Bioderma, Sensibio H2O (Płyn micelarny do oczyszczania twarzy i zmywania makijażu do cery wrażliwej)

Płyn Bioderma Sensibio H2O o właściwościach łagodzących do mycia i demakijażu twarzy. Płyn micelarny, to roztwór wodny, zawierający cząsteczki wolnych kwasów tłuszczowych, które zgromadzone w dużej koncentracji tworzą sferyczne kształty zwane micelami. Micele estrów kwasów tłuszczowych wyłapują i pochłaniają brud i nadmiar sebum, dlatego Sensibio H2O usuwa zanieczyszczenia i zmywa makijaż. Nie narusza warstwy hydrolipidowej naskórka. Łagodzi podrażnienia. Oczyszcza jak mydło, reaguje jak woda, neutralizuje jak tonik, nawilża jak mleczko. Nie wymaga spłukiwania.
Wskazania do używania płynu Sensibio H2O Bioderma:
- codzienna pielęgnacja cery wrażliwej,
- oczyszczanie skóry twarzy i/lub usuwanie makijażu,
- demakijaż oczu (nawet kosmetyki wodoodporne).

Cera
wrażliwa
w butelce
płyn
>100ml

Nie rozstaje się z nią

Od lat niezmiennie z niej korzystam. Idealnie domywa makijaż, jest praktycznie bezzapachowa, występuje w opakowaniach o różnej pojemności, nie uczula (więc jest idealna dla alergików takich ja ja), nie podrażnia.
Jest droga, ale warta swojej ceny. Często można ją dostać w promocji a aptekach lub sklepach internetowych :)

Dla mnie nie

Nie wiem czemu ale u mnie się nie sprawdził. Do zmycia dziennego makijażu potrzebowałam paru wacików a i tak po umyciu buzi miałam podkówki :) (dla sprostowania dzienny makijaż znaczy podkład, róż, kreska + tusz, pomada do brwi, nie żaden beton na twarzy i czarne smokey). Nie szczypie w oczy, ma przyjemny zapach.

Bioderma, Sensibio H2O

Mój hit jeśli chodzi o płyny micelarne. Zużyłam wiele opakowań najróżniejszych płynów od tanich po te z wyższej półki. Do tego jednak zawsze wracam. Świetnie rozpuszcza i zmywa każdy makijaż. Nie podrażnia.

Braun BT3040

A miało być tak pięknie (...) i ociekać szczęściem...

Youtubowe recenzje i polecenia autorek filmików potrafią wyssać ostatni grosz z mojego portfela. Co z tego, że aktualnie mam płyn micelarny, który mi służy, kiedy wszyscy polecają Biodermę? Tak właśnie działa youtubowy świat kosmetyków - kupujesz produkt, którego zwyczajnie nie potrzebujesz.

Na sławny już różowy płyn micelarny z Biodermy napaliłam się jak szczerbaty na suchary. Skoro wszyscy wychwalają - i mnie musi się on sprawdzić, a jego geniusz będzie sprawiał, że mój makijaż będzie znikał z twarzy, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. No niestety, w tym przypadku rzeczywistość okazała się bardziej rozczarowująca.

Nie jestem na tyle szalona, by kupować produkty w cenach regularnych, więc poczekałam na promocję w sieciowej aptece. Kupiłam średnią pojemność - 250ml, na wypadek jakby jednak okazała się klapą, a ja musiałabym się męczyć z półlitrową butlą produktu, który nie spełnia moich wymagań. Koszt takiej przyjemności wyniósł mnie w granicach 20-25zł, więc niedużo jak na płyn micelarny z półki dermokosmetyków, ale i o wiele więcej niż produkty tego typu z Bielendy czy Garniera, które do tej pory najczęściej stosowałam.

Oczekiwałam fanfarów i fajerwerków po pierwszym użyciu, a otrzymałam... zwykły, niczym niewyróżniający się płyn micelarny.

