Yves Rocher, Reflets Naturels [Natural Highlights], Shampooing Refelets Dores (Szampon do włosów blond)

Podwójne działanie - rozjaśnia i łagodzi. Włosy blond są rozświetlone i mienią się słonecznymi refleksami. Są też miękkie i jedwabiste.
Składniki pochodzenia roślinnego: wyciąg z rumianku z upraw biologicznych, baza myjąca pochodzenia roślinnego.
Ożywione refleksy na blond włosach: 87%. Test stosowania przeprowadzony przez 46 kobiety przez 4 tygodnie. Formuła bez silikonu.

Nadaje słoneczne refleksy

Szampony YR bardzo cenie, choc do najdelikatniejszych dla skóry glowy nie należą, to sprawiają, że włosy na długo są świeże i sypkie. Ponadto są niezwykle przyjemne w stosowaniu. Reflets Naturels do włosów blond zakupiłam latem by podkreślić rozjaśnione pasma JF Go Blonder. Szampon był niezwykle przyjemny w stosowaniu i faktycznie odniosłam wrażenie, że podkreśla ciepłe blond refleksy.
Pozostale wrażenia:

+ przyjemny zapach kwiatu lipy
+ sklad
+ konsystencja
+ opakowanie z możliwością dokupienia pompki
+ dobrze myje
+ odswieza
+ nie wysusza silnie skory głowy ani wlosów
+ nie podraznil
+ nei spowodował lupiezu
+ nie wzmaga przetłuszczania
+ brak silikonow
+ wlosy po umyciu sa nie obciązone
+ są sypkie i lśniące
+ bardzo dobrze się pieni
+ ulatwia rozczesywanie włosów
+ wpływa na podkreślenie blodn refleksów przy systematycznym stosowaniu

+/- cena

Szampon zamknięty w 200 ml słonecznej butelce z miękkiego plastiku, do ktorej jest mozliwosc dokupienia uniwerslanej pompki (3,50 zł) pasujacej zarówno do szamponów, micela jak i mleczek YR.

Posiada konsystencję przezroczysta, półgesta o zółtym kolorze i pieni się bardzo dobrze. Pachnie objędnie latem - kwitnącym kwiatem lipy. Zapach na włosach utzrymuje sie długo i jest trwały, choc z czasem blednie.Bardzo dobrze oczyszcza skore glowy i włosy, nie wysuszal ani nie podrażnił.Zaskoczona bylam efektem - wlosy uniesione, sypkie, lsniace i swieze, nie byly obciazone. Szampon nie wzmagał przetłuszczania, z czym mialam problem przy okazji szamponow rosyjskich.

Posiadam naturalnie włosy ciemno złoty blond cienkie i delikatne, przy rozjasnianiu JF Go Blonder, uzyskałam słomiano złocisty, ciepły blond, który przy stosowaniu szamponu był ładnie podkreślony. Nie odnotowałam bardzo silnego działania rozjaśniającego/podkreślającego złote refleksy, niemniej przy systematycznym jego stosowaniu moje włosy miały większy poblask. Warto dodać, ze wyciąg z rumianka zastosowany w szamponie ma działanie rozjaśniające nieco na żółto/złoto. Zatem jeśli pragniemy podkreślić ten aspekt naszych włosów rumianek bedzie trafnym wyborem. Natomiast jesli posiadamy chłodny blond lub platynę o wiele lepiej sprawdzi sie szampon YR do włosów siwych z wyciagiem z bławatka, który kolorystycznie schładza blond.

Szampon niezwykle przyjemny choc cenowo dość drogi.
Włosy po zastosowaniu szamponu są wyraznie oczyszczone, pachnące, zmiękczone i łatwo się rozczesują. Zapach przyjemny niezwykle letni choć intensywny i z czasem męczący.
Jak po kazdym szamponie i tutaj włosy bedą wymagaly odżywki.

Musze przyznac ze szampon mi sie spodobał, szczegolnie z uwagi na zapach jak i efekty na włosach. Polecam osobom szukajacym szamponu nadającego ciepłych refleksów naturalnych włosów blond. Sprawdzi sie na wlosach cienkich i delikantych z uwagi na brak obciazania i uniesienie.

