Korpermilch Pfirisich & Litschi (Mleczko do ciała z brzoskwinią i liczi)

Korpermilch Pfirisich & Litschi (Mleczko do ciała z brzoskwinią i liczi)

Mleczko do ciała Alterra dzięki kompozycji orzeźwiających owoców brzoskwini i liczi, zapewni skórze nawilżenie i uczucie świeżości. Naturalne oleje roślinne zawarte w mleczku takie, jak: olej palmowy, olej awokado i olej ze słodkich migdałów zapewnią skórze ochronę. Dodatkowo masło shea i olej z pestek brzoskwini sprawią, że skórę stanie się aksamitnie miękka.

Rozczarowanie z brzoskwinią i liczi

Mleczko wylądowało w moim koszyku głównie ze względu na naturalny skład i za to przyznaję mu ogromnego plusa. Nasza współpraca nie wyglądała jednak tak, jakbym się tego spodziewała.
Przede wszystkim bardzo rozczarował mnie zapach. Nie wiem, czym byłam odurzona, kiedy w sklepie wsadziłam nos do butelki. Generalnie zapach jest... zbyt słodki i tak dziwny, że aż trudno mi go opisać. Mogłam go co prawda znieść, ale obawiam się, że dla większości może być nieprzyjemny... Jak na złość, zapach utrzymuje się dosyć długo, dlatego mleczko stosowałam stosunkowo rzadko, tylko w odosobnieniu ;) minęło więc sporo czasu, kiedy w końcu dobrnęłam do dna butelki.
Z nawilżenia natomiast jestem zadowolona, utrzymuje się długo.
Samo nakładanie i wcieranie było lekką katorgą. Niestety trzeba było poświęcić sporo czasu, aby wsmarować je w skórę. Bardzo łatwo o smugi.

Strasznie żałuję wystawiać niezbyt przychylne opinie produktom o przyzwoitym składzie. Niestety, wątpliwa wygoda stosowania skutecznie zniechęca mnie do ponownego zakupu.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno całe opakowanie

Fajny, naturalne mleczko

Mleczko jest bardzo tanie, a jego jakość nieporównywalnie duża. Skład jest naturalny, bez zbędnej chemii. Zapach przyjemny, odprężający i długo się utrzymuje - ja stosuje tylko po kąpieli na noc, więc dla mnie to pozytywna cecha. Bardzo dobrze nawilża, lekko się maże i dlatego chwilę trzeba go wsmarowywać, ale dla mnie nie stanowi to przeszkody.

Ilość zużytych opakowań: 3 x 200ml

Rozczarowana :(

Kupiłam ten balsam, gdy jakiś rok temu na blogach kosmetycznych panował szał na wszelkie kosmetyki alterry, ale bardzo się zawiodłam :(

Plusy:
- naturalny skład
- konsystencja bardziej balsamowa
- wydajność (jak na złość!)
- wchłania się w miarę szybko

Minusy:
- zapach, który podobał mi się w sklepie, w domu po paru użyciach zwyczajnie mnie mdlił - zbyt słodki i intensywny
- cena jak dla mnie wygórowana
- sztywne, nieprzyjemne opakowanie, z którego ciężko wycisnąć resztki
- robi białe smugi
- połowę opakowania zużyłam do kremowania włosów, ale i tu się nie sprawdził.

Używam tego produktu od: użyłam rok temu
Ilość zużytych opakowań: Jedno opakowanie

Peeling do ciała

Śmierdzi.

To mleczko to moja porażka.

Wielkim minusem tego mleczka jest jego zapach. Jest on okropnie kwaśny i nieprzyjemny. chemiczny. FUJ.

Mleczko nie ma lejącej konsystencji, jednak kiedy rozsmarowywałam go na skórze, miałam wrażenie jakbym próbowała smarować się czymś bardzo płynnym i pudrowym. Ewidentnie po użyciu tego produktu czułam jakbym była pokryta jakąś niewidzialna posypką. Złe uczucie.

Nie nawilża.

Szybko się wchłania.

Pozostawia smugi.

ŚMIERDZI.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy.
Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Straszny zapach i konsystencja

Kupiłam skuszona ceną i naturalnym składem.
Jednak przeżyłam straszny wstrząs przy pierwszym użyciu.

Zalety:
- naturalny skład bez niepotrzebnej chemii
- nawilża

wady:
- konsystencja tłustego kremu lub masła NIE MLECZKA
- trudno wydobyć z opakowania
- ciężko rozsmarować, pozostawia smugi, brudzi ubrania
- kiepsko się wchłania
- zapach zabija
- trzeba bardzo mało go nakładać

Ilość zużytych opakowań: wiąż to samo

Zapach dobry do ostraszania letniego robactwa

Kupiłam skuszona po 1 - firmą (miałam już kilka kosmetyków Alterry, którymi byłam wręcz zachwycona), po 2 - ceną (trafiłam na wyprzedaż, dzięki której to mleczko mogłam nabyć za zawrotną kwotę... 5,49zł).
Jedynym plusem może być skład - naturalne (?) składniki, brak parabenów.

