Giordani Gold EDP

Giordani Gold EDP

Giordani Gold marki Oriflame to kwiatowe perfumy dla kobiet. Giordani Gold został wydany w 1976 roku. Nutami głowy są białe kwiaty, mandarynka, kwiat cytryny i kwiat pomarańczy; nutami serca są jaśmin, tuberoza i lilia; nutami bazy są cyprys, paczula, białe piżmo i mech.

Cena: 84 zł / 50 ml

50 - 100ml
Rekomendacja
na dzień, na wieczór

Moje ulubione perfumy

Są to jedne z pierwszych perfum, które kiedykolwiek miałam i nie wyobrażam sobie życia bez nich :)
Mają dość ciężki zapach - więc jeżeli ktoś lubi lekkie, słodkie, kwiatowe zapachy to Gold nie jest dla niego.
Długo się utrzymują na skórze, zapach jest kobiecy i elegancki.
A cena do jakości niska.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1363041].usefull || 0 }}% pomocna.

Dama z żurnala.

Zapach jest dość specyficzny. Kojarzy mi się z młodą kobietą ilustrującą jedną z okładek kobiecych pism z lat 80-tych. Utapirowana do granic możliwości. Z mocnym graficznym makijażem oczu i ust. Odziana w złoty, skrzący się długi żakiet, podkreślający linię ramion. Taki jak za czasów Dynastii.
Perfumy są mocne. Słodko- duszące. Intensywnie czuć jaśmin, tak mocny, ze aż świdrujący w gardle, gorzkawo- cierpki kwiat cytryny i mdlące, naturalistyczne białe piżmo.Na domiar wszystkiego, jakby było mało, do towarzystwa dołącza lilia i wiele innych białych kwiatów. Zapach długo utrzymuje się na skórze i ciele. Nie opuszcza nas tak łatwo. Nieodmiennie czuję w nim coś z Allure. Podobną słodycz. Mam go już tyle lat i nie potrafię zużyć, ale nie potrafię się też pożegnać.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1346376].usefull || 0 }}% pomocna.

Ładny zapach

Zalety:
- ładny zapach który ma wysoką trwałość
- wygodne opakowanie
- pięknie wygląda opakowanie
- niska cena
- dobra wydajność
- zapach wieczorowy, ale dobry też na dzień
- dostępność w każdym katalogu

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1346361].usefull || 0 }}% pomocna.

Quality Missala Jak dobierać perfumy

Używa produktu od: próbka

Wykorzystała: kilka próbek

nie lubię Giordani

Jak ja nie lubię tych perfum..
Początek powinien być ok - białe kwiaty, cytruski, a potem lilia. A ja nie czuję ani cytrusów, ani lilii, tylko jaśmin..
Wiem, że zapach ma swoje wielbicielki, myślę, że są to Panie 55+
Flakonik też mnie nie zachwyca.
Omijam z daleka zapachy Giordani, dla mnie są za bardzo jaśminowo-piżmowe.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1321386].usefull || 0 }}% pomocna.

nie zrozumieliśmy się

No cóż... Każdy odczuwa zapachy inaczej. Dzięki temu na świecie jest tak różnorodnie i producenci mają pole do popisu jeśli chodzi o wymyślanie zapachów. Niestety ja nie należę do grupy wielbicielek klasycznego Giordani Gold. To zapach przywodzący mi na myśl małą czarną, szpilki, czerwoną pomadkę i sznur pereł... Ale! To wszystko, ale w latach 20-stych ubiegłego wieku! Ten zapach nie pasuje mi ze względu na jego ciągoty w kierunku BYĆ MOŻE i innych mocno różanych wód perfumowanych, które bardzo trącają mnie po nosie. Na kimś innym pewnie pachną pięknie, ale ja odpadam. Do tego trwałość- zabójcza- i tylko za to 2 gwiazdki.

Używam tego produktu od: użyłam kilka razy i przekazałam dalej
Ilość zużytych opakowań: kilka podejść i psiknięć z jednego flakonu

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1046721].usefull || 0 }}% pomocna.

Kocham ten zapach!

