Khadi, Herbal Hair Colour, Light Brown (Ziołowa farba do koloryzacji włosów `Jasny brąz`)

Ziołowa farba do koloryzacji włosów, nadaje włosom odcień od jasnego brązu do średniego brązu w ciepłych odcieniach. Farba pokrywa siwe włosy.
Naturalne farby firmy Khadi nadają włosom kolor, połysk a zarazem poprawiają wygląd włosów przywracając im zdrowy wygląd oraz zwiększają ich objętość.
Wszystkie składniki są absolutnie naturalne. Ziołowe farby Khadi nie zawierają konserwantów, wzmacniaczy koloru, utleniaczy ani chemikaliów. Naszym priorytetem jest Twoje zdrowie i bezpieczeństwo. Wszystkie ziołowe farby Khadi posiadają Certyfikat BDIH, dzięki któremu możesz mieć pewność, że produkty są najwyższej jakości i spełniają surowe wymogi stawiane kosmetykom naturalnym.
Farby ziołowe Khadi nadają włosom naturalny, intensywny kolor. Wszystkie farby przechodzą test na obecność szkodliwych substancji oraz oddawane regularnym, dokładnym badaniom realizowanym przez niezależne laboratoria.
W związku ze specjalistycznym i dokładnym procesem produkcji farby Khadi farbują bardziej intensywnie niż inne farby do włosów. Pamiętaj o tym podczas stosowania farb Khadi. Farby zawierają również zioła ajurwedyjskie, które wzmacniają włosy oraz nadają im blasku.
Farby Khadi można mieszać bez ograniczeń. Proporcje zależą od pożądanego odcienia, struktury oraz koloru włosów.

farby, henny
proszek
Trwałość
długotrwałe

mokry sen moich wrogów

Jak sobie o tym dziadostwie przypomniałam, to znów się we mnie zagotowało.
Użyłam tej henny w szale ekologicznych kosmetyków i eksperymentów z kolorem włosów. Kuszona obietnicami o wzmocnieniu i koloryzacji w jednym połknęłam haczyk jak typowa target-płotka. Wedle próbnika kolorów na stronie (z ich opisu mam średni brąz) i zdjęć innych dziewczyn w tym kolorze powinnam się spodziewać dość mocnego przyciemnienia i lekkiego ocieplenia koloru włosów. Po zabiegu otrzymałam ognistą czerwień jak sok z granata pomieszany z pomidorem. Po zdjęciu kokonu z głowy się rozpłakałam, moja twarz też zrobiła się czerwona i wyglądałam jak wielka, wściekła, tryskająca wodą bulwo-truskawka.
Ja rozumiem, że to produkt naturalny. Ja wiem, że powinnam zrobić próbę, ale kto zawsze robi próbę uczuleniową (nie mając oczywiście skłonności do alergii, bo wy, drodzy alergicy robicie to z nawyku), niech pierwszy rzuci kamieniem. Ale jak kupujecie szminkę czy cień, który ma w nazwie "caramel" nie spodziewacie się czerwieni. Pal licho ze szminką, ją możecie komuś oddać. A co się uhennowało, to się nie odhennuje.
Moja fryzjerka złapała się za głowę, musiała się oczytać, co z tym zrobić, bo jak mnie ostrzegła, zdarza się że po zafarbowaniu włosów po hennie mogą się zrobić zielone włosy. A i tak zgodziła się ruszyć to dopiero trzy tygodnie po farbowaniu henną, żeby tamta mogła choć trochę się wypłukać i wyrównać.
Tak więc wyobraźcie sobie chodzenie przez miesiąc w ognistoczerwonej peruce syrenki Arielki. Tylko do tego macie złotą cerę i trądzik, więc efekt taniej Karyny powala wszystkich wokół.
Ten miesiąc z khadi podrujnował mnie bardziej, niż 12 lat zmagania się z trądzikiem #firstworldproblems. Dziękuję za wysłuchanie przejmującej historii i nie polecam produktu.

Niech żyje naturalność

Dwa lata temu przerzuciłam się z drogeryjnych farb na tę hennę. Od tej pory moje włosy zgrubły, lekko przyspieszyły wzrost, są nawilżone i wygładzone. henna bez problemu przykrywa pojedyncze siwe włosy, daję żywy, naturalny kolor z połyskiem. Kolor buduje się stopniowo, właściwy osiągnęłam po 3 użyciu (uprzednio włosy były ufarbowane na średni blond).

Rewelacja! :-)

Do pierwszego farbowania henną zbierałam się jak pies do jeża. Naczytałam się w internecie chyba wszystkiego co ktokolwiek napisał, bądź nagrał :-) Wszystko dlatego, że obawiałam się reakcji moich dość suchych i wysokoporowatych włosów, na hennę, która z racji ziołowego składu wysusza. Dlatego dodałam trochę do mieszanki żelu lnianego i nie wiem czy to on pomógł czy to henna tak mi wniknęła we włosy, ale o żadnych suszkach na włosach nie było mowy. Kolor z czasem nabrał ładnego brązu o jakim zawsze marzyłam, a chemiczne farby zawsze dawały mi kolor czarny :/ Trochę babrania jest, ale efekt jest naprawdę godny poświęcenia :-)

Odkrycie dziesięciolecia!

