Korperol Limette & Olive (Olejek do ciała `Limetka i oliwa`)

Korperol Limette & Olive (Olejek do ciała `Limetka i oliwa`)

Olejek do ciała Limetka i Oliwa - ożywiająca i intensywna pielęgnacja - lepsza receptura z wysokiej jakości Bio - olejami roślinnymi*.
Alterra rewitalizujący olejek do ciała o zapachu limonki i nawilżającym aloesem* daje nową energię. Poprzez cenne ekstrakty z aloesu* skóra nabiera naturalnego nawilżenia. Olej z limetki pobudza zmysły. Starannie dobrane oleje roślinne, takie jak olej migdałowy, olej z pestek winogron i olejek jojoba* utrzymują skórę intensywnie nawilżoną. Oliwa z oliwek* i olej pomarańczowy zapewniają dodatkową porcję pielęgnacji. Pozwól sobie rozkoszować się tym zapachem.
* Z kontrolowanych upraw ekologicznych.
Zastosowanie: po kąpieli, stosuj oszczędnie na wilgotną skórę i delikatnie masuj.

4/5

+ nawilża
+ nie zapycha porów
+ dobrze sprawdza się na całym ciele (na twarzy ze skłonnością do trądziku również) i na włosach
+ zapach
+ skład, certyfikaty

- cena
- wydajność
- olej nie wchłania się

Jest to dobry produkt, jednak za tę cenę wolę kupić jeden, konkretny olej, w większym opakowaniu.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1556461].usefull || 0 }}% pomocna.

Dobry :)

Szkoda, że olejki te nie utrzymały się w pierwszej wersji kiedy to były nieco inaczej zapakowane i znacznie tańsze,

+wciąż jednak są tanie
+dobre na wszystko: do włosów, do ocm, do masaży, do pielęgnacji ciała
+dają dobry poślizg więc idealne do masażu np bańką chinśką
+dobrze nawilżają skórę, nie tylko natłuszczają
+wchłaniają się dość dobrze i nie zostawiają tłustej warstwy
+wygodne opakowanie
+pięknie pachną

Polecam!

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1419546].usefull || 0 }}% pomocna.

cudo!

po raz pierwszy dostałam w rossmannie do zakupów za 1gr i po jakimś czasie stosowania byłam totalnie zakochana!

nie tłuści, świetnie się wchłania. aplikuje często na oc i rano skóra jest nawilżona, miękka, pomaga mi zapanować nad podrażnieniami.
pięknie pachnie.
stosuję też u synka na zmiany przypominające azs i od razu widać poprawę. niebo a ziemia.
jestem tak zachwycona, że nawet opakowanie z pompką mi nie przeszkadza, ani cena, ani nic. takie efekty są wszystkiego warte. tylko szkoda, że tak mała pojemność.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1224628].usefull || 0 }}% pomocna.
depilacja jak się przygotować

Warto wydać na niego pieniądze

Nigdy nie lubiłam olejków, żadnych w ogóle mleczek, balsamów, maseł do ciała - zwykle jeśli kupowałam to i tak nie wykorzystywałam do końca, kusił mnie zapach a potem wyrzucałam nie zużyty kosmetyk (i przy okazji pieniądze w błoto). Skusiło mnie na olejek Alterry po wielu zachwalaniach i niezachwianej można powiedzieć już od lat opinii, nie żałuję, zużyłam do końca.

