Seaweed, Daily Shine Control Moisture Cream (Krem matujący)

Seaweed, Daily Shine Control Moisture Cream (Krem matujący)

Krem matujący na dzień o lekkiej konsystencji, tzw. formuła oil-free. Idealnie nadaje się do pielęgnacji cery mieszanej, szybko się wchłania, nie pozostawia tłustej warstewki.
Nawilża miejsca przesuszone, normuje nadmierne wydzielanie sebum, pozostawia matowe wykończenie.

na dzień
Struktura
lekkie
Cera
mieszana
w słoiczku
krem
50 – 100ml

Byłby ideał gdyby nie jeden składnik

Początkowo zakochałam się w produkcie, jednak czar szybko prysł kiedy dowiedziałam się, że zaczerwienienie na mojej cerze utrzymuje się przez jeden składnik.

Tekstura: Krem przypomina żel, lekki i odżywczy, łatwo rozprowadza się go po cerze.

Opakowanie: Wygodne, w małej wersji produkt posiada dodatkowa "klapę", aby zamknąć produkt. Jak dla mnie to dobre rozwiązanie.

Skład: The Body Shop nigdy nie jest idealny - nawet jeśli marka reklamuje się jako eko trzeba mieć na uwadze, że skład nie jest czysty w 100%

Zapach: Delikatny, a nawet neutralny.

Działanie: Tak jak nazwa mówi - krem matujący, sprawdza się w 100% matuje cerę, nie miałam problemów nawet w najbardziej strategicznych punktach czyli strefie T.

Cena: Dość wysoka, ale warta wydatku, mała wersja starcza na długo i nie raz lepiej się opłaca. Czasem można znaleźć promocje na ten produkt.

Zużycie: Jest bardzo dobre, małe opakowanie starcza mi na 3 miesiące.

Niestety w moim przypadku alergia na soję się odezwała poprzez zaczerwienienie twarzy. Dostępność produktu jest średnia - tylko w sklepie stacjonarnym.

Doskonały dla tłustej cery!

Nigdy nie było mi po drodze do Body Shopu, zupełnie przypadkiem trafiłam na promocję -40% i postanowiłam spróbować czegoś do twarzy. Kupiłam cały zestaw z tej serii, razem z tonikiem i mleczkiem. Jest to idealny produkt dla cer tłustych 25-30. Delikatna żelowa konsystencja i bardzo dobry skład (bo za to w The Body Shop płacimy najwięcej) to na pewno duży plus. Krem ten zawiera cynk wysoko w składzie, efekt matu (nic spektakularnego) u mnie jest widoczny i utrzymuje się dobrych kilka godzin, krem wchłania się błyskawicznie, co pozwala na dalsze poranne kroki. U mnie nawilżenie jest wystarczające, ale dla osób z cerą mieszną lub normalną może to być za mało, także uwaga. Produkt w żaden sposób nie obciążył mi skóry, ponadto od czasu kiedy go używam nie pojawił się na mojej twarzy żaden "nieprzyjaciel", a używam ciężkich, zapychających podkładów. Odejmuję gwiazdkę za cenę, opakowanie (jakieś takie średnie) i za to, że ten krem nada się tylko dla nielicznych. Generalnie bardzo polecam osobom nie potrzebującym dużego nawilżenia. Aha, no i zapach jest bardzo przyjemny!

Używam tego produktu od: 3 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: 1 (w trakcie)

krem mojej siostry, nie mój

Krem kupiła moja starsza siostra, która ma cerę 30 + i była bardzo zadowolona z niego. Niestety, ja chyba wolę kremy bardziej nawilżające, ten jest dla mnie zbyt lekki. Po posmarowaniu skóra jest nawilżona, jednak efekt nie jest długotrwały. Formuła jest bardzo lekka, konsystencja przyjemna, więc może to być krem dobry na lato, ale na zimę koniecznie muszę nałożyć jakiegoś tłuściocha ;-) Cena za wysoka, ale rozumiem, że Body shop nie może sprzedawać niżej. Wydajność również na minus, obie z siostrą zużyłyśmy go w przeciągu kilku tygodni. Raczej nie kupię go ponownie ;-)

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Starzenie się skóry - dieta

Za słaby

Wszystko było dobrze, a potem zaczął się sezon grzewczy. Niestety krem okazał się zbyt ubogi, co zauważyłam w "dniu bez makijażu". Skóra ciągle wysychała i mimo dokremowywania nie byłam w stanie osiągnąć komfortu. Twarz była ściągnięta i cały czas o mały krok od przesuszonych placków w najróżniejszych miejscach.

