Yves Rocher, Tradition de Hammam, Huile de Douche Orientale (Oliwka pod prysznic z olejkiem arganowym)

Wzbogacony w olejek arganowy olejek pod prysznic zamienia się na skórze w delikatne musujące mleczko. Odżywia skórę podczas kąpieli. Skóra jest odżywiona, aksamitna w dotyku.
Składniki pochodzenia roślinnego:
- olejek arganowy z Maroka, z ekologicznych upraw,
- gliceryna roślinna,
- baza myjąca pochodzenia roślinnego.
Nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego.

nawilżające, oczyszczające
w butelce
w płynie
100 – 250ml
Skóra
sucha, normalna
zapachowa

Słodkie oczyszczanie skóry mieszanej

Stosuję ten olejek do mycia twarzy , co drugi dzień. Mam wrażenie, że dzięki niemu moje wypryski na twarzy szybciej się goją i znikają. Ma słodki smak, w połączeniu z wodą zmienia się w mleczną piankę. Ma dość słodki, marokański zapach - dla mnie bomba. Do mycia twarzy starcza na co najmniej miesiąc. Moim zdaniem nie nadaje się do skóry suchej, mam wrażenie, że mimo odżywienia leciusieńko wysusza skórę.

Przyjemny olejek

Kupiłam go z ciekawości bo nigdy wcześniej nie stosowałam olejków do kąpieli i jestem zadowolona ponieważ po wyjściu z wanny nie muszę sie balsamowca a skóra jest przyjemnie natłuszczona . Olejek jest co prawda w małej buteleczce i szybko sie zużywa dlatego warto go kupić z karta rabatowa bo bez promocji wychodzi drogo.
Ja lubię go używać do kąpieli bo ma przyjemny zapach i dobrze sie rozprowadza w wodzie . Jednakże nie wiem czy kupie go jeszcze ponieważ tak jak pisałam wcześniej bez promocji cena jest wygórowana .

lubię

Zalety:
+ bez parabenów
+ na bazie naturalnych składników
+ łatwo dostępny
+ wygodne , poręczne opakownie, które idealnie nadaje się do recyklingu
+ przyjemny zapach
+ nie uczula
+ nie wysusza
+ nie podrażnia
+ dość długo zapach pozostaje na skórze

wady?
- dość wysoka cena
- wydajność
- bardzo słabo się pieni

Dla odmiany

W przypływie mody na różnorakie kosmetyki na bazie naturalnych olejów i ja zaczęłam się im uważniej przyglądać, mimo że wcześniej odrzucało mnie od ich tłustej i niewchłanialnej konsystencji.

Oliwka pod prysznic od Yves Rocher ma postać typowego żelu pod prysznic. Absolutnie nie jest tłusta i nie pozostawia filmu na skórze. Ma cudowny słodko-orientalny zapach. Naprawdę potrafi otulić w chłodny i pochmurny dzień.
Pieni się słabo, nawet na myjce, przez co traci na wydajności. No, ale w zamian mamy kosmetyk do mycia z lepszym i łagodniejszym składem, niż większość drogeryjnych żeli. Aczkolwiek większego i długotrwałego odżywienia nie zauważyłam. Przy mojej suchej skórze nie bardzo wierzę w odżywczą moc produktów, które na skórze pozostają tylko przez chwilę.
Oliwka dobrze się spłukuje i nie pozostawia tłustego osadu. Nie podrażnia i nie wysusza. Radzi sobie z codziennym myciem, ale nie wiem czy mogłabym jej używać non stop. Zapach po myciu utrzymuje się na skórze.

Plastikowa butelka o dość małej pojemności, a wysokiej cenie. Zamykana na zatrzask, który łatwo się otwiera nawet pod prysznicem i nie wyłamuje się.
Dostępny w sklepach Yves Rocher albo przez internet.

Dla mnie osobiście cena jest za wysoka, jak na produkt do mycia, ale ten zapach uzależnia, więc może kiedyś przy okazji fajnej promocji jeszcze się skuszę na oliwkę.

Nieźle, ale nie najlepiej

Kiedy zwariowałam na punkcie YR poznawałam wiele ich kosmetyków. O olejku pod prysznic słyszałam wiele dobrego. Sama skusiłam się na niego. Muszę przyznać, że pachnie przepięknie. Jest naprawdę delikatny, dobrze oczyszcza skórę, ale jest niestety mało wydajny. Bez rabatu cena jest kompletnie nieopłacalna. Nie zauważyłam podrażnienia, czy też przesuszenia skóry. Nawilżenie występuje bezpośrednio po aplikacji, jest delikatne i krótkotrwałe. Za taką cenę spodziewałabym się czegoś lepszego.

Mój Ulubiony Olejek!

