Fragonard, Etoile de Sud Parfum

Fragonard, Etoile de Sud Parfum

To kwiatowe perfumy pachnące jak piękna wiosna i początek upalnego lata. Zawierają ylang-ylang, konwalię, jaśmin, hiacynt, bez.
Kompozycja dostępna też w stężeniu wody toaletowej.

Kategoria: owocowo - kwiatowe

50 - 100ml, <50ml, >100ml
kwiatowe, owocowe
wody toaletowe

Ciężko powiedzieć

Rzeczywiście jest to Eternity. Jest to zapach, który wedle mnie ma 2 fazy- początkową podobną nie wiem sama do czego i tę drugą najlepiej chyba rozpoznawalną, która mi kojarzy się z zapachem goździków. Mam wrażenie, że to wyciśnięta czysta esencja tej przyprawy. Równie dobrze można natrzeć się goździkami Kamisu za 2 zl ze spożywczaka i nie trzeba wydawać tyle kasy w perfumerii ;/ strasznie nudny, bo dalej się nie rozwija. Szybko się więc nudzi... Nie mój kompletnie.Używam tego produktu od: kilka psiknięć
Ilość zużytych opakowań: jak wyżej

Klon

Właściwie nie rozumiem idei producenta, który wypuszcza na rynek perfumy bardzo podobne, ze niemal identyczne z innymi perfumami. Zgadzam sie z moimi poprzedniczkami- pachnie jak Eternity.
Niestety Eternity nigdy zbytnio nie lubiłam, a dodatkowo mam z nimi związane bardzo nieprzyjemne skojarzenia, a wiec tego zapachu również nie mogłam polubić.
Moze kogoś mieszanka konwalii, jaśminu i bzu przekonuje, mnie niestety nie. Niewątpliwie na kimś zapach ten może i pachnie pięknie, jednakże nie pasuje on ani do mojej osobowości, ani nie zgrywa sie ładnie ze skora.
No i po co tworzyć klona, jeżeli w perfumerii wciąż można kupić klasyczne Eternity?

Używam tego produktu od:testy
Ilość zużytych opakowań:testy

niezły

Jest to ,,Eternity,, CK w czystej postaci. Niedawno przyszło mi wymienić - moje prawie zużyte Eternity na prawie nowiusią buteleczką z Fragonardu z tego samego zapachu - prawie 60 ml od mojej kuzynki :D. Podobno jest to ekstrakt - z tego co zauważyłam to trzyma się nawet dłużej niż Eternity! Nie podoba mi się butelka - złota, prosta bez żadnych ozdobników. Sam zapach nie jest do końca ,,mój\ ale czasem lubię...

Używam tego produktu od: kilku tyg.
nie wiem czy jeszcze kiedyś się skuszę na kolejną flaszencję (raczej już nie)

Smierdziel

Najgorsze perfumy jakie mialam. Najmniejsza dawka powoduje u mnie atak szalu. Na poczatku bardzo mi sie podobaly, ale po kilkukrotnym uzyciu zapach mi zbrzydl i teraz go nie trawie. OHYDA

Używam tego produktu od:Bog wie ile lat gdzies to paskudztwo sie kurzy...
Ilość zużytych opakowań:niecale 1

Niepowtarzalne

Nie sposob uzywac tego zapachu dzien w dzien - mozna sie zaslodzic i zakwiecic na smierc ;)

Poza tym musze mu oddac sprawiedliwosc: jest przepiękny, kwiatowy, mocny, słodki, ciepły i bardzo charakterystyczny, balansujacy na niebezpiecznej granicy zapachowej tandety, z gatunku tych, które się albo kocha, albo nienawidzi...

Oczywiscie wtajemniczeni wiedza, ze jest to klon "Eternity" Calvina Kleina ;) ja ich nie odrozniam ;)

Miłość!

Chyba nieczęsto mi się zdarza, żeby zapach mnie aż tak oczarował, juz od pierwszego niuchnięcia - ten jest właśnie taki, piękny, upajający! Przynaję że kupiłam go w ślepo, kierując się tylko opinią Coralin, która jest prawdziwą mistrzynią i przed którą chylę czoła - jej opis jest doskonały - dokładnie tak wyobrażałam sobie ten zapach. Pachnie bardzo intensywnie, właśnie białymi kwiatami - ja kocham kwiatowe zapachy. Idealnie nadaje się ciepłe wiosenne dni, kiedy słońce zaczyna przygrzewać a nie jest jeszcze bardzo upalnie. Ponieważ jest to ekstrakt perfum - jest niebywale trwały. Moje zauroczenie trwa już którys tydzień. Gdy przyszły pocztą, posmarowałam nimi nadgarstek i nie mogłam nosa od niego oderwać. Jest po prostu piękny, niesamowity, bardzo kobiecy...

mieszane uczucia

Mam caly zestaw - mydelko, balsam i wode EDT.Moze to przez ta wode mam mieszane uczucia, heh nie wiem.Najbardziej uwielbiam balsam. ladnie pachnie jest delikatny, milutki (juz mi sie prawie skonczyl :( )Mydelko jest bardzo trwale, zapach z niego wogole sie nie ulatnia w miare uplywu czasu.A wooda no coz- jak ja wachalam przed zakupem, a takze jak ja wacham teraz jest cudna. Na ciele troche zyt mocno kwiatowa.Ale bywaja dni kiedy mi sie szalenie podoba, a bywaja kiedy mnie przydusza, wiec to chyba cos ze mna nie tak. Generalnie-zapach mocno kwiatowy, raczej nie orzezwiajacy. Charakterystyczny.

jak cudna wiosna

Słabość do tego zapachu to dowód na to, że jednak lubię przede wszystkim kwiatowe wonie. Często jednak są one zbyt ulotne i delikatne , a nie przepadam za psikaniem się co 2 godziny. Pożegnałam się z Abril, z którym przez kilka lat witałam wiosnę i szukałam czegoś w podobnym stylu, ale trwalszego. Podobało mi się Diorissimo, ale jednak zbyt konwaliowe i brakowało bzu i czegos mocniejszego. Pur Desir (bez) YR tez piękny, ale mało trwały i brakuje...konwalii:) Etoile de sud pachnie mocno białymi kwiatami. Mimo,że ma w składzie oszałamiające ylang-ylang wyraznie czuć i bez i konwalię. Kto kocha polską wiosnę na pewno doceni. Przez zimę będe wąchać Etoile de sud i marzyć ,że znów przyjdzie wiosna:) Uwielbiam zapach ciepłych majowych i czerwcowych wieczorów i dlatego te perfumy tak przypadły mi do gustu. Właśnie: PERFUMY, a nie EDT czy EDP.To jest ekstrakt perfum, niebywale trwały.