Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Ziaja, Med, Kuracja Przeciwłupieżowa, Szampon przeciwłupieżowy

Ziaja, Med, Kuracja Przeciwłupieżowa, Szampon przeciwłupieżowy

Specjalistyczny szampon z Piroctonianem olaminy i cynkiem eliminuje powstawanie łupieżu.Przywraca fizjologiczny proces keratynizacji naskórka.Reguluje aktywność gruczołów łojowych. Redukuje przyczyny i objawy łupieżu oraz zapobiega jego nawrotom. Ułatwia oddzielanie łupieżu od skóry głowy.Zmniejsza przetłuszczanie się włosów.

w butelce
>250ml

Wielkie rozczarowanie

Moje włosy borykają się z łupieżem regularnie co jakiś czas. Niestety żaden z testowanych do tej pory produktów nie poradził sobie w 100% z problemem. Skuszona ceną zakupiłam kurację przeciwłupieżową Ziaja, jednak nie jestem zadowolona. Produkt spowodował jeszcze większy łupież, a również bardzo intensywne przetłuszczanie włosów. Nie spodziewałam się cudów po marce Ziaja, ale szampon robi więcej złego niż dobrego.

Skuteczność w 100%

Wraz z nadejściem zimy pojawił się u mnie problem z łupieżem. Przy zmianach temperatury, niestety, skóra z głowy schodziła płatkami, a to wyglądało na tyle nieestetycznie , że jedynie pomiędzy rozpuszczonymi włosami udawało mi się czasami ukryć ten brzydki fakt.
Trafiłam na szampon Ziaji bardzo szybko, przeczesywałam internet w celu znalezienia ratunku i to był jeden z pierwszych wyników. Na całe szczęście, bo nie trzeba wcale szukać dalej :-)
Łatwy w użyciu, wszystko napisane na estetycznym (jak zawsze w przypadku Ziaji) opakowaniu: produkt należy wmasować w skórę głowy i wilgotne włosy, do momentu aż pojawi się piana, zostawić tak na kilka minut (ja wówczas zakrywam głowę ręcznikiem) i spłukać.
Produkt należy stosować kilka razy w tygodniu, ja myłam nim włosy 2 razy w tygodniu, przez jakieś 2-3 tygodnie (około 5 użyć) i efekt był niesamowity. Bez używania wcierek, żelów i innych rzeczy, szampon niezwykle mi pomógł. Uporał się z problemem błyskawicznie!
Polecam, czy przy normalnym łupieżu, czy w przypadku takim, jak mój, czyli sezonowym przesuszeniem skóry głowy ;-)

Działa!

Kupiłam kiedy testowałam mnóstwo szamponów, w związku z okresowymi napadami mojego ŁZS.

Niewątpliwym plusem tego produktu jest fakt, że działa. Kolejnym - cena i pojemność. W końcu jego wydajność. Wystarczy naprawdę niewielka ilość tego szamponu żeby dokładnie wymyć włosy i skórę głowy (a jestem posiadaczką długich włosów).

Szampon ma neutralny zapach i żelową konsystencję. Dobrze czyści i dobrze się wypłukuje. Radzi sobie z łupieżem nie wysuszając i nie podrażniając skóry głowy. Włosy dość długo zachowują świeżość.

Bardzo dobry produkt.

Katarzyna Warnke zdradza szybki sposób na imrezowy look

Mieszane odczucia

Uwielbiam markę Ziaja, dlatego też mając problem z łupieżem nie mogłam przejść obojętnie obok tego szamponu.

Zalety produktu:
+ cena,
+ dostępność,
+ bardzo dobrze oczyszcza włosy oraz skórę głowy, przedłużając świeżość włosów,
+ praktyczna buteleczka,
+ dobrze się pieni,
+ wydajny,
+nienachlany zapach.

Wady produktu:
- działa ale niestety krótkofalowo. Niestety nie eliminuje łupieżu na dłużej, już przy pierwszej próbie zmiany szamponu z tego na inny problem u mnie powracał.

Gdybym miała oceniać ten produkt po prostu jako specyfik myjący włosy to na pewno oceniłabym go dużo wyżej. Jako osoba borykająca się co jakiś czas z łupieżem i mająca nadzieję na pozbycie się go na dłużej niestety nie mogę podwyższyć oceny ze względu na średnie działanie w tym kierunku – a właśnie miał coś zadziałać w tym zakresie.

Swietnie oczyszcza

Osobiscie nie znam nic lepszego na zbyt ciemny kolor farby niz szampon przeciwłupieżowy. Ten szampon także mnie uratował. Do tego nie ma bardziej mocnego, ale w dobrym znaczeniu szamponu. Doskonale oczyszcza i myje. Raz na tydzien warto przeprowadzić mycie takim produktem, mniej delikatnym produktem ale bardziej oczyszczającym. Działania przeciwlupiezowego ocenić nie moge bo nigdy łupieżu nie miałam. Swietnie odświeża
Skore głowy. Dosc gęsta formuła.

Ślicznie pachnie miętą :)

Jak w tytule - szampon jest bardzo przyjemny w używaniu ze względu na swój zapach; dobrze się też pieni.
Całkiem niezły w walce z łupieżem, nie wysusza i nie niszczy włosów. Nie używałabym go jako samodzielnej kuracji, ale stanowi dobre uzupełnienie.

