Polecamy: 3 DNI DO BIELI

La Roche Posay, Effaclar K (nowa wersja) (Krem do cery trądzikowej)

La Roche Posay, Effaclar K (nowa wersja) (Krem do cery trądzikowej)

Cena już od 39,88 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Po raz pierwszy połączono Retinol linolate z kwasami LHA, by walczyć z powtarzającym się zatykaniem porów - przyczyną nawracających niedoskonałości.
Retinol linolate jest pochodną retinolu o silnym działaniu, specjalnie dostosowaną do potrzeb skóry tłustej. W kontakcie ze skórą uwalnia 2 cząsteczki mające na celu korektę nieprawidłowego funkcjonowania skóry:
Retinol - by wyregulować nawarstwianie się martwych komórek, zatykających ujście porów. Retinol to uznany w dermatologii składnik aktywny, który koryguje i zapobiega zaburzeniom keratynizacji (nawarstwianie się martwych komórek na powierzchni skóry): reguluje proliferację keratynocytów (namnażanie się komórek skóry) oraz ich różnicowanie w korneocyty. Te 2 naturalne procesy skórne przebiegają niewłaściwie w skórze skłonnej do niedoskonałości. Retinol zapewnia właściwości regulujące odnowę komórkowego, dlatego również jest bardzo wartościowym składnikiem w walce z oznakami starzenia się skóry.
Kwas linolowy - by zapobiegać gromadzenia się sebum w porach.
Kwas linolowy to naturalny składnik sebum. W skórze tłustej kwas ten występuje w zbyt małej ilości. Niedobór ten, który może sięgać nawet 35%, sprzyja zgrubianiu wewnętrznych ścianek ujścia gruczołu włosowo - łojowego, hamując przez to prawidłowe wydzielanie sebum.

przeciwtrądzikowe
w tubce
krem
<50ml

Dla mnie bomba

Używam go od wielu lat. Mam już 45 a nie znalazłam niczego lepszego do mojej skóry. Wklepuje go głównie na noc i rano moja skóra jest ukojona, nawilżona i młodsza. Oczywiście używam go na zmianę z kremem np. z wit c albo algami.
Muszę jednak zaznaczyć, że moja skóra jest bardzo wymagająca tz. mega zaskórnikowa, z tendencją do pryszczy i nie wszystkie formuły chce wchłonąć.
Ostatnio doszłam nawet do wniosku, że w moim przypadku dam sobie spokój z kosmetykami pielęgnacyjnymi z drogerii bo je tylko wyrzucam. Będę kupowała tylko apteczne.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1537891].usefull || 0 }}% pomocna.

dobry na błyszczenie się skóry

Krem kupiłam tylko w jednym celu - by moja strefa T w końcu przestała się błyszczeć. I dał sobie on radę. Nakładam go zawsze na noc i rano skóra jest cudownie matowa.

+ zmniejsza świecenie się skóry
+ wydajny, przy prawie codziennym stosowaniu jedno opakowanie wystarcza na min. 3 miesiące

- nie zmniejsza porów
- nie oczyszcza porów
- cena

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1472871].usefull || 0 }}% pomocna.

Najlepszy bez recepty

Używałam go wiele, wiele miesięcy i bardzo pomógł mi w wyeliminowaniu trądziku. Na sympatię wpływ miał też fakt, że dysproporcje pomiędzy suchością moich policzków a przetłuszczaniem strefy T były wówczas mniejsze.
Krem jest lekki i wystarcza w zupełności cerze młodej. Po 25 roku życia na policzki musiałam już dołożyć coś nawilżającego (najczęściej kwas hialuronowy i odrobinę olejku), żeby nie reagowały suchością i podrażnieniem. Dla strefy T krem był wystarczający i nie czułam przesuszenia ani mnie nie podrażniał. Przede wszystkim zmniejszał zmiany zapalne – zarówno ich zasięg, jak i ilość. Działanie, po początkowym wysypie, zaczyna się około miesiąca używania. Krostki stają się mniejsze, przestają ropieć i nie towarzyszy im zaczerwienienie. Jeśli chodzi o zmiany niezapalne – zaskórniki i niewielkie krostki, krem jest raczej mało skuteczny. Lubię go natomiast za to, że w najmniejszym stopniu nie rozregulowuje strefy T i nie nasila produkcji sebum.
Krem nie koliduje z makijażem, żaden podkład nie warzył mi się na twarzy ani nie rolował po jego użyciu. Nie wpływał też negatywnie na trwałość.
Krem jest bezzapachowy, łatwy w aplikacji (higieniczne opakowanie i łatwość dozowania małej porcji) i dzięki temu wydajny (tubka starcza na około półtora miesiąca).
Bardzo go sobie cenię i uważam, że przy małym trądziku jest lepszą alternatywą maści z antybiotykami i związkami utleniającymi – właśnie dlatego, że nie podrażnia i nie rozregulowuje cery.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1449842].usefull || 0 }}% pomocna.

La Roche Posay Skin Checker

Niezastąpiony w sytuacjach kryzysowych

Produktu używam od lat (oczywiście nie bez przerwy). Wracam do niego kiedy stan cery się pogarsza i wówczas jest niezastąpiony! Wystarczy kilka dni aby zauważyć poprawę. Jak dotąd nie znalazłam niczego równie skutecznego.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1417426].usefull || 0 }}% pomocna.

