Gel Aromatique Nettoyant Purifiant (Aromatyczny żel oczyszczający z olejkami eterycznymi z cedru, mięty i cytryny BIO)

Oczyszczająca formuła składająca się z łagodnych składników aktywnie działających na powierzchni, na tyle delikatnych dla skóry mieszanej i tłustej, która szczególnie potrzebuje nieagresywnej pielęgnacji skóry!
3 silne składniki aktywne
Kombinacja 3 olejków eterycznych BIO: Cedru o właściwościach antymikrobowych i Cytryny znanej z działania antybakteryjnego oraz Mięty o właściwościach odświeżających i ściągających. Oczyszcza, odświeża i dba o równowagę skóry mieszanej i tłustej. Delikatne uczucie czystej skóry.
Konsystencaja aromatycznego żelu oczyszczającego oraz radosny słoneczny zapach cytrusów i jego oczyszczający efekt przekształcą Twoją codzienną poranną pięlegnację w chwilę czystej przyjemności! Do codziennego mycia skóry nawet wrażliwej skóry mieszanej i tłustej.

Zakup udany

Natrafiłam w aptece na całą serie zieloną. Cena odstraszała, jednak pani zachwalała więc kupiłam. Nie mam jakoś strasznie problematycznej cery, jednak wypryski i zaskórniki czasem się pojawiają. Żel ten bardzo dobrze oczyszcza (nawet z mocnego makijażu), nie podrażnia oczu, skóra się po nim nie świeci.
Plusy:
> bardzo wydajna konsystencja (wystarczy niewielka ilość do nałożenia na całą twarz)
> nie spina twarzy
>nie powoduje jej błyszczenia
>dokładnie oczyszcza
Minusy:
>cena
>czasem miałam wrażenie że moja skóra jednak nieco po nim jest przesuszona
>zapach, nie każdemu odpowiadać musi :)
Czy kupie ponownie? Raczej nie, bo teraz stawiam na żele nawilżające.

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Bardzo bardzo dobry Rewelacja

Jeden z najlepszych wypróbowanych przeze mnie żeli oczyszczających. Stosowałam już wiele żeli, ale ten jak dla mnie NUMER JEDEN. Zawsze miałam problemy z cerą. Kilka lat borykałam się z trądzikiem. Któregoś dnia postanowiłam zakupić żel Vichy oczyszczający. Po kilku miesiącach stosowania cera stawała się zdrowsza, nie pojawiały się krostki czułam że skóra jest bardzo oczyszczona. Żel Vichy starczył mi na kilka dobrych miesięcy miałam go bardzo długo-był niesamowicie wydajny!!!! Kiedy się skończył kupiłam żel Sanoflore(to jest też firmy Vichy) tyle, że pod inną nazwą. zapach jest super, oczyszcza bardzo dobrze, moja cera jest promienna i gładka po stosowaniu.Nie zamienię go na żaden inny żel !!

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania jedno 400 ml

dobry

Produkt dobry. Ładnie oczyszcza, mnie nie ściąga, nie wysusza. Zapach dziwny, ale nie odrzucający.

Skład bardzo ciekawy, bo widać w nim wiele olejków, a mniej chemii.

Minusem jest cena, konsystencja, a co za tym idzie wydajność.
Konsystencja bardzo wodnista, lejąca się przez palce, dlatego trzymam go do góry dnem, aby mniej wylewało mi się przy aplikacji.

Kupiłam go w dobrej promo za 12.99zł, więc nie żałuję.

Drugi raz nie kupię, bo pewnie nie dostanę go za taką cenę i wolałabym jednak coś gęstrzego w konsystencji.

Eris film 1

dla mnie najlepszy

Dostałam go gratis przy zakupie kremu do twarzy z tej serii i jestem pozytywnie zaskoczona. Oczekiwałam, że to krem pomoże mojej skórze, ale to żel okazał się strzałem w dziesiątkę. Dobrze oczyszcza, większość problemów z cerą zniknęła a przy tym jest naturalny, ci jest dla mnie bardzo istotne. Jedną gwiazdkę odejmuję za zbyt rzadką konsystencję, bo dla mnie to duża niedogodność.

Dobry

Bardzo dobrze oczyszcza twarz. Używałam go rano do mojej tłustej cery. Bardzo dobrze zmywał tłuszcz z twarzy;) Nie wysusza, pieknie pachnie i podobno ma naturalny skład za co duży plus. Konsystencja nieco wodnista i nie jest zbyt wydajny jak dla mnie. Szkoda,że jest dosyć drogi bo kupowałabym go częściej a tak wole używać Iwostin do mycia twarzy który może nie ma tak naturalnego składu jak ten ale jest bardzo wydajny, ma lepszą konsystencje, jest o wiele tańszy a myję podobnie jak ten żel a może nawet i lepiej.
-środek nie walczy razej z trądzikiem/krostkami, nie zwęża porów(ale u mnie rzaden żel jeszcze nie poszczycił się takim działaniem , używam takich co zmyją całkowicie tłuszcz, sebym z twarzy nie wysuszając jej)

Używam tego produktu od: używałam przez jakiś miesiąc

TEORETYCZNIE DOBRY

Mam go jedynie dlatego, że na noc używam fluidu z tej samej serii lub fluidu miętowego Lavery, po uprzednim użyciu pilingu z serii Ziaja PRO. W związku z tym resztki pilingu zmywam eko-żelem Sanoflore i potem aplikuję któryś z dwóch powyższych eko-kremów.

