Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Gschwentner Haarkosmetik, RefectoCil (Farba do brwi i rzęs)

Gschwentner Haarkosmetik, RefectoCil (Farba do brwi i rzęs)

Preparat przeznaczony do użytku profesjonalnego, zawiera diamnotolyene. Może wywierać reakcje alergiczne, podczas zabiegu używać rękawiczki ochronne.
Farba jest dostępna w 4 kolorach:
1-czarny,
2-granatowy (granatowa czerń),
3-brązowy,
4-grafitowy.
5-fioletowa
Czarną używamy przede wszystkim do farbowania rzęs, brązowa i grafitowa zalecana jest do farbowania brwi. Farbując włoski farbą RefectoCil otrzymujemy oryginalny, utrzymujący się przez wiele tygodni kolor.
Do przygotowania farbki potrzebny jest płyn stabilizujący RefectoCil Oxidant (może być zwykła woda utleniona 3%). Mieszamy za pomocą szpatułki 2 cm farby z ok. 10 kroplami ww. płynu i nakładamy szpatułką na rzęsy i brwi.
Czas oddziaływania farby wynosi od 5-10 minut, po upływie dłuższego czasu otrzymujemy ciemniejszy efekt. Farbę zmywamy ciepłą wodą z mydłem.
Farba jest w tubce 15 ml, w kartoniku, z dołączoną szpatułką.

farby, henny
żel
Trwałość
do kilku myć

Nie rozumiem zachwytu

Posiadałam farbkę o kolorze natural brown. Mam dość jasne brwi i chciałam uzyskać naturalny brązowy kolor by pasował do jasnych blond włosów.
Cóż...Nigdy nie uzyskałam takiego efektu jakiego chciałam.
Brwi raz wychodziły bardzo ciemne, raz rude, a jeszcze bywało tak, że włoski pozostały w ogóle niepofarbowane!
Henna niestety też nie potrafiła zabarwić skóry więc nadanie odpowiedniego kształtu brwi było niemożliwe.
Jednym słowem jestem niezadowolona z farby i więcej jej na pewno już nie zakupię.

W porządku choć trzeba uważać na czas ;)

Jak dotąd korzystałam z rozjaśniacza Blonde Brow i jasnego brązu.

Potrzebowałam czegoś do rozjaśnienia brwi ponieważ moje naturalne mam bardzo ciemne. Co przy mysich brązowych włosach niekoniecznie dobrze wyglądało, zwłaszcza jeśli dodatkowo podkreśliłam je makijażem.

Stosuję regularnie odkąd kupiłam i rozjaśniam sobie delikatnie brwi o 1 ton, ale zalecam ostrożność. Oczywiście wszystko zależy od typu i wyjściowego koloru włosa ale moje brwi ten rozjaśniacz wyciągnął do kurczakowego blondu w połowę maksymalnego czasu więc aż się boję co by było gdybym trzymała maksimum : P (zanim ktoś się zmartwi, celowo rozjaśniałam brwi tak mocno na potrzeby charakteryzacji). Odradzam zabawę z tymi farbami na chwilę przed wielkim wyjściem bez wcześniejszego przetestowania.

Co do jasnego brązu to skuszona filmikiem firmy Refectocil liczyłam że kiedy na rozjaśnione brwi nałożę jasny brąz to uzyskam ładne, lekko chłodne, jaśniejsze brwi. Doczytałam że rozjaśnione brwi mocniej reagują na farbowanie więc trzymałam specyfik tylko 2 minuty a finalnie brwi wyszły tak ciemne jak mam naturalnie, jak nie ciemniejsze.

Jak w przypadku rozjaśniania, ostrzegam żeby zwrócić uwagę na czas :) Przy odrobinie wprawy, w kilka minut z tym produktem można odświeżyć i poprawić swój wygląd więc polecam <3

Lubię to!

Wydajna farbka w dobrych odcieniach. Mieszam dwa kolory 1 i 3 i mam fajny, naturalny chłodny brąz. Nie próbowałam innych firm i na pewno nie spróbuję :)

sposoby na włosy z gumką

świetna

Używam najciemnjejszej do brwi i rzęs i jestem bardzo zadowolona z efektu. W odróżnieniu od innych nie schodzi przez fiolety czy inne kolory tylko wymywa się do coraz jaśniejszej. Trzymam ok 10 dla mocniejszego efektu i wychodzi super ;) Jednak po ok 5 minutach odczuwam delikatne pieczenie na skórze

idealna

Mam ją w kolorze czarnym, swoje brwi mam bardzo ciemne, ale lubię podbijać ich kolor - henna utrzymuje mi się około miesiąc, daje efekt idealnej, zimnej czerni. Bardzo łatwo jej się używa i jest niesamowicie wydajna nie wiem ile czasu mam swoje opakowanie ale myślę, że ok 1,5 roku a zostało mi się ok 1/3 produktu w tubce. Świetny produkt.

