Trussardi, Donna EDP

Trussardi, Donna EDP

Cena już od 88,90 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Trussardi `Donna` powstał we współpracy z perfumiarką Nathalie Lorson. Kwiatowy i orientalny klimat perfum ma początek w nutach cytrusowych i owocowych. Serce kompozycji to kwiat pomarańczy, jaśminowa herbata i lilia. Dopiero w bazie czuć mocniejsze brzmienia paczuli, cedru, drewna sandałowego i wanilii.

Kategoria: kwiatowo - orientalna

Nuty zapachowe:
nuta głowy: cytrusy, nuty owocowe
nuta serca: kwiat pomarańczy, jaśminowa herbata, lilia
nuta bazy: paczula, cedr, drewno sandałowe, wanilia

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

Eleganckie i uniwersalne

Jeżeli w perfumach szukasz oryginalności, Donna nie jest dla Ciebie dobrym wyborem. To zapach ładny, przyjemny, ale jednocześnie poprawny i niewyróżniający się- dzięki temu pasuje na wiele okazji.
Otwarcie to spora dawka lekko gorzkawej cytryny i owoców, w tej fazie Donna pachnie trochę jak rozwodniony sok multiwitaminowy. Po jakimś czasie swoją obecność zaczynają akcentować białe kwiaty, które uszlachetniają całą kompozycję, właściwie to w tym momencie Donna zaczyna pachnieć dobrą jaśminową herbatą. Pomimo nie najwyższej oceny ( bo nie jest to mój ukochany zapach) szczerze polecam zakup tych perfum osobom, które wolą mieć jeden dobry zapach na wiele okazji.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1400651].usefull || 0 }}% pomocna.

Używa produktu od: próbka

niestety nie...

U mnie zaczęło i skończyło się na testach. Zapach jest słodki ale w taki mdlący sposób, zazwyczaj lubię słodkie zapachy ale ten mnie zdecydowanie drażni, wyczuwam specyficzną nutę (nie wiem, co to jest) którą czuję też w My Name, oba te zapachy są wg mnie mdlące po prostu, może na kimś innym ładniej pachną. Słodycz w tym zapachu nie jest ani słodyczą cukierkową ani owocową, zapach kojarzy mi się z gryzącym sweterkiem, może z jakimś płynem do płukania ubrań? Trwałość wydaje mi się, że dobra, ale ja zazwyczaj tak mam, że ciężko mi zmyć ze skóry zapach, który mi nie odpowiada ;)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1245178].usefull || 0 }}% pomocna.

Pojawiam sie i znikam

Achhh... Mam tyle pięknych wspomnień z tym zapachem, ale i wiele chwil irytacji również z nim związanych.
Zapach cudny (najlepszy mix białych kwiatów z szczyptą orientu), bardzo kobiecy, uwielbiam czuć go wokół siebie wiosną i latem, szczególnie na świeżym powietrzu, gdy lekki wiaterek zakręci "Donna".
Z chwilą psikniecia świat wokół mnie jest piękniejszy, wytworniejszy, a ja czuję się nad wyraz wyjątkowo. Tylko...ze te chwile są krótkotrwałe. Po 3-4 h nie wyczuwam na sobie krzty zapachu. I jest mega zwyczajnie.. Wręcz nijak.
Mając Donne, nie rozstawalam się z nią - była stałym wyposażeniem torebki, co by regularnie uzupełnić jej ubytki zapachowe, a to chyba nie o to chodzi. Stąd mam mieszane uczucia oceniając całość. Zapach idealny dla Kobiet w wieku do 35 lat - najwięcej pytań i komplementow zebrałam też od Mężczyzn w tym przedziale wiekowym ;-)

Plus: zapach, zgrabny fkakonik

Minus: trwałość ( super "wejście" i nie zauważalne "wyjście"), cena (aczkolwiek można upolować fajną promocje, dzięki czemu już 2-krotnie dałam się skusić)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1145531].usefull || 0 }}% pomocna.