Zacznę od tego, że kilka lat temu miałam już przelotną przygodę z henną, nie pamiętam nazwy producenta. Produkt po rozrobieniu był... tępy(?), nie możliwy do przynajmniej z grubsza równomiernego rozprowadzenia. Efekt: łaty koloru i wysuszone włosy. Jakiś czas temu musiałam ze względu na kondycję włosów zrezygnować z farb chemicznych. Jednak mój naturalny mysi ciemny blond nie powala na kolana, postanowiłam podrasować go odrobinę henną.
Aplikacja nie wygląda szczególnie dramatycznie, przy odrobinie wprawy można ocalić łazienkę przed permanentnym zniszczeniem :) Zapach to nie fiołki i róże, ale z bólem głowy raczej bym nie przesadzała. Ot, takie sianko...
Jeśli chodzi o pokrycie, już pierwsze użycie dało całkiem przyzwoity kolorek, następne tylko pogłębiały ten efekt. No i najważniejsze: włosy po hennie są pogrubione, wzmocnione i błyszczą jak złe :) Ich kondycja poprawiła się na tyle, że udało mi się zapuścić je do łopatek. Co do pokrycia siwych włosów, mam ich może w sumie kilka :) ale tu też henna sprawdza się całkiem przyzwoicie. Co dziwne, po aplikacji i zmyciu farby nie odnotowałam nadmiernego przesuszu, może dlatego że moje włosy nie należą do podatnych na takie atrakcje, choć są raczej delikatne.
Wydajność: opakowanie starcza w moim przypadku na 2, 3 aplikacje (średnio co 1,5 m-ca). Cena w stosunku do jakości - nie mam pytań.
Włosy wyglądają fajnie: głęboki kolor z ciepłymi refleksami, takiego efektu i zdrowo wyglądających włosów nie uzyskałam po żadnej farbie.
Po około roku stosowania mogę potwierdzić, że znalazłam swoją miłość w dziedzinie koloryzacji :)

Pierwsza koloryzacja henną :)

Postanowiłam zamówić hennę w jednym ze sklepów internetowych. Do pofarbowania moich włosów do ramion wystarczyło pół opakowania. Zapach jest okropny mimo, że dodałam do niej różnych dodatków, aby go złagodzić. Farbowałam na średni blond (farbowane farbą fryzjerską Geneza). Kolor wyszedł rudo-machoniowo-brązowy, ale w sumie całkiem fajnie wygląda. Nie polecam osobom, które pragną uzyskać chłodny kolor włosów, gdyż henna raczej daje ciepłe odcienie. Włosy narazie są w takim stanie jakim były. Ratuję je m.in. jedwab iami i różnymi olejkami. Za miesiąc kolejna koloryzacja z drugiej połowy, która mi została. Może ich stan się poprawi. Na moich włosach trzyma się już jakiś tydzień i narazie się mocno nie wypłukała. Rudy kolor jest widoczny tylko w świetle. Warto spróbować. Polecam!

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: połowa opakowania

miłe zaskoczenie

Podchodziłam do farbowania henną jak pies do jeża:) zanim zabrałam się do rzeczy, czytałam opinie na forach i blogach. Byłam przygotowana na wielki smród, trudności przy nakładaniu i wielki przesusz zaraz po. Na szczęście nic z tych rzeczy - przy moich cienkich półdlugich wlosach nakładanie było dziecinnie proste, zapach właściwie mi nie przeszkadzał, a na przesuszone włosy nie wyglądały nawet od razu po zmyciu samą wodą. A efekty są świetne - kolor jasnobrązowy, wpadający w kasztan, bardzo błyszczący. Włosy pogrubione i bardziej sztywne, co mi bardzo pasuje, bo z natury mam włosy zbyt miekkie. Nie dałam pięciu gwiazdek tylko z ostrożności - zobaczę, czy mój zachwyt potrwa do następnego farbowania:)

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: 0,5

mimo pewnych wad..

Jako że postanowiłam zadbac o swoje włosy, zrezygnowałam z farb chemicznych. Wyczytałam dobre opinie o Khadi i tak oto znalazła się na moich włosach.
Ostrzegam, jasny brąz owszem wychodzi jak jasny brąz ale na jasnych włosach zwłaszcza jaśniejszym odroście wychodzi poprostu rudy.
Co do plusów:
-włosy są miękkie, lśniące jak po żadnej dotąd znanej mi farbie.
-kolor, mimo miliona kolorów na głowie jest piekny, z dnia na dzień się zmienia. Ale mnie to pasuje.
-brak środków chemicznych, sama natura
-przesuszu nie zauważyłam, może dlatego ze dodałam do farby odżywki.
-nie niszczy włosów

