Wrażliwa Natura, Nawilżający żel do mycia twarzy

Wrażliwa Natura, Nawilżający żel do mycia twarzy

Właściwości:
- nie zawiera SLES (Sodium Laureth Sulfate), więc nie narusza naturalnej bariery ochronnej skóry i nie wysusza jej,
- naturalna betaina nawilża skórę i poprawia jej elastyczność,
- organiczna woda z bławatka, z certyfikowanych upraw ekologicznych, tonizuje skórę i łagodzi podrażnienia.
[0% alergenów, konserwantów, syntetycznych barwników, alkoholu, olejów mineralnych i pochodnych ropy naftowej, silikonów, syntetycznej kompozycji zapachowej, olejków eterycznych, glikolu propylenowego (PEG).]

Przyjemny

Fajny żel. Nie wiem, czy jeszcze można go kupić, czy już go wycofali. W każdym razie dawno go nie widziałam. Bardzo lubiłam go używać, Jest delikatny, nie podrażnia ani nie wysusza skóry. Jest bardzo wydajny. Starcza na ponad 2 miesiące spokojnie. Ładnie pachnie. Wart polecenia.

Dobrze oczyszcza, koi i przyjemnie nawilża

Na początku napiszę o minusach, według mnie ma je 2. Niby ma konsystencję żelu ale jest dość śliski i czasami zdarzało mi się tak, że zanim zaaplikowałam go na twarz to po prostu ześlizgnął mi się do zlewu. Pomimo brania niewielkiej jego ilości to na prawdę jest ciężko jego zmyć i trzeba dość długo przemywać twarz aby się jego całkowicie pozbyć. To tyle jeżeli chodzi o minusy teraz będzie pozytywnie :) Szybko i długo się pieni wręcz aż ma się wrażenie, że za długo. Bardzo dobrze oczyszcza skórę twarzy i mocno odświeża buzię. Po umyciu mam wrażenie, że cera jest wręcz rozświetlona, że aż się tak zdrowo błyszczy. Mocno nawilża... po aplikacji skóra jest miękka, delikatna i gładka. W dodatku ma przyjemny zapach. Opakowanie ma bardzo poręczne, łatwo jest je otwierać i zamykać i się nie brudzi. Żel jest baaardzo wydajny na jedną aplikację spokojnie tak około wystarczy nieczubata łyżeczka. Na buzi nie pozostawia tłustego filmu.

Plusy:

+ Bardzo wydajny
+ Szybko i długo się pieni
+ Bardzo dobrze oczyszcza
+ Odświeża
+ Rozświetla
+ Nadaje zdrowy błysk cerze
+ Mocno nawilża
+ Nie robi uczucia ściągnięcia się skóry
+ Twarz po aplikacji jest miękka, gładka i delikatna
+ Przyjemny zapach
+ Poręczne i niebrudzące się opakowanie
+ Nie pozostawia tłustego filmu
+ Nie podrażnia
+ Nie zawiera parabenów, alergenów i barwników

Minusy:

- Ślizga konsystencja
- Dość ciężko jest zmyć go całkowicie

Używam tego produktu od: Ponad roku może i nawet więcej... nie pamiętam dokładnie kiedy został zakupiony
Ilość zużytych opakowań: Kończę pierwsze opakowanie 150ml

żel na czwóreczkę.

Żel ma dość elastyczne, biało-zielone opakowanie, miejscami przezroczyste. Po wyciśnięciu nie rozpływa się na palcach, ale ma postać "glutka". Żel nie jest perfumowany, ale można wyczuć lekko chemiczny zapach.

Plusy:
- przede wszystkim skład - 92% składników pochodzenia naturalnego,
- nie podrażnia,
- dobrze oczyszcza, domywa również pozostałości po demakijażu, maseczkach i peelingach,
- delikatnie się pieni, ale jak dla mnie wystarczająco,
- jest baaardzo wydajny,
- praktyczne, lekko przezroczyste opakowanie,
- cena w stosunku do wydajności i składu nie jest wysoka.

Minusy:
- brzydki, chemiczny zapach,
- na pewno nie nawilża, mam wrażenie nawet, że lekko wysusza,
- wolę żele o bardziej aksamitnej konsystencji.

Niektórzy piszą, że "glutek" bardzo łatwo ucieka z rąk i w ten sposób produkt się marnuje, mi to się nigdy nie zdarzyło.
Żel kupiłam przez pomyłkę, ale jest w miarę ok, niewykluczone, że kupię go ponownie.

Manicure - mat i błysk

Slaby

Kiepski produkt.

Słabo oczyszcza, nie domywa. Opowieści o nawilżeniu czy poprawie elastyczności można włożyć między bajki.

Zel nie podrażnia, ale z pewnością tez nie łagodzi. Moim zdaniem trochę wysusza skórę.

Konsystencja-mimo że żelowa- jest dość rzadka i lejąca. Mi to jednak nie przeszkadza, gdyż nakładam żel na szczoteczkę do twarzy.

Jednak najgorszy w tym wszystkim jest okropny, chemiczny zapach. Bardzo trudno go znieść.

Więcej go nie kupię.

