Pyruvic & Azelaic Acid Cream (Krem z kwasem pirogronowym i azelainowym)

Pyruvic & Azelaic Acid Cream (Krem z kwasem pirogronowym i azelainowym)

Specjalistyczny krem przeznaczony do pielęgnacji skóry mieszanej, tłustej, skłonnej do zmian trądzikowych. Synergistyczne działanie 10% kwasu azelainowego oraz 3% kwasu pirogronowego powoduje zwężenie porów, normalizuje wydzielanie sebum, zmniejsza ilości zaskórników i wykwitów skórnych. Systematycznie stosowany hamuje uwalnianie mediatorów stanu zapalnego widocznie poprawiając wygląd cery. Zwiększa nawilżenie, spłyca blizny, rozjaśnia przebarwienia potrądzikowe, i zapobiega pojawianiu się nowych. Lekka konsystencja kremu szybko się wchłania, a skóra z każdym dniem staje się bardziej gładka i promienna. Stosowanie kremu w okresie letnim wymaga ochrony przeciwsłonecznej. Krem nie zawiera: parabenów, olejów parafinowych, sztucznych barwników. Stosowanie kremu w okresie letnim wymaga ochrony przeciwsłonecznej.

Znasz skład tego produktu?

dobry krem dla cery trądzikowej

Całkiem dobry krem, używałam go kiedy miałam większe problemy z cerą.

plusy
+ zmniejszał ilość wyprysków
+ przyspieszał ich gojenie
+ rozjaśniał przebarwienia
+ nie podrażniał, choć na początku było czuć lekkie szczypanie
+ ładny zapach

Stosowałam go na noc, nie wiem jak sprawdza się pod makijażem. Wymagane jest przy nim używanie filtrów.
Miałam krem z Bandi, z podobnym składem, i wydaje mi się że tamten lepiej na mnie działał, chociaż ten z Clareny też jest bardzo dobry. Cena w porównaniu do efektów jest całkiem ok.
Raczej nie kupię ponownie, ponieważ przestawiam się na naturalną pielegnację.

Używam tego produktu od: używałam 4 msc
Ilość zużytych opakowań: 1 pełnowymiarowe

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[993499].usefull || 0 }}% pomocna.

Całkiem dobry kem

Fajmy krem nie zapycha, konsystencja delikatna, dobrze złuszcza skorę. świetnie nadaje się na noc jak i na dzień. Zawsze sięgam po ten produkt jesienią kiedy skóra zmęczona jest latem. Podczas stosowania kremu nie wyskakują żadne wypryski skóra jest odprężona i napięta. Minusy lekko się świeci oraz oczywiście cena ale pusem jest wydajność.

Używam tego produktu od: od 2 lat
Ilość zużytych opakowań: trzy

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[949438].usefull || 0 }}% pomocna.

Przyjemny kremik

Krem jest całkiem fajny. Kiedy go stosowałam nie pojawiały się nowe wypryski. Nie zapychał. Jednak nie zrobił z mojej skóry photoshopowej cery. Pomimo że na twarzy nie było pryszczy to nie wyglądała ona hmm \'czysto\'. Ale sądzę, że to była wina mojej cery i tego, że zaniedbałam oczyszczania u kosmetyczki. Uwielbiam zapach tego specyfiku, mmm :). Skóra była po nim mięciutka, odrobinę nawilżał, wyrównywał koloryt. Aktualnie stosuję maści od dermatologa, ale kiedy skończę to na pewno wrócę do niego. Pod makijaż się nie nadaje, bo się roluje. Szkoda, że można go kupić tylko przez internet, fajnie gdyby był dostępy chociażby w aptece. No chyba, że nie jestem zorientowana. Cena jest wysoka jak za taką pojemność. Następnym razem wybiorę większe opakowanie (wyższą cenę), żeby starczył mi na dłuugo. Chociaż 70 ml, nie ujmując, też nie starczał znowu na tak krótko.

