X-Ceptional Wear Fond De Teint (nowa wersja) (Podkład kryjący)

X-Ceptional Wear Fond De Teint (nowa wersja) (Podkład kryjący)

Cena już od 32,50 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Podkład kryjący w postaci fluidu. Doskonale pokrywa niedoskonałości skóry, zabezpiecza ją przed wilgocią, wiatrem, słońcem. Utrzymuje się na skórze przez wiele godzin. Zawiera witaminę E, nawilżający aloes oraz filtr przeciwsłoneczny. Przeznaczony dla skóry normalnej, mieszanej, tłustej i z problemami naczyniowymi. Podkład należy nakładać wklepując jedną lub dwie cienkie warstwy.

Prawie hit

Całkiem przyjemny podkład, wiązałam z nim wielkie nadzieje, jednak nadal muszę poszukiwać swojego hitu.
Odcień 11 porcelain cudownie stapia się z moją skórą, nic nie odznacza się na linii żuchwy, co samo w sobie jest ogromnym plusem. Wpada w żółte tony. Podkład ma średnie krycie i wygląda na twarzy bardzo naturalnie- ukrywa to co ma ukryć, wyrównuje koloryt zachowując przy tym ładne naturalne wykończenie. Jedynym minusem według mnie jest krótki czas matowania skóry, zaczynam się błyszczeć już po 3-4 godzinach :(

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1311991].usefull || 0 }}% pomocna.

Całkiem OK

PLUSY
- bardzo jasny odcień
- nie oksyduje, nie zmienia swojej formuły ani koloru
- wygodne opakowanie
- dobra formuła, pigmentacja i konsystencja
- niematowe wykończenie
- cena

MINUSY
- dostępność (tylko Hebe i Internet)
- liczyłam na lepsze krycie
- trochę wchodzi w pory i zmarszczki mimiczne
- kiepska trwałość :( Po kilku godzinach się ściera
- trochę zapycha
- trzeba go przypudrować

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1251936].usefull || 0 }}% pomocna.

W sam raz na codzień

Moja cera jest bardzo problematyczna i ma duże skłonności do przetłuszczania się w strefie T. Podkładu używam od dłuższego czasu. Jak narazie nie znalazłam żadnego lepiej kryjącego i matującego drogeryjnego podkładu. Mój odcień to 11- najjaśniejszy
Plusy:
+Ma dobre krycie, w sam raz na codzień dla osób które mają "coś więcej" do ukrycia.
+ Jest dość trwały
+Matuje, może nie na jakiś bardzo długi czas ale parę godzin przypudrowany trzyma sie okej
+Nie zapycha
+Nie trzeba używać go dużo z czego jest dość wydajny
Minusy:
-Opakowanie, bardzo ciężko dostać się do końcówki podkładu (konieczne jest przecinanie opakowania)
- Cena (54,90 w mojej drogerii) jest troszkę wygórowana

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1250843].usefull || 0 }}% pomocna.

NARS

11 - Porcelain

Oceniam, zdaje się że najjaśniejszy odcień z całej gamy, nr 11 - Porcelain.

Kupiłam kosmetyk zimą, w doborze pomogła mi obsługa Hebe, początkowo wydawał mi się za jasny do mojej cery, ale po pierwszym zastosowaniu dostałam wiele komplementów. Może dlatego, że jest to podkład naprawdę nieźle kryjący, który ładnie wygładza buzię. Przy położeniu dobrej bazy i przypudrowaniu wygląda naprawdę bardzo fajnie i profesjonalnie.

Przeszkadza mi jedynie ta tubka, jestem przyzwyczajona raczej do opakowań z pompką. Tu można szybko przesadzić zbyt mocnym ściśnięciem opakowania, szczególnie gdy produkt się kończy i nie mamy za bardzo jak zassać do środka nadmiaru, otworek jest bardzo mały. Ma też trochę nieprzyjemny (jakby chemiczny?) zapach, który początkowo mi przeszkadzał, ale z czasem do niego przywykłam. Mam też wrażenie, że jak na tak kryjący produkt mógłby utrzymywać się trochę dłużej, nałożony rano koło 16-17 znika z twarzy.

Niestety, nie mam porównania do innych mocniej kryjących podkładów (zazwyczaj używam Healthy Mix od Bourjois, który do takich nie należy). Oceniam go bardzo dobrze, jako kryjący debiut w mojej kosmetyczce.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1245593].usefull || 0 }}% pomocna.

Podkładowy hit :)

Jestem osobą, która uwielbia mocno kryjące podkłady - dodatkowo bladziochem.
Po wielu próbach i testach podkładów za każdym razem z podkulonym ogonem wracam do Gosha. Używam odcienia porcelain, a w okresie letnim natural.

