Bioderma, Sebium H2O (Płyn micelarny do oczyszczania twarzy i zmywania makijażu, do cery mieszanej, tłustej i trądzikowej)

Płyn micelarny o działaniu antybakteryjnym do oczyszczania twarzy.
- Mieszanej i tłustej
- Trądzikowej
- Trądzikowej poddanej kuracji wysuszającej
- Podrażnionej wskutek nadmiernego rogowacenia naskórka, zwłaszcza przy ujściach mieszków włosowych

DZIAŁANIE I WŁAŚCIWOŚCI:
- Reguluje pracę gruczołów łojowych
- Posiada właściwości kojące i łagodzące
- Nie narusza hydrolipidowej warstwy ochronnej skóry
- Bardzo dobrze tolerowany
- Nie wysusza skóry
Może być używany jako preparat do demakijażu.

Super produkt.

Doskonały do cery mieszanej, tłustej i z niedoskonałościami.
+ Wielkie opakowanie, mało praktyczne. Zamknięcie szczelne i dobrze otwierające się.
+ Przyjemny zapach.
+ Dokładne oczyszczanie bez podrażnień.
+ Bez problemu zmywa wodoodporny makijaż, bez pozostawiania tłustej warstwy.

Minusów nie widzę.

Lubie

Przyzwoity plyn, choc od razu dodam, ze mimo cery tlustej, preferuje wersje rozowa Sensibio. Tego plynu rowniez uzywalam wielokrotnie, choc nie widze zadnej pozytywnej reakcji z cera tlusta, a jest mniej delikatny. Oczyszcza, ale nie matuje i twarz nie jest idealnia gladka po jego zastosowaniu, lekko wrecz lepka jeszcze przed nalozeniem kremu. Zgadzam tez sie z innymi Wizazankami - przyspiesza blyszczenie, wbrew jego przeznaczeniu do cery tlustej. Moim zdaniem nie radzi sobie rowniez zbyt dobrze z makijazem i podraznia oczy.

Dobry, ale nie warty swojej ceny

Płyn kupiłam w super promocji - 2 opakowania 500 ml w cenie jednego, także miałam wiele czasu, żeby przetestować ten produkt.

Zmywa dobrze lekki makijaż (tusz, puder, korektor, ew trwała matowa szminka), nie podrażnia oczu, mimo, że mam dość wrażliwe. Jest lekko perfumowany, niestety akurat nie przepadam za zapachem produktów z linii Sebium, także dla mnie to raczej minus.

Niestety, to co jest dla mnie w tym przypadku (i za taką cenę!) sporą wadą, jest fakt, że płyn trochę się klei na twarzy. Wprawdzie niedługo, ale kiedy zostawiałm go na twarzy, zaczynała błyszczeć się szybciej niż zwykle. Nie takiego efektu oczekiwałam po płynie micelarnym do skóry tłustej, który ma wspomagać jej regulację. Przez to, że muszę spłkiwać kosmety, nie mam szans odnieść żadnego pozytywnego wrażenia związanego z zastosowanymi substancjami aktywnymi, więc wracam do tańszych sprawdzonych rozwiązań (różowy Garnier, Bourjois)., które i tak muszę spłukiwać, więc nie przeszkadza mi ewentualna lepkość po aplikacji.

Gdyby to była tanioszka, to byłyby 5*, bo płyn faktycznie robi, co ma robić bez drażnienia, ale że producent życzy sobie sporą kwotę, to i moje wymagania rosną, więc obniżam o *. Aha, płynu użwałam czasem na chłopaku z AZS w sytuacjach kryzysowych - nie podrażniał.

depilacja brwi

Dobry ale..

Przy składaniu zamówienia na produkty z tej serii skusiłam się i na tego mica.
Na początek wzięłam w wersji 100ml. Płyn sam w sobie fajny, buzia zostaje po nim świeża, mam wrażenie, że lekko zmatowiona. Ale co do zmywania makijażu to jakoś tyłka nie urywa. Stosowałam go najczęściej rano, gdzie po wieczornym demakijażu tego makijażu nic nie było więc wtedy spełniał swoje funkcje usuwajac pozostałości z serum czy kremów.
Pełnowymiarowego produktu raczej bym nie kupiła chyba, że w super hiper promocji.

