Crocodile Skin (Lakier tworzący imitację skóry krokodyla do paznokci)

Crocodile Skin (Lakier tworzący imitację skóry krokodyla do paznokci)

Pojemność 9,5 ml

Innowacyjny lakier tworzący imitację skory krokodyla na paznokciach z firmy Wibo.
Nowy wymiar zdobienia paznokci.
Super modny, nowatorski efekt.
Nieskończone możliwości łączenia kolorów.
Niespotykana łatwość wykonania.
Sposób użycia:
- pokryj paznokcie rąk / stóp wybranym kolorem spośród szerokiej gamy lakierów Wibo,
- odczekaj, aż dobrze wyschnie,
- nałóż warstwę lakieru crocodile skin.
Lakier schnąc pęka, tworząc stopniowo pojawiające się na paznokciu niepowtarzalne wzory,
- po kilku minutach utrwal i nabłyszcz efekt Top Coat’em.

Cena: 10zł / 9,50ml

Pomysł dobry, ale gorzej z resztą

Kupiłam skuszona obietnicą ciekawego wzorka, kosztował ok. 10 zł i jak na tę jakość, to było to dużo za dużo ;)
Posiadam czerwoną wersję, na paznokciu bardziej malinową zresztą. Sam wzorek tworzy się bardzo wolno, ale tworzy ;-) W zależności od grubości warstwy są to cieńsze, bądź grubsze linie. No i tu są schodki, bo nieraz wychodzi mi na jednym paznokciu delikatnie, a na innym "grubo" ;-) Niestety lakier bardzo szybko się ściera z końców, nie trzyma się nawet u stóp. Zdarzyło mi się, że nawet na drugi dzień od malowania skarpetka spowodowała, że lakier się "przesunął" bądź wytarł i było widać tylko ślad po lakierze podkładowym.
Podsumowując, jego brak trwałości go u mnie przekreśla.

Używam tego produktu od: wielu miesięcy

Słabiutko..

Dostałam ten lakier na prezent. Posiadałam kolor czarny (2).
Lakier szybko schnie. Nie dale mocnego zapachu. Bardzo ładne opakowanie.
Trzeba nałożyć bardzo grubą warstwę, żeby stworzył duże "łaty". Wąskie miejsca pomiędzy łatami. Na niektórych lakierach nie pęka. Bardzo szybko się kruszy - nawet po paru godzinach. Lakier zasycha (podczas malowania) na szyjce butelki i blokuje "wejście". Często znajduję w lakierze grudki. Daje efekt linii. Bardzo źle się go zmywa. Mało wydajny. Często na pędzelku osadza się wielka masa lakieru, co powoduje, że ciężko się wtedy nim maluje.

Lakier dla baaardzo cierpliwych

Swój lakier (numerek 4- bordo), otrzymałam w prezencie. Niestety, nie spełnił on moich oczekiwań.
Minusy:
- baaardzo długo schnie (a nawet po wyschnięciu może przy kontakcie z jakimś przedmiotem pozostawiać ślady);
- w porównaniu z innymi lakierami tego typu, które posiadam daje bardzo mizerny efekt (nawet przy nałożeniu dość solidnej warstwy pęknięcia są często ledwie widoczne);
- pędzelek pozostawia niestety wiele do życzenia

Mały plusik:
+ ma piękny kolor

Używam tego produktu od: posiadam go od około 5 miesięcy, użyłam tylko 2-3 razy i się do niego zniechęciłam
Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie

Wibo na wiosnę 2015

Warto wypróbować, niepowtarzalny!!

Mam odcien nr. 2 - Czarny :)
Bardzo spodobał mi sie efekt na rysunku, etykiecie tego lakieru, po czym dokonałam zakupu w Rossmanie. Nie zawiodłam się - wręcz przeciwnie zachwycił mnie ten lakier o stylowej buteleczce!
Nie żałuje dychy wydanej na ten lakier ktroy przyprawia o komplementy.. :P

+ szybko schnie (do 10 min mamy wzorki)
+ wzory są fenomenalne (każdy inny)
+ czasami tworzą sie centki
+ 9,5 ml starcza na pół roku i wiecej!
+ nowatorski efekt
+ modny i szykowny
+ ładna matowa buteleczka
+ dobry pędzelek*
+ łaczenie kolorów**
+ cena nie jest szokująca
+ dobra konsystencja lakieru
Minusów nie zauwazyłam :)
* trafialm na wygięty i rozpiętrzony pędzelek.
Myślalam ze taki ma być - potem okazało sie ze moja ciocia ma rowniez taki lakier - po prostu taki pech albo i fart bo niezwykly jest przez to :)
** wzory najlepiej wychodzą w połączeniu b&w colour. Wtedy najlepiej widoczne są wzory co przykuwa uwagę przechodnich.. ^^

Z powyższej recenzji, moge szczerze polecić go osobom które lubią coś nowatorskiego i ciekawego co zaprezentuje inna szykowną stronę kobiety.. :)
Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Fajny

Mam kolor czerwony.

