Lancaster, Skin Pure, Face and Eye Cleasing Gel-Cream Oil Free (żel do mycia twarzy)

Produkt przeznaczony przede wszystkim dla cery tłustej i mieszanej, ale także każdego innego typu cery z tendencją do świecenia. Działa dwufazowo: usuwa nie tylko zanieczyszczednia i makijaż z twarzy, ale także z oczu.

Mleczko reguluje wydzielanie gruczołów łojowych, usuwa nadmiar sebum, matuje skórę i wchłania nadmiar sebum. Jego delikatna formuła chroni skórę przed podrażnieniem, a także zmniejsza pory i nawilża.

Może być stosowany na mokrą lub suchą twarz. Do spłukania wodą.

żadna rewelacja

Bardzo rozczarowała mnie ta seria (mam jeszcze tonik). Zacznijmy od początku, czyli wrażeń subiektywnych: bardzo nie podobał mi się zapach, do którego na szczęście już się przyzwyczaiłam (za to moją mamę zachwycił). Opakowanie jest higieniczne, z pompką, wygodne, ale wylot trzeba zasłaniać dłonią, bo inaczej mamy imponująco daleki strumień (nawet do przeciwległej ściany :) ). Co do zmywania makijażu, hm, polemizowałabym - tusz do rzęs pozostaje na dolnej powiece w formie gustownej podkówki. Sama skóra jest oczyszczona (co widać na waciku z tonikiem), ale produkt nie ma żadnego działania matującego ani tonizującego tłustą cerę. Plusem jest to, że, po zmyciu twarzy, nie muszę biec do toniku i kremu, bo żel nie wysusza, nie powoduje ściągania, i od tej strony jest idealny. Gdyby jeszcze miał jakieś działanie na stan świecenia paszczy...Generalnie nie kupię go już na pewno i trochę się zraziłam do firmy: ta klasa kosmetyku powinna kosztować maksimum 20 Zł.