Clinique, Quickliner for Eyes (Wysuwana kredka do oczu)

Clinique, Quickliner for Eyes (Wysuwana kredka do oczu)

Pojemność 0,28 g

Trwała kredka do oczu, która nie rozmazuje się, nie "odbija" na powiekach, jest miękka i łatwa w aplikacji, wodoodporna, nie wymaga temperowania (jest automatyczna, wysuwana), zakończona jest gąbeczką, dzięki której można rozetrzeć kreskę w celu nadania oku "przydymionego" wyglądu.

Świetna, ale na krótko ...

Mam tę kredkę (10 intense truffle) od 2 lat. Na początku byłam nią zachwycona. Miękka, gładko sunęła po powiekach zostawiała aksamitną metaliczną linię. Łatwo się rozcierała, ale potem podsychała, więc nie było mowy o jakiejś niekontrolowanej migracji w ciągu dnia. Niestety ta piękna bajka trwała krótko. Po 5-6 miesiącach coś jej się stało. Zrobiła się sucha i twarda jak kamień i mogłam jej użyć dopiero po starciu tej twardej warstwy (0,28 g :O), ale i tak grudkowała się i ciężko rozprowadzała. Oprócz tego zepsuł się mechanizm wysuwający i nie mogę jej za bardzo schować i zatykam na siłę. Już nie da się jej rozetrzeć bo zasycha w nanosekundę. Ale nadal ma przepiękny kolor, który najlepiej wygląda z niebieskimi oczami. Dołączona gąbeczka do niczego się nie nadaje.

Gramatura kredki to tylko 0,28 g

Oceniam odcień - 07 really black.
Bardzo przyjemna w stosowaniu. Ma praktyczne opakowanie, łatwo się jej używa i jest długotrwała.
Niestety cena w stosunku do pojemności jest nie do przyjęcia. Waga pełnowymiarowej kredki to 0,28 g! Na rynku jest pełno podobnych kosmetyków za o wiele niższą cenę. Kredki mają gramaturę średnio 1 - 1,2 g, więc chyba nie warto przepłacać.
Kredka sama w sobie jest dobra, ale starcza tylko na ok miesiąc stosowania - jest mało wydajna. Poprzednią kredkę - Lancome używałam ponad rok, a kosztowała tyle samo.

Używam tego produktu od: Miesiąc
Ilość zużytych opakowań: Jedno

Tylko w porządku, szału nie ma.

Oceniam odcień 03 - roast coffee, czyli kawowy brąz.
Szukałam TEGO właśnie odcienia, więc pod tym względem kredka podbiła moje serce, bo jest to bezdrobinkowy, czekoladowy, ciepły brąz. Bez domieszek fioletu czy czerwieni. Ideał.
Konsystencja kremowa i miękka, sunie po powiece jak po maśle. Ślicznie się rozciera, jest trwała, nie odbija się. Pigmentacja mogłaby być lepsza, tzn trzeba kilkakrotnie pojechać po kresce żeby kolor był na 100% swoich możliwości. Dobrze na nich siedzą cienie, tzn nie opadają i ładnie trzymają się bazy z kredki. Nie podrażnia - noszę kontakty i jestem alergikiem, więc na okolice oczu muszę uważać.

Największe minusy to opakowanie - kruche, plastikowe, tandetne. Zatyczka siedzi tak mocno, że bałam się że połamię całość jak spróbuję ściągnąć ją z kredki. Opakowanie jest też brzydkie, a gąbeczka jeśli nawet się jej używa to nie da się jej za bardzo myć, więc jest niehigieniczna.
Drugi mega-minus to cena - nawet jeśli kredka jest fajna, to nie jest idealna, a tym bardziej tak dobra, by uzasadnić tak wysoką cenę.
Jak ktoś nie patrzy na pieniądze i szuka dobrych kredek do oczu bez drobinek i brokatów to znajdzie jej w tej serii Clinique. Ale naprawdę, jakieś wspaniałe to one nie są.

Używam tego produktu od: 5-6 tyg
Ilość zużytych opakowań: 1 op

Kontigo - Karolina Pisarek - studio

zdecydowanie nie polecam

Nie wiem skąd tyle zachwytu nad tą kredką.
Kiedyś miałam manię szukania kredki idealnej i nabyłam właśnie clinique quickliner w kolorze 07 really black. Co do koloru - to nie jest żadne really black, tylko raczej wyblakły czarny.

Kredka jest miękka, przez co nietrwała (na linii wodnej trzyma się pół godziny). Używam jej wyłącznie na górnej powiece i rozcieram (bo szkoda mi jej po prostu wyrzucić do kosza, zużywam ją "na siłę"). Rozciera się też znacznie gorzej niż inne kredki.

Myślę, że nie przesadzę, jeśli napiszę, ze ta kredka jest jakości bazarowej kredki za 5 złotych.

Do tego skuwka jest wykonana z plastiku, który bardzo szybko mi popękał, co u innych kredek mi się nie zdarzyło.

Używam tego produktu od: 1,5 roku na zmianę z wieloma innymi kredkami
Ilość zużytych opakowań: 1 kredka

świetna kredka!