+nie zapycha
+wyrównuje koloryt
+nie wysusza
+przepięknie pachnie
+opakowanie (miałam wersję w słoiczku, chociaż pewnie bezpieczniej bym się czuła, gdyby nie był szklany, ale przynajmniej można zużyć kosmetyk do końca)
+żadnych wysypów, oczyszczania cery po nim
+pomaga w walce z niedoskonałościami
+łatwo się rozprowadza

+/- wchłania się normalnie, nie jakoś szybko ale i też nie przesadnie długo

-krem tylko na noc, bo pod podkład kompletnie się nie sprawdza
-cena
-dostępność
-nie zlikwidował wągrów (ale bardzo trudno jest mi to wytępić na swojej skórze :( )

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[900140].usefull || 0 }}% pomocna.

Serum na zmarszczki

Dobry, ale bez rewelacji

Koncze wlasnie pierwsze opakowanie. Na poczatku zachwyt, pozniej juz rozczarowanie. Moja skora bardzo szybko sie na niego uodpornila, a pod koniec opakowania zauwazylam ze ma on w skladzie silikon. Bardzo nie ladnie, bo jest to jeden z czynnikow powodujących u mnie nowe wypryski.
Uwazam ze jest on namiastka stosowania kuracji kwasami , ktore rzeczywiscie przynosza efekty. Owszem, poprawil koloryt i wyrownal go.

Używam tego produktu od: 6 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: prawie jedno

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[898326].usefull || 0 }}% pomocna.

Raczej nie wrócę do niego

Używałam go na okres jesień-zima praktycznie całe pół roku. Dla mnie wystarczył na całą kurację.
Ogólnie krem jest dobry, nie wysusza, nie zapycha, rozjaśnia cerę, wyrównuje koloryt. Podczas stosowania zauważyłam ogólnie poprawę cery, mniej wyprysków, mniej zaskórników.
Cera z każdą kolejną aplikacją stawała się gładsza, powierzchnia była bardziej wyrównana.

Ale mimo wszystko uważam, że dla cer mieszanych z większymi problemami krem jest po prostu za słaby. Działa, ale wolno. Dlatego chyba już go nie kupię ponownie. Wcześniej używałam kremu z Bandi i miałam wrażenie, że działał lepiej o 10% a przecież jest to krem typowy dla nastolatek z trądzikiem.

Jeśli ktoś nie ma większych problemów to krem będzie odpowiedni.

Używam tego produktu od: używałam na jesień-zimę
Ilość zużytych opakowań: 1 cala buteleczka

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[833879].usefull || 0 }}% pomocna.

Dobry jako pierwszy krem z kwasami oraz dla "mniej inwazyjnych" cer

Od tego roku moja mieszana cera zaczęła robić mi niespodzianki i być niewdzięczna, dlatego zainteresowałam się bardziej tym, co kładę na twarz. Postawiłam w pierwszej kolejności na krem z kwasami na noc i po przestudiowaniu KWC wybrałam właśnie Clarenę.

Co mogę o nim powiedzieć dobrego?
- idealna dla mnie konsystencja - nie lejąca, nie sztywna, przyjemna aplikacja,
- w trakcie używania kremu ogólny stan cery się poprawił(wychodziło mniej wyprysków, a te które już wyszły goiły się szybciej),
- nie wysuszał jakoś specjalnie,
- podobał mi się zapach.

ALE:
- bardzo niewydajny, 50 ml produktu starczyło mi na 1,5 miesiąca,
- wysoka cena, tym bardziej biorąc pod uwagę szybkość zużywania produktu,
-/+ budząc się wcześnie rano i spoglądając w lustro, moja cera wyglądała świetnie - rozświetlona, gładka, świeża, ale już po kilku godzinach po obudzeniu przestawałam widzieć ten efekt; nie wiem do końca od czego to zależało, więc nie chce przypisywać tego minusa pod moją ocenę.

Teraz używam Effaclar Duo z LPR, porównanie do niego też wpłynęło pośrednio na moją ocenę Clareny.
Nie wiem czy kupiłabym ponownie, ponieważ myślę, że dalej powinnam szukać bardziej dla mnie odpowiedniego. Kusi mnie Bandi.

