Vichy, Normaderm, Lotion 2 en 1 Express (tonik antybakteryjny)

Vichy, Normaderm, Lotion 2 en 1 Express (tonik antybakteryjny)

Tonik z serii Normaderm został stworzony dla młodych osób z problemami trądzikowymi. Odświeża i oczyszcza skórę przygotowując ja na kolejne zabiegi, zmniejsza ilość wyprysków. Jest doskonały do codziennego użytku.

Cena: ok. 30 zł

oj nie

używany baardzo dawno temu, kiedy byłam mała i pryszczata

- strasznie szczypał, masakrycznie dużo alkoholu
- wysuszał- ale to może plus?
- drogi a mało wydajny
- niehigieniczna aplikacja- fajnie się naciskało "przycisk" płatkiem ale jak chciało się namoczyć jeszcze trochę - to znowu tym samym płatkiem? paluchem?

generalnie nie polecam, chociaż w tamtych czasach górowała zasada- "wysuszyć na maxa" więc może ciężko byłoby dostać coś lepszego... ja miałam spory trądzik więc musiałam tym tonikiem traktować całą strefę T :/ może gdyby używać go punktowo to działałby lepiej

Używam tego produktu od: dawno temu

zdecydowanie na nie

Pani w aptece zachwalała mi niesamowicie ten tonik, że na problemy z trądzikiem idealny, że ładna cera po nim, a okazało się zupełnie inaczej. Miał w sobie mnóstwo alkoholu, jak tylko zbliżałam nasączony wacik do twarzy to zaraz łzawiły mi oczy, raczej krostek wyskakiwało mi jeszcze więcej, a skóra była matowa tylko na chwile.
Jedyne co mi się spodobało to opakowanie i ten aplikator.

Używam tego produktu od: już nie używam

dwie i pół gwiazdki

Cóż można o nim napisać:D
Aplikator rewelacyjny, higieniczny, nie ja jedyna żałuję, że ten tonik Vichy to jedyny kosmetyk na rynku jaki miał aplikator tego typu:(
Alkoholu w nim co niemiara i jakiejkolwiek wydajności brak! Ale fakt faktem, że miałam wrażenie iż kiedy go kupowałam, opakowanie było zaledwie do połowy pełne - producent chyba wychodził z założenia, że po co lać więcej skoro zawartości jako tako sprawdzić się nie da gdyż puszeczka z płynem zamknięta była szczelnie i nie sposób było jej otworzyć.
Wadą była również cena - wydatek niemal czterdziestu złotych na tonik starczający na 2 tygodnie to nie mało na kieszeń przeciętnej nastolatki.

Stosowałam go 2 razy dziennie, rano i wieczorem.
Intrygujące wydało mi się to, że po uzyciu go, na waciku robiły się takie malutkie czerwone i niebieskie kropeczki:D
Buzia po jego użyciu szczypała, cera była ściągnięta, krostek nie zwalczył - wręcz przeciwnie - powstawało ich coraz więcej.

Oprócz aplikatora miał jedną wielką zaletę - dzięki niemu pozbyłam się niemal połowy wągrów na dość długi czas :O Właśnie z tego powodu waham się czy dać mu 2 czy 3 gwiazdki:)

Dodam, że stosowałam go jednocześnie z kremem pielęgnacyjnym z tej samej serii.

Ładnych parę lat temu zużyłam jedno opakowanie, ktore wystarczyło mi na około 2 tygodnie

depilacja jak się przygotować

świetny aplikator

Przypomniał mi się teraz, w trakcie szukania na KW jego następcy (w celu wystawienia opinii). Otóż tak: ze stosowania tego preparatu (bo tonikiem to bym tego cudeńka nie nazwała, bliżej temu do dżinu z tonikiem niż Esentii) mam następujące wspomnienia:
-rewelacyjny aplikator, jak juz ktoś napisał, swietnie by się go widziało w innych kosmetykach
-koszmarnie zaalkoholowiony zapach
-wysuszus totallus
-wydajność na poziomie poniżej wszelkiej krytyki.
Kupiłam raz, zużyłam i zapomniałam. Tylko aplikator pozostał jako wspomnienie idealnego rozwiązania...

Oropny

Myslalam, ze podobnie jak inne produkty tej firmy , ten tonik rowniez mi bedzie odpowiadal. Niestety pomylilam sie . Brzydko pachnial alkoholem. po uzyciu moja skora natychmiast reagowala zaczerwienieniem, uczuciem pieczenia i napiecia. Juz nigdy nie powroce do produktow tej serii.

CZYSTA ... ?

Prawdę mówiąc, nie podejrzewałam takiej ;) firmy jak Vichy o zaserwowanie toniku z taką ilością alkoholu. Tonik pachnie tymże alkoholem, twarz po jego użyciu dziwnie się lepi i jest zaczerwieniona. W związku z tym używam raczej sporadycznie, w okresach zwiększonej tłustości. I dobrze, bo jest dziwnie niewydajny.

Należy się zero gwiazdek, jedną dodatkową przyznaję z CZYSTEGO miłosierdzia za fajne opakowanie. :D

Cóż, ponieważ nie możemy liczyć na CZYSTĄ skórę, a i tak kupujemy sporo procentów, proponuję wydać te pieniądze na CZYSTĄ wiadomo jaką i użyć wewnętrznie. Później stan naszej cery jest nam serdecznie obojętny :D

ilość zużytych opakowań: A których? Zewnętrznie prawie jedno, wewnętrznie się nie przyznam ;)

Zdecydowanie nie polecam, moją twarzyczkę strasznie wysuszył i podrażnił. Po zastowaniu tego toniku byłam cała czerwona. Wprawdzie jest wydajny, ale i dosyć drogi. Napewno nigdy więcej go nie kupię

niezbyt...

ten tonik ma ladny zapach ale to wszystko... potwornie wysusza skore, nie matuje i nie zweza porow:( ma brzydkie opakowanie i jest drogi..jest dosc wydajny:) ale nalezy sie duzy plus za pomysl z aplikacja! chetnie widzialabym to w kazdym toniku! Ilość zużytych opakowań: 2

Jedna gwiazdka

Tonik ma odpowiednią konsystencję i nieprzyjemny zapach; dziwnie się go aplikuje, trudno doszukać się informacji na opakowaniu acz zawiera alkohol i skóra po jego użyciu piecze i jest nieprzyjemna w dotyku. Prawie nie odświeża i nie zmniejsza ilości wyprysków i podrażnia twarz. Nie nawilża i może uczulać; nie sprawdza się przy tłustej cerze ściąga skórę. Jest drogi i szybko się kończy; ni to tanie, ni oczyszcza, ni zwęża pory...Zużyłam jedno opakowanie kosmetyku.