Pollena-Ewa, Eva Nature Style, Szampon pokrzywowy do włosów tłustych i normalnych

Szampon przeznaczony do włosów tłustych i normalnych. Zawiera naturalny ekstrakt z ziela pokrzywy, wpływający na poprawę ukrwienia skóry głowy i wzmacniający cebulki włosowe. Nadaje włosom elastyczność i połysk.

To jest szampon. Normalny, zwykły szampon.

Szampon, który najczęściej gości na wannie u mnie w łazience. Sprawdza się do każdego typu włosów, a w mojej rodzinie tych typów trochę jest.
Ja mam włosy normalne, myję je codziennie i ten szampon w pełni się u mnie sprawdza, nawet do codziennego mycia. On po prostu myje, od pielęgnacji mam wcierkę i odżywkę.

Myje i to bardzo dobrze. Zostawia włosy puszyste, lekkie, doszorowane i świeże, czyli takie jakie lubię. Gdy bawiłam się we włosomaniaczkę to radził sobie z olejami(nawet rycyną) oraz silikonowymi olejkami do końcówek. Czasami stylizuję włosy z użyciem pianki czy lakieru i ten szampon też daje im radę. Włosy po nim są nieźle splątane, ale ja używam odżywki, choć czasami ją pomijam i mimo to rozczesuję włosy bez dużego problemu, a robię to na mokro grzebieniem. To mocny, ziołowy szampon, który szoruje włosy i otwiera ich łuski, więc dobrze jest po nim zastosować odżywkę, aby włosy na dłuższą metę nie były wysuszone czy szorstkie.
Skóra głowy jest z tego szamponu zadowolona, nie ma łupieżu czy podrażnień, a skalp mam wrażliwy. Nie zauważyłam, aby wpływał na przetłuszczanie-włosy są po nim dłużej świeże niż po większości szamponów, ale i tak wymagają codziennego mycia.

Szampon jest gęsty, przezroczysty i dobrze się pieni-to lubię :D Dobrze się wypłukuje z włosów, nie trzeba wylewać morza wody, aby go spłukać. Pachnie jak wszystkie szampony ziołowe-intensywnie, mydlano z ziołową nutą.
Ogromny plus za zaślepkę z dziurką w otworze butelki-dobrze się w ten sposób dozuje produkt, nie wylewa się go za dużo.

Kiedyś tak, teraz nie.

Szampony Evy znam już tak dobrze, jak własną kieszeń.
Wersja pokrzywowa bardzo dobrze sprawdzała się u mnie w czasach kiedy miałam włosy naturalne, niefarbowane, normalne. Szampon ładnie oczyszczał włosy, nadawał im objętość, miękkość i blask. Do farbowanych kompletnie się nie sprawdza, ale nie dziwię się, bo przecież do takich nie jest przeznaczony. Stwierdzam po prostu fakt.

Plusy:
+ ładny zapach, pokrzywowy, ale delikatny
+ polski i niedrogi
+ dobrze oczyszcza
+ bardzo dobrze zmywa oleje i niechciany, np. zbyt popielaty odcień z włosów farbowanych

Neutralne:
- ciężko się go rozprowadza na włosach
- włosy skrzypią i są mocno oczyszczone, ciężko je rozczesać

Minus:
- podrażnia głowę
- wysusza
- jest rzadki i niewydajny

Oj, nie.

Sięgnęłam po niego jakiś czas temu. I pamiętam, że byłam zadowolona - uwielbiałam jego ziołowy zapach, to że pozostawiał włosy skrzypiące, szorstkie i do bólu wręcz oczyszczone. Jakby nie widziałam przesuszonego skalpu i błagającego o zmiłowanie włosa, który katowany SLS był po prostu w tragicznym stanie. Niedawno odgrzebałam go z czeluści i spróbowałam użyć ponownie - spowodował łupież i szybsze przetłuszczanie. Poza tym, jest bardzo rzadki i niewydajny. Zużyłam do mycia akcesoriów do włosów. Nie dla mnie.

