Połysk Jedwabiu, Szampon do włosów matowych i zniszczonych

Połysk Jedwabiu, Szampon do włosów matowych i zniszczonych

Szampon przeznaczony do włosów zniszczonych i matowych. Opatentowana technologia scan repair komplex rozpoznaje strukturę włosa. Zawiera m.in. płynne składniki jedwabiu, modyfikowane hydrolizaty protein pszenicy oraz pantenol, które wnikają w głąb włosa i regenerują powstałe tam zniszczenia. Seria Połysk Jedwabiu przywraca włosom odpowiedni stopień nawilżenia, wygładza ich powierzchnię, nadaje im sprężystość. Włosy są błyszczące i lśniące jak jedwab.

warto kupić :)

Używałam go wielokrotnie. Choć nie faworyt, zdecydowanie z porządną odżywką spełnia swoją rolę. Zapach przyjemny i delikatny, nie czuć go na 2 metry jak specyfików Pantene. Nie skleja włosów, nie powoduje łupieżu (gdy się go odpowiednio spłukuje), nie obciąża. Włosy są po nim miękkie i lśniące, choć nie zregenerowane. Fajna konsystencja, fajnie się pieni, średnio wydajny.
Za taką cenę warto kupić :)

Używam tego produktu od: jakiegoś czasu
Ilość zużytych opakowań: 4?

Ma w sobie coś...

co dwukrotnie doprowadziło mnie do przerażającego łupieżu.

Za pierwszym razem jak go używałam doprowadził mnie do strasznego łupieżu i kompleksu z tego powodu, nie miałam pojęcia jak z tym walczyć, próbowałam wszystkiego (tutaj polecam szampon Clear - to było rozwiązanie), Gliss Kur oczywiście odstawiłam.
Potem odstawiłam też Clear bo chciałam popróbować czegoś innego i wszystko było dobrze, ale wtedy nie byłam jeszcze pewna od czego wcześniej dostałam łupież, więc wróciłam spowrotem do Gliss Kur bo ładnie nabłyszcza włosy, a poza tym lubię kosmetyki z jedwabiem. I znów parę użyć i łupież jak szalony;/ Wygląda to tak jakby szampon był tak ciężki i tak mocno trzymał się włosów, że po spłukaniu wodą i tak zostaje na skórze, włosy szybko się przetłuszczają no i łatwo i łupież. Teraz jestem już pewna, że od tego szamponu muszę trzymać się z daleka.

Zalety:
+ ładnie nabłyszcza włosy

Wady:
- dwukrotnie dostałam po nim szalonego ataku łupieżu
- ciężko spłukać go po myciu tak, aby później nie był wyczuwalny na włosach
- włosy szybko się przetłuszczają i są obciążone.

Nie kupię tego szamponu już nigdy więcej, na pewno znajdzie się coś lepszego do nabłyszczania włosów.

Używam tego produktu od: nie pamiętam, ale już nie używam.
Ilość zużytych opakowań: niepełne 2, nie zamierzam dokończyć.

Średni

co prawda włosy bardziej po nim błyszczą, ale także szybciej się przetłuszczają. Średnio wydajny, mam po nim wrażenie jakbym nie domyła włosów.Beż odżywki włosy są sianowate, po odżywce zbyt obciążone... Niewiem, może innym pasuje , ale ja jakoś nie mogłam się z nim \"dogadać\"

Używam tego produktu od: kiedyś
Ilość zużytych opakowań: 2 conajmniej

O botoksie mity

Warto go mieć!

Swego czasu dostałem ten szamponik jako gratis do jakiejś farby do włosów w Drogerii Natura. Jako, że "darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda" - postanowiłem wypróbować go, zamiast odstąpić np. koleżance ;-) Do tej próby podszedłem z wielką dozą nieśmiałości, gdyż już kiedyś zrobiłem jedno podejście do szamponu Gliss Kur (ten "regenerujący"). Okazał się totalnym niewypałem...
"Jedwabny" Gliss Kur pomógł mi hodować włosy rozjaśniane, bez konieczności częstego podcinania ich. Nie wysuszał, ani nie przetłuszczał włosów. Nie pozbawiał ich objętości, a zapaszek umilał jego stosowanie :-)

Podsumuję:

plusy:
+ delikatny dla włosów i skóry głowy (zdarzają się produkty podrażniające moją skórę)
+ dobrze się pienił i aplikował na włosach (nawet na zniszczonych rozjaśnianiem dawał zbawienny poślizg, który ratował przed wyrywaniem włosów podczas mycia)
+ wspomniany wyżej "poślizg" nawet po dokładnym spłukaniu przemieniał się w delikatną ochronną otoczkę na moich włosach, nie powodując szybszego przetłuszczania się
+ po jego zastosowaniu, pomimo subtelnego wygładzenia, włosy nie traciły objętości, a wydawały się zyskiwać taką.... jędrność (jak ja to określam: "efekt ugotowanego makaronu" ;-) )
+ wydajność niczym studnia bez dna ;-)
+ zapach - ciężki, ale przy tym przyjemny

minusy:
- może się długo spłukiwać z włosów i skóry głowy
- zapach - ciężki, ale przy tym przyjemny ;-)

Na efekty specjalne typu "mega błysk włosia", tudzież "ułatwienie układania włosów na maxa" nie zwracałem uwagi, więc w tej kwestii nie wypowiem się obiektywnie. Z tej serii używałem jedynie wspomnianego szamponu, na przemian z (o ile pamiętam) 1-2 innymi.
Do tej myjki zamierzam wrócić, ale chętnie wypróbuję też wersję kaszmirową. Jak dla mnie wersja regenerująca (ta z 19-toma składnikami) to było kompletne dno...

