Swiss O Par, Silver Shine Shampoo (Szampon do włosów rozjaśnianych lub siwych)

Swiss O Par, Silver Shine Shampoo

Szampon został opracowany specjalnie dla włosów siwych lub rozjaśnianych. Intensywna, fioletowa substancja czynna usuwa z włosów niepożądany żółty odcień. Włosy uzyskują delikatny srebrzysty połysk.

Znasz skład tego produktu?

Dodanych produktów: 3

Napisanych recenzji: 106

spełnia swoją funkcję

W porównaniu do szamponu Joanny o tej samej funkcji, pierwsze efekty są trochę mniej widoczne. W odróżnieniu jednak od konkurencji szampon ten nie przesusza tak intensywnie włosów.
Drugim plusem jest dla mnie fakt, że specyfik ten należy stosować 1 minutę, a więc działa w ekspresowym tempie.

Reasumując dobrze się pieni, ładnie pachnie, jest wydajny, eliminuje zółty odcień. Włosy trudno rozczesać bez użycia odżywki po jego zastosowaniu,

Ilość zużytych opakowań: 2 butelki

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1018939].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 2

Są lepsze

Używam szamponu do rozjaśnianych włosów z Joanny, ale postanowiłam wypróbować innego. Mój wybór padł na swiss o par, znalazłam go w rossmannie na promocji za 10 zł,a regularna cena to 17 zł i niestety szampon nie jest wart swojej ceny. Po użyciu szamponu z Joanny efekt mam już po jednym myciu, tutaj tego efektu nie było. Na pewno nie kupię już więcej swiss o par.

Używam tego produktu od: Krócej niż miesiąc

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[996249].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 19

daje radę

Zacznijmy od tego, w jakim celu w ogóle ten szampon kupiłam. Mój naturalny kolor to jasny brąz/brąz, od wielu lat farbuję włosy na blond. W tej chwili jest to odcień jasny blond popielaty. Moje włosy są cienkie, falowane, ale jest ich trochę. Mają tendencję do oklapywania, przetłuszczania przy skórze głowy, z kolei końce są często suche i spuszone, walczę z tym, żeby je jakoś nawilżyć. Długość za łopatki.

Szampon zakupiłam w celu ochrony włosów przed żółknięciem, żeby nie stawały się żółte, sprane, wyblakłe. Zależy mi na naturalnym wyglądzie, iluzji naturalnego koloru. Wcześniej używałam niebieskiego szamponu z Joanny, tego za około 7 zł. Tak się złożyło, że poszłam do Rosmanna w celu zakupienia wyżej wspomnianego szamponu, a kupiłam ten ze Swiss O\\\'Par, bo akurat był na promocji (10 zł), a jako że szampon z Joanny nie powalił mnie na kolana, postanowiłam spróbować czegoś nowego.

Szampon ma minimalistyczne, plastikowe, dość przezroczyste opakowanie. Zapach ładny, trochę jabłkowy, taki typowo szamponowy. Konsystencja raczej rzadka, ale nie całkiem lejąca.

Używałam przeważnie przy każdym myciu, ale nigdy samodzielnie, albo myłam po nim włosy innym szamponem, a jeśli stosowałam tylko jego, to zawsze później nakładałam na końce jakąś intensywnie nawilżającą odżywkę.

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Sodium Chloride, Glycol Distearate, Parfum, Glycerin, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Polyquaternium-10, Benzoic Acid, Benzyl Alcohol, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Linalool, Phenoxyethanol, Sodium Acetate, Methylchloroisothiazolinone, Methylparaben, Isopropyl Alcohol, Methylisothiazolinone, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Triethylene Glycol, Propylene Glycol, Magnesium Chloride, Magnesium Nitrate, Cl 60730.

Plusy:
- szampon przede wszystkim robi, co ma robić. Nie wiem, czy usuwa żółty odcień, ale u mnie po prostu nie dopuścił do zżółknięcia. Farbuję włosy kilka lat i wiem, że to nie zasługa farby,
- naprawdę daje delikatny, srebrzysty połysk, wygląda to ładnie, naturalnie,
- ogólnie chroni mój kolor przed wypłukiwaniem,
- nie myję włosów bez odżywki, ale odżywkę nakładam przeważnie na końce, a nie na skalp. Po użyciu tego szamponu włosy przy skalpie ładnie się błyszczą (w przeciwieństwie do szamponu Joanny),
- nie obciąża włosów, nie wzmaga przetłuszczania, pewnie jedną z przyczyn jest brak silikonów,
- dobrze zmywa oleje,
- nie farbuje skóry głowy, skórek paznokci, wanny, wystarczy spłukać i gotowe,
- dość dobrze się pieni, ładnie pachnie,
- widać, ile szamponu zostało w opakowaniu, a z uwagi na konsystencję łatwo wydostać końcówkę,
- dostępny w Rossmannie.

Neutralne:
- nie mogę powiedzieć, czy powoduje u mnie swędzenie skóry głowy, owszem, czuję to czasem, ale nie jest to jedyny szampon, którego używam, więc ciężko powiedzieć, co powoduje taką reakcję.