Najlepszy

Rewelacja. Najlepszy z dziesiątek płynów micelarnych , jakie miałam. Trochę drogi, ale wart swojej ceny. Nie podrażnia. Czyści delikatnie ale dokładnie

Bardzo dobry

Bardzo dobry, jeden z lepszych płynów micelarnych, z którymi miałam kiedykolwiek do czynienia. Szkoda tylko, że jest tak drogi jak na płyn, bo o ile bez problemu wydaję zawsze więcej na krem czy dobre serum tak w przypadku płynu micelarnego czy toniku zawsze mi trochę szkoda pieniędzy.

Płyn dobrze oczyszcza skórę tłustą i trądzikową równocześnie wcale jej nie wysuszając i nie podrażniając. Dobrze reguluje wydzielanie sebum, przyspiesza wysuszanie zmian trądzikowych, zapobiega powstawaniu kolejnych.
Zostawia skórę czystą i matową.
Dobrze oczyszcza nawet zmywając makijaż, usuwa sebum i zanieczyszczenia. Ładnie, świeżo pachnie, tonizuje i odświeża.
Wydajny, szkoda, że taki drogi.

Lubię :)

Lubię go, bo działa.
+ ładnie zmywa makijaż, łącznie z tuszem
+ ma bardzo ładny, relaksujący zapach
+ nie wysusza skóry
+ można znaleźć miniaturki tego płynu, który wygodnie zabrać ze sobą na wyjazd

Minus jest jeden:
- cena
Raczej go nie kupię ponownie, bo szkoda mi kasy. Robi swoje, ale będę jeszcze szukać tańszego produktu, który też po prostu zrobi swoje.

OK

Płyn jest w porządku jednak lepsza okazała sie jego różowa siostra.
PLUSY:
+ dobrze oczyszcza
+ nie podrażnia
+ redukuje produkcję sebum
+ wygodne opakowanie
MINUSU:
- cena
- może wysuszać wrażliwców

Ah te powszechne zachwyty...

Od kilku lat, kiedy zaczęłam oglądać yt, czytać blogi urodowe itd. zwróciłam uwagę, że co pewien czas jakiś produkt wchodzi na piedestał i wówczas wszędzie pojawiają się okrzyki zachwytu, podniecenie i ogólny dziki szał na dany produkt (jak np. podkład Catrice HD, rozświetlacz My Secret). Tak samo było w przypadku płynów micelarnych Biodermy. Słyszałam o nich wszędzie, pojawiały się niemal w każdym filmiku popularnej youtuberki, na każdym blogu pochwalne artykuły, na różnych stronach same pozytywne recenzje. 99% opinii mówiła o tym, że są to produkty fenomenalne, kapitalne, które zmieniły totalnie podejście do pielęgnacji i odmieniły całe życie (serio).
Staram się teraz podchodzić z nieco większą dozą dystansu do takiego piania z zachwytu, ale wiadomo jak to jest. Jeżeli jakiś produkt jest na tyle popularny i zachwalany to wiem, że w końcu kiedyś go przetestuję, chociażby z czystej ciekawości czy przypadkiem sama sobie nie odbieram tej możliwości zmiany własnego życia :D
Przyszedł w końcu moment, że skusiłam się na Biodermę. Długo się nad nią zastanawiałam. Nie jestem osobą, która wydaje na krem 300 zł i nawet sobie nie biorę takiej kwoty do głowy. Gdy patrzyłam na ceny tego płynu stacjonarnie w aptekach to przedstawiały się one w następujący sposób: średnio ok. 45 zł za butelkę 250 ml. Wiem, ze często są na niego promocje chociażby w Superpharm czy innych aptekach. Ja akurat nie mogłam jakoś trafić, więc rozejrzałam się za nim w Internecie. Znalazłam w jakiejś aptece promocję, że za kwotę 45 zł otrzymywałam 2 płyny po 250 ml (1 butelka gratis). I się skusiłam, bo to jednak zawsze wychodzi nieco taniej.
W moim odczuciu cena jest zaporowa. Potrafię wydać na kosmetyk większe pieniądze. Moja kosmetyczka nie składa się tylko z produktów do 10 zł z Ziaji czy coś. Ale wolę zainwestować w dobry krem, maskę, żel do mycia twarzy, jakąś szczoteczkę soniczną, kosmetyki kolorowe. Ale nie przepłacam za płyn micelarny. Tego typu produkty traktuję jako 1 krok w pielęgnacji. Wieczorem najpierw zmywam nim makijaż. Nie przykładam się do tego jakoś bardzo mocno. Ma on zmyć chociaż tę wierzchnią warstwę makijażu, gdyż potem zabieram się za konkretne mycie buzi żelem, szczoteczką, porządne oczyszczanie. Nie chcę po prostu maziać sobie żelem po całej tej warstwie tuszu, pudru, itp. Natomiast rano twarz od razu myję żelem a potem przecieram wacikiem z tym płynem w razie gdyby żel czegoś nie domył. I tyle - ten produkt ma być dla mnie wspomaganiem oczyszczania buzi. Co jeszcze ważne, ma nie podrażniać bo mam wrażliwą cerę i mega mega wrażliwe oczy. Nie wymagam od płynu micelarnego głębszego działania pielęgnacyjnego, odżywczego, bóg wie jakiego (od tego mam różne maseczki, kremy odżywcze, olejki) ani także oczyszczającego (od tego mam różne żele i peelingi, korund, spirulinę, glinki).
Ten płyn fajnie radzi sobie ze zmywaniem makijażu (nie używam kosmetyków wodoodpornych), nie podrażnia cery i oczu...i to by było na tyle. żadnego nadzwyczajnego działania na moją tłustą cerę nie zauważyłam. W sumie nie wiem co on miałby zdziałać jak jest tak krótko na buzi i generalnie ma za zadanie zmyć makijaż z buzi i ją oczyścić (delikatnie, wstępnie).
Jak dla mnie cena tego produktu to zdecydowana przesada. Producent chyba na głowę upadł, ale zadziałam marketing i dziewczyny lecą z językiem na brodzie po butelkę płynu za 50 zł. Kupowałam płyn micelarny Bielendy (taki różowy, kojący) butelka 400 ml, za którą płaciłam 12 zł a działanie IDENTYCZNE. Więc następnym razem na pewno nie kupię Biodermy, nawet na promocji niczym ten płyn mnie nie kusi.
Gdyby nie cena dałabym 5 gwiazdek bo swoją rolę spełnia. Natomiast zawyżona kwota sprawia że daję 3. Droga Biodermo, jeżeli życzysz sobie taką kwotę za płyn micelarny to oferuj takie działanie, jakiego nie zapewniają płyny z niższej półki.