Olejek miał piękny zapach (mnie osobiście przypominający herbatę z cytryną, ale jestem fanką napoju, więc mi to nie przeszkadzało, wręcz przeciwnie), piękny skład (dochodzę do wniosku, że niedługo zupełnie zrezygnuję z balsamów na rzecz olejków), całkiem wygodne opakowanie z pompką (uklejenia olejkiem nie uniknęło i pod koniec już musiałam je zdemontować, bo ciężko było wydobyć resztki, ale ogólnie pomagało jakoś się uporać z niewygodną aplikacją tłustego produktu). Najważniejsze jednak, że pięknie się wchłaniał i zostawiał skórę przyjemnie miękką, czułam to też rano i w ciągu następnego dnia po posmarowaniu. Kluczem do wchłaniania było odpowiednie przygotowanie skóry, ale na jeszcze wilgotnej rozprowadzał się bardzo szybko i bardzo szybko wchłaniał, na tyle, że kupiłam sobie następną oliwkę. Jestem ciekawa innych olejków z serii, ale odjęłam pół gwiazdki za cenę, choć nie są to jakieś wielkie pieniądze, mimo wszystko nie wkładam go do koszyka bez zastanowienia, na promocji za 15 zł jak najbardziej. Myślę, że jest wart pieniędzy, bo starczył mi na ok. pół roku, stosowany raz w tygodniu (nie stracił ani nie zmienił przy tym zapachu). Wydaje mi się też, że bardziej pasował mojej skórze i lepiej utrzymywał nawilżenie niż oliwka dla Mam Babydream, choć obłędnie pachnie. Zapewne ta mieszanka olejków bardziej odpowiadała jej potrzebom... Uważam, że warto spróbować, choć nie porównam z innymi z serii. Olejek jest świetny, wart wydanych pieniędzy.

Ilość zużytych opakowań: jedna butelka

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1029031].usefull || 0 }}% pomocna.

Niewydajna przyjemność

Olejki Alterry są miłe, fajne i warto je kupować-choć lepiej na promocji, bo regularna cena nadal mnie odstrasza(jako, że portfel przeze mnie posiadany jest anorektyczny). Po wersję Limetka i Oliwa sięgnałam zachęcona większą promocją oraz poleceniem go przez dziewczyny z wątku o olejowaniu paznokci(pozdrawiam :hi: ).

Buteleczka szklana, elegancka i wytrzymała-nie zgadniecie...znowu mi wyleciała z pudełeczka gdy rozpakowywałam zakupy. Na dywan wprawdzie, ale to też się zalicza do podłogi, która jest groźna dla szkła.
Pompka w kupionym przeze mnie egzemplarzu była wadliwa, nie pompowała, ale na szczęście nie zdążyłam wyrzucić pustej flaszki po wersji Migdał i Papaja, więc zamieniłam pompki. :D
Do pompek w Alterrowskich olejkach mogę się przyczepić ze względu na brak nasadki/zatyczki na główkę pompki, która łatwo się przekręca z pozycji zablokowanej do pozycji w której można wyciskać olejek.

Konsystencja-wiadomo, olejkowata, ale nie chamsko tłusta-nie tłuści ubrania, pościeli, a także klawiatury. :brzydal:
Zapach bardzo mi przypadł do gustu-w buteleczce cytrusowo-ziołowy(obstawiam bazylię i rozmaryn, bo jednak ta nuta bardzo mi się kojarzy z ziołami kuchennymi), zaś na skórze przywodzi mi na myśl cytrynowe landrynki. Ale nie jest mdląco/ulepkowato słodki tylko taki rześki, odprężający. :)

Tą wersję stosuję przede wszystkim do olejowania paznokci, bo wyczytałam gdzieś, że pomaga wybielić końcówki(a za białe końcówki bym oddała wiele, mogę siostrę oddać na przykład).
Olejek bardzo dobrze nawilża oraz natłuszcza płytkę oraz skórki, ta pierwsza jest lsniąca, mocna i elastyczna, zaś te drugie się nie zadzierają, są w miarę miękkie i okiełznane. Troszkę te końcówki wybiela, choć nadal im daleko do ideału.
Ale coś tam wybiela, więc plus. :)
Jednak po stosowaniu olejku solo nie zauważyłam jakże cennego i pożądanego przeze mnie przyrostu(kto walczy o tą piękną rzecz ten mnie zrozumie). Aby używać tego olejku do paznokci i cieszyć się jednocześnie przyrostem robię tak:
-samą Alterrę mieszam z czystym olejkiem rycynowym(mniej więcej w proporcjach 3 części Alterry na jedną część rycyny),
-przygotowuję drugą mieszankę/bądź pojedynczy olejek bez Alterry oraz rycyny i używam na zmianę z ww. miksem.
I to działa, cieszę się przyrostem oraz przyjemnością stosowania Alterry. ;)

