Alterra, Deo-Zerstauber Jojoba & Salbei (Dezodorant w sprayu `Jojoba i szałwia`)

Każdy człowiek zasługuje na pielęgnację skóry. Spray Alterra zapewnia jej zmysłowy zapach przez cały dzień i chroni dając przyjemne uczucie. Skuteczne połączenie wody z szałwii, wyciągu z liści melisy i oczaru naturalnie reguluje wydzielanie potu i nadaje skórze świeży zapach i cenną pielęgnację.
- kosmetyk naturalny
- wegański
- certyfikat BDiH.

Bardzo lubię

Przetestowałam już kilka naturalnych dezodorantów, m.in. bez aluminium i ten jak na razie sprawdza się najlepiej. Ma bardzo fajny, świeży zapach, który nie miesza się z potem. Muszę jednak dodać, że nie mam problemu z większym poceniem się. Stosowałam go zarówno w zimie, jak i teraz latem i naprawdę daje radę. Jestem pewna, że jeszcze kupię.

stosuję, lubię, jeszcze kupię

Kupiłam ten produkt ze względu na bardzo dobry skład, np. brak soli aluminium, i wegańskość. Zapach to sprawa indywidualna - mnie się bardzo podoba, ale uwaga, jest dość intensywny, a nie każdemu to odpowiada. Produkt dobrze zachowuje się na skórze - nie daje uczucia lepkości, nie pozostawia żadnych białych śladów, nie podrażnia skóry. Z powodzeniem używam go nawet bezpośrednio po depilacji. Produkt przy takim "normalnym" trybie życia, typu praca, spacer, itp., przez kilka godzin zapewnia świeżość. Cudów jednak nie ma - nie zapewnia ochrony przez kilkanaście godzin albo w sytuacji intensywnego wysiłku, np. podczas treningu. Nigdy jednak tego od niego nie oczekiwałam, bo jest to produkt naturalny, delikatny, nie napakowany skutecznymi, ale szkodliwymi substancjami. Aby uzyskać ekstremalną ochronę konieczna jest silna chemia, a kupując Alterrę tej właśnie chcę uniknąć. Ot, coś za coś. Opakowanie jest dość staromodne - szklane, z rozpylaczem z pompką (??? nie wiem jak to inaczej opisać; trzeba przyciskać kilka razy by coś poleciało). Dezodorant dość szybko mi się zużywa (szybciej niż przeciętnie).

Nie sprawdza się nawet w zimie

Nie rozumiem zupełnie, skąd taka wysoka ocena dla tego kosmetyku. To jeden z najgorszych kosmetyków, na jakie trafiłam w ciągu ostatnich kilku lat, a uwierzcie mi, w drogeriach zostawiam fortunę. Do zakupu zachęcił mnie brak aluminium w składzie, ekologiczne opakowanie i świeży zapach. Na tym niestety kończą się zalety. Dezodorant kupiłam w lutym, wtedy też zaczęłam go używać. Pomijając, że alkohol znajdujący się wysoko w składzie podrażnił i wysuszył skórę, kosmetyk nie zrobił kompletnie nic. Zupełnie nie ochronił mnie przed potem, chociaż zazwyczaj nie mam z tym problemów. Normalnie mogłabym zużyć go jako mgiełkę do ciała, ale nie po to wydaję pieniądze na balsamy, żeby teraz katować skórę czymś takim.

