Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Alterra, Massageöl Mandel & Papaya (Olejek do masażu `Migdały i papaja`)

Alterra, Massageöl Mandel & Papaya (Olejek do masażu `Migdały i papaja`)

Dobroczynna, relaksująca pielęgnacja.
Każda skóra zasługuje na indywidualną pielęgnację. Olejek do masażu Alterra został opracowany specjalnie do dobroczynnego, regenerującego masażu wspomagającego ukrwienie i zapobiegającego napięciom mięśni. Wartościowe połączenie olejku migdałowego, wyciągu z papai oraz oleju z pestek winogron rozpieszcza skórę. Olej z jojoby i olej sezamowy dostarczają wyjątkowo intensywnej pielęgnacji i pozwalają jednocześnie zachować elastyczność skóry. Olejek do masażu Alterra łatwo się wchłania. Ciepły, owocowy zapach ożywia zmysły.

Najlepszy!

Zdecydowanie fenomenalny produkt.
Jakościowo, że a może raczej składowo idealny, bomba 11 olejków w praktycznie na samej górze INCI. Przy czym jest jest ciężki i w dość szybkim czasie się wchłania.
Stosować go można zaraz po kąpieli, na włosy jak i do masażu i w tej wersji sprawdza się cudownie rozgrzewa ciała i przy tym wszystkim cudownie pachnie.

Do masażu - super !

Z rzadka używałam go jako zamiennika balsamu do ciała,
ale przede wszystkim do masażu tak jak wskazuje producent
i tutaj sprawdził się zgodnie z opisem.
Rzecz w tym, że trzeba dać mu chwilę na wchłanianie, bo jest to kosmetyk na bazie olejów naturalnych, a te w większości potrzebują na to chwilkę.

Zatem smarujemy, olejek powoli zaczyna się wchłaniać.
A w tym czasie my masujemy :)
Powoduje na skórze przyjemny rozgrzewający efekt. Ciepło dłoni przyspiesza wchłanianie specyfiku - tym bardziej warto używać go do masażu.
Masując rozgrzewamy plecy, mięśnie, ciało się relaksuje i rozluźnia.
Pachnie rzeczywiście przepięknie - dodatkowy atut podczas masowania.
Jest to zapach owocowy, egzotyczny, ale nie w tradycyjnym słodkim i banalnym wydaniu.
Ten jest ciepły i ciężkawy, rozgrzewający - idealny na zimowe wieczory.
Właściwości pielęgnacyjne dostrzegłam, po prostu fajnie ujędrnia i odżywia skórę. Lubię go i jeszcze do niego wrócę. Na pewno przetestuję na paznokcie, tak jak niektóre wizażanki podpowiadają :)

rozczarowanie

Żałuję, ale nie widzę u siebie zastosowania dla olejku. Kupiłam go, aby nawilżyć
i odżywić suchą skórę nóg, łokci, kolan itp. Olejek pięknie pachnie, ale nie widzę aby stan mojej skóry poprawił się w widoczny sposób. Po wieczornej aplikacji, rano skóra jest przesuszona. Olejek , pewnie podobnie jak inne olejki, nigdy nie wchłania się do końca i brudzi piżamę, która po 1-2 dniach zalatuje zjełczałym olejem ;)
i nadaje się jedynie do prania.
Pompka nie ułatwia wcale aplikacji, olejek jest rzadki i wypływając spływa
po pompce i brudzi opakowanie.
Nie mam już cierpliwości do tego produktu i raczej nie zużyję do końca.

Cellulit jak stosować kosmetyki

OK

Olejek zakupiłam z myślą o olejowaniu włosów i do nich sprawdził się fantastycznie. Dobrze nawilżył włosy, a jego zapach był po prostu uzależniający. Zastosowałam go również do ciała jednak spisał się przeciętnie. W większości co robił to natłuszczał jednak na ciele nawilżenia nie widziałam. Na minus zasługuje jeszcze szklane opakowanie które robi się po czasie tłuste i łatwo i wyślizgnięcie z rąk ale mimo wszystko polecam.

Jak dotąd ulubiony z olejków alterry.
Włosy, twarz, kąpiel, stopy, dłonie? On zadba o wszystko. Trzymam się go od lat.
Zaskakująco wydajny przy moim użytkowaniu.
Buteleczka z pompką - fajnie. Szkoda, że ze szkła, na szczęście nigdy mi się nie zbił :)

Bardzo fajny produkt

Olejek posiada przyjemny i delikatny zapach. Osobiście stosuję go zaraz po depilacji w celu natłuszczenia i całkiem dobrze się spisuje. Pomimo tłustej konsystencji pozostawia uczucie świeżości na skórze. Produkt ten polubiła również moja mama, która walczy ze suchą i zniszczoną skórą rąk.

