Polecamy: Zostań Twarzą Kinder Bueno 3 DNI DO BIELI

Sesa, Herbal Hair Soap (Mydełko odżywcze do włosów)

Sesa, Herbal Hair Soap (Mydełko odżywcze do włosów)

Bogate w naturalne zioła oraz 6 olejków mydełko Sesa usuwa problemy takie jak łupież, wypadanie włosów, swędzenie skóry głowy. Jest wspaniałym sposobem na odżywienie włosów.
Polecane do stosowania raz w tygodniu. Zrób dużo piany i wmasuj ją w skórę głowy i włosy. Pozostaw na ok godzinę lub dwie i dobrze spłucz. W zależności od rodzaju włosów, po zastosowaniu może być potrzebne umycie delikatnym szamponem.
Mydełko Sesa jest doskonałym uzupełnieniem kuracji olejkiem Sesa.

• Brahmi (Centella Asiatica) 0.15%,
  • Almond Oil 0.10%,
  • Karanj Oil 0.20%,
  • Neem Oil 0.10%,
  • Alsi Oil 0.20%)

Dobry sposób na oczyszczenie skalpu i objętość włosów

Mydełko pływa dobrze na włosy pod względem wizualnym - po umyciu jest ich o wiele więcej i są o wiele łatwiejsze do ułożenia (przynajmniej dla mnie, jako posiadaczki zbyt miękkich z natury i niskoporowatych włosów).

Rozprowadza się je, wbrew pozorom, dość łatwo - tworzy się gęsta piana, która nie spływa z włosów. Niestety nie jestem w stanie trzymać go tyle czasu i tak często jak zaleca producent - detergenty zawarte w mydle podrażniają moją skórę głowy na dłuższą metę, przez co skalp zaczyna swędzieć. Stosowane okazyjnie i nakładane na 15-20min i tak dogłębnie oczyszcza, co widać po wydłużeniu okresu świeżości włosów.

Mankamentem może być zapach - jest mocno kadzidłowy. O ile podczas samego mycia nie przeszkadza, tak chodzenie w tych "aromatach" przez 2 dni może już być uciążliwe. Choć to też pewnie kwestia gustu i przyzwyczajenia.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1394006].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo dobre

Stosuję zgodnie z instrukcją raz w tygodniu i widzać efekty, przede wszystkim wypada mi mniej włosów, zyskały na objętości i minimalnie na gęstości. W obsłudze nieco uciążliwe bo cieżko wytrzymać z nim 2 godziny na głowie. Nakładam na początku kąpieli i spłukuję po ok. 20-30 minutach, konieczne jest umycie włosów szamponem bo mydełko pozostawia osad i włosy są po nim sztywne i matowe, ale wystarczy dobry szampon oczyszczający. Najlepsze efekty daje połączenie olejku i mydła Sesa.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1332626].usefull || 0 }}% pomocna.

Wielbię całym sercem

Sporo czasu zajęło mi odnalezienie odżywki do włosów, która nie zawiera w sobie chemii. Nietypowa forma produktu, a co za nią idzie sposób aplikacji, okazały się ogromnym plusem. Lubię orientalne zapachy, więc już samo używanie odżywki sprawia mi ogromną przyjemność. Zazwyczaj trzymam mydliny na włosach dłużej niż godzinę, dodatkowo owijam je folią i zakrywam ręcznikiem. Czasami zostawiam na noc. Włosy myję dodatkowo szamponem, bez niego włosy są nie do ogarnięcia w moim przypadku. Co do efektów - są zaskakujące. Włosy nie są spłaszczone i wygładzone na prosto, jak po większości odżywek ( mam gęste, grube włosy z tendencją do kręcenia się). Mydełko pomaga mi uporać się z (od czasu do czasu) wypadającymi włosami. Są gęstsze.
W mojej ocenie, opakowanie nie stanowi ani zalety, ani wady produktu. Z pewnością ogromnym plusem odżywki jest jej wydajność. Przy tak niewielkich rozmiarach mydełko łatwo zabrać ze sobą na wszelkie wyjazdy. Jest świetną alternatywą dla typowych dla odżywek plastików.
Warto sprawdzić odżywkę na sobie.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1330886].usefull || 0 }}% pomocna.
Katarzyna Gudan fryzura studniówkowa 01

Działa cuda

Mam włosy cienkie, puszące się. Pod koniec dnia masakrycznie przyklapnięte. Nie przesadzając spędzają mi sen z powiek. Dosłownie wszędzie obserwuje jak piękne włosy mają inne dziewczyny. Jeżeli usłysze "ten produkt dodaje objętości", to od razu muszę go kupić. Tak też się stało w tym wypadku. Usłyszałam o nim na YT, poszperałam w internecie i zamówiłam na stronie argani.pl.

