Giordani Gold EDP

Giordani Gold EDP

Giordani Gold marki Oriflame to kwiatowe perfumy dla kobiet. Giordani Gold został wydany w 1976 roku. Nutami głowy są białe kwiaty, mandarynka, kwiat cytryny i kwiat pomarańczy; nutami serca są jaśmin, tuberoza i lilia; nutami bazy są cyprys, paczula, białe piżmo i mech.

Cena: 84 zł / 50 ml

50 - 100ml
Rekomendacja
na dzień, na wieczór

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

A w życiu!

Muszę to napisać, po prostu muszę.
Inaczej się uduszę!
Tak mi pachnie stereotypowa starsza pani w futrze w kościele.

Zapach jest okropny, nie do zniesienia wręcz, a przy tym nieziemsko trwały, wżerający się w skórę.

Perfumy, mocno kwiatowe. Niewątpliwie czuć mdłą słodycz białych kwiatów, przełamaną cierpko- gorzkimi również mdłymi nutami kwiatu pomarańczy.
No i piżmo, koniecznie białe.

Dla mnie, osoby o wrażliwym powonieniu, głowie i żołądku, to mieszanka wybuchowa.

Omijam szerokim łukiem.

+ mega trwałość

+/- całkiem ładny flakon, chociaż ta plastikowa, złota zatyczka, trochę słaba

- kompozycja zapachowa- nie do zniesienia, mdląca, dusząca

mocne, trwale z bardzo mocno wyczuwalna nuta pizma

Nadaja sie na dlugie zimowe wieczory do grubych , cieplych ubran.
Mi sie kojarza z przygotowaniami do swiat. Jedna z nut zapachowych jets biale pizmo,
mozliwe, ze wlasnie przez ten skladnik po spryskaniu sie nimi czuje sie taka otulona przyjemnym zapachem.
Zapach jets bardzo trwaly i bardzo mocny, ale nie duszacy.
Pierw uzywala je moja mama, a po niej zaczelam ja:) Polecam

Kojarzy mi się z kobietą w wieku eleganckim

Jest to zapach z kategorii tych cięższych. Fanki lekkich i rześkich powinny omijać go szerokim łukiem. Jest bardzo trwały i intensywny, to białe kwiaty czynią go ogoniastym i przytłaczającym. Zdecydowanie jest to propozycja na jesienne i zimowe wieczory.

TOP 10 męskich perfum

Miłość od pierwszego użycia.

Bardzo eleganckie, powiedziałabym, że klasyczne
Mocne, nie ustępują naprawdę drogim perfumą,
ładnie pracują i długo się utrzymują.
Szyku dodaje im butelka.

Raczej na wieczór lub już chłodną jesień.

WOW

Oriflame zrobilo niebywale dobre perfumy. Pierwszy raz spotkalam sie z taka trwaloscia i z taka projekcja(zasiegiem) perfum za takie male pieniądze... Jak dla mnie perfumy są aż nad to wyczuwalne przez otoczenie, czego osobiscie nie lubie przy tak intensywnej nucie. Nie mam pojecia czym dokladnie Oriflame utrwalilo ten zapach ale na prawde zdzialalo cuda. Gdyby zapach byl delikatniejszy to mogliby konkurowac z perfumami z najwyzszej polki.

Moje ulubione perfumy

Są to jedne z pierwszych perfum, które kiedykolwiek miałam i nie wyobrażam sobie życia bez nich :)
Mają dość ciężki zapach - więc jeżeli ktoś lubi lekkie, słodkie, kwiatowe zapachy to Gold nie jest dla niego.
Długo się utrzymują na skórze, zapach jest kobiecy i elegancki.
A cena do jakości niska.

Dama z żurnala.