_____________________________________________________________
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: 3x200ml

Dobry jak chcesz ciepły odcień włosów

Ten szampon z rumiankiem rozjaśnia włosy na żółto! Więc jeśli chcesz mieć ciepły odcień blondu na głowie, rudy lub miodowy to bardzo go polecam. Jeśli nie, to nie ;) (ja go więcej nie kupię, bo celuję teraz w zimne blondy)

+ piękny zapach ( jak wszystkie kosmetyki YR )
+ ładne mięciutkie włosy są po nim
+ nie ma sztucznych składników, nie wysusza
+ DZIAŁA ;]

+/- rozjaśnia na żółto, więc trzeba chcieć tego efektu

- nie wydajny

Używam tego produktu od: półtora roku
Ilość zużytych opakowań: trzy całe

bardzo dobry szampon

Bardzo dobry szampon, dobrze myje, ladnie pachnie, pozostawia lsniace wlosy, utrzymuje ich kolor. Nie wiem ile w nim chemii, ale wygrywa z tymi nawet naturalnymi, ziolowymi i dlatego uzywam go od lat. Trudno o zamiennik, do tej pory nie znalazalm lepszego, zawsze do niego wracam po krotkich przerwach.

Wielka wada jest dla mnie cena w porownaniu do wydajnosci-ilosci.

Używam tego produktu od: kilka dlugich lat, nie pamietam dokladnie

Ilość zużytych opakowań: mnostwo

Bardzo lubię ten szampon!

Zdecydowanie moja opinia na temat tego szamponu jest pozytywna.

Plusy:
- przystępna cena
- włosy miękkie, lśniące
- włosów nie farbuję, mam ciemny blond, już po 2 miesiącach widziałam jaśniejsze refleksy na włosach
- piękny zapach
- dobrze się pieni

Minusy:
- mała buteleczka, która szybko się kończy

Ilość zużytych opakowań: 7 butelek szamponu

Największym plusem tego szamponu jest ZAPACH, który utrzymuje się przez cały dzień co niestety rzadko się zdarza w innych przypadkach.
Myje włosy bardzo dobrze, przynajmniej obficie się pieni.
Co do rozświetlenia i innych zapewnień producenta o podkreślaniu koloru blond to raczej nie wierzę, że po szamponie będę miała bardziej blond włosy -.-
Ale na pewno są miękkie i to jest mega fajne!!

Słabiutki

Zdecydownaie najsłabszy szampon Yves Rocher, z jakim miałam do czynienia.

- kiepsko myje
- wlosy sa przyklapnięte
- szybciej sie przetluszczaja
- nie widze roznicy zadnej

Używam tego produktu od: miesiaca

Bardzo lubię :)

Dołączam do grona wielbicieli :). Od szamponów za dużo nie oczekuję, mają dobrze myć przede wszystkim. Ten dobrze się pieni i ładnie pachnie. Nadaje włosom blask. Wydajność też ok, przy codziennym myciu krótkich włosów pozostało mi mniej więcej 1/3 butelki, używam od ok. 1,5 miesiąca. Rozświetlenia na razie nie zauważyłam, być może dlatego, że jeszcze nie do końca mi blond odrósł.

Używam tego produktu od: ok. 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Bez zarzutu - polecam!

Witam.
Na początek chciałbym, podkreślić, iż dzisiejszą recenzję przeczytacie z punktu widzenia mężczyzny.
Otóż piszę z konta mojej żony :)

O szamponie rozświetlającym z Yves Rocher, widzę bardzo zróżnicowane opinie, jednak ja stoję po stronie tych pozytywnych.

Jako nosiciel średniej długości blond włosów, muszę przyznać, że szampon ten spełnia swoją rolę. Moje włosy są rozświetlone - sama żona to zauważyła, jak i również wygładzone.

Chcę pochwalić ten kosmetyk za jego:

- rumiankowy zapach, który sprawia dodatkowe wrażenie odświeżonych włosów. niczym po wyjściu z salonu fryzjerskiego,
- składniki pochodzenia roślinnego, dzięki czemu jestem przekonany, że jest to zdrowe dla moich włosów
- pozytywne działanie.
- proste, ale ciekawe opakowanie

Konsystencja dosyć odmienna od tych, które stosowałem wcześniej. Coś z połączenia żelowego i półpłynnego. Początkowo zastanawiałem się "co to będzie?" jednak po dłuższym jego użytkowaniu stwierdzam, że sprawdza się wyśmienicie.

Jako że recenzja wymaga także minusów:

Jak w większości takich kosmetyków, szampon zawiera SLSy. Jeżeli nie łączy się stosowanie owego szamponu z jakąś nawilżającą odżywką, można poczuć, że stają się one suche.

Tomasz.

+wydajny,
+włosy błyszczące, miękkie,
+/- włosy przetłuszczają się po 2 dniach,
-mało się pieni,

Myślę, że jeszcze go kupię :)

Całkiem fajny szampon

Kolejny szampon, który kupiłam ze względu na zawartość rumianku i na to, że liczę na jakieś refleksy, które obiecuje producent.
Szampon ma fajną konsystencję, nie jest zbyt leisty, jak to często bywa z ziołowymi szamponami. Myje jak to szampon, tutaj jestem zadowolona.
Czy rozjaśnia? Może i tak, cięzko stwierdzić, być może za krótko go stosuję, żeby były to jakieś bardziej widoczne efekty. Ale włosy są po nim ładnie rozświetlone, co widać na słońcu.
Dochodze już do końca opakowania, być może kiedyś do niego wrócę, jesli nie znajde lepszego odpowiednika ze składem bez SLES.

Ilość zużytych opakowań: 3/4

Nie tylko do włosów blond

Szampon nabyłam po tym, jak poleciła mi go moja koleżanka. Byłam nieco zdziwiona, że posiadając ciemnobrązowe włosy używa szamponu dla blondynek. Jednak w końcu go zakupiłam, skuszona jej wielce pochwalnymi opiniami.

Opakowanie zwyczajne. Używam bez pompki - lubię sama odmierzać ilość używanego szamponu. Klasyczne dla wszystkich kosmetyków YR. Tak się składa, że lubuję się w prostocie i butelka mi się spodobała.

Uroczy zapach. Naturalny, acz jednak ma w sobie coś luksusowego. Mógłby być jednak nieco intensywniejszy.

Konsystencja - odpowiednio gęsta, szampon ma żółty kolor, jak większość kosmetyków z rumiankiem. Całkiem dobrze się pieni.

Używam go wraz z odżywką Seductively Straight Herbal Essences i Cristali Liquidi Alfaparfu.

Efekt - świetny! Mimo, że nie jestem stricte blondynką - jasny, miedziany odcień rudego (naturalny) - włosy stały się wyraźnie miększe i błyszczące. Mój naturalny, do tej pory chaotyczny skręt nabrał uporządkowanego i zadbanego charakteru. Nawet sztuczne światło odbijało się od nich ślicznymi refleksami.
Niestety, ma też jeden drobny minus - oczyszcza słabiej niż chemiczne, drogeryjne szampony. Po dwóch dniach muszę już myć głowę, bo skóra głowy zaczyna nieświeżo pachnieć, szybciej niż po Herbal Essences, których dotychczas używałam. Jednak dla tego efektu warto, zwłaszcza, że szampon jest wydajny - 1 butelka 200 ml starcza na 1,5 miesiąca obfitego mycia długich włosów co dwa dni.

Na jego korzyść przemawia również niska cena. Szybko z niego nie zrezygnuję.

Ilość zużytych opakowań: drugie w użyciu

Świetnie nawilżone, gładkie i lśniące to jego zasługa. Bije na głowę szampony o wiele droższe. Pięknie pachnie, rozświetla moje włosy, podkreślając ich kolor. Byłam zdziwiona, że włosy nawet bez odżywki po jego użyciu świetnie się rozczesują! Żaden inny szampon nie zdziałał u mnie takich cudów.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: połowa