Lysanel Mat (emulsja matująca)

Lysanel Mat (emulsja matująca)

Emulsja o/w do cery tlustej i trądzikowej, zawiera 3% alfa- i betahydroksykwasów. Ma za zadanie matowić i poprawiać koloryt skóry.

Bardzo dobra

Kupiłam tą emulsję jakiś czas temu, ponieważ poleciła mi ja moja dermatolog w związku z moja problematyczną cerą trądzikową. Gdyby nie to, że teraz nigdzie nie mogę jej dostać kupowałabym ją nadal :( Emulsja świetnie matuje a dodatkowo co jest nieczęsto spotykane nawilża suche partie skóry, nie zatyka porów. Jest baaaardzo wydajna i ma przyjemny zapach. Cena adekwatna do jakości.

Koszmarek

Kupiłam tę emulsję po wizycie u kosmetyczki i za jej namową kilka lat temu. Oceniłam już żel do mycia twarzy z tej serii. Podobnie myślę na temat emulsji. Po oczyszczeniu cery u kosmetyczki miałam cerę w opłakanym stanie. Nieświadoma zagrożenia ze strony SVR zaczęłam używać specyfików zgodnie z zaleceniem.
Cierpliwie korzystałam z powyższego środka, dlatego uczciwie mogę stwierdzić, że krem ten:
-szczypie, podrażnia skórę jeszcze bardziej niż silny żel do mycia, twarz jest tak czerwona, że aż pali(nie ulżył jej nawet krem bambino, który co gorsza zapycha mi pory)
-po kilkudniowej przerwie problem powtórzył się, mało tego, po walce z tym kremem odstawiłam go na kilka miesięcy i gdy posmarowałam nim twarz piekła od razu jak poparzona
-ma silny, chemiczny zapach, który utrzymuje się długi czas po aplikacji na skórę
-pryszcze jak były, tak były, spowodował powstanie podskórnych guli
Reasumując, po testowaniu tego produktu na mojej skórze miałam duże problemy z cerą.

Używam tego produktu od: kilka lat temu

nic szczególnego

dość długo używałam tego kremu, będąc stosunkowo zadowolona. ostatnio jednak pokazał się Lysalpha i postanowiłam spróbować. jako że często kupuję kosmetyki w aptece, mam w domu mnóstwo próbek - w tym Lysanela. skusiłam się dzisiaj rano odstawić Lysalpha na jeden dzień i nałożyć na twarz zalegający Lysanel.
wrażenia okropne. dziwna konsystencja, ten zapach..
poza tym ściągnął mi nieprzyjemnie skórę na twarzy.
polecam się przerzucić na Lysalpha, moim zdaniem naprawdę udoskonalili kosmetyk.

co do matowania - robi to dobrze. ja co prawda zawsze opruszam twarz pudrem, ale inne kremy powodują świecenie po paru godzinach, w rezultacie konieczne są poprawki w ciągu dnia, ten nie.

Używam tego produktu od: 2 lat?
Ilość zużytych opakowań: naprawdę dużo

depilacja jak się przygotować

Najlepszy jaki miałam

Krem jest najlepszym jaki dotychczas miałam a to dlatego że:
- świetnie matuje
- nawilża suche partie skóry
- wydajny
- nie zapycha porów
- ma miły zapach (trochę męski ale przyjemny jak dla mnie)

Używam tego produktu od:3m-c

Porażka

Sięgnęłam po ten krem z nadzieją, że w końcu jakiś preparat sprawdzi się w moim przypadku. Niestety, znowu się rozczarowałam.
Przy nakładniu na twarz miałam wrażenie, jakbym smarowała się czymś tłustym, nieprzyjemnym, a efekt matujący? Praktycznie zerowy, skóra po godzinie znowu zaczęła mi się świecić. Jedyne, co mi się spodobało, to "miękkość i delikatność" skóry po nałożeniu tego kremu.. Ale tu przecież chodzi o efekt matujący.
W moim przypadku kompletnie się nie sprawdził.Używam tego produktu od: 2 tygodni
Ilość zużytych opakowań: jedno rozpoczęte