Używam tego produktu od: ...

Nic specjalnego

Szampon nie przypadł mi początkowo do gustu. Do tego stopnia że długo nie mogłam go skończyć.
Szampon dobrze myje i ładnie się pieni.
Ma przyjemny zapach, choć jest w nim jedna nuta, która może drażnić.
Szampon nie przesusza włosów. Powoduje że są gładkie, nie puszą się. Niestety nie zauważyłam by włosy były łatwiejsze do ułożenia.

przetłuszcz

Początkowo szampon mnie oczarował - włosy miękkie, gładkie, ujarzmione, mniejszy puch i sianko.

Jednak po czasie zaczął powodować tłusty przyklap, a puch jak był, tak był, wyglądało to strasznie, bardzo obciążał.

Jednak proteiny, silikony czy pq to nie najlepszy wybór w szamponach.

Używam tego produktu od: jakieś 2-3 miesiące

blink blink! ;)

Och, moje biedne suche i matowe piórka! Żaden szampon nie był wystarczająco dobry. Gliss Kur kupiłam kiedyś przez przypadek, bo był w promocji i zachwyciłam się! Moje włosy nabrały zdrowego połysku, nawilżyły się, co w rezultacie położyło kres nieestetycznemu puszeniu. Włosy są miękkie w dotyku i pięknie pachną, co również jest dla mnie ważne. W połączeniu z odżywką w sprayu działają cuda ;)

Używam tego produktu od: ponad roku z przerwami
Ilość zużytych opakowań: 2 lub 3

przyzwoity

Wg mnie nie taki zły jak mówią niektóre recenzje.
Ma bardzo mocny zapach - nie jestem jego fanką, ale z drugiej strony nie jest brzydki; charakterystyczny dla całej linii Gliss Kur. Włosy były bardzo błyszczące, gładkie, nieco sypkie. Bardzo dobrze oczyszczone, nie obciążone. Na minus - dość suche, nieco "trzeszczące".
O niebo lepszy niż jakikolwiek szampon Dove (a używałam wielu z tejże serii)
Gdybym nie używała gabinetowych kosmetyków, mogłabym znów po niego sięgnąć z czystym sumieniem, wspomagając się silną maską, by zapobiec wysuszeniu.

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: 3-4

Bardzo dobry kosmetyk

Szampon bardzo dobry .

Plusy:
- niska cena
- ladnie pachnie
- ma dobrą konsystencje
- nie obciąża włosów
- wlosy są blyszczące
- ulatwia rozczesywanie
- wlosy mnie sie łamią ( są mocniejsze )
Minusy :
- brak

Używam tego produktu od:1 rok z przerwami

Zdecydowanie nie dla mnie.

Niestety już po raz kolejny muszę stwierdzić, że kosmetyki gliss kura kompletnie nie są odpowiednie dla moich włosów... One ich po prostu "nie lubią"!
Po przeczytaniu tylu pozytywnych opinii na temat tego szamponu, postanowiłam dać gliss kurowi "ostatnią szanse"... i... oczywiście znowu się zawiodłam :(
Przede wszystki blask - a właściwie jego brak - stał się dla mnie dużym rozczarowaniem :(
Pomimo zapewnienia producenta o zawartości jedwabiu w składzie, włosy po jego zastosowaniu puszą się, wyglądają na wysuszone, sianowate. Po prostu, co tu duzo pisac - wyglądają nieładnie. A po jakimś czasie zmieniają się w brzydkie strąki.
Szampon powoduje przetłuszczanie włosów, dlatego trzeba je myć częściej.
Jedynymi plusami jest przyjemny zapach, wygląd szamponu (różowo-perłowy), konsystencja oraz wydajność.
Produkt kompletnie nie dla mnie, może dla kogoś innego okaże się lepszy, a wskazują na to liczne pozytywne recenzje.
Jakoś "zmęcze" to jedno opakowanie, albo nie wytrzymam i wyrzucę do kosza, chociaz nie lubię marnować kosmetyków. Ale z pewnością mogę stwierdzić, że będzie ono ostatnie... Raczej nie skusze się już na żaden produkt gliss kura.

Używam tego produktu od: dwa miesiące
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze i ostatnie...

taki o

Plusy:
-ładne opakowanie
-gęsta konsystencja
-miły zapach
Minusy:
-przetluszcza włosy u nasady
-obciąża
-włosy są nieladne po jego zastosowaniu

Używam tego produktu od:kwietnia 2009

bad

Poszukiwałam dobrego szamponu, który wygładzi moje suche i puszące się włosy. Czytając pozytywne opinie na temat tego szamponu zdecydowałam go zakupić. Zazwyczaj byłam zadowolona z `gliss kur`, natomiast na tym szamponie się zawiodłam. Dlaczego? Faktycznie wygładza, włosy są ładnie ułożone, miękkie i lekko błyszczące. Niestety u nasady były przetłuszczone :( Myślałam, że to chwilowe , używałam go na przemian z innymi szamponami, jednak bez rezultatów. Odstawiłam go ponieważ włosy wyglądały jakbym je z tydzień nie myła. :|

Używam tego produktu od:ok 3 tygodni