+ fajny efekt ( nałożyłam na pierwszy lepszy biały lakier)
+ dobrze się nakłada
+ wytrzymałość

- trzeba malować paznokieć grubszą warstwą - im cieńsza warstwa tym pęknięcia mniejsze i coraz mniej widoczne

ciezko jest uzyskac zadowalajacy efekt

Mam kolor bezowy, bardzo ciezko jest do niego znalesc pasujacy lakier matowy podkladowy. Uwazam ze szkoda zachodu gdyz efekt nie powala, stwierdzilabym tez ze nie jest nawet ladny.
Gama kolorystyczna jest wybrakowana, ale to chyba normalne skoro lakier nie cieszy sie wzieciem.
Bardzo szybko wysycha i robi sie nie zdatny do malowania pazurkow.
Nie polecam, szkoda czasu i pieniedzy.

Używam tego produktu od: pol roku
Ilość zużytych opakowań: jedno napoczete

zabawa dla wytrwalych

kupilam go w sumie z ciekawosci. mam kolor brazowy. po przeczytaniu informacji na tej ulotce zrobilam wielkie oczy, nawet nie sadzilam ze w zwyklym sklepie mozna kupic cos takiego jak lakier matowy. no ale dobrze, jakis tam zdobylam. wiec tak:
sporo zabawy jest z tym lakierem. problem moze byc ze znalezieniem dla niego podkladu, bo nie kazdy lakier bedzie pasowal. w moim przypadku matowy ktory kupilam sie nie przydal, bo ten wzorek na nim nie wychodzil. wiec zaczelam kombinowac z innymi. na wiekszosci efekt koncowy byl dziwny: lakier po zaschnieciu byl chropowaty i wygladal jakby byl z brokatem. ku mojemu zdziwieniu, prawidlowy efekt uzyskalam po nalozeniu go na lakier essence - nude glam, ktory matowy wcale nie jest.
efekt pekania rzeczywiscie troche przypomina skore krokodyka, ale mnie te efekt ani u siebie ani na zdjeciach w internecie jakos nie powala. ot poprostu bardziej wymyslny wzorek na paznokciach. nie jest to nic specjalnego wedlug mnie, ale zalezy co kto lubi. poza tym, lakier ma dziwny zapach. inny niz kazdy lakier, ale moze te "pekajace" tak maja, nie wiem. nie mialam jeszcze takiego wczesniej.
lakier trzyma sie u mnie 1-2 dni - a to jest jak na mnie bardzo dobry wynik, bo kazdy nie wiem czemu odpryskuje mi po paru godzinach, nawet jak go zabezpiecze. nastepna jazda zaczyna sie przy probie zmywania tego cuda z paznokci. wiekszosc zmywaczy slabo sobie z nim radzi, nie rozpuszcza go. a jezeli juz to i paznokcie i cale palce sa brudne, bo trzeba niezle go trzec. poza tym po otwarciu zasycha na szyjce tej butelki i rzeczywiscie po jakims czasie robia sie w nim takie grudki co troche przeszkadza.
ja ogolnie oceniam ten produkt na 2.5. nie jest jakis najgorszy, ale wielkim hitem tez bym go nie nazwala.

Używam tego produktu od: pazdziernik
Ilość zużytych opakowań: 0 na razie, bo jeszcze zostal

Ma kilka wad, ale raczej nie zakupię ponownie

Jest to pękacz, ale pęka inaczej niż klasyczne lakiery pękające. Tworzy na paznokciach niepowtarzalną mozaikę.
Niestety bardzo ciężko uzyskać zadowalający efekt.
Poza tym ciężko jest dostrzec kolor lakieru w półprzeźroczystej butelce. Ja myślałam że kupuję czerwony, a w domu okazało się że to jednak bordo...
Przed nałożeniem pękacza należy pokryć paznokieć lakierem matującym, a wiadomo że trudno jest znaleźć w sklepach taki lakier w rozsądnej cenie.
Kiedy lakier wibo wyschnie dodatkowo należy pokryć go jakimś top coatem aby się nie pokruszył...

Ilość zużytych opakowań: 1 pełnowymiarowe

i tak, i nie

Mam dwa kolory: czerń i bordo.

Co do samych właściwości pękających nie mam żadnych zastrzeżeń i efekt oceniłabym wręcz na 5*. Stosuję go na biały mat Paese i nigdy nie miałam problemu z pękaniem. Jedna wastrwa białego, jedna Crocodila i po kilku ( czasem kilkunastu ) minutach efekt jest. Fajny, delikatny, dużo subtelniejszy niż po klasycznym pękaczu. Taka pajęczynka a nie nierównomierne ciapki. Chociaż wolę jednobarwne paznokcie, to efekt po Crocodile Skin musze przyznać ciekawy:). Ale, nie ma róży bez kolców:

- trwałość - lakier ściera się na końcach juz piwerszego dnia
- lakier szybko wysycha w opakowaniu, tworzą się w nim przeróżne glutki i ciężko się go używa kolejnym razem
- pędzelek - tak jak w bordowym jeszcze przyzwoity, tak w czarnym to jakieś sflaczałe szerokie nie-wiadomo-co; malowanie paznokci czarnym to dla mnie istna męka i szkoła cierpliwości
- niedopracowane opakowanie i pękającą i odpadającą nakrętką ( znów czarny, bordo ok ).