Do ciała stosuję sporadycznie, wtedy gdy chcę się pomasować-Alterra pozwala na dłuższy masaż, daje dobry poślizg na długo(mam w zwyczaju kłaść olejki na jeszcze lekko wilgotną skórę, ten olejek również), a do tego rozpieszcza mnie zapachem(bo jako dzieciak uwielbiałam cytrynowe landrynki).
Skóra jest solidnie natłuszczona, nieco ukojona, aczkolwiek nawilżenie jest dosyć słabe, szczególnie przy suchej skórze(nie mówiąc o takich tarkach jak moje łokcie i kolana)-dla dobrych efektów musiałabym się codziennie tak smarować, a ja po prostu za leniwa(i w sumie to troszkę za biedna) jestem na takie rytuały każdego dnia.
Z innych rzeczy-olejek ten mnie na ciele nie zapycha, nie podrażnia(nawet po goleniu) i nie uczula.
Do masażu oraz samorozpieszczenia cielesnego-jak najbardziej na tak. :)

Na włosy też nakładam od czasu do czasu. Na kilka godzin przed myciem, na suche, rozczesane włosy. Limonkowa Alterra dobrze się zmywa ziołowym szamponem i ciepłą wodą.
Włosy po użyciu tego olejku są nawilżone, gładkie, sypkie i miłe w dotyku, dopieszczone.

Na twarzy też miał okazję gościć, w zamian za gościnę olejek nieco nawilżał, koił i nie zapychał. Przy bardzo suchej skórze się nie sprawdził, nie zlikwidował suchych placków oraz skórek, ale jako uzupełnienie pielęgnacji-mówię mu tak.

Wydajnością to on zdecydowanie nie grzeszy-ja używam go naprawdę oszczędnie, głównie do olejowania paznokci, do innych celów rzadko i po czterech miesiącach takiego stosowania mam jeszcze ćwieć butelki. Ale mówię-ja go oszczędzam, bo bez oszczędzania po miesiącu mówiłabym mu papa.

Bardzo przyjemny olejek, fajny do masażu oraz uzupełniania codziennej pielęgnacji. Mało ekonomiczny(bo 18 zł za 100 ml olejku to jednak dla niektórych sporo), ale na promocji jak najbardziej warto.
Pod względem zapachu zdecywanie wygrywa z wersją Migdał i Papaja. ;)

Ilość zużytych opakowań: jeszcze mam pierwsze! :D

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1021260].usefull || 0 }}% pomocna.

śmierdzioszek o niezłym działaniu

Zapach niestety powalił mnie na kolana, ale z rozczarowania. Zostało mi na dnie buteleczki parę ml i nie mogę się zabrać za dokończenie go.
Jeżeli chodzi o działanie to całkiem niezłe.
Sprawdza się do kąpieli, do ciała, do zmywania makijażu, na włosy no i oczywiście do masażu.
Jeżeli komuś podejdzie zapach to mogę jak najbardziej polecić.

Ilość zużytych opakowań: 1 prawie całe

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1008130].usefull || 0 }}% pomocna.

aromaterapia

olejek przede wszystkim cudownie pachnie, mi kojarzy się z herbatą cytrynową
*Używałam go kilka razy do ciała, ale tu się nie sprawdził - skóra była sucha i się łuszczyła, ale u mnie jedynym olejkiem który działał nawilżająco jak balsam był olejek babydream.
* Do twarzy na serum się sprawdził - serum zapewniało trochę nawilżenia a olejek chronił zewnętrzną warstwę naskórka przed wysuszeniem
*Nakładany na włosy przed myciem lub dodawany do maski poprawiał jej działanie. Włosy były bardziej miękkie i lepiej dociążone
*Mieszany z żelem do mycia twarzy doskonale zmywa makijaż i nie przesusza skóry, do tego wspaniale pachnie

największą zaletą olejku jest dla mnie jego zapach, jeśli chodzi o działanie to oliwki babydream są lepsze, ale nie zapewniają takich efektów zapachowych

Używam tego produktu od: prawie pół roku
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1004376].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo dobry olejek.