Ilość zużytych opakowań: W polowie pierwszego

Bardzo porządny żel do mycia twarzy

Żelu tego używam od około 2 tygodni i narzekac na niego się nie da;) Jest naprawdę prostym dobrym żelem, który chyba nie może skrzywdzić skóry. przynajmniej ja nie mogę nic złego powiedzuieć a nawet mogę kilka dobrych rzeczy napisać.
Żel jest kosmetykiem o minimalnym, prostym składzie, nie podrażnia skóry, pieni się nieźle, jest wydajny, lekko zmiękcza wodę i dlatego zmywa się troszkę trudniej ale jest to minimalna rzecz, może takie moje odczucie. Płyn może nie nawilża ale napewno nie wysusza, ja z resztą używam go raz dziennie bo ostatnio myję twarz samą wodą w ciągu dnia. Zauważyłam, ze to znacznie poprawia stan mojej wysuszonej z natury skóry. Oceniem żel na 4 bo są jednak kosmetyki o wiele lepsze, które potrafią pomóc a nie tylko nie zaszkodzić;)

Używam tego produktu od: 2 lata temu

Godny polecenia.

Mam bardzo wrażliwą skórę, skłonną do uczuleń. Żel się u mnie sprawdził, nie pojawiła się żadna wysypka. Podoba mi się jego konsystencja. Dość dobrze usuwa zanieczyszczenia. Niestety słabo się pieni, więc nie jest wydajny.
W przeciwieństwie do innych żeli nie wysusza mojej skóry, więc może rzeczywiście ma działanie nawilżające.

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Numer 1 w oczyszczaniu twarzy!!!

Żel jak dla mnie jest świetny bo:

-nie podrażnia
-ma świetny zapach
-jest wydajny
-dobrze oczyszcza skórę
- ma w składzie składniki naturalne wiec nie zapycha i nie uczula
-nie wysusza skóry jak w przypadku innych żeli
-idealny do skóry mieszanej

Wad żadnych u niego nie zauważyłam

Używam tego produktu od: krócej niż rok

fajny

Kupiłam go ponieważ dostałam uczulenia na inny żel. Miałam podrażnioną i wysuszoną skórę w okolicach oczu, która zaczęła mi schodzić :( Żel jest bardzo podobny do żelu tej samej firmy z olejem z marchewki. Jestem z niego bardzo zadowolona. Ładnie myje chociaż słabo się pieni. Ma dosyć wodnistą konsystencję ale mi osobiście to nie przeszkadza i w moim przypadku nie wpływa to negatywnie na wydajność produktu. Nie podrażnia i nie uczula. No i nie ma zapachu co ja oceniam na plus. Cena bez promocji dosyć wysoka. Opakowanie praktyczne, estetyczne i wygodne - można kontrolować poziom zużycia ;) Polecam

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: połowa opakowania

Bardzo dobry

Wypróbowałam wiele żeli i płynów do mycia twarzy i ten jest chyba najlepszy. Dziwi mnie skąd się wzięła aż tak duża rozbieżność opinii u oceniających.

Po pierwsze - ma wyjątkowy krótki skład, mało chemii, w tym brak barwników i perfum (stąd może ten nietypowy zapach - mi osobiście nie przeszkadza, kojarzy się z jakimiś ziołami, może to ten bławatek). Konsystencja - również ciekawa, w pierwszym momencie trochę przypomina galaretkę, ale po rozsmarowaniu zachowuje się jak normalny płyn do mycia twarzy.

Jeśli chodzi o działanie - po umyciu prawdę mówiąc skóra sprawia wrażenie suchej, ściągniętej, jakby wołała o krem - ale może to tylko takie odczucie. Bo jak się już ją czymś posmaruje i chwilę odczeka, to naprawdę wygląda dobrze. Nie jest podrażniona ani zaczerwieniona, co często zdarzało mi się po innych żelach. Nie zapycha się (używam tłustego kremu, więc to znany mi problem; zwykłe nawilżające kremy nic mi nie dają, z kolei żele "głęboko oczyszczające" bardzo podrażniają cerę - trudno znaleźć dobry balans). Poza tym skóra jest wyjątkowo miękka i miła w dotyku - coś takiego zdarzyło mi się wcześniej tylko po żelu do mycia twarzy dla cery atopowej z tej samej firmy, niestety, po tamtym z jakiegoś powodu zdarzały się też drobne wypryski. Wydajność jak dla mnie zupełnie normalna, nawet lepsza niż większość żeli.

Ilość zużytych opakowań: na razie jedno

Wypada blado

Myć, myje. I na tym jego zalety się kończą.
Żel średnio się pieni, właściwie to prawie w ogóle. Ale to kwestia osobistych upodobań. Zapach też nie powala. Jest dziwny, mi kojarzy się z sezamem. No i klucz programu: jego żelowa konsystencja jest bardzo luźna, tzn. nie jest płynny, jest żelowy ale niesamowicie ucieka z rąk. Trzeba uważać żeby go nie zgubić po drodze do twarzy. Chyba właśnie dlatego jest mało wydajny, pewnie z połowę w ten sposób zmarnowałam.
Podsumowując, nie jest to rzecz warta uwagi.

Używam tego produktu od: 1 mies.

Niezły

Przyjemny, oczyszczający produkt do mycia twarzy...
Nie podrażnia, nie uczula, nie wysusza ale też nie nawilża. Ładnie pachnie, konsystencją przypomina galaretowatego glutka, który czasem spływa z mokrej ręki zanim umyjemy twarz. Po umyciu skóra jest odświeżona i dobrze oczyszczona.
Żel ogólnie spełnia swoje funkcje myjące, ale nie jest to produkt pielęgnacyjny, więc nie spodziewajmy się szczególnych efektów działania...

Używam tego produktu od: kilku tyg.
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie.

Fajniutki żelik

Bardzo przypadł mi do gustu ten żel, ponieważ jest lekki i posiada na swój sposób fajną konsystencję. Nie nawilżył, ale tego się nie spodziewam, za to doskonale zmywa makijaż, wszelki brud po całym dniu. Nie podrażnił, nie zapchał. Strasznie wydajny, tuba wygodna i dobrze się zmywa. :)

Ilość zużytych opakowań: początek 2