Gschwentner Haarkosmetik, RefectoCil (Farba do brwi i rzęs)

Gschwentner Haarkosmetik, RefectoCil (Farba do brwi i rzęs)

Preparat przeznaczony do użytku profesjonalnego, zawiera diamnotolyene. Może wywierać reakcje alergiczne, podczas zabiegu używać rękawiczki ochronne.
Farba jest dostępna w 4 kolorach:
1-czarny,
2-granatowy (granatowa czerń),
3-brązowy,
4-grafitowy.
5-fioletowa
Czarną używamy przede wszystkim do farbowania rzęs, brązowa i grafitowa zalecana jest do farbowania brwi. Farbując włoski farbą RefectoCil otrzymujemy oryginalny, utrzymujący się przez wiele tygodni kolor.
Do przygotowania farbki potrzebny jest płyn stabilizujący RefectoCil Oxidant (może być zwykła woda utleniona 3%). Mieszamy za pomocą szpatułki 2 cm farby z ok. 10 kroplami ww. płynu i nakładamy szpatułką na rzęsy i brwi.
Czas oddziaływania farby wynosi od 5-10 minut, po upływie dłuższego czasu otrzymujemy ciemniejszy efekt. Farbę zmywamy ciepłą wodą z mydłem.
Farba jest w tubce 15 ml, w kartoniku, z dołączoną szpatułką.

farby, henny
żel
Trwałość
do kilku myć

Idealna

Trafiłam na tą hennę szukając czegoś lepszego niż to co znalazłam na półce w drogerii. Po kilku użyciach wiem, że nie będę już szukać innej :) Według mnie to świetny produkt!

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1609936].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo wydajna

Nigdy nie myślałam, że będę używać henny, kojarzył mi się ten zabieg ze starością :)
A tu proszę od dwóch lat używam tej henny i jestem z niej bardzo zadowolona. Utrzymuję się około 2 tyg.
Do największych plusów należy również że nie brudzi twarzy, łatwo się ją nakłada, wygląda naturalnie.
Nie wiem, czy dostępność się zmieniła (kiedyś w Internecie zakupiłam, i póki co nie wiem kiedy zużyję to opakowanie:)
Także jestem bardzo zadowolona :)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1606676].usefull || 0 }}% pomocna.

samodzielna henna

Mam jasne brwi i rzęsy. Henne brwi robię sobie sama w domu.
Mieszam dwa kolory popielaty i brązowy. Wtedy wychodzi bardziej naturalny kolor. Henna ma dobrą konsystencję i szybko się utlenia na brwiach.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1606291].usefull || 0 }}% pomocna.
Katarzyna Gudan fryzura sylwestrowa 01 pinup

Do brwi najlepsza jaką znam

Używam regularnie.
Zamiast płynnej wody utlenionej używam takiej w żelu: Peroxyżel.
To zdecydowanie ułatwia mieszanie i aplikację.
Mieszam kolor czarny z odrobiną czerwonego. Kolory łatwo się łączą, dzięki temu możemy uzyskać dokładnie taki odcień, jakiego potrzebujemy.
Mieszanka tylko delikatnie barwi skórę - łatwo ją usunąć z niechcianych obszarów. Natomiast dobrze chwyta włoski. Zdecydowanie lepiej barwi brwi. Rzęsy gorzej - może dlatego, że akurat moje są dość mocne? Albo po prostu trudniej mi na rzęsy nałożyć grubszą warstwę..?
Efekt farbowania utrzymuje się ok. 14 dni. Kolor blaknie stopniowo.
W porównaniu do wszelkich henn do brwi to i tak rekord!
Stosunek wydajności i jakości do ceny zadowalający.
Nie będę nawet szukać zamiennika.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1456592].usefull || 0 }}% pomocna.

najlepsza

Hennę robiłam mamie i wybrałyśmy kolor brązowy, nie chciałyśmy zmieniać naturalnego tylko go podkreślić oraz uzupełnić braki. Niewielką ilość henny ok. 1 cm mieszamy z wodą utlenioną, jest to bardzo proste - składniki łączą się bez problemu następnie nakładamy na brwi odczekujemy określony czas i zmywamy - wystarczy 2 razy przejechać mokrym wacikiem i po produkcie nie ma śladu, efekt jest bardzo naturalny, nic nie jest przerysowane. Trzyma się dość długo, nie traci koloru nie robi się rudy. Najlepsza henna do brwi i rzęs. POLECAM GORĄCO :))

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1388291].usefull || 0 }}% pomocna.