Ilość zużytych opakowań: jedno 250 ml

Nie wrócę do niego

Kupiłam go pod koniec maja we Fresh Market za prawie 5 zł. Starczył mi na dłużej dzięki metodzie kubeczkowej (ale również bardziej się pienił i nie plątał mocno włosów). Na początku był super ale po zużyciu połowy butelki już nie :(

Kupiłam zachęcona świetnymi opiniami wizażanek, jednak nie jestem do końca zadowolona.

plusy:
+ łagodny
+ ładnie pachnie

+/- czy rzeczywiście wpływa na przetłuszczanie?

minusy:
- zbyt lejąca się konsystencja
- po zmieszaniu z wodą znika
- słabo się pieni

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie:
- kiepska dostępność
- niewydajny
+ bardzo niska cena

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Dobry oczyszczacz.

Mam litrową butelkę, ale w małej pojemności jak na zdjęciu to ten sam szampon.
Używam go pomiędzy innymi szamponami silikonowymi, dobrze zmywa wszelkie brudy, mniej się włosy przetłuszczają, błyszczą się naturalnie od czystości.
Włosy są po nim lekkie i puszyste.
Używam go co 3 mycie, jako dobre oczyszczenie, ładnie pachnie, i nie plącze włosów.
Litrowa butelka ma dozownik.
W środku szamponu rzeczywiście jest ekstrakt z pokrzywy, który ma wzmacniać włosy.

Używam tego produktu od: Pół roku.
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowanie.

nie dla każdego

Zachęcona pozytywnymi komentarzami skusiłam się na niego. Z poczatku byłam zachwycona-niska cena, świeży ziołowy zapach, włosy dłużej były świeże. Naprawdę działał.
Jednak po ok. 5 myciach spowodował u mnie wypadanie włosów, do tego w dużych ilościach. Nie mam ich i tak za wiele, więc poszedł w odstawkę. No cóż, oczyscił mi skórę głowy. Dosłownie ;p
Jeżeli już, to polecam go osobom o gestych i mocnych włosach, które nie boją się ewentualnie stracić trochę włosów :)

Ilość zużytych opakowań: połowa jednego

Tradycyjnie od zawsze w łazience

Szamponu pokrzywowego używam już od najmłodszych lat. Co prawda miałam go dość w gimnazjum, kiedy to strzela głupawka do głowy patrzymy na ładne opakowania i wierzymy obietnicom producenta, które i tak się nie sprawdzą bo to tylko szampon.
-jeśli mówię"szampon" na pierwsza mysl przychodzi mi skora glowy, do tego jest wlasnie szampon. Używam go do gruntownego oczyszczenia skóry głowy, średnio raz w tygodniu, czasem dwa, zależy czy zaaplikuję jakąś chemię na włosy :)
-wydajność i cena. Zawsze kupuje litrowe opakowanie. Nie wiem chyba kosztuje z 4 złote a za tą cenę czego można chciec wiecej? Mamy prosty sklad, nawet ekstrakt z pokrzywy.
-żaden szampon nie usunal mojego lupiezu tak jak ten. Od kiedy nabawialm się go od moich eksperymentow gimnazjalnych i hustawki nastrojow, ktora rekompensowalam sobie kosmetykami tylko ten szampon go wyleczyl.
-nie uzywam go przy kazdym myciu, tylko do oczyszczenia skory glowy.

Używam tego produktu od: przez kilka dobrych lat
Ilość zużytych opakowań: bardzo dużo

Ulubiony jak narazie

(recenzja odświeżona po dwóch latach wyrabiania o nim opinii;))

Od dawna moja mama kupuje tego typu szampony do domu. Jako dziecko, a potem gimnazjalistka unikałam ich jak ognia, bo leciałam na te wszystkie bajeranckie cuda z reklam. Poczciwy szampon pokrzywowy był przez głupiego dzieciaka konsumpcjonizmu pogardzany, bo przecież te wypasione szampony na pewno zrobią cuda z moimi włosami, które obiecują spece od reklamy.
Jednak jako licealistka zmądrzałam, zaś potem zaczęłam porządnie dbać o włosy i szampony ziołowe są moimi ulubionymi myjadłami dla włosów:)