Swietny-najlepszy na punktowe wypryski

Bardzo dobry preparat przeciwko niedoskonalosciom
Wszystko co mi czasem wyskakuje na noc smaruje tym dziwadlem i rano nie ma po nich sladu-powaznie!
Czasem jesli mam jakiegos ogromnego nieprzyjaciela to musze smarowac nie 1 raz a 2 czy 3 po czym znika na dobre, bez bolu , bez sladu , bez nieprzyjemnosci.
Krem jest bardzo rzadki i taki troche zelowy. Moze poszczypac na poczatku ale potem efekt mija -razem z wypryskiem.
Zaznaczam ze stosuje go punktowo. Kiedys posmarowalam nic pol twarzy -hmm owszem zniklo to co mialo zniknac ale stosowanie "po calosci" dziennie to chyba nie pomoze a raczej zaszkodzi. Potrafi wysuszyc cere.
Zreszta juz po opakowaniu widac ze jest to krem do stosowania punktowego a nie maziania nim po calej twarzy.
Nie podoba mi sie troche opakowanie no ale to akurat jest najmniejszy problem.Mozna krem wydostac do ostatniej kropli a to najwazniejsze.
Polecam bardzo! Jest wydajny i stosunkowo niedrogi
Kupuje wlasnie 3 opakowanie-1 starcza na ok rok

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1206748].usefull || 0 }}% pomocna.

Taki sobie

Używam całej serii. Zelu do mycia twarzy effaclar duo i effaclar k na noc (tak zostało mi polecone przez farmaceutkę). Kupiłam krem za 20 zl na przecenie w superpharm. Zaczne od bzdur: opakowanie jest totalnie niepraktyczne, metalowe. Duzo kremu zostaje w tubce i nie mozna go juz wydobyc przez pogniecione aluminium. Mozna sie nawet skaleczyć jeśli przyjdzie nam do glowy rozcinanie opakowania. Krem z zawartoscią kwasow jak dla mnie powinien robić więcej. Dzieki niemu nie pojawiaja się raczej nowe niedoskonałosci, ale nie pomaga z tymi co już powstały. Krem według producenta jest przeznaczony dla cery z zaskórnikami i ma pomoc nam w ich usunieciu. Niestety, tutaj powinien dostać minus jedną gwiazdke. Z zaskórnikami nie robi nic. Regularna cena tego kremu to żart, jak większość renomowanych firm nie proponują ani nic zachwycającego ani nic dobrego za cene kilka krotnie wyższą.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1113071].usefull || 0 }}% pomocna.

Dobry krem, łagodny w działaniu, nie robi szkody.

Krem zużyłam, nie zaszkodził mojej bardzo tłustej cerze, utrzymywał ją w dobrej formie.

Z wydajnością tak sobie, cena w jakieś promocji do przełknięcia.

Peanów nie piszę, bo jakoś bez echa mi ten krem się zużył, może dlatego, że dość łagodnie działał. Nie zrobił spustoszenia na twarzy, nie przesuszył itp., no ale też nie było WOW.

Ot, dobry krem dla tłustych cer.

Używam tego produktu od: zeszłej zimy
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1064006].usefull || 0 }}% pomocna.

Ideał na lato.

Zużyłam już 2 opakowania tego produktu. Uważam, że to naprawdę produkt wart swojej ceny. Choć chyba powinnam mówić w czasie przeszłym, bo dokonano takich zmian w składzie, że wątpię czy nowa wersja Effaclar K+ mi się spodoba. Ale to tak na marginesie.
Jest to jeden z nielicznych tego typu, którego działanie jest dla mnie dostrzegalne.
Jak u mnie działa? Czuję, że cera jest po nim gładka w dotyku - w tym znaczeniu, że nawet mimo tego, że zmiany trądzikowe są, to skóra sprawia wrażenie takiej promiennej, nawilżonej... A właśnie, zmiany trądzikowe - mimo, że Effaclar K sam w sobie ich nie leczy (bo problem leży, niestety, gdzieindziej...), to przyspiesza ich gojenie i sprawia, że nie rażą tak swoją czerwonością. Do tego jeszcze wspomaga mnie delikatnie w pozbywaniu starych przebarwień.
Używam go głównie latem - to jednak bezpieczniejszy wybór, a jesienią/zimą już stawiam na mocniejsze środki (raczej na receptę).
Ma też świetną wydajność - opakowanie starcza mi na kilka miesięcy.
Zamierzam zrobić rajd po mniejszych aptekach i Internecie i jeszcze go poszukać. A jak nie znajdę, to poszukać godnego następcy, o którego już wiem, że może być trudno.

Używam tego produktu od: 2 lat - każde lato

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1049736].usefull || 0 }}% pomocna.

Spełnia swoje zadanie

Jestem posiadaczką cery mieszanej, która boryka się z pierwszymi oznakami starzenia.

Kupiłam ten krem z uwagi na jego działanie przeciwstarzeniowe i przeciw błyszczeniu się skóry. Te zadania jak najbardziej spełnia, do tego idealnie nadaje się pod makijaż. Mat jaki daje nie jest płaski, skóra wygląda fajnie i zdrowo. Nie ma jednak co liczyć, że będzie matował na cały dzień, mimo to jest to najlepszy krem jakiego używałam pod makijaż obok Effaclaru duo +.

Dodatkowy plus za składniki antyoksydacyjne.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1043380].usefull || 0 }}% pomocna.

Raczej nie

Lekki trądzik na czole, poszerzone pory i wągry... Tych niedoskonałości mojej cery chciałam się pozbyć przy pomocy tego kremu. Niestety nie podołał. Efektów nie widziałam żadnych. Może dlatego, że stosowałam wyłącznie na noc? Na dzień jednak nie nadawał się pod makijaż, bardzo wysuszał cerę. Spodziewałam się pozytywnych rezultatów, zachęcona opiniami, a tu zupełnie nic... Dwie gwiazdki za to, że nie narobił szkody...Nie wart swojej ceny. Szukam dalej swojego ideału, który sprosta moim oczekiwaniom...

Ilość zużytych opakowań: kończę 1 opakowanie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1035761].usefull || 0 }}% pomocna.