skuteczny jeśli dobrze dobrany

Generalnie moja tłusta [po]trądzikowa cera nie toleruje kwasu salicylowego, ale bardzo dobrze reaguje na kwas azaleinowy [skinoren i acnederm rulez ;)] oraz alantoinę - ta emulsja zawiera oba kwasy, więc osoby z podobną skórą może będą reagować podobnie?... U mnie ta emulsja matuje skórę fenomenalnie, ponad 7 h, nie powoduje podrażnień spojówek (co ma miejsce np przy effeclarach h i k, przy żelu lysanel więc teoretycznie tu też powinno mi wybić salicylem po oczach ;)), nawilża, wygładza, lekko zmniejsza pory. Nie powoduje jednak takiego zamknięcia porów i zmniejszenia zaskórników ani usuwania przebarwień, jak skinoren. Lekkie uczucie szczypania związane z działaniem kwasów mija po paru chwilach, skóra odpoczywa, jeśli położę za grubą warstwę i nie może się wchłonąć po prostu dotykam zwykłą chust.hig. i jest ok ;) Niestety podkład LRP optyczny unifiance mi się na emulsji zrolował, podobnie maybelline, ale da się to przeżyć bądź obejść innymi kosmetykami ;) Zawiera kwasy i jest głównie dla cer trądzikowych/problemowych, więc przed użyciem trzeba naprawde dobrze wczytać się w skład i upewnić/wypróbować, czy nie ma się problemów z tolerowaniem składników :) imho kremik super, niedrogi a bardzo skuteczny :)

Ilość zużytych opakowań: 3 z przerwami na inne

Czarna owca w rodzinie

Bardzo lubie kosmetyki z serii Lysanel, krem Lysanel Activ, oraz żel do mycia twarzy idealnie pasowały do potrzeb mojej cery. Sięgnełam po Lysanel Mat, mimo że kremu stricte matującego nie potrzebowałam, ale chciałam coś delikatniej złuszczającego niż Lysanel Activ.
Niestety po zużyciu, a raczej zmęczeniu całej tubki, mogę powiedzieć, że starszemu bratu, ten krem nie dorasta do pięt. Matuje to prawda, w tym zakresie spełnia obietnice producenta, choć mnie ta cecha akurat najmniej w nim interesowała.
Za to czego nie robi: nie złuszcza, nie oczyszcza, nie poprawia stanu skóry w żaden sposób. Za to wysusza! I mimo słowa Mat w nazwie, tego się po nim nie spodziewałam, ponieważ Lysanel Activ, mimo znacznie większej dawni kwasów, nie powodował wysuszenia nawet w najmniejszym stopniu.
Nie zrobił dla mojej cery nic dobrego, wyglądała po nim na szarą i zmęczoną. Nie polecam.

Używam tego produktu od: 2-3 miesiące

badziew

ten krem to jakieś nieporozumienie. Po nałożeniu miałam wrażenie, ze wysmarowałam sie czymś co nie chce sie wchłonąc a już po chwili zastygalo jak skorupa na twarzy. Tzn twarz nadal się świeciła - krem sie nei wchłonął, a tworzył okropne uczucie - jakby zastygł na twarzy i strasznie "ciągnął". Matu brak, nawilżenia brak, przyjemności stosowania brak. Szkoda kasy. Zdecydowanie odradzam.

Używam tego produktu od: zastosowałam tylko kilka razy
Ilość zużytych opakowań: jedno, a dokladnie jego niewielka część

Nie dla mnie:(

Kupiłam ten krem pod wpływem pozytywnych recenzji, a i cena w aptece była promocyjna, więc się skusiłam. Niestety przeżyłam ogromne rozczarowanie.
Mam bardzo tłustą cerę która kiedyś dobrze matowił tylko krem "Siarkowa Moc", ale po 2 opakowaniach skóra się przyzwyczaiła i musiałam zakupić coś innego. Mój wybór padł na Lysanel Mat.
Niestety krem nie matuje w ogóle, nakładam malutko, a i tak już po chwili buzia się błyszczy a po godzinie to już jest dramat, muszę co chwilę używać bibułek matujących. A żeby tego było mało, wyskoczyło mi mnóstwo pryszczy nie wiadomo skąd (nie miewam ich prawie w ogóle). Po odstawieniu kremu skóra po tygodniu wróciła do normy. Dałam mu drugą szansę i znów było to samo, więc niestety nie jest to zdecydowanie krem dla mnie. Wielka szkoda.

