Avon, Little Black Dress EDP

Avon, Little Black Dress EDP

Elegancki, uniwersalny zapach niczym mała czarna. Polecany zwłaszcza na wieczór, większe wyjście oraz także wtedy, gdy chcemy się poczuć wyjątkowo.
Prosta, klasyczna buteleczka kryjąca w sobie złotą kompozycję perfum.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: afrykański imbir, kolendra, cyklamen
nuta serca: różowa peonia, gardenia, ylang-ylang, kwiat księżycowy
nuta bazy: drzewo mleczne, japońska śliwka, piżmo.

Cena: 64,90zł / 50ml

82% jesień/zima 18% wiosna/lato

Elegancki

Ten zapach to dla mnie ikona elegancji. Jest delikatny, a zarazem charakterny. Pasuje idealnie na wieczorne wyjścia, przyjęcia. Moim zdaniem sprawdzi się szczególnie podczas jesiennych nocy. Zapach utrzymuje się długo, jest w miarę mocny.

Jak dla mnie porażka

Zachęcona świetnymi ocenami tych perfum w końcu je zamówiłam i niestety zawiodłam się. Według mnie pachną starodawnie i w dodatku zapach nie utrzymuje się długo. Nuty zapachowe tych perfum według mnie są nijakie. Ale wiadomo jak to jest z perfumami każdy lubi co innego i u każdego ten sam zapach będzie inaczej się rozwijał. Ale przyznam, że jak na tyle pozytywnych opinii to byłam rozczarowana.

eleganckie

LBD jak dla mnie jest to zapach czysty i elegancki ale na pewno nienachalny. Zawsze go mam w swojej toaletce bo lubie do niego wracać. Jest trwały i nadający się na każdą porę dnia jak również porę roku. Choć mi bardziej się sprawdza wiosną jako taki podmuch świężości i to wtedy częściej go używam :D
Polecam zarówno młodym dziewczynom jak i dojrzałym kobietom, bo moja mama również chętnie po niego sięga.
Cena też jest jak najbardziej w porządku, można trafić na fajne okazje w Avon

Avon Mark - relacja

Little Black Dress

Little Black Dress zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie już kilka lat temu i od tamtej pory stoi dumnie wśród kolegów z wyższej półki. Perfum nie rozwija się spektakularnie na skórze, ale pachnie bardzo ładnie. Idealnie nadaje się w okresie jesień-wiosna na uczelnie czy do pracy jako produkt codziennego użytku. Flakon prosty, elegancki, atomizer nie robi problemów. Na moje skórze utrzymuje się spokojnie cały dzień.

Jeden z lepszych marki Avon

Odkąd znam ten zapach a znam go bardzo długo od gimnazjum to zawsze go lubiłam i nadal lubię . Elegancki, klasyczny, kobiecy zapach na każdą okazję, do każdego stroju z wyjątkiem dresu :) Pięknie się rozwija na skórze w ciągu kilku godzin. Uwielbiam bazę tego zapachu. Jest cudownie słodka, ciepła, otulająca. Zapach jest słodko drzewny, szykowny, należy do kategorii, mocniejszych, cięższych aromatów ale nie jest duszący i męczący. Czuję nuty kwiatowe, drzewne, dosyć trwały, flakon może być- taki sam jak inne wersje Little Dress. Na co dzień i wieczór idealny . Ja używałam o każdej porze roku. Uwielbiam!

Piękne

Perfumy mają piękny zapach, nie są słodkie. Są idealne na różne romantyczne spotkania. Są bardzo wydajne. Opakowanie jest bardzo poręczne i wygodne zmieszczą się do każdej torebki. Cena perfum nie jest wysoka dodatkowo często są w promocji.

Nie dla mnie

W ciemno zamówiłam flagowy wręcz zapach marki Avon. Tyle o nim pozytywnych opinii. Na pierwszy rzut oka bardzo spodobała mi się butelka, prosta minimalistyczna,ma w sobie urok. Sam zapach jest ładny, wyczuwam w nim głównie peonie, a w tle coś bardzo delikatnie kadzidlanego? Jednak całość nie porywa, a jak już, to lepiej w butelce, niż na mojej skórze. Na mnie zapach jest płaski, nie rozwija się, do godziny już go nie czuć. Jest zapewne fajną opcją, wśród wszystkich drogeryjnych zapachów w tej samej cenie,które pachną na jedno kopyto.

nie w moim guście

Dostałam kiedyś tę buteleczkę w prezencie, ale zwyczajnie te perfumy nie są stworzone dla mnie.

