Avon, Little Red Dress EDT

Avon, Little Red Dress EDT

Kolejna odsłona po `Little Red Black` i `Little White Dress`. `Little Red Dress` to zapach pełen elegancji, o ciekawej, orientalnej kompozycji. Kremowy, zmysłowy i tajemniczy.

Kategoria: orientalna

Nuty zapachowe:
nuta głowy: malina, śliwka, owoce cytrusowe
nuta serca: róża, jaśmin, konwalia
nuta bazy: drzewo sandałowe, bursztyn, piżmo

36% jesień/zima 64% wiosna/lato

Cudowne

Kolejne moje ulubione perfumy z avonu. Mają piękną buteleczkę, która jest bardzo poręczna i mieści się wszędzie. Perfumy mają piękny zapach, który nie jest zbyt słodki, są bardzo trwałe. Są również wydajne, cena ich nie jest wysoka, Bardzo je lubię.

Cudowny zapach

Ta woda toaletowa charakteryzuje się niesamowitym zapachem - kocham go!
Jeśli nie lubisz słodkich, intensywnych zapachów, to z pewnością nie jest on dla Ciebie... Ja go uwielbiam i bardzo chętnie po niego sięgam. Niestety jak to bywa z zapachami avon, trwałość nie jest zbyt duża... bardzo szybko wietrzeje i pozostaje nuta niezadowolenia. Można często go kupić w promocji, dlatego cena bywa przystępna.

Niedrogie i dobre

Są to wg 'bezpieczne' perfumy, bo mają ciepły, owocowy, elegancki zapach, który pasuje zawsze i wszędzie. Kojarzą się z jesienią, z czerwonymi owocami i z czymś szykownym. Little Red Dress to taka młodsza siostra Little Black Dress (te klasyczne perfumy na wydarzenia okolicznościowe, gdzie nosi się sprawdzony zapach, bo to nie czas na eksperymenty), tylko subtelniejsza. Idealnie nadają się na co dzień, jako że nie kosztują zbyt wiele, a i trwałość nie jest najgorsza. Co też ważne, sam zapach się nie zmienia, tj. zarówno na skórze, jak i na ubraniach, pozostaje taki sam (a czasem przecież perfumy w kontakcie ze skórą zaczynają pachnieć zupełnie inaczej.) Ponadto LRD ma ładny, prosty poręczny flakon, który można spokojnie nosić w torebce.

Co ciekawe, inne "małe sukenki", tj. te wariacje oryginału są naprawdę nieciekawymi eksperymentami, więc LRD się chyba Avonovi udał przez przypadek... ;-)

małgorzata kożuchowska o nowym zapachu avon

Niegdyś moje ulubione

Zapach który towarzyszył mi w pierwszej i drugiej klasie liceum, który był dla mnie charakterystyczny, o który wiele osób pytało. Owocowo-kwiatowy, pełen życia i słodki. Doskonały na dzień, o ile lubi się rozsiewać wokół zapach malin.

Używa produktu od: próbka

Wykorzystała: kilka próbek

Zdecydowane nie. Już lepiej bez.

Jakoś to tak jest, że jak się większość czymś zachwyca, to mi to zupełnie nie pasuje. I tak jest i tym razem. Druga sprawa, że generalnie Avon nie mam jakiś pachnidłowych cudów , zgodzę się z opinią, że niektóre zapachy są sobie wtórne, po pewnym czasie zaczynają pachnieć podobnie do siebie, z różnica jedne nuty. Mam im też do zarzucenia kiepską trwałość.
Dla mnie to wątpliwych walorów pachnidło (śmierdzidło, powinnam napisać) nie ma w sobie nut wymienionych przez producenta. Koło maliny, choćby syntetycznej, to to nawet nie stało. Absolutnie nie jest to orientalna kompozycja. Nie jest też ani kremowa, ani zmysłowa, ani tym bardziej tajemnicza. Dla mnie to mocny zapach skórzanej tapicerki w aucie, w którym wisi wieloowocowa, nieco zwietrzała, pokryta grubą warstwą kurzu zawieszka zapachowa. No naprawdę, nic nie poradzę, na pierwszym planie czuję jakbym leżała twarzą do skórzanej tapicerki w nagrzanym aucie. Zdecydowanie nie jest to zapach, z którym chciałabym mieć jeszcze jakąkolwiek styczność. Na szczęście skończyło się na 2 testerach i tam myślałam, że padnę, peelingiem drobno- i grubo-ziarnistym próbowałam to usunąć z przedramienia i dopiero jak dodałam soku z cytryny to pomogło. Wwierca się w drogi oddechowe i miałam wrażenie, jakby mi coś włochatego utkwiło w gardle (hm..."Kłaczek?").Never again.
PS: Na żadną porę dnia ani nocy, ani roku nie polecam tego zapachu, ale trzeba zaznaczyć coś w tej głupiej opcji, by wystawić opinię.

Moje ulubione perfumy

Wg mnie jest to najpiękniejszy zapach z całej serii "Little....dress". Zapach idealny dla pewnej siebie, zmysłowej i subtelnej kobiety. Bardzo trwały. Uwielbiam nim pachnieć.

Uwielbiam!!!

Jeden z moich ukochanych. Zapach piękny, kwiatowy, nie przesłodzony. Bardzo długotrwały, spokojnie 6,7 h, na ubraniach kolejne dni. Buteleczka, dosyć poręczna, chociaż nie przepadam za flakonami Little Dress.

Bardzo moje

Uwielbiam ten landrynkowy cukierkowy klejący zapach :) Wydajne, wytrzymałe do wszystkiego i na każdą okazje. Jeżeli podejdzie Ci zapach bo troszkę specyficzny. Inne małe sukienki wydają mi się za ciężkie i dla bardziej dojrzałych i wymagających kobiet. Mi wystarczy ten słodziak, w przecenie po 30 zł warto brać na zapas.

Zapach nie dla mnie

Kupiłam ten zapach na wiosnę, zastanawiałam się pomiędzy nimi a white, ale stwierdziłam że na wiosnę kupię coś bardziej owocowego. Kiedy wąchałam je po raz pierwszy wydawały mi się ciekawe trochę owocowe trochę takie orientalne. Jednak po dłuższym używaniu ten zapach stał się dla mnie drażniący, w tej sytuacji to że są nie trwałe było plusem.

Ulubione <3

Moje ulubione perfumy od kilku lat, ciągle do nich wracam. Są bardzo kobiece. Zapach jest bardzo intensywny i utrzymuje się przez dług czas. Nie drażni, nie jest ani za mocny, ani za delikatny. Perfumy idealne dla mnie.

ładny zapach

Zakupiłam go ostatnio bo był w promocji i zaciekawił mnie zapach.
Używałam już little black dress i byłam ciekawa tej wersji.
Zapach bardzo ładny nie jest zbyt mdły i nie jest zbyt mocny.
Idealny zapach do pracy lub na wyjście ze znajomymi :)

Okazjonalny.

wieczorowy
----------------
+ flakonik - elegancki
+ trwałość - jak na tę cenę - jakimś cudem bardziej trwały od LBD
+ wywołuje pozytywne reakcje otoczenia
-----------------------------------------------------------------------------------
- nie jest to zapach uniwersalny, raczej ciepły wieczorowy, zimowy