Plusy:
+ nie robi maski na twarzy (chyba, że się użyje nieodpowiedniego pudru)
+ nie ciemnieje
+ ładnie pachnie
+ jest gęsty przez co ma dobre krycie (zakrywa każdą bliznę)
+ jest bardzo wydajny (przez konsystencję nie trzeba go dużo nakładać)

Minusy:
- trzeba rozcinać opakowanie żeby wydobyć podkład do końca

+/- trwałość - mimo, że go uwielbiam to w pracy bardzo szybko ścieram go rękami (mania dotykania buzi), mam cerę mieszaną więc może to kwestia indywidualna
+/- cena - waha się od 30 (internet) do 60 zł (stacjonarnie) więc jak na kieszeń studenta bądź osoby z podstawową pensją w sklepach stacjonarnych to sporo

Mimo kilku malutkich minusów zakochałam się w nim i raczej nie będę go już zmieniać. Polecam dziewczyną o jasnej karnacji, dla których "jasne" podkłady są pomarańczowe.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1178233].usefull || 0 }}% pomocna.

słaby

Bardzo podoba mi się formuła tego podkładu, nie za płynna nie za gęsta, bardzo dobrze go się rozprowadza i jeśli nie potrzebujemy dużego krycia, to wystarczy nałożyć minimalną ilość podkładu, przy zaczerwienieniach czy przebarwieniach również ta ilość jest wyraźnie mniejsza niż w bardziej płynnych podkładach.
Świetnie pomyślane opakowanie, łatwo można dozować już niewielkie ilości, jest ciemne przez co podkład się nie utlenia, a jak już jest na wykończeniu można rozciąć i zużyć naprawdę do końca.
Nie robi maski, nie wchodzi w zmarszczki a nawet te mniejsze wyrównuje (jestem sporo po 30), ma przyjemny neutralny zapach oraz nie zapycha
Trochę za mała gama kolorów 11 -porcelain będzie za ciemna dla bladziochów, ja będąc umiarkowaną białą twarzą wypadałam pomiędzy 11 a 12 i w zależności od humoru taki wybierałam.
Niestety pomimo tak obiecującego początku, podkład słabo spełnia swoją rolę.
Bardzo szybko się ściera - u mnie (mieszana skóra w stronę suchej/odwodnionej) po około 3h u koleżanki (mieszana w kierunku tłustej) po około 4h. Przy czym ściera się nierównomiernie i robi dziwne plamy ( u mnie np. zostaje tylko na czole i żuchwie ;) )

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1169026].usefull || 0 }}% pomocna.

NIE POLECAM :(

Poprosiłam w hebe o podkład mocno kryjący do cery mieszanej i bardzo problematycznej. Wyszło bardzo słabo...
-ulatnia się z twarzy po kilku godzinach
-maksymalnie podkreśla suche skórki
-"z matowym wykończeniem"=zupełnie nie matuje... wręcz jakby przetłuszczał skórę twarzy
-strefa T wygląda po krótkim czasie dosłownie jak żarówka (+skórki)
-nie kryje niedoskonałości
-wszystko zostaje na oprawkach okularów
-zupełnie nie wart swojej ceny
-zostawia okropne smugi
-sam wypływa z opakowania
-dziwny zapach

Jednak nie wszystko jest takie najgorsze:
+kolor 11 porcelain IDEALNY, do tej pory najlepszy jaki kiedykolwiek znalazłam dla swojej bardzo bladej cery
+ładne opakowanie
+nie tworzy maski, naturalne wykończenie
+fajna konsystencja

Wierzę, że na twarzy mało problematycznej sprawdzi się znacznie lepiej.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1149131].usefull || 0 }}% pomocna.

Zapowiadał się bardzo dobrze

Piękny efekt, naturalny ale kryjący, dobre kolory, dobrze się rozprowadza, ale... całkowicie znika z twarzy po 3/4 godzinach. Bardzo to dziwne, gdyż nie mam cery tłustej, co najwyżej mieszaną.
Wysoka cena jak na parę godzin krycia.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1145841].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo dobry podkład kryjący do cery wrażliwej w rozsądnej cenie.
Dobrze kryje, w porównaniu do innych podkładów kryjących nie tworzy maski, nie zatyka porów, nie wysusza skóry, nie spływa ze skóry, jest wydajny.

Używam tego produktu od: 3 lat z przerwami
Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1136576].usefull || 0 }}% pomocna.

Ulubieniec

Minusy:
- może trochę wysuszać, więc trzeba pamiętać o dobrym nawilżeniu skóry
- nie praktycznie i nie poręczne opakowanie (tradycyjne z pompką byłoby o wiele lepsze ;))
- cena
- dostępność

Plusy:
- wydajny
- jasny kolor (dla mnie jako bladziocha ma to ogromne znaczenie, bo podkładów w kolorze idealnym dla mnie jest mało, a tutaj odcień 11 bardzo dobrze się wtapia w kolor mojej cery / szyi)
- matuje (jeżeli przypudrujemy efekt matu utrzymuje się na prawdę długo)
- konsystencja (nie za rzadka, nie za gęsta, dobrze się rozprowadza)
- trwałość (utrzymuje się bardzo długo)
- krycie (krycie ma bardzo dobre, radzi sobie z większymi i mniejszymi niedoskonałościami, sama mam cerę naczynkową i rumieńce bez problemu kryje)

Jeżeli nakładamy go cienką warstwą, to nie tworzy efektu maski. Można dołożyć drugą (również cienką) warstwę i również bardzo dobrze wygląda.
Świetnie się utrzymuje na twarzy.

Podsumowując - mój ulubieniec i śmiało mogę powiedzieć, że nawet ideał.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1114111].usefull || 0 }}% pomocna.