Po 1 zastosowaniu byłam rozczarowana, włosy były suche, spuszone, ale wydawało się,że jest ich dużo.
Jednak dałam mu kolejną szansę z odżywką Alterra.
Stosuje od 2 tygodni codziennie w połączeniu z Szamponem Babydream i odżywką Alterra. Efekt? Włosy są miękkie, przyjemne w dotyku, wydaje się w końcu że jest ich więcej.
Zauazyłam,że co kilka dni trzeba umyć głowę silnym szamponem z SLSami, bo inaczej stają się oklapnięte
Ogólnie jestem zadowolona, mydełko sprawdziło się na moich włosach bardzo dobrze.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[952595].usefull || 0 }}% pomocna.

Daje efekty!

Naprawdę warto wypróbować!

+ tanie
+ bardzooo wydajne
+ ładny, ciekawy zapach
+ włosy są bardziej mięsiste, gęste, ładnie się układają, są takie sypkie
- wydaje mi się, że może lekko podrażniać skórę głowy - ale stosować raz na jakiś czas można ;)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[906709].usefull || 0 }}% pomocna.

kochamy go z moją mamuśką;-)

Oceniam za nas dwie ( włosomaniaczki ja 22lata włosy zdrowe , cieniowane, długo nie farbowane farbą chemiczną i moja mama 45+ włosy długie, od 15 lat farbowane na blond )

Mama zakupiła u to mydełko dla nas w osiedlowym sklepie z kosmetykiami naturalnymi , rosyjskimi i innymi cudami u mojej siostry na dzielnicy ( Jeżeli są chętne panie z Gdyni chętnie dam adres sklep super!)

Kupiła dwa mydełka na każdy łepek osobno.

dość już wstępu konkrety:
+ dla nas zapach na plus, totalnie odjechany zapach , orientalny, ciepły otulający ( mojemu mężowi pachnie płynem do płukania ) więc zapach to kwestia indywidualna

+ bardzo dobrą daje piankę , taką gęsta i miękką ( ocieramy bezpośrednio na skórę głowy)

+ po 3 miesiącach nieregularnego użycia oby dwie zauważyłyśmy różnicę, włosy stały się gęstsze, mięsiste , wypadanie zmniejszyło się .

+ cena ( 9zł)

+ dostępność ( sklepy, internet)

-/+ TRZEBA GO ZMYĆ SZAMPONEM Z SLS bo inaczej włosy sa niedomyte , sztywne i dziwne ( ale przecież to mydło a nie środek powierzchniowo czynny i brudu nie usuwa)

+/- ja używam po nim jeszcze jakiejś odżywki , bo bez tego nawet z super szamponem nie jestem wstanie zmyć ( mama w sumie też nie)

ale za to nie odejmę gwiazdki bo byłoby zbyt próżne
serdecznie polecam jako półśrodek przeciw wypadaniu włosów, lepiej wydać na sam początek 10zł niż 50-150zł na kurację !!

Ja , jak i moja mama serdecznie polecamy

Ilość zużytych opakowań: 1/3 mydełka ( każdej na głowę)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[901410].usefull || 0 }}% pomocna.

Nieciekawe

To jeden z niewielu produktów, który chyba w końcu wyląduje w koszu. Zazwyczaj staram się jednak zmęczyć dziadostwo albo komuś oddać albo chociaż zużyć do czegoś innego. Ale co zrobić ze śmierdzącym ziołowo mydełkiem?!

Smrodek i nieco uciążliwe nakładanie (trzeba namydlić, łazić z nim przez godzinę- piana ścieka i zmyć szamponem) jeszcze jakoś bym zniosła, gdyby nie to, że włosy są po nim matowe, szorstkie, suche. Nawet najdokładniej spłukane pozostawia osad.

No i najgorsze - zwiększa się po nim wypadanie włosów! Nie wiem, może jestem na jakiś jego składnik uczulona, bo przy olejku Sesa mam podobne perturbacje...Wrażliwcom polecam ostrożnie wypróbować.

Cena na szczęscie niziutka, więc tego wywalenia aż tak szkoda nie będzie. I za tę niską cenę i naturalny skład- jedna gwiazdka.

Używam tego produktu od: męczę od roku
Ilość zużytych opakowań: nadal pierwsze

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[899190].usefull || 0 }}% pomocna.