Sklejacz pach

Jeden z gorszych produktów tej marki, dezodorant skleja pachy i daje uczucie nieświeżości i oblepienia. Nie kupię i nie polecam nikomu. Po za składem brak efektów nie mówiąc już o poczuciu świeżości

Dla mnie wystarczająco dobry

Szukałam dezodorantu bez aluminium. Po przetestowaniu Aleterry w kulce, która się zupełnie nie sprawdziła, dałam szansę temu produktowi. Tutaj jest znacznie lepiej.
Po pierwsze zapach. Nie testowałam w sklepie, nie mam tego w zwyczaju, kupiłam na "czuja". Bałam się bardzo tej szałwii ale ostatecznie zapach uznaję za główny atut tego dezodorantu. Częściej stosuje wieczorem po kąpieli bo zapach jest dla mnie super i sprawdza się także jako mgiełka do ciała. Dla niektórych stosowanie dezodorantu na noc jest dziwne, dla mnie nie do końca. Lubię rano czuć się świeżo, ale antyperspirant to faktycznie przesada. Ten produkt w tej roli spisuje się świetnie. W ciągu dnia nie spisuje się tak rewelacyjnie, myślę że w lecie może sobie nie dać rady. No ale umówmy się, jest to dezodorant a nie antyperspirant.
Nie podrażnia pach, nawet świeżo po depilacji i nie wysusza. Ma bardzo dobry atomizer, który się nie zacina, i pryska fajną mgiełkę a nie strumień wody. Szklana butelka sprawia wrażenia dobrego, solidnie zapakowanego produktu, gorzej już niestety w podróży, wiadomo ważny więcej.
Wydajność ciężko mi określić, ponieważ używam też jako mgiełki do ciała, więc zużywam więcej niż przeciętnie. Do tego też nie oszczędzam, bo zapach jest piękny. Produkt uznaję za dość tan, kupiłam na promocji za 7,5 zł a pojemność to 75 ml.

Dobry

Fajny, naturalny dezodorant bez rakotwórczego aluminium w składzie.
Alkohol w moim przypadku nie działa drażniąco na skórę.
Utrzymuje się długo, z pewnością wystarczy na standardowy dzień w pracy.
Nie oczekujmy cudów to naturalny produkt więc na siłowni
podczas wzmożonego wysiłku i wypacania toksyn,
nie ma opcji by jak typowy, bezwzględny antyperspirant całkowicie neutralizował pocenie, ale wybór itak jest dla mnie oczywisty: nie będę ryzykować zdrowiem dla chwili sztucznej świeżości (Nie dajmy się zwariować, siłownia to takie miejsce w którym odrobina potu to nic nadzwyczajnego.)

Zaskoczenie!

Dezodorant kupiłam po latach stosowania antyperspirantów popularnych marek. W dobie mody na bardziej naturalne i zdrowsze kosmetyki zdecydowałam się wypróbować coś bez soli aluminium. Pierwszy wybór padł właśnie na dezodorant Alterry.

Zaczęłam go stosować na wiosnę i miałam obawy, że może nie podołać podczas zbliżających się ciepłych dni. Ale podjęłam to ryzyko i byłam bardzo pozytywnie zaskoczona, bo dezodorant spisał się w 100%! Nawet w największe upały nie pojawiał się nieprzyjemny zapach. Zauważyłam nawet, że po odstawieniu antyperspirantów zaczęłam się mniej pocić pod pachami.
Atomizer dobrze działał, nie zacinał się i rozpylał mgiełkę, nie sikając na wszystkie strony świata. Zapach na początku mocno alkoholowy, później ziołowy, a po chwili prawie nie wyczuwalny, co także zapisuję na wielki plus, bo nie gryzie się z perfumami.
Butelka szklana, więc trzeba uważać, żeby nie wypadła i nie roztrzaskała się na kafelkach. Etykieta czytelna.
Kosmetyk wydajny, tani, dostępny w każdym Rossmannie i z pewnością będę do niego wracała.

jest swietny!

kupiłam go na promocji w Rossmannie i niczego nie żałuje. Ten dezodorant jest po prostu świetny! Ma mega orzeźwiający zapach. Myślałam, że nie utrzyma się zbyt długo, ale... podołał zadaniu! Zawsze miałam problem z nie przyjemnym zapachem potu, ale teraz mam ten dezodorant! Ale żeby nie było, że ma same zalety, no to musze jakąś wade napisać (mi ona nie przeszkadza): nie zatrzymuje potu, tylko niweluje nie przyjemny zapach. Tak, wiem, nie umiem się wysłowić. Podsumowując, ten dezodorant jest dla mnie wspaniałym produktem

:>

Uwielbiam jego zapach.. Niestety nie utrzymuje się na skórze, ani nie wspomaga uciszania potu.. Korzystam z niego bardziej jak z mgiełki niż jak z dezodorantu.