Konsystencja rzadka i glutowata. Zapach (jak cała seria) to sztuczny cytrynowy Domestos. Nic fajnego. Z podobnymi zapachami zetknęłam się również w przypadku kilku produktów myjących Lavery. Z dwojga złego wolę oczywiście kiepski zapach i brak chemicznych polepszaczy w składzie.
Działanie? W moim przypadku ciężko powiedzieć, bo cały ciężar oczyszczenia spoczywa na pilingu Ziaja PRO. Żel Sanoflore jest jedynie etapem końcowym (aczkolwiek kilka razy użyłam solo). Przyjemnie oczyszcza, pozostawia skórę miękką i w nienaruszonym stanie. Jako kosmetyk ekocertyfikowany ma oczywiście pożyteczny skład. Jednak w przypadku produktów myjących, które przebywają na skórze kilkanaście sekund, trudno tu mówić o pożytecznym działaniu wynikającym ze składu. Zaletą jest to, że po prostu myje, nie podrażniając, nie wysuszając, nie zapychając porów (jak mydła w kostkach, w moim przypadku). Obawiam się jednak, że gdybym się malowała (podkład lub puder) to żel Sanoflore nigdy nie poradziłby sobie z oczyszczeniem cery. U mnie daje jednak wrażenie ślizgania się po skórze, zamiast wyciągania z niej zanieczyszczeń z całego dnia.

Produkt, jak dla mnie, niby dobry, lecz trochę nijaki. Doceniam dobroczynny skład i bardzo poprawne działanie. Ten kosmetyk ma u mnie taryfę ulgową i akceptację nieco na wyrost, za sam fakt, że jest uzupełnieniem pielęgnacji w obrębie tej linii (podobnie jak nijaka maseczka z tej serii). Jako produkt samodzielny, niezrzeszony z żadną linią pielęgnacyjną - nie wiem czy przekonałby na tyle, abym go kupiła.

Używam tego produktu od: ponad miesiąc
Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie

Czuć, że oczyszcza

Żel ma rzadką, nieco wodnistą konsystencję, przez co trochę wylewa się z opakowania ustawionego na zakrętce z dozownikiem - wpływa to na wydajność produktu - z jednej strony jest rzadki i niewiele produktu potrzeba do uzyskania przyjemnej piany, ale z drugiej strony dużo produktu wylewa się z opakowania i marnuje.
Ma piękny zapach - świeży, idealny na lato, odświeża buzię, orzeźwia.
Bardzo dobrze oczyszcza, daje efekt idealnej czystości.
Nie podrażnił mojej skóry, jednak po umyciu twarzy tym żelem od razu wsmarowuję w nią krem nawilżający, żeby uniknąć efektu ściągnięcia. Ja stosuje ten produkt po demakijażu, dla efektu maksymalnego oczyszczenia skóry. Tą czystość po prostu czuć i za to bardzo go lubię. Do tego wszystkiego bardzo fajny, naturalny skład.
Cena jest jak dla mnie za wysoka, ale zawsze poluję na promocję w SUPER-PHARM i udaje mi się kupić go za 26.99 zł.

Używam tego produktu od: 1 roku
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Pięknie pachnie

Pięknie pachnie, uwielbiam takie zapachy:)
Żel jest wodnisty, ładnie się pieni na buzi, zmywa bardzo dobrze resztki makijażu.
Skórę mam mieszaną z tendencją do przesuszania a po tym żelu skóra jest nawilżona, świeża i czysta.
Przy pierwszym opakowaniu żel super sobie radził z małymi niedoskonałościami, teraz jest nieco gorzej, ale będę cierpliwa i poczekam.
Nie podrażnia a mam skórę alergiczną reagującą gwałtownie na część kosmetyków.
Obecnie ma inne opakowanie.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

nic ciekawego

Skusiłam się na ten żel w promocji w Super Pharm i wydaje mi się, że nie jest nawet wart tej promocyjnej ceny... Rozczarował mnie podobnie jak krem z tej samej serii. Ale po kolei.

Mam cerę mieszaną i jej pielęgnacja jest trudna - trzeba nawilżać ale też redukować sebum, kwadratura koła niemalże. Żelu tego używałam rano - aby się obudzić, dostać kopa energetycznego i przygotować skórę na cały dzień. Dlatego też nie oceniam jego właściwości jeżeli chodzi o zmywanie makijażu a zwykłe oczyszczanie skóry.