nie jest niezastąpione

Mydełko stosuję od miesiąca zazwyczaj dwa razy w tygodniu, więc opinię już sobie wyrobiłam.
Za mydełko dałam 7zł, więc nie uważam tego za wysoką cenę. Bałam się zapachu, na który tyle dziewczyn narzeka, ale szczerze powiedziawszy nie przeszkadza mi, określiłabym go jako świeży, dość orzeźwiający. Mydełko jak mydełko, wydajne, dobrze się pieni, aczkolwiek o wiele lepiej działa gdy lekko pociera się nim o włosy niż na dłoniach.
Tyle ze spraw technicznych, czas na działanie:
mydełko przez godzinę trzymałam tylko raz, zazwyczaj jest to max 10 minut i szczerze nie widzę żadnej różnicy w efektach.
Mydło zostawia na włosach osad, który mi się ciężko zmywa, nawet po 2krotnym czy 3krotnym umyciu włosów.
Włosy na pewno są grubsze, uniesione u nasady, puszyste, aczkolwiek wciąż czuję ten osad i nawet po daniu odżywki czy maski włosy są dość.. tępe. Brak im nawilżenia czy wygładzenia i ciężko je rozczesać.
Myślę, że w połączeniu z olejem faktycznie niweluje wypadanie włosów, łupieżu nie mam więc tego nie ocenię.
Ogólnie mydełko uważam za dobre, ale nie za niezastąpione.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[853531].usefull || 0 }}% pomocna.

w jakimś stopniu spełnia to co obiecuje nam producent.

w jakimś stopniu spełnia to co obiecuje nam producent. cią o włosy postanowiłam kupić żekome cudeńsko które miał sprawiać wiele wiele cudów.

Kupiłam ze wzgledu na to że strasznie dużo włosów mi wypadało przy każdym myciu włosów.. Przeraziłam sie ze wkońcu zostaną mi dwa włosy na krzyż ;D
To podobno również pomaga w łupieżu..Ja nie miałam więc nie mogę się wypowiedziec.

Pierwsze wrażenie po otwarciu CO TO ZA KOSTKA DO KIBLA? ;D to ze wzgledu na zapach ktory faktycznie za pierwszym i drugim z kolei kojarzyl mi sie.

Ale musze szczerze przyznac ze po kilku zastosowaniach zauwazalna byla zmiana. Wlosy nie wypadaly juz w takich duzych ilosciach co mnie niezmiernie ucieszylo!

Na dlugie wlosy jest ono troche malo wydajne. Mam wlosy do plecow i mydlo starczy na ok.15 razy ale rozlozone na cale wlosy.

Pamietajmy ze nie mamy wlosow(europejczycy ) przystosowanych włosow do indyjskich kosmetykow. Są o wiele słabsze..

Używam tego produktu od: 4 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: prawie cale jedno zużyte

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[799088].usefull || 0 }}% pomocna.

Da się je zastąpić.

Mydełko SESA kupiłam na początku mojego boomu na dbanie o siebie z pomocą naturalnych kosmetyków, więc byłam młoda i głupia. ;)
Z dostaniem go nie miałam problemów, bo mieszkam w mieście, gdzie znajduje się sklep zaczynający się na H a kończący na ELFY. Na stronie tego też przeczytałam jakieś trzy miliardy opinii, jakie to mydeło cudowne nie jest i w dodatku za psi grosz. Więc kupiłam, razem z innymi kilerami jak olejek SESA i maska Kapoor Kachli. (Do tej pory się dziwię, że nie pieprzłam wszystkim w cholerę i nie poszłam do drogerii po pięknie pachnące Herbal Essences albo coś w tym stylu. :D)
Z aplikacją też nie było źle, bo mydło się pieni jak to wszystkie rzeczy z SLSem w składzie ;> Trzymanie go na głowie też nie było dla mnie uciążliwe - po prostu kładłam ręcznik na ramiona i nie było strasznie, chociaż później zaczęłam stosować metodę: mydło na głowę na początku kąpieli, a po wszystkich myciach, pilingach i innych takich - mydło z głowy.
Jeśli chodzi o efekty, to te na plus są takie, że po tym mydle przez cztery dni nie musiałam myć włosów i w ogóle nie były tłuste. Jeśli chodzi o minusy, to kiedy zaczęłam je stosować, miałam naprawdę krótkie włosy, i mydło sprawiało, że były sztywne i sterczały we wszystkie strony. Generalnie siańsko na głowie i dramat na trzy akty. .Moje włosy trochę się kręcą, trochę falują, ale po tym mydle zamiast uzyskać Potargane Morską Bryzą Fale albo Anielskie Loki Przy Dźwiękach Harfy, miałam Popieszczone Prądem Spirale Nieszczęścia. Teraz, gdy moje włosy są dłuższe, jest już trochę lepiej z ich wyglądem, ale i tak nie umiem znaleźć ani jednego powodu, dla którego powinnam dalej używać tego mydła, bo i o skórę głowy umiem zadbać inaczej, i na porost włosów jest milion specyfików. Udało mi się doprowadzić też włosy do takiego stanu, że myję je dwa razy w tygodniu, więc największy atut mydełka też tak jakby zrobił się mniej ważny. Raczej nie kupię go ponownie ;)

Używam tego produktu od: osiem miesięcy
Ilość zużytych opakowań: wciąż w trakcie pierwszego

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[798223].usefull || 0 }}% pomocna.