Zapach jest dość specyficzny. Kojarzy mi się z młodą kobietą ilustrującą jedną z okładek kobiecych pism z lat 80-tych. Utapirowana do granic możliwości. Z mocnym graficznym makijażem oczu i ust. Odziana w złoty, skrzący się długi żakiet, podkreślający linię ramion. Taki jak za czasów Dynastii.
Perfumy są mocne. Słodko- duszące. Intensywnie czuć jaśmin, tak mocny, ze aż świdrujący w gardle, gorzkawo- cierpki kwiat cytryny i mdlące, naturalistyczne białe piżmo.Na domiar wszystkiego, jakby było mało, do towarzystwa dołącza lilia i wiele innych białych kwiatów. Zapach długo utrzymuje się na skórze i ciele. Nie opuszcza nas tak łatwo. Nieodmiennie czuję w nim coś z Allure. Podobną słodycz. Mam go już tyle lat i nie potrafię zużyć, ale nie potrafię się też pożegnać.

Ładny zapach

Zalety:
- ładny zapach który ma wysoką trwałość
- wygodne opakowanie
- pięknie wygląda opakowanie
- niska cena
- dobra wydajność
- zapach wieczorowy, ale dobry też na dzień
- dostępność w każdym katalogu

Używa produktu od: próbka

Wykorzystała: kilka próbek

nie lubię Giordani

Jak ja nie lubię tych perfum..
Początek powinien być ok - białe kwiaty, cytruski, a potem lilia. A ja nie czuję ani cytrusów, ani lilii, tylko jaśmin..
Wiem, że zapach ma swoje wielbicielki, myślę, że są to Panie 55+
Flakonik też mnie nie zachwyca.
Omijam z daleka zapachy Giordani, dla mnie są za bardzo jaśminowo-piżmowe.

nie zrozumieliśmy się

No cóż... Każdy odczuwa zapachy inaczej. Dzięki temu na świecie jest tak różnorodnie i producenci mają pole do popisu jeśli chodzi o wymyślanie zapachów. Niestety ja nie należę do grupy wielbicielek klasycznego Giordani Gold. To zapach przywodzący mi na myśl małą czarną, szpilki, czerwoną pomadkę i sznur pereł... Ale! To wszystko, ale w latach 20-stych ubiegłego wieku! Ten zapach nie pasuje mi ze względu na jego ciągoty w kierunku BYĆ MOŻE i innych mocno różanych wód perfumowanych, które bardzo trącają mnie po nosie. Na kimś innym pewnie pachną pięknie, ale ja odpadam. Do tego trwałość- zabójcza- i tylko za to 2 gwiazdki.

Używam tego produktu od: użyłam kilka razy i przekazałam dalej
Ilość zużytych opakowań: kilka podejść i psiknięć z jednego flakonu

Kocham ten zapach!

Kocham ten zapach i nawet jego zbyt duża intensywność nie jest w stanie zepsuć jego oceny. Jeśli ktoś w naszym otoczeniu nie lubi tego zapachu, to mówiąc krótko - ma przewalone:) Buteleczka nie jest jakaś super poręczna, główka ciężko schodzi, ale za to wygląda uczciwie (chociaż mnie akurat się nie podoba). Zapach mega intensywny, pachnie bardzo, bardzo długo (aż do umycia się/wyprania ubrań), do tego wszystkiego jest mocny, ale broń Boże nie "męski", pozwolę sobie porównać go do Chanel No 5. Dla mnie pachnie elegancko, klasycznie, ale też dusząco i przytłaczająco. Zapach bardziej dla pani w średnim wieku, ale dla studentek także. Nie dla kogoś, kto lubi lżejsze perfumy.

Wyczuwalne są bergamotka, róża, jaśmin.

Plusy
- trwałość
- wydajność
- łatwość użycia
- efektywność
- przyjemny zapach
- świetna jakość
- do każdej okazji
Minusy
- zbyt intensywny zapach
- pretensjonalny

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

Zapachowa trauma.

Zapach z gatunku najgorszych białych kwiatów w z dodatkiem taniego lakieru do włosów. Moja zapachowa trauma, podobnie jak Beyonde Paradise od EL. Ogromna ilość starych, białych kwiatów w wazonie, lekko już przywiędłych. Na darmo można szukać w tej kompozycji jaśminu i tuberozy. Nie, nie i jeszcze raz nie! Posyłam dalej w świat.

Używam tego produktu od: marzec 2015
Ilość zużytych opakowań: flakon 30 ml