Mexx Look up now

Powiew kobiecości...

Donna to zapach ładny, aczkolwiek mam wrażenie, że aż za poprawny. Delikatnie kwiatowy z owocowo-jaśminową nutą w tle. Lekki, świeży, odrobinę słodki – bardzo kobiecy. Dość trwały. Idealny na każdą porę roku i okazję. Flakon jest ładną ozdobą toaletki.

Używam tego produktu od: 2016 roku
Ilość zużytych opakowań: 1 próbka z atomizerem o pojemności 1,5 ml

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1112636].usefull || 0 }}% pomocna.

Pospolity

Zapach odkupiłam od znajomej, ponieważ szybko się jej znudził. Przynajmniej już wiem dlaczego.. Zapach jest naprawdę pospolity. Pełno podobnych jest. Perfumy są kwiatowo - owocowe, gdzie na pierwszym planie dla mnie wibruje mandarynka, a następnie inne nuty. Zapach jest ładny ale to już było- zużyje bo sprawdzają się na nasze upały. Nie przytłaczają ani mnie ani otoczenia. Wydajne, długo trwałe.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1025223].usefull || 0 }}% pomocna.

Kompot owocowy.

Poczatek ladny, delikatny i kobiecy, herbata jasminowa i delikatna cytryna. Niestety szybko zaczynaja dominowac owoce, kilka nastepnych godzin to kompot sliwkowo- brzoskwiniowy. Szkoda, ze na mojej skorze Donna ma tak malo kwiatow :-(

Używam tego produktu od: dwoch tygodni
Ilość zużytych opakowań: Poczatek 30 ml

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[992700].usefull || 0 }}% pomocna.

Beza cytrynowa i botoks

Donna odziana w białą suknię wieczorową i złote dodatki umie zmylić potencjalnego wąchacza. Początkowo tak uczyniła. Woń skojarzyła się z elegancją, blichtrem i ekskluzywną poświatą. Tak mogłaby pachnieć kobieta w typie Catherine Deneve, zimna blondynka, zawsze szykowna i przyciagająca spojrzenia, która nawet w prostej kremowej garsonce jest czarująca i magnetyczna.

Donna jest lekka, pudrowa, na nóżce ma waniliową podwiązkę, za uchem lilijkę, w dłoni ujmuje porcelanową filiżankę z jaśminową herbatką. Wydaje się lekką i zwiewną panienką bez trosk.

Po chwili jednak przepoczwarza się. Nie ma zwiewnego kremowego woalu, ani herbatki w porcelanie. Jest wielka cytrynowa beza na złotym półmisku. Wokół niej panie, które niedawno zaliczyły wizytę u chirurga plastycznego. Wszystkie w jasnych ciuchach z najnowszych kolekcji, z nienagannie ułożonymi fryzurami, starają się uraczyć cytrynową słodkością tak, aby świeżo popodciagane kąciki ust nie popękały. Bezy jedzą oczywiście wg instrukcji Pani Kwaśniewskiej ;).

Jak dla mnie nie jest to lekki kobiecy zapach. Początkowo może mnie omamił, ale ta syntetyczna cytrynowa odsłona, natychmiast sprowadziła na ziemię. Dona to zapach sztuczny, iluzoryczny i płaski. Cytruski posypane pudrowym puchem, albo bezik w rączce wyniosłej modnisi.

Ta „twarz” Donny niewiele ma wspólnego z elegancją, lekkością i wyszukaniem. Kojarzą mi się bohaterki mojej ulubionej komedii „Ze śmiercią jej do twarzy”, które za wszelką cenę chciały być wiecznie młode i piękne, a skończyły jako żywe manekiny podmalowujące sobie tyłki akrylem.