Stosowany na włosy

Kupiłam ten olejek wyłącznie z zamiarem olejowania włosów.
- niska cena
- bardzo fajny skład, jak to na Alterrę przystało
- dosyć lekka konsystencja jak na olejek. Nie jest to typowy, gęsty i tłusty olej
Myślę, że dzięki temu może spodobać się osobom (które oczywiście zamierzają stosować go na włosy), które boją się olejów na włosach, przetłuszczenia, strąków, itd.
- bardzo ładny zapach, po czasie ulatnia się
- pomagał moim włosom i je nawilżał, ale nie w jakimś mega zauważalnym stopniu. Było to delikatne działanie, ale i tak dobrze (włosy suche, wysokoporowate, kręcone, puszące się końce).
W przygodzie z olejowaniem włosów poszłam już dalej i pojawiły się kolejne produkty. Ten nie zapadł mi w pamięci jakoś mocno, abym chciała do niego wrócić.

Bardzo wygodny

Bardzo wygodny i uniwersalny. Obecnie używam go do odżywiania dłoni w te trudne zimowe wahania pogodowe :) Spisuje się bardzo dobrze :) Zakładam, że do masażu też by się idealnie nadawał jednak ja go w taki sposób nie używam.

Kocham!

Nigdy jakoś specjalnie nie lubiłam olejków. Jestem raczej łamagą, mam skłonność do psucia i rozlewania różnych rzeczy. Od początku miałam wizję rozlewającego się produktu, wszystkiego dookoła tłustego. Nie przepadałam też za uczuciem skóry posmarowanej olejkami, póki się nie wchłonie to niczego nie można dotknąć, skóra jest jakaś taka dziwna w dotyku... Przełom nastąpił, gdy naczytałam się o dobroczynnym działaniu olejków na paznokcie, wtedy ogarnęła mnie istna mania - zaopatrzyłam się w najbardziej polecane różności, między innymi to cudo. To nie tak, że nagle polubiłam to uczucie, bo tak się nie stało. Przelałam odrobinę do butelki po oliwce do paznokci i używałam tylko do skórek. Od czasu do czasu posmarowałam nogi czy brzuch. Zdziałał naprawdę sporo! Dzięki niemu ruszył mi przyrost, a przesuszona skóra wreszcie zaczęła jakoś wyglądać. Teraz stosuję go naprawdę często. Ma słodki zapach, jest wydajny, cena jest zadowalająca. Na pewno do niego wrócę! :)

Znam lepsze.

Wolałam starszą wersję bez pompki, ale ludzie narzekali to pompkę dodali i cenę 5 zł wyższą. Z drugiej strony, gdyby dorzucili tylko same pompki ludzie narzekaliby, że muszą tą pompkę dokupić.

Plusy:
- produkt wegański
- naturalny olej bez parafiny
- nadaje się do masażu

Koniec plusów.

Jest bardzo tłusty, dziwnie pachnie, ma ogromne trudności z wchłanianiem. Jest zbyt treściwy. Poza tym nieekonomiczny i pompka w niczym nie pomaga. Wyślizguję się tylko z rąk.

Do ciała wolę używać tańszego Hippa (również na bazie olejku migdałowego), do włosów oleju lnianego (idealny do mojego typu), a do twarzy lekkiego z pestek malin (nadaje się do cery mieszanej).

Miły olejek

Uwielbiam olejki do ciała wszelkiego typu, więc i ten musiałam przetestować. Używałam go przez pewien czas, zużyłam kilka opakowań. Bardzo miły i przyjemny, zostawia miłe uczucie na skórze, zapach też całkiem, całkiem. Dość wydajny. Jeżeli ktoś lubi olejki, to zdecydowanie polecam przetestować. Ja nie związałam się z nim na dłużej, ponieważ nie skradł mojego serca na tyle, żeby znaleźć się na stałe na liście zakupów, jest jeszcze tyle olejków do przetestowania. Myślę, że wrócę do niego ponownie za jakiś czas.

Początkowo zapach jest ostry, ale z czasem szybko wietrzeje pozostawiając przyjemny relaksacyjny zapach. Olejek idealnie nadaje się do masażu, powoduje odprężenie. Bardzo dobrze wchłania się w skórę , nawilża ją i nie podrażnia.
Kiedy dostałam olejek początkowo bałam się, ze podrażni mi skórę. Ale tak jak wyżej napisałam olejek nie podrażnił jej. Nawilżył. A po dłuższym stosowaniu delikatnie uelastycznił moja skórę.
Serdecznie polecam. I na pewno jeszcze nie raz zakupię ten produkt.