Mascara Lash Repair (Odżywka do rzęs)

Mascara Lash Repair (Odżywka do rzęs)

Mascara Lash Repair marki Alverde zawiera pielęgnujące olejki i ceramidy, które wzmacniają rzęsy za pomocą odżywczych olejków i dbają o błyszczące i piękne rzęsy.
Nie zawiera syntetycznych składników konserwujących. Nadaje się do stosowanie przez osoby z wrażliwymi spojówkami oraz noszące soczewki kontaktowe.
Nakładać na rzęsy na dzień lub na noc. Nie używać pod tusz do rzęs!

Skład: Glycine Soja Oil, Ricinus Communis Oil, Dextrin Palmitate, Oenothera Biennis Oil, Ceramide 3, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Argania Spinosa Oil, Olea Europaea Oil, Simmondsia Chinensis Oil, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil, Parfum (31.08.2011).

Fajna. Polubiłam :)

Przyznam, że to moja pierwsza odżywka do rzęs, ale spodobała mi się. Dostałam ją od przyjaciółki, która kupiła sobie, ale wiele nie zużyła, bo wkrótce zaczęła sobie robić sztuczne rzęsy i odżywka poszła w kąt. Troszkę sobie poleżała (ale nie za długo), po czym trafiła do mnie. I dobrze trafiła, bo nie można jej używać pod tusz, a na noc też się nie sprawdza, więc jedynie dla osób, które potrafią na co dzień wyjść z domu i normalnie funkcjonować bez tuszu na rzęsach, czyli m.in. dla mnie.

Moje naturalne rzęsy są dosyć długie, delikatne, ale przy tym proste i jasne. Nie super gęste, ale też nie jakieś rzadkie. Zaczęłam stosować ten produkt po prostu z ciekawości, nie licząć na jakiekolwiek efekty, a jednak... one się pojawiły. Nie są może jakieś spektakularne, ale SĄ:
+rzęsy bardziej błyszczą, wyglądają zdrowiej
+faktycznie są jakby nieco wydłużone... Nie sądziłam, że można wydłużyć rzęsy, które z natury i tak są dosyć długie, ale wygląda na to, że troszkę jednak można :)
+Jak już czasem pomaluję te moje rzęsy, to mam wrażenie, że jakoś tak bardziej jest po czym tym tuszem pociągnąć. Ogólnie stały się one ładniejsze, bardziej równe i trochę nawet podwinięte. Szczególnie widzę efekty na rzęsach dolnych powiek.

Rzeczywiście podczas aplikacji osiadają maleńkie "bąbelki" olejku na rzęsach, co wygląda dosyć zabawnie, ale i ciekawie. Po chwili rozpływają się one na rzęsach, trzeba uważać, bo można je pozlepiać, ale też to nie jest jakieś trwałe sklejenie na caly dzień. Po uzyskaniu odrobiny wprawy udaje mi się tak manewrować szczoteczką, żeby tego uniknąć.

Skład jest bardzo ładny - w większości są to po prostu naturalne oleje (mieszanka). Kosmetyk naturalny, nie testowany na zwierzętach.

Minusy:
- Raczej nie do stosowania na noc... Raz tak zrobiłam i w efekcie odżywkę miałam w oczach. Co prawda nie paliło, ale przyjemność to i tak żadna ;)
- Z dostępnością Alverde u nas jest kiepsko... No tak, to nic nowego.

Podsumowując, może nie jest to produkt, który by mnie jakoś szczególnie zauroczył, ale działa :) Podoba mi się i nie wykluczam ponownego zakupu. Stosuję prawie codziennie i już nawet pomijając widoczne efekty działania tej odżywki, daje mi ona przyjemne poczucie, że pomiedzy sporadycznym dekorowaniem coś dla tych moich rzęs jednak robię :) Fajny, niedrogi, naturalny kosmetyk. Polecam.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[687762].usefull || 0 }}% pomocna.