Minusów jest sporo, ale są to, powiedzmy, kwestie techniczne, natomiast sama istota działania - ok, stąd daję 3,5*

Używam tego produktu od: kilka mies.
Ilość zużytych opakowań: dwa opakowania

bardzo fajny

Miałam przyjemność stosować ten produkt, dlatego nie rozumiem tych sceptycznych opinii. Bardzo fajny efekt na paznokciach, dobrze się trzyma, elegancka buteleczka, cena przystępna! Posiadam nawet zdjęcie pomalowanych paznokci tym lakierem dla niedowiarków:

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie w trakcie

okropny

Kupiłam na promocji kolor brązowy - żałuję zakupu.

Plusy:
+cena
+ładne opakowanie

Minusy:
+długo schnie
+potrzeba matowego lakieru pod spód
+wysycha wokół szyjki opakowania, tworzy grudki
+dziwna konsystencja
+beznadziejny pędzelek

Dla baaardzo cierpliwych - trudny z nakładaniu dziwak

Osoba zgłaszająca ten lakier nie przepisała jednej rzeczy z instrukcji obsługi - producent życzy sobie pod spód lakieru matowego.

Drogie panie, przyznajcie się, które z was posiadają coś takiego? Przecież używamy lakierów właśnie dla ich pięknego połysku. Nawet nie wiedziałam wcześniej, że takie cudo jak lakier matowy istnieje.

Wprawdzie słychać głosy, że to nieprawda, ze na lśniących też wychodzi, niestety wydaje mi się, że ja tego wymogu nie przeskoczę.

Posiadam "krokodyla" nr 4 (czyli taki bordowy).
Nie wyszło nic na takich bazowych lakierach jak:
Eveline ColourInstant,
Ados.
Bez bazy też próbowałam - nie da się.

Lakier ma dziwną konsystencję (grudkowacieje przy kontakcie z powietrzem, więc mam go zeschniętego i przez to zwężone wyjście z buteleczki).

Jest taki suchy, nieprzyjemny i przez to z innych lakierów po prostu się ściera (dlatego myślę, że matowy podkład by pomógł, matowe to chropowate, wtedy drobinki tego "krokodyla" by się może w końcu jakoś połączyły z bazą).
Może rzeczywiście powinnam była naciaprać tego więcej, aby wzorki były większe (czyli po prostu były), ale to takie lejące jest... a ja nie lubię mieć lakieru na całym palcu. :P

Na razie utrzymuje mi się na odżywce Eveline 8w1 Total Action (którą też już spisałam na straty) i chyba tak go będę zużywać, ale spękania są mikroskopijne. Tyle tylko, że nie ściera się od razu i paznokieć jest choć minimalnie gładki bez top coatu.

Będę jeszcze próbować na jakichś matowych, jak się zaopatrzę w takie cudo. :P

Jeszcze jedno - jak pierwszy raz to nałożyłam, to myślałam, że nie zmyję, zmywacz (Isana) tego nie rozpuszcza jak każdego normalnego lakieru, tylko po prostu "krokodyla" trzeba zetrzeć siłą przy wydatnej pomocy zmywacza!

Zalety:
- piękna opakowanie - radzę firmie Wibo wlewać do niego coś innego,
- może cena?
- może też dostępność (Rossmann ;-)).

Wady:
- dziwna konsystencja,
- trudności z rozprowadzaniem,
- trudności z doborem bazy,
- trudności z ustaleniem odpowiedniej ilości do nakładania,
- brak trwałości na większości baz,
- brak spękań na większości baz,
- trudności w usunięciu z paznokcia.

<b>edycja</b>
Ok, te 7 miesięcy temu chyba trochę tragizowałam. Albo i nie, fakt faktem, że nidawno udało mi się uzyskać efekt krokodyla - zdaje się że jako bazę użyłam Delii Bioaktyawne szkło :)
Jednak wyszedł i tylko tem lżejszy efekt po nałożeniu jednej warstwy, przy drugiej zamiast większych łusek krokodyli lakier całkowicie się zlał.
Lakier obowiązkowo trzeba pokryć top coatem, ponieważ
- jego powierzchnia jest chropowata i czepia się o wszystko
- oraz jest matowa i nieładnie wygląda bez pokrycia wierzchniego.
Kilka dni nosiłam to cudo, mój kolor to jakiś <b>kameleon</b>! Niby jest to ciemny czerwień wchodzący w brąz, ale zaraz po pomalowaniu zobaczyłam jasny czerwień z tendencją w pomarańcz (światło sztuczne), a w dziennym pod pewnym kontem wyglądał na fiolet!
Co do zmywania - metoda na folię aluminiową :) Ostatnio chętnie ją stosuję, nawet do zwykłych lakierów, więc zmywanie krokodyla nie jest mi już straszne, ale trzeba potrzymać odpowiedni czas.
Nadal nie jestem nim zachwycona, ot, taki gadżet, ale jednak da się coś tam uzyskać, także zwracam honor firmie :P