<b>MINUSY:</b>
- zacznijmy od tego, że wielu producentów kosmetyków nie odróżnia nazw: &quot;mleczko&quot;, &quot;balsam&quot;, &quot;masło&quot; - jak na mój gust mleczka powinny mieć mniej lub bardziej płynną i lejącą się konsystencję, balsamy powinny być bardziej gęste i &quot;treściwe&quot;, a masła, jak to masła, zbite, twarde, trudne do wygrzebania z opakowania. W przypadku tego mleczka do ciała jest podobnie - mleczko, które nie jest mleczkiem... konsystencja typowa dla balsamów, nie lubię być wprowadzana w błąd... ;)

- zapach - ten BALSAM po prostu śmierdzi... lubię przeróżne zapachy, które dla domowników są nie do zniesienia, ale tego smrodu nie jestem w stanie wytrzymać nawet ja... jeśli mam to co wieczór aplikować na całe ciało i kłaść się spać czując pod nosem to ohydztwo, to wolę już paradować z suchą skórą odpadającą płatami... niczym nie przypomina brzoskwini, bo liczi jest raczej bezzapachowe :D jeśli to ma być orzeźwiający zapach, to ja jednak wolę orzeźwienie cytryny, limonki czy choćby melona...

- nie nawilża, a jeśli już, to efekt ten jest bardzo krótkotrwały; aksamitna skóra? o tym można zapomnieć...

- trudno rozprowadzić je na skórze, pozostawia smugi, trzeba się sporo napracować aby nałożyć je równomiernie... a to jest jedyny powód, dla którego sięgam zazwyczaj po mleczka a nie balsamy...

- nie wchłania się, pozostawia tłustą, lepką warstwę, coś paskudnego... co prawda istnieje dzięki temu możliwość wykonania porządnego masażu, ale do tego celu wolę oliwki do ciała, te przynajmniej wchłaniają się i pozostawiają na skórze efekt nawilżenia,

- pozostawia białe ślady na ubraniach,

- pod koniec opakowania trudno jest wycisnąć resztki... twara butla nie pozwala na ściskanie, a balsam jest na tyle gęsty, że nie spływa po ściankach; pozostaje więc albo rozcinanie opakowania, albo wyrzucanie sporych ilości balsamu do kosza.

Totalne nieporozumienie... Nie dziwię się, że jest już niedostępny...

Używam tego produktu od: stosowałam przez kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 3 butelki

Nie spodobał mi się

Kupiałam ten produkt na promocji w Rossmanie za ok 5-6 zł.
Jedynym plusem tego produktu jest przyzwoity skład i w miarę dobre nawilżenie.
Minusy:
- mleczko jest tępe. Źle się rozprowadza, tworzy białe smugi, trzeba długo czekać aż się wchłonie
- zapach. Nie wiem gdzie ja miałam nos kupując to mleczko. Jak dla mnie śmierdzi co spowodowało że nie używałam tego produktu z przyjemnością.

do widzenia, do widzenia, a pozegnac go nie mozemy..

Balsam kupilam rok temu w promocji ndw za te niecale 5zl.
Jedynym plusem jaki widzialam w tym produkcie to poczatkowo jego zapach, pozniej zmienil sie w potworny smrod. Nie nawilza, lepi sie, nie wchlania, zostawia biale \'zacieki\' na skorze, a niedajboze dotknie ubrania to i na tkaninie. Bardzo nie polecam. Latwiejsza w aplikacji i uzytkowaniu jest juz oliwka dla dzieci, ktora jest meczaca. Po polowie opakowania poprostu go wyrzucilam, bo tym razem szkoda, ale produkt jest wydajny.

Używam tego produktu od: rok temu przez tydzien..
Ilość zużytych opakowań: pol z bolem, druga polowe zuzyja szczury na smietnisku

nigdy więcej

Skusiłam się w Rossmannie na ten balsam tylko i wyłącznie ze względu na cenę - 4,29 zł. Może i dobrze, a może i nie. Choć bardziej teraz jestem na nie, bo to był najgorszy balsam jaki miałam do tej pory.
Wady:
- zapach był straszny, przesłodzony syrop, który odurzał
- nie nawilżał
- nie wchłaniał się, pozostawiał na skórze białą warstwę, która zupełnie nie wnikała

Używałam niechętnie i tylko po to, żeby jak najszybciej skończyć.
Właściwie to nie miał zalet.

Używam tego produktu od: używałam przez 2 miesiące

nigdy więcej

jedyny plus tego balsamu to śliczny zapach. u mnie wogóle się nie sprawdził: słabo nawilżał, jego aplikacja na skórę to tragedia, mazał się, długo się wchłaniał. Już nigdy więcej do niego nie wrócę. Dodaję jeszcze poł gwiazdki za wydajność- myślałam że nigdy go nie wykończe.

Używam tego produktu od: 3-4 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

ok

Lubię kosmetyki Alterry - są tanie i ekologiczne, nie widzę powodów do czepiania się. Fajny balsam, skóra jest przyjemna w dotyku, pachnie specyficznie ale lubię ten zapach. Balsam jest wydajny, ma gęstą konsystencję i szybko się wchłania. Nie podrażnia, nawilża i nie jest ani zbyt wodnisty ani zbyt tłusty.

Używam tego produktu od: dwa miesiące
Ilość zużytych opakowań: 1 x 250 ml

chwilowy

To jest mleczko? No chyba nie - nie spełnia żadnej funkcji mleczka. Ani nie nawilża, ani nie natłuszcza, ani nie poprawia stanu skóry - chyba, że mówimy o słabym, pięciominutowym, to wtedy owszem.

Używam go do ciapania rąk po myciu, bo do niczego innego się nie nadaje.
I nawet zapach po pewnym czasie niestety zaczął mi przeszkadzać. Cieszę się tylko, że kupiłam go w świetnej cenie 4,49 w Rossmannie, bo gdybym wzięła za 10, to bym żałowała...

Używam tego produktu od: 3 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie