Yves Rocher, Reflets Naturels [Natural Highlights], Shampooing Refelets Dores (Szampon do włosów blond)

Podwójne działanie - rozjaśnia i łagodzi. Włosy blond są rozświetlone i mienią się słonecznymi refleksami. Są też miękkie i jedwabiste.
Składniki pochodzenia roślinnego: wyciąg z rumianku z upraw biologicznych, baza myjąca pochodzenia roślinnego.
Ożywione refleksy na blond włosach: 87%. Test stosowania przeprowadzony przez 46 kobiety przez 4 tygodnie. Formuła bez silikonu.

Zwyklak

Dostałam ten szampon gratis do zamówienia kiedy jeszcze byłam naturalną blondynką i niestety, ale źle go wspominam. Szmapon jest żelowy i ma żółtawy kolor. Dla mojego nosa był za mocno perfumowany i pachniał czymś czego nie byłam w stanie rozpoznać, a co mocno mnie drażniło. Jakieś kwiaty? Tak, chyba coś takiego. To zwykły rypacz, który u mnie włosy przesuszł i zrobił tzw siano. Dobra odżywka po tym czymś jest konieczna. Nie zauwazyłam jakiegokolwiek wpływu na odcień włosów i nawet na to nie liczyłam. Jednym słowem nie warto.

Dobrze oczyszcza

Szampon zamówiłam przez internet. Kosztował około 10 złotych.
Butelka jest poręczna, wąska i niewielka. Mimo to wydajność jest bardzo dobra. Konsystencja w sam raz, nie za gęsta i nie za rzadka. Kolor jasnożółty, zapach przypomina łąkę, zboże, słońce, pole rumianku- jest taki wakacyjny.
Dobrze się pieni, oczyszcza włosy, trochę plącze. Po użyciu lepiej zastosować odżywkę. Co do rozjaśniania- nie zauważyłam efektu.

"Tyle słońca w całym mieście"

To szampon, po którego zawsze sięgam z przyjemnością. Głównym jego atutem jest przyjemny zapach polnych kwiatów i dojrzałej pszenicy.
Szampon pomimo swojej niewielkiej pojemności jest wydajny. Ma gęstą, żelową konsystencję. Na pewno nie przelewa się przez palce. Bardzo dobrze się pieni.
Używanie uprzyjemnia bursztynowy kolor. Przy długotrwałym używaniu, faktycznie rozświetla włosy. Podkreśla blond pasma.
Włosy po umyciu są błyszczące i pachnące. Jednak konieczne jest użycie odżywki. Przy dłuższym stosowaniu, szampon może lekko wysuszyć włosy.

Rozjaśnia włosy

Zalety:
- ma zdecydowany ziołowy kwiatowy rumiankowy zapach
- dobrze oczyszcza skórę włosy i włosy
- ma rzadką konsystencję ale dobrze się pieni
- wygodne opakowanie
- ekologiczna butelka
- rozjaśnia włosy
- dodaje włosom blasku
- po jego użyciu włosy są miękkie i przyjemne w dotyku

Wady: plącze włosy, przesusza je

Można się zakochać w tym zapachu.

Plusy:
-dobrze oczyszcza,
-pięknie pachnie (zapach zostaje na włosach),
-bez silikonów,
-domywa wszystkie oleje.

Minusy:
-zbyt "agresywny" skład (nie odważyłam się używać go częściej, niż raz w tygodniu, więc nie mogę ocenić, czy rzeczywiściw wpływa na kolor włosów),
-słaba dostępność (tylko sklep internetowy, gdzie również często jest niedostępny), ale tego nie biorę pod uwagę przy ocenie.

Podsumowując, jest to standardowy szampon w średniej cenie, z mocnym detergentem na drugim miejscu w składzie i o pięknym zapachu. Opakowanie zużyję do końca, chociaż pewnie zejdzie mi z tym wieczność, bo będę go używać bardzo rzadko, ale następnego na pewno nie kupię (kupiłam dwa opakowania, drugie wylądowało już u chłopaka). Nawet ten zapach nie jest warty przesuszenia włosów, szczególnie, jeśli tak długo się o nie walczy.
Ale osobom, którym SLS w składzie nie przeszkadza, zdecydowanie polecam - sama pewnie bym go używała (stąd wysoka ocena), gdyby nie to że mam bzika na punkcie składów.

Świetny od czasu do czasu

Szampon ma przede wszystkim to co rzuca się na pierwszy ogień, czyli boski, przeboski zapach. Dla mnie to zapach letniej kwitnacej ląki w piękny letni dzień, taki zapach czasów dzieciństwa. Do sedna - szampon bardzo miło się stosuje, dobrze się pieni, jest wydajny i dobrze oczyszcza skórę głowy. Minusem jest to, że moje włosy bardzo przesuszył, tyle, że używałam go codziennie, gdybym używała go raz na jakiś czas, nie byłoby na pewno tego problemu. Nie wiem, czy rozjaśnił włosy, gdyż używałam go w lecie (włosy naturalne), kiedy i tak miałam włosy rozjaśnione słońcem.

Fantastyczny

Świetny szampon do jasnych włosów. Pozostawia je sypkie i świeże na długo (jestem w stanie nie umyć włosów kolejnego dnia, choć od lat robie to codziennie). Bardzo ładny naturalny zapach, niestety nie utrzymuje się na włosach. Przy długotrwałym stosowaniu zmienia odcień włosów na złoty, a pasma mienią sie różnymi kolorami. Do tego stopnia, że po 3 butelce musiałam zacząć tonować je srebrnym szamponem:)
+ włosy są świeże i sypkie, nie obciąża, nie przetłuszcza
+ rozświetla kolor po długotrwałym stosowaniu
+ naturalny, krótki skład
+ ładne opakowanie

- trudodostępny, zamawiam tylko przez internet, bo nie widziałam w sklepie
- ponieważ ma naturalny skład, to słabiej się pieni, w związku z tym trzeba go użyć nieco więcej
- trochę za rzadki

Letni ideał

Po kilku latach farbowania włosów na rudo postanowiłam wrócić do naturalnego blondu. Włosy kiedyś miały piękny złoty odcień, ale po farbowaniu zrobiły się szare i nijakie. Dopiero ten szampon pomógł wydobyć z moich włosów dawny blask, nadał im złote refleksy i niesamowity połysk. Na razie po zużyciu kilku butelek zrobiłam sobie przerwę, ale gdy będzie więcej słońca planuję do niego wrócić, ponieważ szampon najlepiej działa gdy po myciu wystawimy włosy na słońce.

+ nadaje piękne ciepłe refleksy, wydobywa naturalny blask z włosów

+ zapach jest rewelacyjny, mi bardziej przypomina lipę niż rumianek; na szczęście utrzymuje się na włosach

+ ma dość silny środek myjący, ale mimo to nie podrażnia mi skóry głowy; najczęściej używam go jako szamponu do koloru, czyli tylko na długość włosów, więc nie obawiam się częstego używania

- najlepiej działa w słoneczne pory roku, w zimie nie radzi sobie już tak dobrze

- dostępność słaba, od kiedy został wycofany ze sklepów stacjonarnych, ale robiąc zamówienie ze sklepu internetowego biorę na zapas

Brak rewelacji.

Szampon jak szampon. Brak rewelacji. Ani nie przyniósł negatywnych efektów, ani pozytywnych. Ma jedynie ładny zapach, dobrą konsystencję, dobrze się pieni oraz dokładnie myje włosy. Nic po za tym. Po umyciu i wysuszeniu włosy nie układają się rewelacyjnie.

Ilość zużytych opakowań: kilka

Dobry

Lubiłam ten szampon, chociaż nie jest delikatny dla skóry głowy. Włosy miałam po nim dokładnie oczyszczone i dlużej świeże. Ma bardzo przyjemny zapach i piękny kolor. Pieni się bardzo dobrze, zawiera silne detergenty, więc nadaje się do dokładnego oczyszczania włosów. Nie zawiera silikonów, więc nie obciąża nam włosów. Mam wrażenie, że trochę podkreślał kolor włosów, ale to raczej bardziej w lecie. Źle się otwiera buteleczke. Ogółem, może jeszcze do niego wrócę, ale szukam lepszego.

lubimy się

LUBIĘ GO ZA:
pięknie podkreślone refleksy - jego główne zadanie spełnione
pięęękny zapach
wydajność - jest gęsty i fantastycznie się pieni
cena - adekwatna do jakości i wydajności

pół gwiazdki odejmuję za to, że moje włosy dość szybko tracą po nim świeżość, ale od tego mam inny szampon :)

Używam tego produktu od: 2013
Ilość zużytych opakowań: około 10

Nie tylko dla włosów blond

Szampon przeznaczony dla blondynek, nadaje się również do ciemnych włosów - tak, to prawda.

Szampon ten nie szkodzi ciemnym włosom, tzn. nie rozjaśni ich na siłę, aż takiej mocy nie ma żeby zmieniał kolor, za to nadaje piękne (ciemne) refleksy, włosy się ładnie mienią.

Poza tym:

- szampon pięknie pachnie - jak akacja, koniczyna, miód

- dobrze się pieni i jest wydajny

- ma gęstą konsystencję

- wygodna buteleczka, szata graficzna przyjemna dla oka

- włosy po umyciu są puszyste, jest ich optycznie więcej

- nie ma potrzeby stosowania po nim odżywki, bo włosy się ładnie rozczesują, nie kołtunią się

- wystarczy jednorazowe mycie dla uzyskania świeżości

- po umyciu włosy są świeże jakieś 3-4 dni

- szampon nie podrażnia, nie uczula, nie przyczynia się do łupieżu

- cena znośna, dodatkowo często pojawia się w promocji

Ogólnie: bardzo dobry szampon, a najbardziej lubię go za połysk i refleksy na włosach.

Polecam dla wszystkich odcieni włosów.

Używam tego produktu od: około miesiąc
Ilość zużytych opakowań: zaczęte pierwsze