Dla mnie ten olejek jest prawdziwym HIT-em. Kupiłam go pierwszy raz ponad rok temu na promocji -40% i od tej pory zakochałam się w tym kosmetyku na tyle, że ciągle kupuję kolejne opakowania. Działa jak oliwka dla dzieci, która pozostawia skórę zrelaksowaną, nawilżoną i pięknie pachnącą, co docenia mój mąż po każdej kąpieli ;-)

I tak i nie

U mnie totalnie się nie sprawdził, nabawiłam się alergii, swędzące ciało brrr.... natomiast mojej siostrze bardzo służy ale do kąpieli stóp. Twierdzi że stopy robią się mega mięciutkie i znika szorstkość pięt. Ja go ponownie nie kupię natomiast moja siostra jak najbardziej.

Taki sobie

Olejek nawilża skórę, myje ciało w delikatny sposób, a do tego ładnie pachnie. Niestety trudno go rozprowadzić i jest mało wydajny. Cena regularna jest dość duża.

Mój faworyt

Olejek pod prysznic zakupiony w Yves Rocher skorzystałam z ulotki -40% Zainspirowała mnie nim niesia25 popularna na YouTube. Olejek pachnie rewelacyjnie! Jego oryginalna cena to 32 zł za 200ml.Zapach utrzymuję się na ciele dłuższy czas.Dość dobrze nawilża,więc nie potrzeba dodatkowego nawilżenia po wyjściu z prysznica. Bardzo dobrze się pieni jak na olejek;] Często można złapać go na promocja za około 20-25 zł Posiada on olejek arganowy ,który ma właściwości odżywcze

Nie rozumiem tego fenomenu..

Kompletnie nie rozumiem fenomenu tej oliwki pod prysznic! Chyba każdy kto kupuje regularnie w Yves Rocher miał chociaż raz tę oliwkę w swojej łazience. Ileż ja się nasłuchałam pozytywnych opinii od koleżanek, od internautek, od konsultantek w sklepie! I wreszcie się skusiłam i czuję ogromny zawód.. Pomijając fakt, że w ogóle się nie pieni (czego nie lubię, ale wiedziałam, że tak będzie, gdyż w końcu to oliwka), bardzo źle rozprowadza się ją na skórze, ciężko spłukuje, a po pysznicu nadal mam wrażenie, że nadal skóre się lepi i nie jest w ogóle umyta! :( Zapach ładny, ale też bez jakiegoś wielkiego szału. Największym minusem jest jednak totalny brak wydajności!! Po 3 użyciach juz praktycznie nie ma oliwki :(:( Dodatkowo baaaardzo droga.

luksusowa pielęgnacja pod prysznicem

olejek kupiłam w zestawie z różnymi miniaturami, był w małej buteleczce,
sądziłam, że starczy na kilka użyć do tygodnia, jednak jest to bardzo wydajny produkt i korzystałam z niego podczas dwutygodniowego wyjazdu wakacyjnego, jak i po wyjeździe, w domu; nie oszczędzałam, użytkowałam tak, jak innych produktów do mycia ciała pod prysznic,

+ niezwykle wydajny,
+ gęsty,
+ daje bardzo przyjemne odczucia podczas stosowania,
+ pachnie orientalnie, dla mnie jest to relaksujący, otulający zapach (jednak pewnie nie każdemu przypadnie do gustu),
+ mała wersja była w wygodnej butelce z zakrętką, komfortowa w dozowaniu, duża jest podobna,
+ delikatnie myje i pielęgnuje skórę,
+ otula ją zapachem,
+ odżywia nie pozostawiając tłustej warstwy,

minusem może być cena, jednak jest to wydajny produkt i jeżeli ktoś lubi tego typu pielęgnację pod prysznic to warto

Przepięknie pachnie

Cudowny zapach i konsystencja tego olejku mnie oczarował. Zapach jest slodki, mi na mysl przynosi miód, taką ma też konsystencję przed kontaktem z wodą, która potem zmienia się w kremową. Jest delikatny ale fajnie myje. Bardzo przypomina mi ten olejek z NIVEA, tylko, że ten jest zdecydowanie bardziej gęsty. Jednak wielkim minusem jest wydajność/pojemnośc w stosunku do ceny. Bez rabatu bym sie na niego nie skusiła.

U-wiel-biam

Najlepsze mydło (tzn. oliwka pod prysznic) jaką kiedy kiedykolwiek miałam.
Przepięknie pachnie i bardzo nawilża skórę - jest absolutnie wskazana dla osób ze suchą skórą, nawet skłonną do atopii (choć nie nadmiernej).
Skład ma na plus (zawiera wprawdzie ALS, ale daleko w składzie i nie SLS - mydło jest głównie oparte na glicerynie), co dla eko-freak będzie ważne, a dzięki temu składowi wyleczyła mojego Narzeczonego z egzemy.

Jestem z niego bardzo zadowolona - zużyłam już z 10 opakowań i nie zamierza na tym poprzestać. :)