Używam tego produktu od:używałam przez w sumie kilkanaście dni
Ilość zużytych opakowań:zaczęte 1

solidny krem dla solidnych

Zaczęłam używać Lysanel z polecenia dermatologa, jako uzupełnienie kuracji farmakologiczno-hormonalnej. Najpierw wypróbowałam Lysanel Activ, potem Mat.
Chciałabym podkreslić, że w leczeniu trądzika rezultaty przy opornej skórze (leczyłam trądzik od 10 roku życia) daje tylko kompleksowe działanie (leki, hormony, zmiana diety, dermokosmetyki, a nawet opanowanie stresu).
Wiec jak ktoś pisze, że kupił krem i trądzik nadal jest, a się nie leczy dermatologicznie, to szkoda kasy i kremu.
Poza tym leczenie trwa min. 5-6 miesięcy (sama kuracja antybiotykowa).

Wracając do kremu... Tak, piecze, co znaczy że działa. Przy naczynkowej i skłonnej do podrażnień cerze - zdecydowanie odradzam.
Tak, krem śmierdzi. Ale jego rolą nie jest wzbogacanie mnie o przeżycia aromatoterapeutyczne...
Tak, może spowodować wysyp krostek. Ale jeśli masz trądzik, a nie masz cierpliwości, to nastaw się na wieloletnie katusze....
Tak, MATUJE!!!
Przed użyciem kremu grzywka przyklejała mi się do czoła!! Zgroza i horror!! Po użyciu przestała. Nie ma kremu który matuje na cały dzień - należy ponowić aplikację. 5 godzin to bardzo dobry wynik.

Nie wiem na ile pomaga przy pryszczach. Po prostu uważam, że rezul.taty dała kompleksowa kuracja. Z pewnością krem ją wspomógł i ułatwił mi życie.

Nie rozumiem czemu jeśli krem uczulił, daje mu się 1 gwiazdkę. Uczulić może wszystko. Każdy krem kogoś uczuli, bo akurat trafi się składnik który podrażni konkretną osobę.
Czyli krem powinnien być 0-składnikowy i wtedy wszyscy będą zadowoleni, że nie uczula. ;)

Używam tego produktu od: ponad pół roku, z przerwą na inny krem

Cudny :)

Dla mnie ten krem jest idealny... mam skórę mieszaną i szukalam czegoś matującego... a on nie dość ze matuje strefę T to jeszcze wcale nie wysusza pozostalej części :)

Jest wydajny, bardzo dobrze się rozprowadza a do tego wchłania się w megaszybkim tempie :D Nakładam go, myję ręcę i już od razu mogę nakladac podkład :)

Ktoś pisał że podkład sie roluje... u mnie nie ma niczego takiego, wręcz przeciwnie, podkład bardzo dobrze się trzyma na twarzy :) Możliwe że przy podkładach ktore tworzą maskę, ale przy moim true matchu z loreala nic tylko się zakochać :)

Dodam że jest to pierwszy w moim życiu krem z ktorego nie zrezygnowałam po tygodniu :)

Jedynym minusem jest zapach "lekarski", ale co się dziwić skoro kosmetyki tej firmy są stosowane leczniczo :) i mija po krótkiej chwili :)

The Best Krem Ever:))

Jest to najlepszy krem matujacy jaki kiedykolwiek miałam a jednocześnie najlepsza baza pod makijaż!
Sądziłam, że takie kremy istnieja tylko w marzeniach ale jednak:))

Po pierwsze - matuje niemal doskonale. nie idealnie, ale zwazywszy na to, ze moja skóra naprawdę mocno sie przetłuszcza, to rewelacja. mój makijaż wytrzymuje w pracy 9 godzin bez koniecznosci poprawek, i wiem ze jest to zasluga kremu bo używalam juz tego samego podkladu z innymi kremami.

Co wiecej, Lysanel ma tez bardzo korzystne dzialanie na ogolny stan skóry, a moja jest zarowno wymagajaca jak i klopotliwa- rozszerzone pory, wypryski, przebarwienia. Skóra jest coraz gładsza, przebarwienia powolutku się rozjaśniają a wyprysków jest coraz mniej. Owszem, moze nie działa na większe zmiany trądzikowe, ale nie jest to jego rola - od tego są kremy przepisane przez dermatologa.

Co prawda krem leciutko szczypie po nałożeniu i jego zapach nie jest na pewno tak piekny jak np zapachy kremów nuxe, ale jest to tylko niuans przy ogólnych korzysciach.

Zdecydowanie polecam!!!