Lancaster, Skin Pure, Matifying and Puryfing Bi-Phase Toner (Tonik do cery tłustej i mieszanej)

Dwufazowy tonik do cery tłustej i mieszanej: zielonkawy płyn z wodną zawiesiną, którą należy (wstrząsając) wymieszac przed każdą aplikacją.

Tonik usuwa z twarzy resztki makijażu i zanieczyszczeń, a także nadmiar sebum. Reguluje wydzielanie gruczołów łojowych, jednocześnie zapewniając maksymalne nawilżenie. Dwufazowa formuła zapewnia wchłanianie nadmiaru sebum również po aplikacji. Tonik zmniejsza pory i wygładza skórę, a także, przy regularnym stosowaniu, stopniowo zmniejsza ilość zaskórników.

Ma typową dla toniku konsystencję, ale nietypowy, ostry i drażniący zapach (jak cała seria).

Tonik należy stosować tak jak każdy produkt tego typu, nanosząc na oczyszczoną skórę wacikiem.

mi sie nie podobał

Właściwie mogłabym powiedzic to samo, co o żelu do mycia twarzy z tej serii, tyle, że tonik jest jeszcze gorszy. Zapomniałam dodać przy żelu, że, od kiedy używam tych produktów (kremów nie zmieniałam) pogorszył się stan mojej cery: przede wszystkim, pojawiły się zamknięte zaskórniki (białe). Tonik dodatkowo ma alkohol, wyczuwalny nawet w zapachu (minimalnie co prawda). Nieco wysusza skórę, ale w zamian nie eliminuje pryszczy, nie ma wpływu na pory, a świecenie, jakie się pojawiło, woła o pomstę do nieba. Zaraz przed nim używałam Benzacne, i był o niebo lepszy ( i 10 razy tańszy). Wiem, jaki tonik potrafi mieć wpływ na moją cerę, i ten nie ma najlepszego: nie reguluje, nie tonizuje, nie poprawia kondycji cery, a, mam wrażenie, nawet ją pogarsza. Pamiętam, co napisała któraś z Wizażanek przy dyskusji o finansach i drogich kosmetykach: 'od kremu za 200 zł oczekuję 20-razy lepszego działania od tego za 10 zł'. Tu się ta zasada niestety nie sprawdziła.