Minusy:
-śmierdzi, farba pooprostu śmierdzi taką skoszoną zeschniętą trawą:)
-trzeba poświęcić troszkę więcej czasu na farbowanie henną, ale się opłaca.
-tak jak napisałam , na jasnych odrostach (u mnie mysi ciemny blond odrost-reszta włosów farbowana na brązy kasztany, ciemniejsze) wychodzi na rudo a resztą wpada w piekny brąz.
Następnym razem wezmę ciemny brąz lub orzechowy żeby różnice wyrównać.
Używam tego produktu od: pierwszy razIlość zużytych opakowań: 1 całe

EDIT!!!
Mój zachwyt potrwał tylko 2 tygodnie. na dzień dzisiejszy moje włosy po tej farbie to istna masakra. Przy myciu nadal schodzi ruda woda,kolor spłowiał, zrobiły się matowe, nie mówiąc o tym że włosy po umyciu samym szmponem są jak siano i są szorstkie.

uwielbiam

Używam od niedawna, ale już jestem zadowolona :) Włosy są super odżywione, uwielbiam je po farbowaniu, czuć w dotyku, że mają w sobie wilgoć, nie są wysuszone. Owszem kolor jak to w hennie nie ma jakiś wielkich możliwości ale na moje włosy sprawdza się super.

Zalety:
+ odżywia włosy
+ pogrubia
+nawilża
+ zapach ziołowy lubię
+ pokrywa siwe włosy
+ fajne refleksy

Wady:
- czas farbowania ( u mnie 2 h)
- wydajność - mam włosy do łopatek zużywam 1/2 opakowania na raz

Tak Tak Tak :)

Jeśli nie zależy Ci na blond grzywie i wiesz, że powrót do platyny jest niemożliwy, ta ziołowa farba jest dla Ciebie:)

ubóstwiam za:
+właściwości pielęgnacyjne,
+pogrubiające włosy,
+likwidujące wypadanie

Proces farbowania jest trochę czasochłonny, rozpiętość koloru, jaki można uzyskać nie jest imponująca, ale efekty są tego warte :)
Mieszam z Cassią, teraz planuje stosować także jako glossy, do odświeżania koloru.

Używam tego produktu od: 2012/2013
Ilość zużytych opakowań: 7 całych

Lubie

Staram sie swiadomie dbac o wlosy. Nie mecze ich m. in farbami chemicznymi. Sa mi wdzieczne o to widac. Henne khadi stosuje juz kilka lat i jestem zadowolona. Wlosy sa miekkie, grube, miesiste i blyszczace. Jedyny minus to dosc szybkie wyplukiwanie z wlosow. Aplikacja nie jest super fajna, ale da sie przezyc (wlosy mam do pasa). Zapach sianka jest ok. Polecam fankom naturalnej pielegnacji

Używam tego produktu od: dłużej niż kilka lat
Ilość zużytych opakowań: więcej niż 10

POLECAM POLECAM POLECAM !

Cały proces jest bardzo pracochłonny i wymaga cierpliwości. Jednak uważam, że bardzo warto. Włosy stają się błyszczące, wyraźnie pogrubione. Kolor wygląda naturalnie i ma ładne refleksy ( brak efektu hełmu). Włosy z dnia na dzień i z mycia na mycie wyglądają co raz lepiej. Są odżywione. Na prawdę warto spróbować. Ja na pewno nie wrócę już do farb chemicznych. Bardzo gorąco polecam.

Jeżeli interesuje was szerszy opis i zdjęcia efektów na moich włosach zapraszam na bloga :

Ilość zużytych opakowań: pół na włosach za ramiona

Wybawienie dla włosów

Moje włosy po latach katowania chemicznymi farbami, w końcu osiągnęły punkt krytyczny. Choć wciąż wyglądały nieźle, zaczęły wypadać garściami i nic nie było w stanie tego powstrzymać przez ponad pół roku. Straty były widoczne. Naturalnym odruchem było zaprzestanie farbowania i intensywna pielęgnacja. Ale ponieważ w mojej pracy wymagany jest estetyczny i zdrowy wygląd, kilkucentymetrowy odrost zaczął mi wkrótce przeszkadzać. Zdecydowałam się wtedy na farbowanie Henną Khadi i nie żałuję tej decyzji, moje włosy już od dawna nie były w tak dobrej kondycji.

Plusy:
- wyraźnie pogrubione włosy, już od pierwszego użycia;
- niewiarygodny połysk, zdrowy wygląd, który przyciąga spojrzenia;
- wypadanie włosów zmniejszyło się znacząco, wzrost nowych jest już widoczny;
- możliwość mieszania farb i uzyskania wielowymiarowego koloru

Minusy:
- czasochłonny proces hennowania;
- zapach przypominający rozmrożony szpinak- dla niektórych odpychający, mi osobiście nie przeszkadza;
- chwilowe przesuszenie włosów, największe po pierwszym zastosowaniu, ustępuje po kilku dniach zwykłej pielęgnacji, ale może przestraszyć początkujących;
- czerwona poświata po kilku farbowaniach- w moim przypadku bardzo niechciana.

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: 4 całe opakowania