Jest to bardzo dobry olejek dla suchej skóry. Zaskoczył mnie tym, że bardzo ładnie nawilżył wrażliwą skórę na nogach. Ładnie się wchłaniał, nie pozostawiał brudnych plam na pościeli. Poza tym bardzo podoba mi sie jego zapach po nałożeniu, jest przecudny i świeży. Odjęłam jedną gwiazdkę za to, że po jakimś czasie przestaję czuć limetkę a zaczynam czuć oliwki. Nie należy on dla mnie do najprzyjemniejszych zapachów.

Polecam serdecznie, jeżeli ktoś chce nawilżyć i dodać energii skórze! Pomaga w zwalczeniu suchych skórek!

Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[990900].usefull || 0 }}% pomocna.

przyjemny

Mając wybór - wole masła do ciała, ale i olejki znajda u mnie miejsce ;) Oczywiście - miłe w uzyciu, ładnie pachnące...Niedawno używałam chwalony na wizażu olejek z Palmersa, ale o ile zapach masła czekoladowego zawsze mi się podobał, o tyle jednak wolę balsamy tej firmy. Olejek średnio przypadł mi do gustu...
Tu mamy produkt w miarę tani, raczej wydajny, choć pojemność nie jest imponująca. Dostępność ok, podobnie opakowanie z pompką. Trzeba uważać, bo może wylać się za dużo...
Zapach bardzo przyjemny, raczej delikatny, cytrynowy, bez skojarzeń z odświeżaczem toalet, co nie jest takie proste :D
Olejek nie jest tłusty, dobrze się rozprowadza, dobrze wchłania. Oczywiście - nie w ciągu chwili, ale przyzwoicie. Nie brudzi ubran, nie zostawia tłustej warstwy, jak Palmers. Skóra jest miękka i wypielęgnowana, również po wielu godzinach.
Polecam testy...

Używam tego produktu od: ponad miesiąc

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[990262].usefull || 0 }}% pomocna.

Prawie uniwersalny.

Ten olejek zawsze muszę u siebie mieć. Uwielbiam jego uniwersalność i przede wszystkim skuteczność. Ma wiele zastosowań i korzystam z niego bardzo często zwłaszcza zimową porą. Będę kupować ciągle i zdecydowanie polecam :)

<b>Konsystencja:</b> żółty, dość rzadki, bardzo tłusty olejek; produkt jest treściwy i nie wchłania się w skórę szybko, pozostawia tłusty film na kilka godzin.

<b>Zalety:</b>
*przede wszystkim cudownie sprawdza się do włosów - nakładam na kilka godzin przed umyciem, potem zmywam oczyszczającym szamponem - efekt jest niesamowity! włosy wyglądają jak z reklamy - są gładkie, lśniące, nawilżone (ale nie obciążone), łatwo się rozczesują i układają; olejek wyraźnie poprawia ich kondycję zwłaszcza stosowany regularnie
*oczywiście sprawdza się świetnie do ciała - świetny do masażu, do stosowania na wrażliwe miejsa po depilacji, natłuszcza i odpowiednio nawilża ciało
*stosuję również na skórki wokół paznokci i olejek prawidłowo je nawilża
*zapach jest intensywny i dość specyficzny - ziołowo-cytrusowy, ja go bardzo lubię
*jak na tak świetne właściwości cenę uznaję za niską
*łatwa dostępność
*opakowanie z pompką - świetny pomysł, łatwo można dozować olejek, pompka ciała bez zarzutu
*świetny skład, właściwie same naturalne olejki - kukurydza, migdały, winogrona, wiesiołek, oliwa, pomarańcza, soja, limonka, słonecznik, mandarynka, ylang-ylang, aloes

<b>Wady:</b>
*nie sprawdził mi się jedynie do twarzy - nie uzyskałam odpowiedniego nawilżenia ale kompletnie nie chciał się wchłonąć

Świetny produkt z wieloma zastosowaniami. A do tego wegański! :) Polecam w szczególności do włosów i na relaksacyjne wieczory z masażem :)

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: 3 butelki

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[985673].usefull || 0 }}% pomocna.