Urocze w swojej prostocie pudełko zawiera krem o bardzo miłej, lekkiej konsystencji. Krem się super wchłania i ładnie zachowuje pod makijażem.

Do wydajnych nie należy - opakowanie znikło zanim się obejrzałam.

Ilość zużytych opakowań: 1 skończone

bardzo dobry

Krem dobrze nawilża i dzięki lekkiej konsystencji daje skórze oddychać. Nie zapycha, delikatnie matuje, jednak nie jest to jakiś spektakularny mat. Zapach jest przyjemny i świeży, na szczęście nie ma nic wspólnego z morskimi glonami ;)

Ilość zużytych opakowań: 2 x 15ml

Matuje

Plusy:
- Krem spełnia swoje podstawowe zadanie i główną obietnicę - matuje. Mat nie jest płaski, tylko naturalny, utrzymuje się ok 5-6h. Pory są ściągnięte, twarz sprawia wrażenie gładkiej i jednolitej.
- Idealnie sprawdza się jako baza do podkładów (zwłaszcza tych o bardziej wodnistej konsystencji).
- Lekka konsystencja
- Baaaaaardzo wydajny
- Nie zapycha
- Przyjemnie pachnie

Minusy:
- Może wysuszać! Moja skóra potrzebuje mocniejszego nawilżenia na noc
- Cena nie należy do najniższych (65ł)

Uważam, że to bardzo solidny krem na dzień, świetny przede wszystkim na lato. Wspomagany intensywnym nawilżeniem na noc, jest bardzo dobrym składnikiem pielęgnacji cery.

Używam tego produktu od: Pół roku
Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Bardzo dobry krem

Szukalam dlugo kremu na dzien, ktory nie bedzie tlusty. I ten sprawdza sie bardzo dobrze. Uzywam go dosc czesto, z reguly po poludniu po zmyciu makijazu, ew. w dni kiedy sie nie maluje.

Duzy plus za delikatna i nie kleista konsystencje, latwe rozprowadzanie i sliczny zapach :)

Daje fajny matowy efekt, ale... no wlasnie. Przy mojej mieszanej cerze efekt matu utrzymuje sie moze max 3h. I za to niewielki minusik i pol gwiazdki w dol.

Ale ogolnie jestem bardzo zadowolona, bo znalazlam swoj krem na dzien :)

Aha, moze warto uaktualnic cene, kupilam krem w styczniu, zaplacilam 169 NOK, a to dosc duza roznica niz 90 podane w opisie na samej gorze.

+ zapach
+ konsystencja
+ latwo sie rozprowadza
+ nie jest tlusty
+ szybko sie wchlania
+ cruelty free!

- niewielki minusik za to, ze efekt zmatowienia nie trzyma sie dluzej niz 3h...
- cena, no ale wiekszosc kosmetykow nie testowanych na zwierzetach kosztuje wiecej niz te testowane...

Używam tego produktu od: dwoch miesiecy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

jeden z ulubionych

przeglądając blogi i kanały dziewczyn na youtube trafiłam na właśnie ten krem. zdecydowałam się od razu na żel z tej samej serii. oba te produkty działają na mojej skórze idealnie.
mam skórę mieszaną, ale nie zależy mi na płaskim macie. efekt, który uzyskuję mnie całkowicie zadowala, jest bardzo naturalny. krem ma lekką konsystencję, przez co szybko się wchłania, podkład dobrze się na nim trzyma.
moja cera bardzo się poprawiła odkąd stosuję kosmetyki z tej serii. naprawdę szczerze polecam!