Plusy:
+ opakowanie - prosty, elegancki flakonik
+ cena - 50 ml - 65 zł, jednak często można je zakupić o wiele taniej, czyli w granicach 37-50 zł
+ trwałość - wystarczy kilka psiuknięć i zapach jest wyczuwalny przez cały dzień
+ wydajność - perfumy wystarczają na długo, właśnie dzięki temu że są trwałe

Minusy:
- zapach - wiem, że wielu kobietom bardzo się podoba. Dla mnie jest za mocny, drażniący. Korzystając z nich kiedyś, czułam jak ten zapach unosił się za mną cały dzień i bardzo mi to przeszkadzało. Może to jest dziwne, ale czuję w nich zapach ryby.

Kilka moich koleżanek jest zachwyconych tym zapachem, więc wiem, że niejednej kobiecie przypadnie do gustu. Swoje perfumy oddałam mamie i zostały wykorzystane. Osobiście nigdy bym ich dla siebie nie kupiła.

a ja nie wiem o co biega, więc stoję

wszystkie recenzentki jak jeden mąż zachwalają ten produkt pod niebiosa, tymczasem mój nos kompletnie nie rozumie sytuacji.

Wiem, że to zabrzmi absurdalnie, ale ten zapach pachnie zapachem. W tym sensie, że owszem, czuć zmianę ze stanu "brak zapachu" do "obecności zapachu", ale ten zapach jest żaden. Ani ładny, ani brzydki. Pachnie jak pierwszy moment psiknięcia na nadgarstek, zanim spirytus zejdzie - coś się dzieje, ale nie wiesz co.
Z tym zapachem nic się nie dzieje. Konsekwentnie atakowałam się nim dzień w dzień, ale połączenia na linii skóra - nos nie uzyskałam.
Nie wyróżnia się żadna nuta. Nie wiem, co tu się wydarzyło, prócz wyrzucenia pieniędzy w błoto. Jeśli tak pachną mała czarna i elegancja, to ja wolę tandetnie żyć.

Nieziemski zapach

Little Black Dress to perfum w którym się zakochałam jako nastolatka! Idealny na spotkania biznesowe, pasuje do kobiet, które są silne, odważne i pewne siebie, czyli dla mnie stworzony. Długo utrzymuje się oraz wzbudza zaintrygowanie u innych. Cena do jakości jak najbardziej adekwatna :) Kupię go jeszcze i to nie raz! POLECAM.

na wieczorne wyjścia w sam raz

Miałam je bardzo dawno temu.
Zapach bardziej dla kobiety zdecydowanej bo jest jak dla mnie mocny.
Nadaje się również na wieczorne wyjścia.
Buteleczka poręczna idealnie zmieści się do każdej torebki.

Trochę męczący

Nie wiem, co sądzić o tym zapachu. Niby ładny, ale męczę się z nim już chyba 2 lata. Stoi na półce i nie potrafię go zużyć. Jest w nim coś takiego banalnego, co nie do końca się ze mną zgrywa. Z reguły nie jestem wybredna co do perfum - wiele mi się podoba, i mogłabym kupować i kupować coraz to nowsze flakoniki. Ten jednak mnie znudził. Pachnie czymś orientalnym, czuć w nim ylang-ylang przełamany jakimś owocem. Pomimo ich rzadkiego używania tylko na jakieś większe wyjścia, nie cieszę się, że akurat nim pachnę ;) A u mnie to tak działa - gdy po odstawieniu zapachu na jakiś czas, powracam do niego, czuję się jakbym na nowo go odkryła. Z Little Black Dress niestety tak nie mam, zawsze jest dla mnie taki nijaki i oklepany. Widocznie nie jest nam po drodze :) Plus za trwałość i niską cenę.