Ziaja, Oliwkowa, Balsam do ciała

Ziaja, Oliwkowa, Balsam do ciała

Balsam wygładza oraz intensywnie nawilża wysuszoną skórę. Zawiera witaminę E i oliwę z oliwek, która jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych wzmacniających barierą ochronną naskórka, nawilża i odżywia oraz D-panthenol działający kojąco. Dzięki stosowaniu balsamu skóra staje się bardziej elastyczna i gładka.

Fajny produkt ;)

Używałam go dawno temu, ale dobrze zapamiętałam ;) Super zapach, fajna konsystencja, balsam szybko się wchłaniał. Mam problem z suchą skórą na nogach, a ten produkt nie pogorszył sytuacji, pomagał za to w nawilżeniu. Lubiłam go stosować latem, nogi fajnie po nim wyglądały ;)

Dobra cena, dobry produkt.

Kupiłam ten produkt, chcąc nawilżyć nogi. Dobrze działa, nie zużywa się szybko i jest miły w użyciu. Szybko się wchłania. Nie ma problemu ze zużyciem do końca. Opakowanie jest miłe. Jego zapach nie jest jakiś niezwykle przyjemny, ale odpychający też nie.

Używam tego produktu od: Używam od miesiąca
Ilość zużytych opakowań: Jedno.

Dobry, ale nie dla mnie

Balsam dostałam w prezencie. Rodzina najwyraźniej jest mało kreatywna co do prezentów, przez co zdarza się, że trafia mi się kosmetyk, którego sama bym nie kupiła. Tak samo jest z tym balsamem. Nie mam suchej skóry, jedynie moje przedramiona wysuszają się latem, ale z tym szybko sobie radzę. W związku z tym szukam raczej lekkich, szybko wchłaniających się balsamów/mleczek/kremów/masełek. Ten balsam niestety taki nie jest. Owszem, nawilża dobrze, całkiem przyjemnie pachnie. Wydajność znacznie lepsza, niż spodziewałabym się po gęstej, nieco tępej konsystencji. Największymi minusami są lepkość produktu i długie wchłanianie. Sucha skóra może ten produkt polubić, ja niekoniecznie. Przyjrzyjmy się jednak składowi, czyli temu, na co ostatnio zaczęłam zawracać większą uwagę ;) Oczywiście nie jestem encyklopedią, poszukując informacji korzystam z różnych źródeł, więc w razie błędów proszę mnie poinformować :)
Przechodząc jednak do rzeczy:

aqua (water) - woda

isopropyl myristate - ciepły wosk. Substancja nawilżająca i odżywiająca. Tworzy na skórze warstwę ochronną, tzw. film. Może działać komedogennie (zapychać pory), dlatego należy unikać jej w produktach do twarzy. Ułatwia poślizg przy aplikacji, służy jako rozpuszczalnik dla innych substancji

glycerin - gliceryna. Substancja nawilżająca, może działać komedogennie. Ułatwia transport innych substancji w głąb skóry. Wspomaga działanie konserwujące i zapobiega wysychaniu kosmetyku przy ujściu butelki

mineral oil - parafina. Substancja komedogenna. Tworzy na skórze warstwę ochronną (film). Zmiękcza i wygładza skórę. Morze przyspieszać starzenie się skóry (nie pozwala jej oddychać). Zmniejsza kruchość kosmetyku, pełni funkcję rozpuszczalnika dla innych substancji

dicapryl ether - tworzy warstwę ochronną na skórze (nie pozostawiając uczucia tłustości), zapobiegając dzięki temu utracie wody. Zmiękcza i wygładza skórę, pełni rolę rozpuszczalnika dla innych substancji. Bardzo dobrze się rozprowadza

helianthus annuus (sunflower) seed oil - olej z nasion słonecznika. Tworzy na skórze film, wygładza. Wykazuje działanie regeneracyjne

petrolatum - wazelina. Może przyspieszać starzenie się skóry. Tworzy film ochronny. Zmiekcza, wygładza. Wpływa na lepkośc produktu. Może działaś komedogennie

diisostearoyl polyglyceryl-3 dimer dilinoleate - substancja o właściwiościach kondycjonujących i zmiękczających

dimethicone - silikon. Wygładza, zabezpiecza przed utratą wilgoci. Wpływa na konsystencję kosmetyku. Można zmyć go łagodnymi detergentami. Nie jest toksyczny, w produktach do ciała nie trzeba go unikać