Profesjonalna henna

Jest to henna używana przez większość profesjonalnych salonow kosmetycznych. Brwi po tej hennie są grubsze, kształtne, wypełnione i przyciemnione przez co nie trzeba ich malować cieniami/ kredkami. Czarny kolor wyglada naturalnie. Henna utrzymuje się około 2 tygodni.

swietna

Uzywam ja od dwoch lat, mam kolor czarny, dla mnie ta henna ma duzo plusow i jeden minus. Po pierwsze nie mam po niej uczulenia, nadaje ladny kolor brwiom, najwiekszy plus ze latwo zmywa sie ze skory. Trzymam ja do 10 minut dzieki temu mam kolor intensywniejszy. No jedyny minus ze po dwoch tygodniach sie zmywa. Ale i tak uwazam ze to najlepsza henna ze wszystkich jakich znam.

Jak dotąd najlepsza, również do farbowania skóry

Lubię podkreślone brwi, niepotrzeba nic więcej i jestem w stanie wyjść do ludzi ;) Codzienne malowanie brwi zajmuje sporo czasu, do tego wiadomo, że nie jest to trwałe rozwiązanie. W poszukiwaniu henny idealnej pod moje włosy blond, a właściwie złoty brąz, przetestowałam chyba wszystkie dostępne na naszym rynku. Dodam, że warunek konieczny to "chwytanie" również skóry bo mam ubytki, no i mogę nadać w ten sposób kształt idealny. Poszukiwania zaczęłam od henny proszkowej - czytając opinie w internecie, że żelowe/kremowe nie łapią skóry, myślałam że nie ma sensu z nimi próbować. Zaczęło się od słynnej Delii, następnie Szczecińskiej, Krakowskiej, Anny (Hornung) ... po mniej znane - jakie tylko mogłam dostać :P Niestety ale nie był to efekt jaki chciałam, Delia brązowa - zbyt chłodna. Szczecińska w brązie - zdecydowanie za ciemna. Jedyny plus - barwiły skórę - Szczecińska intensywnie po 5 minutach (!), Delia po 20 minutach. Pozostałe proszkowe nie barwiły mi skóry, nawet polecana często henna Krakowska, albo barwiły ją ledwo zauważalnie. Zmuszona byłam szukać dalej i po ponownym przekopaniu internetu ucieszyłam się, że może jednak RefectoCil się nada :) I tutaj strzał w dziesiątkę! Jako że jest to henna żelowa, od razu postanowiłam trzymać dłużej dla zabarwienia skóry. 30 minut i efekt idealny, po zmyciu - piękne, jak pudrowe, brewki. Pięknie zarysowane ale nie karykaturalne czy przesadne. Kolor "3 naturalny brąz" - ciepły ale nieco ciemny, za to "3.1 jasny brąz" spisuje się idealnie. Efekt na włoskach utrzymuje się bardzo długo, na skórze wiadomo - krócej, dlatego stosuję średnio co 4-5 dni, żeby brwi mieć w stanie idealnym ;) Wolę tak, niż codziennie malować je kredką, mogę przetrzeć po nich bez obawy i wiem że nie zrobię sobie "wyrwy" ;) No i rano po przebudzeniu wyglądam tak jak przez cały dzień! :P
POLECAM z czystym sercem wszystkim brwio - maniaczkom.

Najlepsza z najlepszych

Nie ma co sie oszukiwać, jest to najlepsza henna z jaka dodtychczas sie spotkałam. Pierwszy raz spotkalam sie z nia w szkole kosmetycznej i do dzis jest ze mną . Wiem, ze nigdy sie na niej nie zawiodę a kolor brwi utrzymuje sie w moim przypadku do miesiąca. Jestem z niej naprawdę zadowolona i nie widzę godnego rywala dla tej oto cudownej henny! Wydajność jest naprawdę ogromna, starcza nawet na ponad rok.

Najlepsza henna jaką miałam

Do niedawna henną, którą stosowałam była drogeryjna Delia (kiedyś w proszku, potem przerzuciłam się na żelową). Słyszałam wiele opinii na temat tej z RefectoCil i w 95% były to opinie pozytywne. Musiałam się więc na samej sobie przekonać skąd te wszystkie zachwyty.

Generalnie wybór kolorów jest dość spory i jak się nie mylę jest ich aż 9 (od siwego, przez blondy, rudości, aż po czarne). Jako, że mam piwne oczy i jasno brązowe włosy postawiłam na kolor 3 Natur Braun. Jak sama nazwa sugeruje kolor powinien nadawać się dla brunetek i powinien dawać naturalny kolor w neutralnym odcieniu (przynajmniej ja to tak rozumiem).