Super, ale krótkotrwały efekt

Początkowo trochę się do niej zniechęciłam, bo pierwsze dwa razy były bardzo nieudane. Brwi wychodziły mi czarne (zawsze używałam brązowej) mimo krótkiego trzymania, nakładało mi się ją kiepsko ( używałam proporcji podanych przez producenta), nakładałam ją jakimś patyczkiem i efekt był taki sobie. Przez pierwszy dzień zawsze wyglądałam trochę śmiesznie :D Więc szybko starałam się ją zetrzeć trochę peelingami i dopiero efekt był ok.
Ostatnio dałam jej znowu szansę i jestem zachwycona. Co zmieniłam? Bardzo kontroluję czas. Kiedyś robiłam na oko, często jedna brew dużo lepiej złapała od drugiej. I staram się nałożyć ją równomiernie, ale trochę więcej na końcówki - wcześniej zawsze miałam początki "na Breżniewa", bo zbyt mocno je zaznaczałam. Generalnie moim błędem było to, że nie nakładałam henny w taki sposób jak maluję brwi na co dzień - tylko z dziwnych przyczyn, zawsze robiłam nią "wp*erdolki" :D Jakoś mi się tak utarło w głowie, że tak trzeba.
Nakładam ją skośnym pędzelkiem, takim samym, jakiego używam do malowania brwi. Trzymam 3 minuty. Rozrabiam z wodą utlenioną tak, żeby uzyskać konsystencję pasty, którą najlepiej będzie mi nakładać. I efekt jest boski!!!!!!!! Wyglądają idealnie, pierwszy raz w życiu rzeczywiście mogę zrezygnować z malowania ich (wcześniej hennę nakładałam, żeby po prostu lepiej wyglądać bez makijażu), kolor wychodzi fajnie - bardzo ciemny brąz, ale widać, że nie jest to czarny. Pewnie gdybym jeszcze skróciła czas, byłyby jaśniejsze, ale te są dla mnie idealne.
Napisałam to wszystko o moich failach, żeby pokazać, jak dużo w ocenie produktu zależy od nas :) Jeszcze niedawno dałabym maksymalnie 2 gwiazdki.
A teraz absolutnie polecam!

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1295911].usefull || 0 }}% pomocna.

Mieszanka uczuć ...

Zamówiłam produkt na allegro, nr 3 brązowy. Po przeczytaniu opinii spodziewałam się cudu, ale się trochę rozczarowałam.

+Cena
+Wydajność!!! starcza na bardzo długi czas
+W zależności od czasu uzyskujemy pożądany odcień, uwaga! łatwo przesadzić i wyjdzie nienaturalny efekt

-spodziewałam się większej trwałości, kolor po jakiś 2 tyg. prawie całkowicie schodzi
-dostępność
-jedna aplikacja mi nie wystarcza, muszę poprawiać 2x

Produkt niby ok, ale więcej bym się na niego nie zdecydowała...Powrócę do farbki, którą stosowałam od zawsze i jest ona dostępna stacjonarnie- efekt ten sam, a kto wie czy nie lepszy. Aczkolwiek na wyżej wymieniony produkt można się skusić dla wypróbowania.

Używam tego produktu od: paru miesięcy
Ilość zużytych opakowań: pierwsza tubka w trakcie

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1029869].usefull || 0 }}% pomocna.

sama nie wiem , ale raczej jestem na tak !

Mam tą farbę od niedawna i oczywiście za pierwszym razem nie poszło mi dobrze😣. Wcześniej chodziłam do kosmetyczek na brwi ale chciałam spróbować sama, wiec przygotowałam henne zgodnie z instrukcją załączoną do opakowania o kolorze 3. Trzymałam ją dosłownie 5 minut jak usunełam produkt to się przeraziłam , mocnym efektem dosłownie czarnych brwi. Nie wiem co mogłam źle zrobić oglądałam filmiki na youtube i widziałam ze niektóre dziewczyny trzymają ja 30 min, a jak ja zmysły to efekt był niewielki .Nie mam pojęcia dlaczego mi tak złapał , mam gęste brwi ale skórę tez miałam mocno zabarwioną, ale jak dla mnie to jest bardzo łatwa w aplikacji i w miarę tania.

Używam tego produktu od: niedawna
Ilość zużytych opakowań: 4/5 opakowania

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1020253].usefull || 0 }}% pomocna.

Jakość trochę spadła....

Pierwszy raz tej henny używałam wiele lat temu powracając do produktu co jakiś czas. Postanowiłam teraz kupić ją ponownie i trzeba przyznać, że jej trwałość bardzo spadła. Kiedyś faktycznie trzymała się kilka tygodni - teraz już nie. Używam kremu na noc i praktycznie po tygodniu na brwiach już jej prawie nie widać. Pomimo tego uważam, że to dobry produkt. Szybko schodzi ze skóry (dla jednych to plus, dla drugich minus), aplikacja jest łatwa, henna bardzo wydajna, cena niewysoka. Pamiętam, że kiedyś kosztowała ponad 30 zł, teraz można ją dostać w sklepie kosmetyczno-fryzjerskim w moim mieście za mniej niż 15 zł. Niestety trochę szczypie, ale po zmyciu dość szybko szczypanie ustępuje. Przy zmywaniu zawsze wypadanie mi kilka włosków z brwi.

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: kilka

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[988289].usefull || 0 }}% pomocna.

niezastapiona

Uzywam jej od 3 lat, wg mnie jest to najlepsza henna dostepna na rynku za tak niewielka cene.
Mieszam ze soba odcienie 1 i 3, brazu daje nieco wiecej. Otrzymuje chlodny braz idealny dla mojej karnacji i koloru wlosow. Henna w idealnym stanie utrzymuje sie ok 10dni jednak ja, farbuje nia brwi co tydzien, natomiast rzesy co drugi tydzien, bo na nich henna dluzej sie utrzymuje mimo uzywania tuszu.

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowanoa czarne i 2 brazowe

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[974977].usefull || 0 }}% pomocna.