Donna nie jest inwazyjna, jadowita czy kąśliwa. Nie wyraża jednak niczego głębszego, trywialnie kroczy w miejscu w pastelowych pantofelkach.
Kupując tego typu perfumy dla kogoś, kto lubi tzw. zapachy „łatwe i przyjemne”, możemy być pewni, że nie będą one dla obdarowywanego tępym ciosem w nerkę.

Ilość zużytych opakowań: 5 ml

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[980009].usefull || 0 }}% pomocna.

Nowobogancka i uniwersalna.

Na początku Donna miała tlenione włosy, wypełnione kwasem wargi, miniaturkę psa i męża-karka. Potem stała się taką nowobogacką panią, która ma dom na obrzeżach miasta albo w jakimś mieście-satelicie, ktory spłaca na kredyt. Za pełnie życia uważa to, co jej uda się zgapić z kobiecych pism. Puls jej życia dyktują Wielcy Kreatorzy. Jakieś szare eminencje, które pociągają za sznurki, czego ona nie jest świadoma, kiedy przy kolejnym łyku kawy, czyta supermiesięcznik przy kominku. I marzy. Marzy o tym wielkim świecie, który zrewanżowałby jej kompleksy. Donna ubiera ją tak, że daje poczucie bezpieczeństwa.
\\n
\\nTeoretycznie spodobałby się większości z nas, ale dla mnie jest symbolem smutnej grupy społęcznej...

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[969504].usefull || 0 }}% pomocna.

Najpiękniejszy!

Dostałam go niecały rok temu od męża w prezencie i właśnie jestem na końcówce 100ml butelki. Powiem szczerze, że przykro mi jak patrzę, że ten piękny zapach już sięga dna i z pewnością kupię go ponownie. Używając tego perfumu czułam się niezwykle wyjątkowo. Wokół pełno zapachów od CK, armaniego, a ten jest jedyny i wyjątkowy - jeszcze rzadko spotykany :)

Po pierwsze uwielbiam go za kompozycję zapachów, idealnie dopasowaną do mojej osobowości...delikatną a jednocześnie stanowczą.

Zapach jest trwały, czuć go cały dzień i jest wyczuwalny dla otoczenia.

Buteleczka piękna, masywna i elegancka a jednocześnie prostolinijna - pasuje do zapachu wyśmienicie.

Kocham w nim po prostu wszystko! :)

Używam tego produktu od: niecały rok
Ilość zużytych opakowań: 100 ml

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[956940].usefull || 0 }}% pomocna.

Musujacy koktajl owocowo-kwiatowy;-)

Ktoś wspomniał że to kopia J’adore. Lubie J’adore i obecnie ich używam, więc mam porównanie..No cóż , może jakieś podobieństwo jest , ale to tylko pozorne…Donna rozwija się w zupełnie innym kierunku. Na mojej skórze pierwsze akordy są bardzo świeże, kwiatowo słodkie-białe??? Po kilku chwilach zaczęłam wyczuwać coś jeszcze bardziej fajnego, co dawało świetny „obłoczek” zapachowy- unosił się wokół i otaczał mnie. Przyjemnie. Miałam skojarzenie z cukiereczkiem toffi, irys???To chyba przez wanilię. Następnie na prowadzenie wyszły owoce-i o dziwo brzoskwinia, choć w składzie jej wcale nie ma. Na koniec dnia biorąc prysznic poczułam jak zapach ponownie odżywa, unosi się z kroplami wody, świeży, musujący- rewelacja! Testowanie Donny było miłe, nie wiem czy kupię cały flakonik, coś mnie kusi ;-)

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: testy

Po kilku dniach testów moge dodac że zapach nie ma wiele wspólnego z J\'adore.A wręcz nic a nic!Na mojej skórze po kilku godzinach wybija sie jakieś echo Éclat D\'Arpege Lanvina, ale lżejsze, ubrane w białe kwiecie;-).Trwałośc zadowalająca!

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[935333].usefull || 0 }}% pomocna.