Żel ma bardzo rzadką konsystencję, to niemalże woda. Wiem, jaki jest tego powód ale bardzo nie lubię tego w kosmetykach, produkt przelewa mi się przez palce, zużywa się go o wiele za dużo. Zapach - mi nie przypadł do gustu, jest sztuczny, chemiczny, jak typowy odświeżacz do WC. Żel słabo się pieni (składniki) ale to jest dla mnie do przeżycia, nie mam z tym problemu.

Muszę przyznać, że jak na poranne oczyszczanie żel dawał sobie radę, skóra była czysta bez śladów dopiero co przespanej nocy... ale aż za bardzo. Żel mocno ściągał moją skórę, o ile na co dzień krem nakładam od razu - tak w czasie weekendu lubię z tym poczekać. Niestety, skóra umyta tym żelem wymaga nawilżacza natychmiast, jest naprawdę mocno ściągnięta i jest to mało komfortowe uczucie.

Nie zauważyłam żadnych ekstra efektów działania tego żelu obiecanych przez producenta poza efektem ubocznym - ściągnięciem skóry.

Duży plus za opakowanie - jest bardzo ładne, stabilne i porządne - nic się nie odrywa, nie odpada, dozownik jest dobry (cóż, szkoda, że nie ma co tak naprawdę dozować bo żel leci jak woda...).

Nie wrócę do tego żelu ze względu na konsystencję, zapach i ściąganie mojej skóry. Uważam, że jego cena jest mocno przesadzona, zwykłe drogeryjne żele robią to samo a nawet i o wiele więcej za niższą cenę...
Nie wiem, dlaczego Sanoflore uparło się na przesuszanie skóry tłustej i mieszanej - niestety, produkty z tej serii nie polubiły się z moją skórą.

rozczarowanie

Upolowałam na promocji - kojarzyłam jakieś pozytywne wpisy na blogach na temat tego żelu - więc, gdy była obniżka na Sanoflore w SP to się skusiłam.
Od żelu do mycia nie oczekuję cudów i czarów, ale ten nie spełnił moich oczekiwań.
Wodnistą (zatem drastycznie niewydajną) konsystencję bym wybaczyła gdyby dobrze zmywał. A mojej skóry dobrze on nie oczyszcza. Mam wrażenie, że po jego użyciu mam "niedoczyszczoną" twarz.
Mam kilka preparatów do oczyszczania skóry, dlatego ten stoi w łazience i się "kurzy". Używam go sporadycznie, żeby po prostu zużyć. Ale nie robię tego z przyjemnością.
Zatem naturalny skład, fajny zapach to nie wszystko. Dla mnie on jest po prostu za słaby w kwestii oczyszczania skóry. Ale widzę że poniżej dziewczyny bardzo chwalą - zatem to kwestia mocno indywidualna.

Używam tego produktu od: 2-3 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: pod koniec pierwszego

lekkie rozczarowanie

W ogólnym rozrachunku wady produktu jednak przeważają nad zaletami, więc nie mogę dać wyższej oceny. Na minus na pewno zbyt wodnista, lejąca konsystencja, niewiele gęstsza od wody, przez co żel przecieka przez palce i trzeba się nauczyć jak go dozować, aby cały nie spłynął do umywalki. Druga sprawa to dość kiepskie oczyszczanie. Na co dzień używam jedynie filtra i pudru transparentnego, a jednak to i tak było zbyt wiele - żel się mazał po twarzy, tworzył białe smugi i po zmyciu widać było niedoczyszczone miejsca. Dlatego musiałam zmodyfikować wieczorne oczyszczanie i najpierw przecierałam twarz micelem i dopiero wtedy żel. W takim wypadku naprawdę fajnie się sprawował i świetnie odświeżał, więc wydaje mi się, że lepiej się sprawdzi jako poranny oczyszczacz lub dla osób, które nie stosują makijażu. Zapach trawy cytrynowej, delikatny, lekko gorzki. Wydajność raczej niska, potrzeba go dość dużo, żeby umyć całą twarz. Niestety mnie rozczarował i wątpię, bym do niego wróciła.

Używam tego produktu od: ok. miesiąc

miłe zaskoczenie !

Wybrałam go jak trzeci gratisowy produkt w Super-Pharmie, więc w zasadzie nie miałam zielonego pojęcia o jego istnieniu, wybrałam go na hop siup.

Mam cerę mieszaną ze strefą T.

Plusy:
- bardzo wydajny, mimo baaardzo rzadkiej konsystencji; gdy pierwszy raz go użyłam, pomyślałam, że nietrafny wybór, ale jak się potem okazało - nie żałuję
- nie wysusza skóry, nie jest ściągnięta na policzkach
- świetnie zmywa makijaż, tj. bez oczu, bo demakijaż oczu robię oddzielnie
- fajnie się pieni - już niewielka ilość produktu wystarcza ;p
- pochodzenia naturalnego, ekologiczny produkt, dla fanek eko, to jest strzał w dziesiątkę
- zapach - taki ziołowy, jakaś trawa cytrynowa, mnie bardzo się spodobał osobiście

Minusy:
- cena może być kwestią sporną, ale trzeba polować na promocje

Osobiście jestem na TAK :D

Używam tego produktu od: grudnia 2011 - czerwca 2012