardzo dobry

Na początku powiem, że bardzo lubię dbać o stopy, lubię mieć poprostu wypielęgnowane, łądne i zadbane pięty.

Użyłam już chyba z 2o różnych produktów do stóp, w mojej łazience jest więcej produktów do stóp niż błyszczyków.

A więc, produkt ten używam dwa razy w tygodniu, co dla mnie jest absolutnie wystarczajace. Żel bardzo dobrze myje i odświeża stórę stóp. Wydaje mi się, że także zmiękcza skórę całych stóp, aczkolwiek nie jestem pewna czy to dzięki niemu,czy kremowi, który właśnie używam.

Ale polecam, naprawdę fajny produkt.

Używam tego produktu od: od grudnia 2011
Ilość zużytych opakowań: 1 właśnie kończę, ale napewno kupię następne

bardzo dobry

Świetny kosmetyk za niską cenę. Dobrze myje i złuszcza co trzeba. Używam codziennie i zauważyłam, że stopy mniej się pocą.
Peeling ma konsystencję kremu z drobinkami, sympatycznie się nim masuje stopy w kąpieli. To mój ulubiony peeling obok kremowego pumeksu Bielendy.

bardzo dobry

Lepszy niż Etiaxil i prawie 10 razy tańszy. Nie myślałam, że coś za taką cenę może działać naprawdę dobrze. W dodatku efekt utrzymuje się na długo.

Lubię całą serię.

Plusy:

+ cena/wydajność
+ szybko się wchłania, więc aplikacja jest przyjemna
+ żelowa konsystencja

Minusy:

Pantenol mógłby być ciut wyżej. Dodatkowo jedna gwiazdka w dół za DMDM Hydantoin i za alkohol denaturowany, który ma działanie wysuszające.

działa

naprawdę działa, kupiłam go dla swojego mąża bo ma problem z potliwością stóp i są efekty, stopy nie pocą się i co za tym idzie nie ma przykrego zapachu. dobry antypespirant za naprawdę dobrą cenę ok. 5zł.

Używam tego produktu od: 2 lata