Jest w nim coś uzależniającego

Ten produkt nie za bardzo sprawdza się u mnie jako dezodorant ale i tak stosuję go regularnie w charakterze mgiełki do ciała. Wszystko dlatego że ma lekko "amolowy" zapach, który kojarzy mi się z dzieciństwem. Uzależnił mnie tym, nie potrafię go nie mieć (choć nie stosuję na codzień). Poza tym na minus należy mu zaliczyć małą wydajność. Plusem jest natomiast szklane opakowanie. Lubię ten kosmetyk i będę do niego wracać.

Moje najnowsze odkrycie

Ten dezodorant jest po prostu świetny. Wcześniej w ogóle nie zwracałam uwagi na tego typu produkty. Byłam przekonana ze antyperspiranty to jest najlepszy wynalazek na świecie a dezodoranty w ogóle nie działają.
Jak bardzo się myliłam udowodnił mi właśnie ten produkt. Kupiłam go bo zaczęłam zwracać uwagę na skład kosmetyków. Produktów bez aluminium w składzie jest bardzo mało więc prędzej czy później musiałam na niego trafić.
Wcześniej próbowałam z dezodorantem La Roche Posay ale była to jedna wielka porażka więc podchodziłam do tego kosmetyku z dużym dystansem. Zaskoczył mnie bardzo. Czuję się świeżo przez cały dzień i o to chodziło. Coś czuję, że będzie to długa znajomość:)

Lepszy niż antyperspirant dla mnie

Nie znoszę smrodu potu, sama potliwość mi nie przeszkadza. Do tej pory używałam najczęściej antyperspirantów z Vichy, które potrafiły kosztować nawet po czterdzieści kilka zł w aptekach. Jednak mimo zawartości soli aluminium, one także nie spisywały się bez zarzutu. Już po kilku godzinach wyczuwałam od siebie zapach potu, a plamy na ubraniach wżerały się raz na zawsze. Ostatnio dopadła mnie moda na zdrowe życie, dlatego postanowiłam spróbować się rozwieźć ze szkodliwymi antyperspirantami z solami glinu. Zastanawiałam się pomiędzy Ziają a Alterrą, ale w moim Rossmannie był tylko ten drugi dezodorant, więc wybór padł na niego.
Na mnie osobiście sprawuje się lepiej niż antyperspiranty. Przez kilka dobrych godzin nie wyczuwam nieprzyjemnego zapachu, a kiedy już się pojawia - jest tak subtelny i blisko ciała, że otoczenie zapewne go nie wyczuwa. I co najważniejsze - nawet wtedy - zapach potu obecny jest tylko na ciele, a nie wżarty w plamie pod pachą, co oznacza że drobna toaleta pachy i dopsikanie dezodorantu w pracy zapewni dalszą świeżość, bo ubrania nie maja przykrego zapachu jak przy antyperspirantach.
Nie zauważyłam tez u siebie wzmożonego pocenia po odstawieniu antyperspirantów.
Jedyny minus - przez chwilę po aplikacji piecze mnie pacha, ale to mogę wytrzymać. Dla mnie ten dezodorant to zdrowa i fajna opcja dbania o higienę, a co najdziwniejsze - spisuje się lepiej niż drogi antyperspirant jeśli chodzi o radzenie sobie z przykra wonią. Wydatek 10 zł nie był dla mnie zbyt wysoki, więc warto było spróbować.
Zobaczę tylko jak będzie się spisywał latem. Teraz super.