Używam tego produktu od: 4 miesiące temu

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[793445].usefull || 0 }}% pomocna.

dobry

Krem ma fajny zapach i konsystencje, mimo że jest gęsty dobrze się rozprowadza i wchłania. Stosuję go na noc, nie przesłusza skóry. U mnie sprawdził się w kombinacji z kwasami, sam poprawił już stan skóry, przygotował ją do zabiegów.
Nie ma się co spodziewać spektakularych efektów, bo w końcu to tylko krem, na cery problematyczne potrzebny jest większy kaliber, ale na pewno ograniczył liczbę zaksórników, wygładził i poprawił koloryt.

Używam tego produktu od: 2 m-cy

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[744421].usefull || 0 }}% pomocna.

raczej nie...

Zaznacze ze uzywam go juz pol roku wiec mam wyrobiona opinie.Po krotce opowiem jak stalam sie jego posiadaczka.a wiec kosmetyczka dala mi 2 probki teg i kwasem migdalowym.Uwielbialam zapach migdalu wiec stosowalam je oba raz ten raz ten,Kosmetyczka poradzila mi zrobic kuracja najpierw pirogronowym bo do konca marca musze go zuzyc,Nie cierpie jego klejacej konsystencji teraz juz wiem z e to silikon.
-straszanie sciaga skóre
-pachnie nijak
-zdarzalo mi sie ze sie rolowal

Nie lubie go i ciesze ze sie konczy ,a jest bardzo wydajny..Skutecznosc?Hmmm....sama nie wiem.Sadze ze swoje zadanie spelnia,kosmetyczka to widzi ale komfort jego uzytkowania min ie pasuje...stad niska ocena.

Używam tego produktu od: 6 mirsiecy

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[740638].usefull || 0 }}% pomocna.

Jak dla mnie rewelacja

Krem wydajny, o przyjemnym zapachu (w przeciwieństwie do kremu tego typu z Bandi - którego też próbowałam). Oczywiście jak każdy krem, musi być stosowany regularnie przynajmniej przez trzy tygodnie,aby było widać efekt. Ja stosuję go dwa razy dziennie, na początku stan skóry lekko się pogorszył. Kwasy wyciągnęły zanieczyszczenia na wierzch, co mnie jednak nie zraziło, ponieważ właśnie o to nam chodzi ;) Po trzech dniach skóra na policzkach się wyrównała, zaskórniki zniknęły (niestety nie te z nosa, ale nie wierzmy w cuda;)). Czoło powoli też zaczyna wyglądać ładniej.

Krem ten zdecydowanie zwiększył moją sympatię do kwasów, których zawsze się bałam, ponieważ mam delikatną,skłonną do alergii cerę. jak dla mnie najlepszy z jakich korzystałam do tej pory, ponieważ widać że naprawdę działa głęboko, a nie wysusza jak reszta kremów, tylko po to, żeby po tygodniu twarz znowu zasypała się krostkami.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[726299].usefull || 0 }}% pomocna.

Żadna rewelacja

Mam mieszanie uczucia do tego kremu. Za taką cenę spodziewałam się czegoś lepszego. Na efekty czekałam koło miesiąca- świeże plamki zaczęły blednąć. Lecz teraz, pod koniec opakowania mam wrażenie, że moja skóra się uodporniła na krem.\\\\\\\\Nie jest to kosmetyk, który by zapobiegał powstawaniu nowych wyprysków: owszem, jak coś się pojawi to szybciej się goi po wklepaniu kremu.
+ rozjaśnia małe przebarwienia
+ nie podrażnia
+dobrze się wchłania
+wydajny
+świetne opakowanie
+ przyspiesza gojenie wyprysków

- przy dłuższym stosowaniu zaczyna wysuszać
- nie radzi sobie ze starymi przebarwieniami

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[723288].usefull || 0 }}% pomocna.