Med, Kuracja Wzmacniająca, Szampon przeciw wypadaniu włosów

Med, Kuracja Wzmacniająca, Szampon przeciw wypadaniu włosów

Aktywnie stymuluje mikrokrążenie skóry głowy. Osłabia proces starzenia się mieszków włosowych.
Przywraca równowagę faz wzrostu włosa - wydłużając fazę anagenu. Hamuje proces wypadania włosów. Wzmacnia oraz działa stymulująco na cebulki włosowe. Poprawia kondycję włosów oraz odporność na uszkodzenia.

Nareszcie to jest TO!

Ten szampon dosłownie uratował moje cienkie i delikatne włosy. Byłam juz bliska załamania po tym jak się przeprowadziłam w nowe piękne miejsce gdzie woda jest tragicznie twarda. Nic nie pomagało, ani cytryna ani ocet jabłkowy, włosy mialam brudne lepkie strakowate:(
Szampon Ziaji kupiłam za niecałe 10 zl, stosuje od tygodnia i po prostu poczułam ulgę od pierwszego użycia:) Włosy sa czyste, domyte takie miesiste jak makaron spaggetti, jesli wiecie o co mi chodzi. Nawet bez odżywki super sie rozczesuja włosy, choc wole z moja ulubiona odzywka do cienkich włosow. Jest pieknie,czuje ze włosy sa mocniejsze a dodatkow łykam biotyne w tabletkach.
Jeśli wasze wlosy sa naturalne, nie farbowane a potrzrebujecie delikatnego szamponu, ktory dobrze je umyje to polecam bardzo.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1628301].usefull || 0 }}% pomocna.

całkiem obiecujący

Za tę cenę nie spodziewałam się cudów, ale miło się rozczarowałam. Podobno by zauważyć pierwsze efekty trzeba zużyć dwie butelki. Ja właśnie skończyłam pierwszą i oto co zaobserwowałam:

Plusy:
+ oszałamiająca ilość baby hairów - szczególnie w miejscach gdzie włosów miałam mniej czyli czubek głowy
+ wyraźny meszek na zakolach
+ włosy mniej mi się przetłuszczają

Minusy:
- plącze włosy - konieczna jest dobra odżywka. Ze względu na to plątanie musiałam zainwestować w Tangle Teezer, bo zwyczajnie wyrywałam sobie włosy.
- zapach może nie każdemu przypadnie do gustu - dla mnie to nie ma większego znaczenia

Generalnie polecam pod warunkiem stosowania odżywki.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1538066].usefull || 0 }}% pomocna.

Produkt medyczny o fatalnym składzie i działaniu

Moje włosy są...

...przede wszystkim bardzo osłabione. Lata farbowania na intensywne rude odcienie sprawiły, że wiele utraciły ze swojej gęstości i grubości. Są gładkie i przyjemne w dotyku, łatwo się układają, ale jednocześnie wypadają na potęgę. To włosy proste, długie i aktualnie niefarbowane. Nie mają tendencji do przetłuszczania się, mogą wytrzymać bez mycia nawet do czterech dni, choć oczywiście nie są już wówczas tak świeże jak zaraz następnego dnia. Kiedy zaczynają się przetłuszczać, to u skóry głowy, praktycznie nigdy na końcach.
Sama skóra głowy jest łatwo podatna na podrażnienia, ale łupież występuję u mnie bardzo sporadycznie (około raz na dwa lata), z reguły przez źle dobrany kosmetyk.

Co skusiło mnie do zakupu?

Obietnica wzmocnienia moich włosów i zaprzestania ich nadmiernego wypadania. Nie bez znaczenia pozostawał również fakt, że jest to produkt sygnowany jako wyrób medyczny, do dostania w aptekach. Atrakcyjna była również cena. Poza tym, jest to produkt polski, a jeżeli tylko mogę, staram się wspomagać nasze rodzime marki i kupować głównie ich kosmetyki.

Analiza składu

Produkt określany mianem medycznego i sprzedawany w aptekach powinien być bezpieczny i dawać klientowi pewność, że nie wyrządzi mu on żądnej krzywdy. Znam wiele osób, które nie szukają pielęgnacji poza drzwiami aptek, ponieważ całkowicie ufają medycznym wyrobom oferowanym przez liczne sieci aptek w naszym kraju.
Tymczasem, tutaj mamy do czynienia z produktem na którego <b>skład musicie zwrócić SZCZEGÓLNĄ uwagę!</b>
Na drugim miejscu znajduje się <b>SLS</b>, Wiele osób absolutnie toleruje ten składnik na swoim ciele i włosach, niemniej jednak przypominam, że u niektórych może on wywoływać podrażnienie naskórka, co w ekstremalnych przypadkach doprowadzić może nawet do jego łuszczenia.
Już na piątym miejscu w składzie mamy <b>Cocamide dea</b>. Co to? Niejonowy surfaktant uzyskiwany z oleju kokosowego. Poza tym, że może powodować reakcję alergiczną, podejrzewany jest on o działanie kancerogenne, czyli o powodowanie raka. Warto zaznaczyć, że składnik ten znajduje się na kalifornijskiej liście szkodliwych chemikaliów.
Przyznam szczerze, że kupiłam ten produkt bez zagłębiania się w skład. Gdybym przeanalizowała go wcześniej, na pewno nie znalazłby się on w mojej łazience.
Poza tym, w składzie mamy coco-glucoside, który jest delikatnym preparatem wzmacniającym pianę w produktach myjących, może być stosowany w kosmetykach dla dzieci. Dalej w składzie - niestety za "złymi" składnikami - prowitamina b5 (działa łagodząco i nawilżająco na skórę).