Minusy:
- może trochę przesuszać włosy. W sumie przeważnie używałam go przy każdym myciu, ale teraz myślę, że wystarczyłoby co drugie mycie. Chyba ogólnie takie fioletowe szampony mają takie działanie, a nigdzie nie jest napisane, że jest to szampon nawilżający. W każdym razie przesuszał i tak dużo mniej, niż szampon z Joanny,
- miałam bardziej wydajne szampony, jeśli nakładamy szampon bezpośrednio na skórę głowy, to trzeba go nałożyć więcej, żeby się spienił, trochę lepiej będzie po wcześniejszym rozcieńczeniu szamponu wodą na dłoni,
- cena regularna, chyba około 18 zł. Ja myję włosy średnio co trzy dni, ale komuś, kto robi to częściej, pojemność 250 ml może się szybko skończyć.

Ten szampon pod wieloma względami sprawdził się u mnie dużo lepiej, niż szampon z Joanny, a więc polecam. Na razie spróbuję chyba czegoś innego, ale nie wykluczam sięgnięcia jeszcze po szampon Swiss O\\\'Par. Ogólnie jestem zadowolona, polecam używać go co drugie mycie do włosów rozjaśnianych. Unikniemy żółtych, tandetnych włosów :)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[886559].usefull || 0 }}% pomocna.

Salon fryzjerski

Napisanych recenzji: 54

idealny do siwych włosów

Mam sporo siwych włosów wśród mojego naturalnego chłodnego ciemnego brązu - nie farbuję ich, a właśnie wydobywam z nich tym szamponem jeszcze piękniejszy odcień. Do zakupu namówił mnie fryzjer aby kupić mojej mamie. Moja mama ma całe siwe włosy i u niej efekt pozbycia się żółtego odcienia jest jeszcze bardziej widoczny - tym bardziej, że codziennie nakłada na włosy piankę. Ja używam zamiennie co jakiś czas z innym szmponem np. 2 razy w miesiącu. Nie pachnie rewelacyjnie ale nie uczula i nie mam po nim łupieżu.

Używam tego produktu od: 2010
Ilość zużytych opakowań: dwa

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[886505].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 40

Napisanych recenzji: 266

Dobry

Nie jest to najtańszy szampon przeznaczony do włosów blond i siwych, ale skusiłam się na niego i nie żałuję. Dziś zakupiłam drugą butelkę (18 zł). Podstawowwe plusy są takie, że nie farbuje tak bardzo rąk (skórek paznokci) i nie swędzi mnie po nim skóra głowy (taki właśnie efekt uboczny miałam po dłuższym czasie stosowania szamponu firmy Joanna, chociaż na początku byłam zadowolona). Szampon jest lekki, dobrze się rozprowadza i przyzwoicie pieni. Włosy są zdecydowanie mniej żółte po myciu, aczkolwiek oczekiwałabym jeszcze lepszego efektu. Do tej pory nie znalazłam lepszego, chociaż zapewne będę jeszcze poszukiwać...
Stosuję go zamiennie z innymi szamponami.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[824637].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 3

Napisanych recenzji: 322

jest ok

Jako szampon ożywiający kolor zimnego blondu i poprawiający wygląd siwych niteczek - jest bardzo w porządku. Przede wszystkim bezpieczny, nie zabarwi włosów zbyt intensywnie (i tylko nieco podbarwia paznokcie podczas mycia :) ). Efekt jest bardzo subtelny, prawie niezauważalny, co ma swoje plusy i minusy (nietrwałość).

Ładny zapach, doskonałe spienianie się, dobre spłukiwanie, solidne zamknięcie poręcznego opakowania. Lekko przesusza, ale w sumie to bez odżywki w ogóle nie podchodzę do jakiegokolwiek mycia włosów. Przyjmny.

Minusem jest cena, produkt drogeryjny, masowy, a cena jakby z perfumerii (no prawie).

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[661505].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 462

Idealny do rozjaśnianych włosów blond

Jeżeli macie tak jak ja włosy rozjaśniane na blond i chcecie mieć białe refeleksy, to ten szampon jest idealny. Włosy nie są po nim żółte. Szampon ładnie pachnie, dobrze się pieni. A włosy dobrze się po nim rozczesują i wyglądają pięknie. Błyszczą się.

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania 250ml

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[654969].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 14

Niezły, ale bez rewelacji.

Szampon stosuję od jakiegoś czasu (3 msc-e), działa podobnie jak inne tego typu, mocno przesusza włosy, więc należy go stosować raczej rzadko i w połączeniu z odzywkami. Lepiej spisuje się srebrny z serii Biosilk (ładny odcień i nawilżenie), ale ten też daje rade, tylko trzeba pamiętać o maskach, olejkach itp. po umyciu włosów. Cena jest za wysoka, bo działanie podobne jak szampon Delii za niecałe 10 zł.

Używam tego produktu od: 3 m-ce
Ilość zużytych opakowań: 1, duże

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[589787].usefull || 0 }}% pomocna.