Sensibio od Biodermy całkiem poczciwie zmywa makijaż, choć w zestawieniu z Garnierem - wypada słabiej, trzeba dłużej przytrzymać wacik by rozpuścił tusz czy eyeliner. Przy zmywaniu produktów do makijażu twarzy nie ma najmniejszego problemu, jednakże z tego typu kosmetykami radzą sobie nawet te najtańsze płyny, więc fajerwerków nadal nie ma.

Osławiona łagodność i przeznaczenie dla cery wrażliwej ostatecznie kupiło mnie. Jakież było moje rozczarowanie, kiedy po każdym demakijażu moje oczy były podrażnione, zaczerwienione, a wokół oczu - niczym u pandy, były wściekłoróżowe plamy. Moja cera nie jest ekstremalnie wrażliwa, a przy tego rodzaju kosmetykach ze zdecydowanie niższej półki cenowej takie kwiatki nie występowały. Dziwne to, dziwne...

Wydajność płynu od Biodermy jest optymalna - zużywa się w takim samym tempie, jak przy produktach innych marek. Czy warto w takim zestawieniu płacić więcej? Nie sądzę.

Reasumując - miłości z tego nie ma, moje wymagania nie zostały całkowicie spełnione i w zasadzie nie widzę sensu przepłacać, skoro ten sam efekt bez podrażnienia osiągnę np. różowym Garnierem. O wiele bardziej do gustu przypadła mi niebieska wersja Biodermy - Hydrabio, która faktycznie jest godna polecenia. Tutaj natomiast odczuwam niedosyt i zdecydowanie zbyt duże przereklamowanie produktu, który jest dobry, ale absolutnie nie najlepszy w swojej dziedzinie.

Najlepszy płyn ever!

Kupiłam ten płyn po wielu recenzjach czytanych na Internetach. Postanowiłam sama przetestować. Jedyne co mnie odrzucało to cena. Ale zaryzykowałam w promocji kupiłam dwie buteleczki w cenie jednej. Opłaciło się bo odkąd go używam nie ma lepszego płynu, który by tak dokładnie zmywał makijaż czy jego resztki. Nie podrażnia, nie uczula a do tego chroni i łagodzi skórę.
Cena mogłaby być jednak niższa i bym wracała do niego za każdym razem. Czasem wymieniam na inny płyn, ale wtedy czuję, że nie jest to to samo ;)

Najlepszy

Zarówno przed, jak i po stosowaniu tego płynu micelarnego sięgałam również po inne produkty tego typu (ze względu na promocje w sklepach oraz zwykłą ciekawość). Żaden nie był jednak tak dobry.

Mam skórę wrażliwą, mieszaną, z tendencją do zanieczyszczeń. Płyn oceniam głównie pod względem tej pierwszej cechy, ponieważ mam z tym duży problem, a produktów takich jak mleczka i inne tłuste formuły nie są dla cery trądzikowej wskazane. Przy stosowaniu nie dzieje się kompletnie nic złego. Oczy nie szczypią, nie powstają zaczerwienia, a przy tym makijaż zmywa się bardzo dobrze. Nie pozostawia również niekomfortowego uczucia na skórze. Cena co prawda zwala z nóg, ale jeżeli płyn daje mi to, czego w innych nie potrafiłam znaleźć, to nie ma się nad czym zastanawiać.

Dodam jeszcze, że czasami jako jego "zamiennik" stosuję płyn micelarny z Delii Dermo System (200 ml). Ma delikatny, różany zapach. Kosztuje tylko 10 zł, ale trochę podrażnia oczy przy zmywaniu. Po za tym, produkt warty uwagi, jeśli budżet nie pozwala nam na wydanie około 70 zł.