Henna posiada kremową konsystencję, dosyć gęstą i oprócz tubki z farbką w zestawie jest jeszcze patyczek do mieszania. Zapach typowy dla henny, jak dla mnie to zapach farby, oczywiście na rzęsach czy brwiach zapach nie zostaje, szybko się ulatnia.

Jeśli chodzi o samą aplikację to na początku trochę przestraszyłam się koloru w tubce.. Był kompletnie rudy (załączam zdjęcie). Tak jak Producent zalecił wymieszałam 2 cm kremu z 10 kroplami 3% wody utlenionej i wymieszałam całość na jednolitą masę. Nie powiem, mieszanie chwilę mi zajęło, ale w końcu dała się wymieszać:)

Aby nie zafarbować skóry tylko same włoski mam w zwyczaju aplikować na całą długość brwi tłusty krem (Nivea, Dove, Bambino - co mam pod ręką). Henna zaczęła zmieniać kolor już w trakcie aplikacji. Pod koniec czasu, jaki powinno się ją trzymać (10 minut) wyglądała już jak czarna i trochę się przestraszyłam. Mimo aplikacji tłustego kremu została lekka smuga farbki na wewnętrznej stronie brwi, ale na szczęście nie było większego problemu z jej wymyciem, jednak trzeba było działać szybko. Po wymyciu odczuwałam drobny dyskomfort, wynikał on raczej z energicznego pocierania wacikiem kosmetycznym i lekkim podrażnieniem skóry wskutek tego pocierania.

Sama henna, mimo wysokiego ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej nie zrobiła mi krzywdy, warto jednak przed użyciem zrobić test, bo producent wyraźnie ostrzega, że produkt może wywołać alergię.

Wyszedł mi dość ciemny brąz, o jakieś 2 tony ciemniejszy od mojego koloru włosów, ale bardzo mi się podobał! Brwi nie były na pierwszym planie i na takim efekcie mi zależy (nie przerysowanym). Zwykle od razu po hennie podregulowuję pojedyncze włoski, dopieszczam cały efekt, który wyglądał bardzo naturalnie :)

Trwałość - żadna inna henna jej póki co nie dorównuje. Nie dziwię się, że henna jest używana przez kosmetyczki - dobrze się z nią pracuje, ale uważam, trzeba nabrać wprawy w robieniu jej sobie samej (najlepiej na jakichś innych, słabszych hennach), bo przypadkowo można zrobić sobie krzywdę.

Producent obiecuje efekt koloru do 3 tygodni. W moim przypadku trzyma się te 3 tygodnie i cieszę się, że obietnica producenta się spełnia. Oczywiście, z biegiem czasu kolor powoli się wymywa, ale i tak trwałość oceniam na duży plus. Można się nim cieszyć długi czas :)

Zrobiłam sobie resztką produktu rzęsy. Kolorek ładnie chwycił rzęsy i ładnie je przyciemnił. Na moim prostych ,,drucianych" rzęsach ciężko nawet ten efekt dostrzec, ale o dziwo - widać!

Hennę otrzymałam w hurtowni fryzjerskiej i zapłaciłam za nią około 20zł. Można ją łatwo dostać w drogeriach internetowych i czasem tych mniejszych stacjonarnych. Szkoda, że nie jest jeszcze tak łatwo dostępna w drogeriach sieciowych. Wydajna, wystarczy spokojnie na 15 użyć.

Polecam ten produkt osobom doświadczonym w robieniu henny na samej sobie, efekt naprawdę może Was zaskoczyć:) Szczerze polecam :)

Mój hit!

Od wielu lat sama zajmuję się swoimi brwiami. Stosowałam henny drogeryjne w proszku i w kremie, jednak dawały one nienaturalny, przerysowany efekt, a ich gama kolorystyczna ograniczała się do czerni i brązu. Do czasu gdy w drogerii internetowej trafiłam na refectocil. Używam go od około 3 lat i cały czas jestem tak samo zachwycona. Gama kolorystyczna jest tak szeroka, że każdy znajdzie idealny odcień dla siebie. Przygotowanie i aplikacja jest banalna, ponieważ wystarczy jedynie emulsja utleniająca. Kolejnym plusem jest fakt, że farbuje jedynie włoski, a skóra pozostaje czysta (w przeciwieństwie do henny w proszku, którą ciężko jest domyć ze skóry). Od 3 lat zużyłam zaledwie jedno opakowanie, dopiero parę tygodni temu zakupiłam kolejne!

Najlepsza

Jestem w 100% zadowolona z zakupu tej henny. Ładnie kryje włoski i pozostawia naturalny wygląd - bez efektu "przerysowania". Produkt godny polecenia. Długo utrzymuje się na brwiach.