Krem do cery suchej, wrażliwej z odczynem zapalnym

Krem do cery suchej, wrażliwej z odczynem zapalnym

Krem z zawartością Fukogelu (5%) oraz Argininy (1%), doskonale nawilża i uelastycznia skórę, stanowiąc równocześnie ochronę przed podrażnieniami (niekorzystne czynniki środowiska lub w wyniku stosowania np. wysokich stężeń alfa-hydroksykwasów).

W badaniach aplikacyjnych krem wykazał korzystne działanie w przypadkach skóry podrażnionej, suchej, wykazującej skłonność do odczynów zapalnych.

Może być zalecany w terapii naprzemiennej schorzeń alergicznych skóry (w trakcie sterydoterapii), w których poprzez efekt nawilżenia i rozmiękczenia skóry ułatwia penetrację leków stosowanych miejscowo.

Pogotowie ratunkowe

Tego co się ostatnio dzieje z moją cerą, żadne słowa nie opiszą. Odwodniona, ciągle zaczerwieniona, podrażnia ją wszystko, naczynka chyba osiągnęły apogeum aktywności. Już wiem jak to jest gdy dotknięcie skóry pod koniec dnia, po zmyciu makijażu, dosłownie boli.
Chyba tylko Ocerin sprawił, że jeszcze nie wylądowałam u czubków lub na dziale dermatoz w szpitalu. Ten niepozorny kremik ratuje mi twarz oraz psyche od kilku tygodni. Na noc uzupełniam go jeszcze porcją nieco treściwszego Sensilium Maxima z serii Pharmaceris i dzięki temu nie wyglądam jak Freddie Kruger.
Ocerin jest nadzwyczaj lekki i delikatny, a jednocześnie skuteczny. Nawilża, szybciutko się wchłania i natychmiast łagodzi. Stosowany pod makijaż nie powoduje nadmiernego błyszczenia skóry. No i ta cena! W porównaniu z całą baterią innych aptecznych marek, to po prostu śmieszne grosze.
Tylko asekuracyjnie nie daję 5 gwiazdek, ale niewykluczone, że zmienię zdanie.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1,5

"default" krem dla wrażliwych

Domyślny krem dla skóry wrażliwej i suchej, obowiązkowy element codziennej pielęgnacji. Świetnie się wchłania, nie tłuści i nie pozostawia znaczącego "błysku". Łagodzi co drobniejsze podrażnienia, godzej radzi sobie z większymi stanami zapalnymi (stąd gwiazdka mniej) - wtedy skuteczniejszy staje się Ocerin Plus. Dlatego polecam do wrażliwcom na dni "lepszej formy" cery - w tej roli sprawdzi się znakomicie (sama tak go używam, aby stosowany "notorycznie" Ocerin Plus nie spowodował przyzwyczajenia, co mogłoby się skończyć spadkiem działania przeciwzapalnego).

Używam tego produktu od: 3 lata
Ilość zużytych opakowań: kilka

Bardzo dobry

Dostałam kilka próbek tego kremu od dermatologa, gdy po głęboki złuszczaniu TCA musiałam odstawić wszystkie inne kosmetyki. Krem pomimo,że teoretycznie przeznaczony jest dla cery suchej- ma lekką przyjemną konsystencję i dobrze się wchłania. Bardzo dobrze łagodzi, koi wszelkie podrażnienia i likwiduje dyskomfort skóry po silnym złuszczaniu. Bardzo polecam, bo to naprawdę znakomity kosmetyk.