Zapach, konsystencja, opakowanie

Opakowanie typowe dla kosmetyków Ziaji. Proste, bez zbędnych grafik. Biała butelka o wręcz sterylnym wyglądzie faktycznie przypomina produkt leczniczy. Wykonana z plastyku. Nie jest on ani specjalnie miękki, ani twardy. Łatwo wycisnąć można produkt do samego końca.
Konsystencja przypomina bezbarwny, gęsty żel. Zapach skojarzył mi się ze...stomatologicznym mentolem. Wyjątkowo orzeźwiający.

Działanie

Na pewno moje włosy nie zostały wzmocnione. Jak wypadały - tak wypadają dalej. Szampon stosunkowo dobrze się pienił, choć do drogeryjnych szamponów było mu w tym aspekcie bardzo daleko. Po jego zastosowaniu konieczne były użycie odżywki lub maski w celu odżywienia włosów i wygładzenia ich, aby łatwiej można je było rozczesać.
Produkt - poza składem - ma jeszcze dwa duże minusy. Są to...

Skutki uboczne

Po pierwsze, moje włosy po tym kosmetyku szybko się przetłuszczały. O ile normalnie mogą "wytrzymać" nawet do czterech dni bez mycia, tak tutaj już następnego dnia włosy przy skalpie były wyraźnie tłuste i nieprzyjemne w dotyku. Początkowo sądziłam, że to moja wina i źle zmyłam szampon, ale sytuacja powtarzała się każdorazowo.
Po drugie, po jego zastosowaniu zaczęła mnie swędzieć skóra głowy. Łupież się co prawda nie pojawił, ale czułam łuszczenie skóry. Poza tym, dwa razy podrapałam się tak mocno, że potem wyczesywałam z włosów zeschnięte kropelki krwi. Nie muszę chyba mówić, jak obrzydliwe to było.

Gdzie kupić?

Kosmetyk kupicie w aptekach. Choć osobiście - absolutnie go Wam nie polecam. Więcej szkody jak pożytku, a do tego kiepski skład.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1531226].usefull || 0 }}% pomocna.
Jak zamaskować siwe włosy

Slabiutko

Niestety musze ocenić negatywnie ten szampon. Używając go czuje sie ze jest to produkt leczniczy. Postać produktu w butelce to gesty żel. Słabo rozprowadza sie na włosach. Nie pieni sie wcale. Używając nawet dużej ilości produktu ciezko jest rozprowadzić go na włosach. Pozostawia uczucie tępych nie śliskich wlosow. Niestety musze powiedziec mu nie. Wypadania wlosow także nie zachamowal.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1501721].usefull || 0 }}% pomocna.

Pomaga

Dobry, medyczny szampon, używany regularnie i przy zmianie kilku nawyków, kosmetyków, zabezpieczeniu suplementacji faktycznie hamuje wypadanie włosów.
Ma fajny skład, przyjemnie się go używa, jest bardzo wydajny.
Jedyny minus to taki, że ciężko go gdzieś kupić.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1396251].usefull || 0 }}% pomocna.

Straszny

Plusy:
+ wydajność,
+ cena,
+ ładnie pachnie i to by było na tyle,

Minusy:
- Strasznie wysusza skórę głowy przez co włosy szybciej się przetłuszczają,
- nie zauważyłam by mniej włosów wypadało,

Moje włosy mają tendencje do przetłuszczania i miałam straszny problem by moja skóra głowy powróciła do stanu przed użyciem szamponu.

Ilość zużytych opakowań: 3 po 300ml

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1073721].usefull || 0 }}% pomocna.