Ilość zużytych opakowań: 1szt

Świetny krem

Słyszałam bardzo dużo dobrych opinii o tym kremie,jednak przez długi czas podchodziłam do niego trochę jak przysłowiowy pies do jeża.Po pierwsze,owszem mam mieszaną cerę,ale bez jakichś ogromnych problemów z błyszczeniem się więc zazwyczaj nie wybieram kremów typowo matujących.Po drugie konsystencja wydała mi się nieco podejrzana,bo niby jak coś o wodnisto-żelowej konsystencji może dbać o odpowiednie nawilżenie i kondycje cery?
Bardzo się cieszę,że postanowiłam jednak spróbować bo krem jest rewelacyjny.Lekka konsystencja błyskawicznie się wchłania, ale przy tym pozostawia skórę miękką i nawilżoną.Krem świetnie nadaje się pod makijaż i ma ładne naturalnie matowe wykończenie bez efektu ściągania.Efekt ten utrzymuje się na prawdę dość długo.Do tego przy dłuższym stosowaniu(jest to jeden z niewielu kremów,który polubiłam na tyle by używać go codziennie przez 2 miesiące bez \"skoków w bok\" z innymi kremami)stan mojej cery wyraźnie się poprawił.Skóra jest bardziej gładka a pory zwężone.Nie zawiera alkoholu,stosuję go więc pod oczy bez jakichkolwiek podrażnień.
Dodatkowe zalety to wydajność(po 2 miesiącach codziennego używania została jeszcze połowa słoiczka)i bardzo przyjemny zapach.Jedyne czego mogę się przyczepić,to opakowanie-wolałabym chyba pompkę.
Jestem pod wrażeniem,krem jest świetny.Cena może troszkę wyższa niż większości kremów drogeryjnych ale biorąc pod uwagę skuteczność i wydajność zdecydowanie warto.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

jestem zadowolona

Nie jest to kosmetyk wszechczasów... jednak jestem zadowolona. Mam obie wersje - zarówno tę w słoiczku bez filtrów, jak również w tubce z filtrem. Obydwa mi pasują. Na codzień używam tego w słoiczku. Troszkę matuje (choć niezbyt długo), troszkę nawilża (choć nie do końca wystarczająco)- uważam jednak, że jest bardzo udanym kompromisem pomiędzy tymi dwiema funkcjami. Jest bardzo lekki, ładnie pachnie, ma przyjemną konsystencję. I najważniejsze - moja buzia wygląda po nim lepiej:) Pory się zmniejszyły, ma bardziej wyrównany kolor. Po kilku pierwszych dniach stosowania myślałam, że okaże się klapą - wyskoczyło mi kilka malutkich krostek, więc już myślałam, że będzie zapychał. Po tych kilku dniach jednak zniknęły i zaczęłam się cieszyć jego działaniem:)
Jeżeli natomiast chodzi o wersję w tubce, to używałam jej podczas urlopu w słonecznym kraju (z uwagi na filtr). Mam wrażenie, że trochę lepiej nawilża (choć musiałabym przetestować jeszcze w sezonie jesień/zima kiedy moja skóra potrzebuje więcej nawilżenia niż wtedy latem). Podobnie jak poprzednik nie zapycha, skóra wygląda zdrowo, choć jest odrobinę natłuszczona (filtr). Nie jest to jednak nieestetyczne błyszczenie (zaznaczę że moja skóra jest bardzo tłusta, również na policzkach).
Na obu kremach bardzo dobrze robi się makijaż. Są również bardzo wydajne. Polecam więc przynajmniej wypróbować i przeczekać pierwsze kilka dni, jeżeli pojawi się kilka maleńkich krostek.

Używam tego produktu od:2 miesięcy
Ilość zużytych opakowań:w trakcie pierwszego

słabo nawilża

Kupiłam zachęcona pozytywnymi opiniami na wizażu. Nie żałuje. Ale nie jestem też zachwycona ;) więc krótko

+ konsystencja
+ ilośc w stosunku do ceny
+ matowanie
+ przedłuża trwałośc makijażu
+ zapach

- krem jest do cery mieszanej a zupełnie nie nawiża przsuszonych stref buzi. Dla mnie to jeden ale bardzo duzy minus. Bo musze używać dwóch kremów jesnocześnie

:)super, ale mat-niekoniecznie

Lubię markę TBS, nie tylko za ich ekologicznś/fair trade polityke, ale te kosmetyki naprawde działają. Wyżej wspomniany krem(dostępny juz w nowym, ladnym opakowaniu, jak rowniez w wersji w tubce, w filtrem(ktora właśnie posiadam) to nie tylko przyjemny w uzyciu kosmetyk, ale i:
+wyleczył moje małe wypryski, niedoskonałości skóry, a z pewnościa nie przyczynił sie do powstania nowych..
+ma śliczny zapach i szybko sie wchłania-świetny pod makijaż
+kosztuje niewiele, a jest wydajny
+ma filtr:)
+nawilża, relaksuje skórę

-nie matuje zgodnie z obietnica(tubkowy, z filtrem, ten bez SPF matuje o wiele skuteczniej)
-nawilżenie nie jest aż tak spektakularne..

Ogółem-polecam go jeśli borykasz sie z jakimiś drobnymi, sporadycznymi wypryskami, ale jeśli głównym problemem jest błyszcząca cera-to niestety, nie spełni on 100% oczekiwań.

Używam tego produktu od: miesiąca..