magnesium sulfate - siarczan magnezu. Stabilizator, środek konsystencjotwórczy

olea europaea (olive) fruit oil - oliwa z oliwek. Tworzy na skórze film ochronny. Odżywiaregeneruje, nawilża. Wzmacnia barierę naskórka i poprawia ukrwienie

panthenol - prowitamina B5. Substancja nawilżająca, działa przeciwzapalnie, przyspiesza regenerację naskórka. Nadaje skórze uczucie gładkości. Zapobiega wysychaniu kosmetyku przy ujściu butelki

tocopheryl acetate - substancja hamująca procesy starzenia się skóry wywołane przez np. dym papierosowy i promienie UV. Wzmacnia barierę naskórka, zapobiega podrażnieniom, hamuje utratę wody. Poprawia ukrwienie skóry. Zapewnia produktowi większą trwałość

cera alba - wosk pszczeli. Tworzy film ochronny, zmiękcza i wygładza. Emulgator (umożliwia powstanie emulsji). Przedłuża trwałość kosmetyków

hydrogenated castor oil - uwodniony olej rycynowy. Może działać komedogennie. Tworzy na skórze film ochronny, zmiękcza, wygładza. Emulgator, zwiększa lepkość kosmetyków

bha - może działaś komedogennie. Konserwant i przeciwutleniacz

sodium benzoate - substancja konserwująca, chroni przed nadkażeniem kosmetyku. Dozwolony do stosowania w ograniczonym stężeniu

2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol - konserwant, chroni przed zakażeniem kosmetyku. Dozwolony do stosowania w ograniczonym stężeniu

parfum (fragrance) - substancja zapachowa

linalool - substancja zapachowa, alkohol. Imituje zapach konwalii. Potencjalny alergen

citronellol - alkohol, składnik kompozycji zapachowych. Imituje zapach róży i geranium. Potencjalny alergen

hexyl cinnamal - Składnik kompozycji zapachowej. Imituje zapach jaśminu. Potencjalny alergen

geraniol - alkohol, składnik kompozycji zapachowej. Imituje zapach polargonii. Potencjalny alergen

benzyl salicylate - składnik kompozycji zapachowych. Potencjalny alergen

benzyl alcohol - alkohol aromatyczny. Imituje zapach jaśminu. Potencjalny alergen

d-limonene - składnik substancji zapachowej. Imituje zapach skórki cytrynowej. Potencjalny alergen

hydroxycitronellal - składnik kompozycji zapachowej. Imituje zapach konwalii. Potencjalny alergen

citral - składnik kompozycji zapachowej. Imituje zapach cytryny. Potencjalny alergen

amyl cinnamal - składnik kompozycji zapachowej. Imituje zapach jaśminu. Potencjalny alergen

cinnamyl alcohol - alkohol aromatyczny. Imituje zapach jaśminu. Potencjalny alergen

citric acid - kwas cytrynowy. Złuszcza i rozjaśnia skórę. Zwiększa trwałość kosmetyku i jego stabilność

Jak widać, w składzie znajduje się kilka dobrych składników, kilka mniej pożądanych, w tym sporo alergenów. Tymi ostatnimi nie należy się zbytnio przejmować, jeśli nie jest się bardzo podatnym na wszelkie alergie.

Podsumowując kosmetyk w skrócie:

+cena
+dostępność
+nawilżenie

+/-skład
+/-dość długo się wchłania
+/-wydajność

-ciężko się rozprowadza

Ja na pewno nie kupię ponownie, ale może ktoś się z tym balsamem polubi.

Używam tego produktu od: Pół roku
Ilość zużytych opakowań: Jedno całe (200ml)

Peeling do ciała

Dobry na wakacje.

Mam ten problem, że ilekroć zanużę nogi w jeziorze skóra na nich staje się sucha. Filtr wodoodporny, który stosuje nie daje im wystarczającego nawilżenia. Za to ten balsam daje radę.

+dobre nawilżenie
+nieprędko się zmywa podczas pływania (sądzę że to ze względu na konsystencję)
+ładny zapach

-tłusty, ciężko się rozsmarowuje
-ciężko wydobyć z buteleczki końcówkę balsamu

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: 2 po 200ml

Godny polecenia produkt

Lubię wszystkie balsamy z Ziaji.
Ten jak dla mnie ładnie pachnie i dobrze nawilża.
Dobrze się rozprowadza i w miarę szybko wchłania.
Jak najbardziej okej produkt za tą cenę.
Ma również całkiem wygodnie opakowanie. :)
Polecam.