Butla litrowa wielka, nieporęczna, zakręcana(co jest mało istotne, bo korek gdzieś się zgubi i szampon stoi niezakręcony na brzegu wanny aż do zużycia).
Ale ma zaślepkę z dziurką co znacznie ułatwia nalewanie szamponu;)

Konsystencja gęsta, nie ucieka z dłoni i włosów, przejrzysta co dla mnie ważne, ponieważ bardzo kojarzy mi się z dokładnym oczyszczeniem. Pieni się wściekle i łatwo spłukuje.
Pachnie ziołowo, jak typowy szampon pokrzywowy, naturalnie i świeżo, bardzo to lubię.

Szampon jest genialnym czyścicielem dla włosów. W jednym myciu zmyje wszystko-naftę, oleje(nawet rycynowy ze skalpu), wszelkie maski nakładane przed myciem, stylizatory, ciężkie silikonowe sera, codzienne zabrudzenia, sebum. Zostawia włosy świeże, czyste, lekko odbite od nasady, puszyste i lekkie.
Plącze, plącze bardzo, bo to silny szampon ziołowy bez silikonów(kolejna chwała), a co za tym idzie-będzie wysuszał i kołtunił bez pielęgnacji. Dla mnie żaden problem, bo olej przed, zaś odżywka/maska po to u mnie codzienność;)
Zauważyłam, że nadaje włosom połysku, są mocniejsze, ciut mniej się przetłuszczają i do tego wspiera mnie w zapobieganiu wypadaniu. Skóry głowy nie podrażnia, nie swędzi.
Jak na chwilę obecną to chyba mój ulubiony szampon, do tego nie przyzwyczaja włosów do siebie, a moje mają do tego skłonność.

Wydajność-miesiąc, dwa-dla całej, kilkuosobowej rodziny.

Świetny szampon. Lekki, naturalny, porządny. Idealny do mojej pielęgnacji włosów. Myje. I to bardzo dobrze. Przede wszystkim:)

Używam tego produktu od: dawna
Ilość zużytych opakowań: dużo zużytych, 1273 butelka w trakcie;)

Idealny szampon oczyszczający

Szampon dokładnie oczyszcza włosy z odżywek i stylizatorów, a ponieważ takiego szamponu szukałam jest dla mnie strzałem w dziesiątkę. Uzywam raz w tygodniu aby nie przesuszyc wlosow, wlosy co prawda sa po nim szorstkie i nie do rozczesania, ale efekt oczyszczenia uzyskany, za niemalże śmieszną cene! Skład również okrojony prawie że maksymalnie, poniżej znalazłam opinie w których z przerażeniem ktoś pisał o slsach, otóż slsy potrzebne są do umycia silikonów :) także jest idealny !

dobry

+bardzo wydajny (ja kupuję wersje w butelce 1 litrowej)
+niska cena
+dobrze się pieni
+dobry dla skóry głowy,używam od ponad 2 mies. i włosy znacznie mniej wypadają
+bardzo dobrze oczyszcza włosy- nie są błyszczące tak jak po reklamowanych szamponach i są poplątane,ale czuć,ze są bardzo dobrze oczyszczone , dobrze zmywa oliwę z oliwek
+nie ma problemów ze spłukiwaniem

Używam tego produktu od: dwa mies.
Ilość zużytych opakowań: 1 litrowe

Dobry

Od czasu do czasu lubię umyć włosy szamponem ze zdrowym składem. Tego szamponu używałam, gdy miałam jeszcze długie włosy. Jak łatwo przewidzieć potwornie je plątał - nawet z odżywką trudno je było rozczesać. Potem jak ścięłam włosy, polubiłam ten szampon bardziej.

- Jest dobry dla skóry głowy, która po nim nie swędzi

- Świetnie oczyszcza włosy, które dłużej są świeże

- Włosy są puszyste

- Wydajny

Niestety włosy są po nim matowe i trochę przesuszone. Wiem, że taki urok szamponów tego typu.

Używam tego produktu od: Kilka miesięcy