swietna

Odzywke ta mialam jakis czas temu gdy miala opakowanie jak na zdjeciu. podobala mi sie. Po ok 2 tyg widac poprawe kondycji rzes. Ja mam z natury dosc jasne i wylowialymi koncami, wiec uzywam codzien tuszu do rzes. Inaczej nie bylo by widac ze mam oko. Po zmyciu tuszu, gdy uzywalam juz 2 tyg tego produktu, zauwazylam, ze gdy moje oko jest soute widac ze mam rzesy. troche jak by sciemnialy, staly sie widoczniejsze, a i gdy byly umalowane, byly jakies ladniejsze.
W miedzy czasie wyprobowalam cos innego( dostalam gratis do zamowienia) i zapomnialam o alverde, az za 2 m-ce temu zachcialo mi sie znow uzyc czegos, bo znow iedzialam, ze jak nie uzywam nic, to rzesy sa wyplowiale i malo widoczne. Zakupilam ponownie alverde , bo tanio. teraz odzywka ta ma cale biale opakowanie, ale w srodku mamy ten sam produkt. Nie wiem czy zmianiono troche sklady , albo nie widze roznicy w tym co bylo gdy skuwka byla zielona, a w tym co jest teraz z biala skuwka. PO 2 tyg zauwazalym roznice na plus.

Niestety produkt ten jest wycofywany z sortymentu, wiec musze sie z nia pozegnac i wroce do produktu ktory uzywalam w miedzy czasie.

Używam tego produktu od: jakos rok temu i nowe opakowanie od ok 2 m-cy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[677922].usefull || 0 }}% pomocna.

Świetna, ideał

Natura i jeszcze raz natura. Opakowanie bardzo wydaje. Jedno starczyło mi na kilka miesięcy mimo codziennego używania. Ja akurat stosuje odżywkę na brwi czasem na rzęsy. Co do brwi widzę zdecydowaną poprawę. Pomogła mi w ich zagęszczeniu, bo chciałam je trochę zapuscić, dodatkowo je przyciemniła. Rewelacyjna rzecz. Nie polecam stosować odzywki w nocy na rzęsy ale tylko osobom, które mają skłonność do zapalenia spojówek ponieważ przez to,ze jest tłusta moze spowodować podrażnienie oczu za to w dzień jak najbardziej.

Używam tego produktu od: ok. 5 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 2 w trakcie

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[617623].usefull || 0 }}% pomocna.
Do czego służą te przedmioty? [Odpowiadają mężczyźni]

Najlepsza jaka dotad mialam

Mam dlugie, ale niezbyt odporne rzesy. Czesto wystarczy drobnostka, aby kilka wypadlo na raz i potem musze odpracowywac to tygodniami. Do zakupu odzywki Alverde przekonala mnie znajoma twierdzac, ze odzywka wzmocnila jej wypadajace rzesy.

Mimo, ze uzywam jej dopiero od miesiaca, robie to bardzo regularnie (kazdego dnia odkad ja mam!), i smiem twierdzic, ze efekty widze juz od 3 tygodni.

Odzywka przyczynila sie do wzmocnienia moich slabych rzes. Wprawdzie nie zauwazylam, zeby rosly po niej gesciejsze, ani dluzsze, ale co z tego. Wazne, ze sa mocniejsze. Dzieki niej nie wypadaja juz tak mocno, chociaz nie oznacza to, ze nie wypadaja w ogole. Efekty jej dzialania zaczelam zauwazac juz po tygodniu stosowania, co zalicza ja do najszybciej dzialajacych odzywek jakich mialam okazje uzywac (a byly wsrod nich miedzy innymi odzywki: ArtDeco, My Secret, Smashbox, P2, olejek rycynowy i jeszcze jakas dawno temu).

Wada jest to, ze jest dosyc oleista i nie mozna jej uzywac pod tusz do rzes, bo zrobi nam oczy pandy. Po nalozeniu jednej warstwy zostawia na rzesach widoczna powloke, widac drobniutkie kropelki osadzone na pojedynczych wloskach. Do tego mozna jej uzywac jedynie w domu, gdzy skleja rzesy w kilka kikutkow. Po uzyciu trzeba pamietac, by nie trzec oka. Jak sie do niego dostanie, wprawdzie nie szczypie, ale jest to nieprzyjemne. Czuc jakby cos w nim bylo. Na dodatek pole widzenia jest cale zamglone. Pare razy chcialam az za szybkiej poprawy i nalozylam kilka warstw. Rano mialam cale zamglone oczy i nawet woda nie dalo sie tego wyplukac. Dopiero popoludniu samo przeszlo.

Mimo minusow odzywka faktycznie dziala i dlatego ja polubilam. Jesli sie ja stosuje ostroznie, daje imponujace rezultaty w krotkim czasie. W DM kosztuje 3,95 euro. Polecam.

Używam tego produktu od: miesiaca

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[542877].usefull || 0 }}% pomocna.