Jest idealna, ani nie za twarda ani nie za mękka.
Końcówka ma odpowienią grubość.
Dobrze się trzyma, nie rozmazuje się ani nie znika, po 8 godzinach w pracy oko wymaga tylko nieznacznej poprawki.
Dobrze kryje, 07 really black jest idealnie czarny.

Używam tego produktu od: dawna
Ilość zużytych opakowań: dwie kredki zu zużyte, dwie następne kupione

bardzo dobra ale niezbyt wydajna

Bardzo dobra, miękka, jedwabista kredka. Linię rysuje się miękko, pewnie, czerń jest piękna - nie szara, nie wyblakła (kolr "really black".
(uwaga: nie maluję kresek na linii wodnej- więc nie wiem jak się tam zachowuje). Nie uczuliła moich mega, mega wrażliwych oczu.
Bardzo wygodna aplikacja - ani ciut kredki się nie marnuje (jak ma to miejsce np. w przypadku kredek temperowanych). Gąbeczka jest świetna, często mi się przydaje do rozcierania kreski - jest po prostu idealna.
Minusy: z czasem się ściera, pod wieczór po prostu niknie (ale nie rozmazuje) - pewnie przez to, że jest miękka + mam dość tłustą cerę.
I kolejny: cena jest wysoka a kredka niezbyt wydajna, już zużyłam sporo - a nie maluję się mocno.
Kupię ponownie, ale tylko w promocji, regularna cena (ok 80 PLN) za nienajlepszą wydajność jest dla mnie trochę za wysoka.
Chyba, że nie znajdę lepszej kredki :)

Używam tego produktu od: ponad miesiąc

Bardzo dobra kredka

Używam ostatnio tylko tej kredki. Zawsze szukam w drogeriach kredek czy konturówek wykręcanych, uważam że są dużo wygodniejsze i praktyczniejsze od tych które trzeba temperować. Wcześniej uzywałam konturowki która strasznie się łamała i kruszyła...dramat. Jak znalazłam tą to się jej uczepiłam na dłużej i całay czas dokupowałam kolejne w Sephorze.

Dobrze się nią maluje kreski zarówno na górnej powiece jak i na dolnej, jest trwała, nie kruszy się nie rozmazuje.
Do niedawna też nie korzystałam z gąbeczki na końcu ale ostatnio coraz częściej jej używam.
Minusem jest cena kredki ale w sumie starcza na długo.
Acha jak się kredka złamie (ostatnio niestety mi się ułamała) to jest mały problem ale i z tym można sobie poradzić, inne przecież też się łamią a takiej do temperowania raczej nie kupię.

Używam tego produktu od: jakichś 4 lat
Ilość zużytych opakowań: 4 czy 5 kredka w trakcie

taka jak trzeba

-bardzo wygodna
-wysuwana, więc nie trzeba temperować,
-miękka,
-dobrze się rozprowadza,
-wyraźnie podkreśla oko.
- ładne opakowanie
- nie uczula

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 normalne

super

Najważniejsze dla mnie w tej kredce jest to, że nie uczula i nie podrażnia oka.

Jest trwała, ma piękny,intensywny kolor (brąz), nie odbija się na powiece. Jednym słowem DOBRA kredka.

Mam problem z jej wysuwaniem, zacina się i nieźle się muszę nakręcić zanim coś wyduszę :)

Jednak za efekt mocne **** :)

Ilość zużytych opakowań: 1/3

Bardzo dobra

Lubię ją, chociaż szczerze przyznam, że Cream Shaper wolę zdecydowanie. Ma fajną konsystencję, dobrze się trzyma na oku, super kolory, zwłaszcza te intensywne, jak intensywna kawa... super! Łatwo można namalować kreskę. Ja używam wyłącznie do kreski na górnej powiece, nie używam do podkreślania powieki dolnej. Ale jednak pomimo wielu plusów wolę wyżej wspomniany Cream Shaper.

świetna

mam kolor 07 really black, jest śuper, bo nie trzeba jej temperować i można wykonać dwa rodzaje makijażu oka - można zrobić nią zwykłą kreskę lub rozetrzec gabeczką i zrobić takie przydymione spojrzenie. Utrzumuje się bardzo długo. Odjełam jedną gwiazdkę, bo nie można nią zrobić super cienkiej kreski, ze wzgledu na niemożliwośc temperowania

Używam tego produktu od: od kiedy jest w sprzedaży
Ilość zużytych opakowań: dużo

bardzo dobra

Kiedyś zakupiłam dla poprawienia humoru ;) Kredka spełnia wszystkie moje wymagania, jest miękka, nie podrażnia, trwała, ma dobry poślizg na cieniach,daje wiele mozliwość wykonania smolistego makijazu za sprawą gabeczki na drugim końcu. Mam kolor 11 czyli tzw czarno-brązowy idealna :) fajnie zagęszcza rzęsy, otwiera oko... nawet jeśli narysuje się zbyt grubą linię zawsze można rozetrzeć

Używam tego produktu od: dawna
Ilość zużytych opakowań: 2 duże