Kocham ten zapach i nawet jego zbyt duża intensywność nie jest w stanie zepsuć jego oceny. Jeśli ktoś w naszym otoczeniu nie lubi tego zapachu, to mówiąc krótko - ma przewalone:) Buteleczka nie jest jakaś super poręczna, główka ciężko schodzi, ale za to wygląda uczciwie (chociaż mnie akurat się nie podoba). Zapach mega intensywny, pachnie bardzo, bardzo długo (aż do umycia się/wyprania ubrań), do tego wszystkiego jest mocny, ale broń Boże nie "męski", pozwolę sobie porównać go do Chanel No 5. Dla mnie pachnie elegancko, klasycznie, ale też dusząco i przytłaczająco. Zapach bardziej dla pani w średnim wieku, ale dla studentek także. Nie dla kogoś, kto lubi lżejsze perfumy.

Wyczuwalne są bergamotka, róża, jaśmin.

Plusy
- trwałość
- wydajność
- łatwość użycia
- efektywność
- przyjemny zapach
- świetna jakość
- do każdej okazji
Minusy
- zbyt intensywny zapach
- pretensjonalny

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1042257].usefull || 0 }}% pomocna.

Zapachowa trauma.

Zapach z gatunku najgorszych białych kwiatów w z dodatkiem taniego lakieru do włosów. Moja zapachowa trauma, podobnie jak Beyonde Paradise od EL. Ogromna ilość starych, białych kwiatów w wazonie, lekko już przywiędłych. Na darmo można szukać w tej kompozycji jaśminu i tuberozy. Nie, nie i jeszcze raz nie! Posyłam dalej w świat.

Używam tego produktu od: marzec 2015
Ilość zużytych opakowań: flakon 30 ml

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[996344].usefull || 0 }}% pomocna.

nie wiem nie wiem jak ocenic

bardzo dawno temu GG uzywala moja siostra... z sentymentu zamowilam.
Perfumy doszly,odtworzylam, butelka nieco zmieniona,na lepsze.Ale sam zapach ciezko mi okreslic.GG podobaly mi sie na siostrze ale na mnie nie bardzo.
Pierwsze co czuje to szypry i to takie tracace myszka, pozniej szypr z pomanancza a raczej esencja olejku pomaranczowego. jest slodki,elegancko ale w taki bardzo wymuszony sposb.Uwazam ze GG nada sie dla dojrzalych kobiet,bo troche postarza nosicielke.Chyba nie bede starala sie GG polubic,poniewaz bardzo wybija sie na mnie typowa nuta orifamowska,ktorej a nie lubie,czyli cos na podobe kostki odstraszajacej mole.
Moze i GG ma duzo zwolennikow ,ale ja jednak pasuje.
Trwalosc bardzo dobra ok 10h ,trzyma sie blisko skory.
Butelka ladna,elegancka i nawet niezle wyglada na polce,jednak moje GG poleci dalej.

Używam tego produktu od: tyg
Ilość zużytych opakowań: 50ml

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[948034].usefull || 0 }}% pomocna.

dojrzała kobieta w futrze nosząca na ustach czerwień

Perfumy mają prosta,elegancką buteleczkę.
Kosztują w granicach 50-70 zł w zależności od katalogu.
Zamówiłam je mojej mamie,bo zapach w katalogu bardzo się jej podobał,ale po użyciu już jej nie pasowały,więc oddała mi i już po pierwszym użyciu wiedziałam,że to nie jest zapach dla mnie.
Jaśmin jest mocno wyczuwalny. Reszty zbytnio nie rozpoznaję.Są wyraziste,eleganckie. Pamiętam,że gdy byłam małą dziewczynką,to moja babcia używała czegoś,co miało bardzo podobny zapach. Na myśl przywodzą mi dojrzałą kobietę w futrze noszącą na ustach czerwienień. Mam dopiero 18 lat i są dla mnie zbyt poważne,przytłaczające.

Daję 4 gwiazdki,bo zapach jest elegancki i wyrafinowany. Na prezent dla cioci,babci w sam raz. Plus za trwałość ok. 4-5 godz.

Używam tego produktu od: posiadam od mies.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[918509].usefull || 0 }}% pomocna.

Niespecjalnie...

Kupiłam je zachęcona pozytywnymi opiniami. A tu takie rozczarowanie... Dla mnie te perfumy pachną... męsko. Wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale jestem bardzo zawiedziona. Mimo to spróbowałam ich użyć i trwałość była niestety też kiepska. Trzymały może 3 godziny.

Używam tego produktu od: parę lat temu
Ilość zużytych opakowań: kilka psiknięć

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[909336].usefull || 0 }}% pomocna.