Ilość zużytych opakowań: 4 duże

jestem trochę zawiedziona

Uwielbiam serię oliwkową Ziaji - maska do rąk, krem do rąk czy masło do ciała to moi ulubieńcy. Ale ten balsam to czarna owca w oliwkowej rodzinie
na plus:
+ nawilża, ale delikatnie
+ łatwo dostępny
+ w moim przypadku szybko się wchłania

na minus:
- konsystencja - za gęsty, ciężko się rozsmarowuje, nawet na wilgotnej skórze
- w związku z powyższym mało wydajny, bo trzeba go sporo zużyć
- nieudana butelka, ciężko go wycisnąć, zwłaszcza pod koniec

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

takie sobie..

zalety:
+nawilża

wady:
- mega tłusty
- zapach
- długo się wchłania
- niezbyt wydajny

nie nadaje się na dzień. mimo to może warto go używać na noc dla odżywienia skóry :)... sama nie wiem .

Używam tego produktu od: może jakieś 3 tyg ... ?

przyzwoity

lubię ten balsam, nie jakos szczególnie ale kilka opakowań juz poszłó. jest gęsty i treściwy ale tak fajnie , jak klasyczny granatowy balsam nivea . zapach jak dla mnie przyjemny, fajnie nawilża, wydajnośc też przyzwoita. zostawia lekko tłusty film, mi akurat to nie pzreszkadza bo i tak używam tylko wieczorem do piżmy :)

przez lata zuzyłam kilka opakowań, ale teraz znalazłam swój ulubiony balsam , więc wiem ze raczej oliwki juz nie kupię.
i taki mały minus na koniec, kiedyś zaiaja była za grosze, teraz non stop cena idzie w górę , nie wiem dlaczego .

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: kilka , nie liczyłam

jednak nie

Mam suchą skórę. Krem wydaje się być stworzony dla takiej - jednak nie do końca.

Zapach nie powala na kolana, ale da się przyzwyczaić.
Balsam jest gęsty, trochę ciężko go wydobyć z opakowania - problem się nasila pod koniec opakowania.

Ciężko się rozsmarowuje i wchłania. Dużo zabawy mało efektów.

Nie dokończyłam opakowania bo nie miało to sensu.

Używam tego produktu od: 2 tyg.

dobry

Jest dobry, chociaż bez rewelacji. Ładnie pachnie, długo się utrzymuje i szybko wchłania, skóra jest gładka. Jedyne co mi nie pasowało to taka dziwna klejąca konsystencja, przez co trzeba było nakładać go więcej.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: jeszcze nie całe

Geniusz!

Kupiłam ten balsam z musu. Pojechałam nad morze i pomyślałam o wszystkim tylko nie o tym co zrobię z swoją skórą po opalaniu. No i trafił się on...
Wtedy sobie poradził. Po wakacjach wylądował na półce.
Na swoje szczęście sobie o nim przypomniałam, bo lepszego balsamu nigdy nie miałam!
Jest bardzo tłusty i lepki. Dość długo się wchłania, a jego zapach nie uwodzi. Jednak efekt jaki daje jest wart grzechu!
Moja skóra nigdy nie była tak miękka, miła, gładka, przyjemna w dotyku.
Cudoo!

Dobry natłuszczacz.

Opakowanie - pod koniec dośc mało wygodnie wydobywa się en balsam ;)

Zapach - strasznie mi nie podszedł, a wręcz śmierdział.

Konsystencja - balsam jest bardzo tłusty, ale dzięki temu też fantastycznie natłuszcza nawet b. suchą skórę. Jako nawilżacz sprawdził się rewelacyjnie. Niestety jest dośc gęsty, długo się wchłania i pozostawia tłusty film na skórze. Radzę stosowac jedynie na noc.

Wydajnośc - 1x stosowanie wieczorem -> 3,5 tygodnia

Na plus cena i dostępnośc. Jak już seria oliwkowa, to stawiam zdecydowanie na mleczko z pompką ;)

Używam tego produktu od: październik 2012
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 200 ml