Dobry

To mój trzeci szampon przeciw wypadaniu włosów (pierwsze były Dermena i Farmona). Nigdy nie miałam problemów z wypadającymi włosami, jednak z powodu problemów ze zdrowiem zaczęły wychodzić garściami, aż strach było ich dotykać. W moim przypadku wszystkie te szampony działają bardzo skutecznie, przynajmniej tak mi się wydaje, bo być może po prostu najgorszy okres minął i przestały wypadać (w to chcę wierzyć bardziej niż w skuteczność). Szampon spełnia swoją podstawową funkcję, jednak włosy nie są w najlepszej kondycji, dlatego nie jest to ideał. Są przesuszone i to naprawdę widać, nie ma tragedii, ale jest różnica. Mam lekko przetłuszczające się włosy i na szczęście szampon tego nie przyspiesza. Włosy po użyciu nie są splątane. Ma przepiękny, miętowy zapach,w sam raz na lato.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1016549].usefull || 0 }}% pomocna.

Jednak nie

Koleżanka zachęciła mnie do kupienia tego szamponu, jej podobno bardzo pomógł. U mnie efektów brak, a ponadto słabo się pieni, przez co nie spełnia moich oczekiwań. No, ale spróbowałam wiec teraz już mam pewność, że musze szukać dalej.

Używam tego produktu od: jakiś czas

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1014077].usefull || 0 }}% pomocna.

Zahamował wypadanie

Od zawsze miałam piękne, długie włosy do pasa. Kiedy z niewiadomych przyczyn zaczęłam gubić włosy garściami byłam załamana (badania w normie). Trwało to ponad 1,5 roku. Przetestowałam wiele różnych szamponów tańszych i droższych, które hamowały wypadanie tylko na chwilę. Któregoś dnia koleżanka poleciła mi to cudo, w zawrotnej cenie 10 zł. Podeszłam sceptycznie do tego produktu, a tu taka niespodzianka! Wg producenta szampon hamuje wypadanie włosów u osób z zaburzeniami hormonalnymi oraz po chemioterapii. Myję włosy szamponem dwa razy (za pierszym razem słabo się pieni). Zapach bardzo przyjemny, nie nachalny. Obecnie włosy wypadają normalnie, ok. 5-10 włosów po każdym myciu. Na ten moment nie wyobrażam sobie używania innego szamponu, gdyż ten jest po prostu cudowny!

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1009889].usefull || 0 }}% pomocna.

Szampon cud - za grosze

Od jakiś 3 lat moje włosy bardzo się przerzedziły i zahamował im się wzrost. Z trudem sięgały 1cm na miesiąc. Zrobiły się kruche i łamliwe. Dodatkowo odkąd pamiętam przetłuszczają się tak bardzo, że muszę myć włosy codziennie, a udało mi się bidulki zapuścić do połowy pleców przy długości za ucho. Mimo to wypadają garściami (garściami!!) podczas mycia, podczas delikatnego szczotkowania, podczas suszenia. Bałam się, że jak tak dalej pójdzie zostanę dosłownie łysa, no może z 3 włosami na krzyż do połowy pleców.

Zmieniałam diętę, zażywałam suplementy, byłam u dermatologa, nawet stosowałam szampon za kosmiczną cenę 99zł i nic. Będąc w Ziaji rzucił mi się w oczy na dziale Ziaja Med ten oto szampon, za śmieszną cenę 9,40 (!!). A co mi tam, moja Ziajka do włosów się kończyła, myślę \\\'kupię\\\' . I wiecie co? Przy codziennym myciu włosów tym szamponem, już po dwóch tygodniach zauważyłam, że włosy przestały mi się łamać tak bardzo jak wcześniej. Zrobiły się rześkie, sypkie i lekkie. Przeważnie gdy wcześnie rano przed pracą umyłam włosy innymi szamponami, późnym popołudniem chętnie raz jeszcze bym je umyła :/ Obecnie stosując Ziaje Med włosy są nie tylkosą świeże przez cały dzień, ale spokojnie mogę sobię pozwolić na wyjście gdzieś na miasto wieczorem, bo wiem, że skalp nie zacznie mi się świecić.
Po miesiącu zauważyłam, że z takiej solidnej garści włosów, które wypadały podczas mycia, leci ich dosłownie kilka i tyle samo podczas czesania, czy suszenia. Więc dla mnie jest to sukces !! Obecnie kończę 4 miesiąc tej kuracji z przerwami (1miesiąc mycia tym szamponem, 1 tydz przerwy, wtedy myję inną Ziają) i szczerze polecam ten produkt. Osobiście mam chyba setki młodych bejbików na głowie :)

Podsumowując:

plusy -
+ świetna cena (a nie jak w innych przypadkach 50-100zł za szampon tego typu)
+ niesamowicie świeży zapach
+ mocno oczyszcza skórę głowy
+ nie powoduje plączenia włosów podczas mycia
+ rzeczywiście wzmacnia (mnóstwo baby hair)
+ to po prostu Ziaja :)

minusy -
BRAK :)
No może butelka mogłaby mieć 400ml zamiast tych 300ml :)

Ilość zużytych opakowań: 3 całe (300ml)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[994138].usefull || 0 }}% pomocna.