Mistrz w swojej kategorii

To jest plyn idealny. Nie ma coi duzo pisac jest fantastyczny, skuteczny, delikatny i poprawia stan skory.
Chce zaznaczyc ze nie znosze wprost wacikowania i meczarni z mleczkami i micelarami jednak sa takie momenty w zyciu kazdej kobiety ze nie zawsze mozna skorzystac z biezacej wody (namiot,podroz etc.) wowczas ten cudotworca jest wybawieniem. Jesli uzywam olejku DHC nie potrzebuje Sensibio, jesli jednak nie mam pod reka olejku ten plyn zmywa cudownie caly makijaz , przede wszystkim makijaz oka!
Naprawde mistrz ale cholernie drogi :( odjelam gwiazdke wlasnie za cene

Bardzo dobry

Płyn micelarny Bioderma to jeden z niewielu kosmetyków używanych codziennie, który nie powoduje u mnie podrażnień.
ładnie zmywa makijaż, nie podrażnia, nie uczula i nie wysusza twarzy. Delikatnie nawilża (choć wersja niebieska nawilża bardziej).
Używałam go nawet do zmywania makijażu wodoodpornego i dawał radę.
Jest bardzo delikatny dzięki czemu sprawdza się przy cerze wrażliwej, skłonnej do podrażnień i u alergików, takich jak ja :)
Nie szczypie w oczy.
Bardzo wydajny.
Najfajniej się używa z butelki z taką pompką do góry ;)

Bioderma Płyn micelarny

Płyn micelarny z Biodermy podobnie jak ten z Garniera sprawdza się u mnie bezbłędnie. Nie powoduje podrażnień, nie uczula, nie mam rumieńca po jego użyciu. Opakowanie jest bardzo wydajne. Nie mniej regularna cena jest wg. mnie za wysoka - dlatego kupuje tylko w promocji.

Uwielbiam :)

Uwielbiam ten produkt za swoje delikatne działanie. Po zmyciu makijażu moja skóra nie jest ani napięta, ani podrażniona. Dodatkowo nie szczypie mnie w oczy i doskonale radzi sobie z makijażem. Jak dla mnie bomba :)

Podstawa codziennej pielęgnacji

Najlepszy jak dotąd używany przeze mnie płyn micelarny. Jest różnica między Biodermą różową a płynem różowym Garniera, który też jest dobry - ale to Biodermy jest najlepszy. Dobrze zmywa demakijaż, nawet ten wodoodporny. Nie podrażnia, nie wysusza, wręcz odwrotnie, odczuwalnie pielęgnuje. Absolutnie nie szczypie w oczy, nawet jeśli nabiorę ciut za dużo na wacik i niechcący się do nich dostanie podczas demakijażu oczu. Mam skórę wrażliwą, nie robi jej krzywdy, a wręcz przeciwnie - naprawdę jej służy. Wycisza i koi skórę, zmniejsza zaczerwienienia. Nie zostawia lepkiej warstwy na skórze, daje przyjemne uczucie czystej skóry, oczyszcza i nawilża. Jedynie cena mogłaby być niższa - od kilku lat obserwuję jej ciągły, stopniowy wzrost :( opłaca się kupić dwupak, za ok. 75 zł. Bioderma różowa to absolutnie mój ulubiony kosmetyk pielęgnacyjny, bo nawet mając niewiele czasu i wykonując na twarzy jedynie demakijaż zamiast całego rytuału używania żeli oczyszczających i nakładania kremów, albo mając niewiele miejsca w bagażu i biorąc ze sobą jedynie Biodermę, buzia nie jest przesuszona tylko zadbana i przyjemna w dotyku. Porównałam opisywaną, różową Biodermę Sensibio z zieloną Biodermą Sebium (przeznaczoną bardziej do cery mieszanej, tłustej) i mimo, że mam cerę mieszaną, to jednak moja buzia woli różową Biodermę, dla skóry wrażliwej. Z czystą buzią, tzn. sumieniem, polecam :-)) Mój KWC.

Taki sobie...

Zwykly plyn, powiedzialabym dzialal jak woda z kranu na moja skore. Lecze tradzik rozowaty, grudki i zaczerwienienia, wiec oczekiwalam nieco wiecej. Nie zaszkodzil, ale nie poprawil stanu cery, nie wspomogl leczenia tradziku rozowatego. Przede wszystkim mial problem ze zmyciem makijazu, i podkladu i tuszu. Musialam trzec, a nie o to chodzi przy cerze wrazliwej... Mialam wrazenie, ze buzia nie byla doczyszczona. Zmeczylam jedna 200ml butelke i nie patrze nawet juz w jego strone.