ok

Mam cerę mieszaną, zakupiłam wersję 100 ml na wypróbowanie.. Płyn zamknięty jest w przeźroczystej buteleczce, widzimy ile produktu nam zostało. Ma delikatny zapach. Dobrze zmywa makijaż, nie podrażnia skóry i nie zostawia na niej żadnego filmu. Nie zauważyłam pogorszenia stanu mojej cery, ale poprawy też nie, uważam że są lepsze płyny micelarne za trochę mniejszą kasę.

Moje marzenie mnie zawiodło.

Zawsze chciałam go kupić. Był zdecydowanie za drogi, ale skusiła mnie promocja w aptece 2x 500 ml za 60 zł.
Zadowolona zaczęłam go używać. jakież było moje zdziwienie gdy musiałam zużyć około 5 wacików aby zmył makijaż jako tako...
Na twarzy została nieprzyjemna warstwa. A skóra była zaczerwieniona.;/
Myślałam, że rano za to będę miec cudna skórę. A tu nie...
Rano miałam pod oczami odbite reszki makijażu. (mimo intensywnego zmywania).
Do tego zapchał mnie chyba, bo zauważyłam zwiększona ilość wyprysków.
Rozczarowałam się totalnie !;(

Masakra! Wypadły mi rzęsy!

Czytając recenzję tutaj, stwierdziłam że muszę go kupić. Mam cerę mieszaną, skłonną do świecenia. Wystarczyły 2 tygodnie, żeby moja skóra jeszcze bardziej się przetłuszczała. Co więcej! Hit! Praktycznie nie mam rzęs. Ciekawe jakim cudem płyn micelarny sprawia że wypadają rzęsy. Codziennie na waciku widziałam co najmniej 10 rzęs. Żałuje, że zmieniłam mój stary naturalny płyn micelarny, który wręcz pielęgnował i sprawiał że stawały się dłuższe. Płyn micelarny z BIODERMY zniszczył wszystko, przy czym mam przez niego podrażnienia przy linii rzęs- jakby poparzenia. NIGDY W ŻYCIU! Wydajność niestety jest duża. Mam jeszcze pół opakowania. Musze go wylać. Ale boje się, że wyżre mi rury. Jestem wściekła.