Ziaja odświeżenie

Tak jak w tytule, tak powinien nazywać się ten szampon. Jego główną zaletą jest to, że cudownie odświeża i matuje skórę głowy. Poza tym:
- przyjemnie pachnie,
- nie pieni się zbytnio, łatwo się zmywa, pozostawia uczucie czystości,
- troszkę wysusza włosy,
- nie usuwa łupieżu tłustego, pomaga usunąć suchy (ale tylko usunąć podczas mycia i zachować efekt po, niestety nie leczy zaawansowanego łupieżu),
- jest tani,
- szybko się zużywa,
- nadaje się na upalne lato dla posiadaczy przetłuszczającej się skóry głowy,
- nie jest szamponem leczniczym, ale może wspomagać kurację przeciwłupieżową.

Bardzo dobry

Szampon całkiem nieźle radzi sobie z łupieżem. Podczas jego używania zauważyłam wyraźną redukcję łupieżu. Oczywiście, nie likwiduje go całkowicie, ale pozwala trzymać w ryzach.

usuwa łupież

Szampon daje niesamowite uczucie świeżości, po pierwszym użyciu niweluje swędzenie skóry głowy, bardzo dobrze usuwa łupież już po kilku użyciach, jednak strasznie plącze włosy oraz może przyczynić się do przesuszenia skóry głowy. Jest tani i całkiem wydajny.

Niech będzie !

Od zawsze miałam problemy z łupieżem. Na blond włosach nie było tego tak widać, ale gdy zmieniłam kolor na czerwony, musiałam coś z tym zrobić bo to strasznie rzucało się w oczy.
Zazwyczaj 2 dni po umyciu włosów łupieżu nie było tak widać, ale jak już były przetłuszczone to łupież był wszędzie. Kupiłam ten szampon za niecałe 8 zł w aptece.
Po kilku myciach łupież się zmniejszał ale nadal był.
Może to kwestia częstszego mycia. Ja w tej chwili myję włosy 2-3 razy w tygodniu. Może jakbym myła co 2 dzień albo codziennie to efekty byłyby lepsze, ale wtedy moja czerwień na włosach szybciej by się wypłukiwała...
Napewno nie jest to zły szampon przeciwłupieżowy. Pomaga z problemem i to pewnie kwestia czasu bo żaden szampon po 5 umyciach nie zlikwiduje łupieżu w 100%.

PLUSY:
-radzi sobie z łupieżem
-cena ;)
-nie podrażnia, nie uczula
-wydajność

MINUSY:
-zapach mi się nie spodobał, taki miętowy. preferuję raczej słodkie zapachy ale nie ma co się dziwić, wkońcu to kuracja ;)
-czasem ciężko rozczesać włosy po nim, ale dobra odżywka załatwi sprawę

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 w połowie

SZAMPON - TAK, PRZECIWŁUPIEŻOWY - NIEKONIECZNIE...

Po przeczytaniu recenzji produktu na wizaz.pl postanowiłam sama wypróbować ten kosmetyk. Tragedii nie ma, ale producent mógłby jeszcze pokombinować ze składnikami, bo z moim łupieżem szampon sobie nie poradził:(

ZALETY:
+ po umyciu włosy są odświeżone i wolniej się przetłuszczają,
+ NIE MA ŻADNYCH problemów z układaniem włosów po zastosowaniu tego szamponu - wręcz przeciwnie; fryzura praktycznie sama się układa;)
+ nie przesusza włosów,
+ produkt nie uczulił,
+ zapach(odświeżający, ale nie wnerwiający),
+ cena.

WADY:
- brak efektu przeciwłupieżowego(reguluje produkcję łoju ale łupieżu nie zwalcza),
- konsystencja(zbyt wodnisty jak na mój gust),
- mało wydajny(opakowanie powinno być większe, bo głupio co parę tygodni biegać do sklepu),
- dostępność(TYLKO w niektórych aptekach LUB firmowych sklepach Ziaji).

Stosuję go, żeby utrzymać dobrą kondycję włosów. Szampon utrzymuje je we względnej czystości(pomijając łupież) i odżywia.

NIESTETY celem likwidacji łupieżu będę musiała zasięgnąć rady specjalisty, bo znudziło mi się już poszukiwanie IDEALNEGO produktu w ciemno:(

Świetny!

Od jakiegoś czasu mam problemy z łupiezem, stosowałam wiele szamponów ale żaden nie usunął mojego problemu, ani go zmniejszyć. Dopiero ten szampan to zmienił.
Plusy:
-przyjemny zapach;
-już po pierwszym użyciu daje uczucie świeżości;
-likwiduje problem swędzenia skóry na głowie;
-po pierwszym tygodniu kuracji widać wyraźną poprawę;
-włosy świetnie się po nim układają.
Niewielki minus:
-w trakcie mycia trzeba go trzymać na głowie ok. 5 minut.
Ważne: przed uzyciem trzeba zapoznać się ze sposobem uzycia na etykiecie - inaczej szampon może nie przynosić tak dobrych efektów.