Idealist Micro-D, Deep Thermal Refinisher

Idealist Micro-D, Deep Thermal Refinisher

Produkt do domowej mikrodermabrazji.

Zawiera 3 rodzaje ścierających granulek, które służą do starannego i głębokiego peelingu. Po nałożeniu na skórę mocno ją rozgrzewa.

Skóra jest gładka jak jedwab, czystsza, ze zmniejszonymi porami.

Odpowiedni do każdego rodzaju cery.

Testowany dermatologicznie.

Nie warto

Zużyłam dwie tubki, na próżno doszukując się pozytywnych skutków, głównie pod wpływem magicznych obietnic renomowanego producenta. Efekt wygładzenia całkowicie przeciętny. Efekt termiczny trwa kilka sekund, ledwo go czuć albo i wcale. Za to komfort używania poniżej przeciętnej bo produkt, w środku tubki, fragmentami scala się jak cement i to na etapie gdy prawie cała tuba jest jeszcze pełna. Ogólnie nie warto, chyba, że z ciekawości.

Używam tego produktu od: na przestrzeni ostatniego roku, może półtora
Ilość zużytych opakowań: dwie całe

Zaledwie przeciętny, na pewno nie wart swojej ceny

Kupiłam ten peeling skuszona obietnicami z opakowania:
- skutecznie detoksykuje - "lubię" takie deklaracje - a jak to niby ocenić??
- minimalizuje pory - owszem, ale na krótko, efekt trwa max pół dnia
- wygładza cerę - jak wyżej, czyli na krótko
- redukuje drobne zmarszczki - nic takiego nie zauważyłam
- pozostawia skórę idealnie gładką, miękką, nie podrażnioną - tak, ale na krótko; dwa razy zdarzyło się że mnie podrażnił.

Do gabinetowej mikrodermabrazji daleko mu jak stąd do innej galaktyki.

Rozgrzewa skórę bardziej rąk niż twarzy, twarz jest ciepła tylko punktowo i to przez parę sekund.

Nie lubię go stosować z dwóch powodów:
- chociaż tuba jest miękka, preparat ma bardzo zbitą, gęstą konsystencję i wyciska się go z niej jak cement. Zostało mi jeszcze z 1/3 opakowania ale już dziś wiem, że na koniec będę musiała rozciąć nożyczkami żeby wydłubać resztki i to znacznie wcześniej niestety niż przed ostatnim użyciem, co nie jest specjalnie higieniczne
- ten peeling jest piekielnie słony i wyjątkowo wstrętny w smaku; ja wiem, że to nie jest do jedzenia, ale jednak za każdym razem choćby przy spłukiwaniu kropelka trafia na wargi i prędzej czy później muszę zasmakować tego paskudnego smaku. Drobiazg a jednak przeszkadza.

Reasumując jako peeling sprawdza się jako tako, ale biorąc pod uwagę niedogodności stosowania oraz to, że realizacja obietnic producenta nie ma miejsca w zadowalającym stopniu a przede wszystkim uwzględniając relację tych wad do ceny produktu, oceniam go na 2 i pół gwiazdki.

przeciętny

W zestawieniu z obietnicami producenta:
- skutecznie detoksykuje i minimalizuje pory - jestem posiadaczką porów dumnych i widocznych i w moim przypadku zostały one zminimalizowane minimalnie; detoksykacji nie zauważyłam
- w widoczny sposób wygładza cerę - fakt, wygładza, ale efekt utrzymuje się stosunkowo krótko, maksymalnie 2-3 dni
- redukuje drobne linie i ściąga pory - linii nie redukuje wcale, pory zwęża odrobinę i na krótko
- pozostawia skórę idealnie gładką, miękką, nie podrażnioną - buzia faktycznie jest gładsza i miękka, niestety, zdarza się, że preparat podrażnia

Podsumowując - żeby utrzymać efekt ściągniętych porów i gładszej cery powinno się go stosować co kilka dni, czego nie można robić ze względu na właściwości podrażniające. Stosowanie jest średnio przyjemne, ze względu na uczucie "parzenia". Średnio wydajny, konsystencja powodowała, że podczas aplikacji część preparatu tak jakby kruszyła się i lądowała w wannie.

Mikrodermabrazji u kosmetyczki nie zastąpi nawet trochę. Dla osób "gruboskórnych" może stanowić alternatywę klasycznego peelingu.

NIETESTOWANY NA ZWIERZĘTACH

Świąteczny makijaż

super

no więc po pierwszym użyciu, urządził mnie elegancko - miałam zaczerwienienia a nawet małe strupki i tak było przez kolejne 2 dni...oczywiście wina nie w kosmetyku a we mnie:) tarłam zbyt mocno!
jeśli stosuje się zgodnie z zaleceniem (wilgotna skóra i delikatne, koliste ruchy) to jest naprawdę rewelacyjny.Skóra oczyszczona, gładka, gotowa na przyjęcie kolejnych (łagodnych) produktów. Efekt widoczny przez kilka dni a przy stałym stosowaniu(raz -dwa w tygodniu) cera wygląda świetliście, zdrowo i jest gładziutka. Jest bardzo wydajny.
Myślę, że osoby z problemem naczynkowym rzeczywiści nie powinny go używać - ja omijałam miejsce gdzie mam widoczne naczynko.

Używam tego produktu od: roku (1 opakowanie!!)
Ilość zużytych opakowań: 1 75ml

Nie za tą cenę...

Wypisując opinię zacytuję moją Panią dermatolog-"Potrzebne jak umarłemu kadzidło"...Takie zdanie ma Pani doktor o wszystkich domowych mikrodermabrazjach...Mimo wszystko skusilam sie-żałuję.Peeling bardzo ladnie wygładza,odrobinkę poprawia koloryt cery,absolutnie nic a nic-w moim przypadku-nie zmniejsza porów,przyjemny w stosowaniu,aczkolwiek za tą cene oczekuję więcej,jakiś wiekszych efektów,których ten peeling nie daje,tym bardziej za tą cenę,absolutnie nie warto.

Używam tego produktu od:Ok.2 miesięcy

Straszny!

Ten peeling to jakiś horror. Po pierwszym uzyciu skóra zaczeła mnie swędzieć przed upływem 1 minuty po nałożeniu. Potem kilka dni schodziła mi skóra płatami. Postanowiłam więc dać mu druga szansę, tym razem nic się nie działo podczas "zabiegu" ale parę godzin po nim na czole i brodzie dostałam wysypki, która strasznie swędzi.
Może i skóra jest po nim gładsza - nakładam tylko na strefę T, ale uczulenie i wysypka to przegięcie. Generalnie nikomu go nie polecam, bo jedna aplikacja kosztuje jakieś 2 tygodnie leczenia dermatologicznego...Używam tego produktu od: roku
Ilość zużytych opakowań: 1/2

Dlaczego go wycofano?!

Bardzo, bardzo lubię ten pilling i bardzo żałuję, że go wycofano i pozostał tylko Dual - Action Refinishing Treatment.
Tej mikrodermabrazji używam od lat, raz w tygodniu. Nie przeszkadza mi zapach, nawet go lubię.
Moja cera przyzwyczaiła się do tego tego pillingu i nie piecze, ale pierwsze miesiące zostawiałam tylko na minutę-dwie.
Cera wypolerowana, pory niewidoczne, zmarszczek zero - fotoszop w tubce.Nakładam Idealist wieczorem, zostawiam na 5 minut i następnie spłukuję (dziwię się, że niektóre wizażanki mają problem ze zmyciem drobinek). Potem serum (przeważnie Super-Aqua Guerlain) i krem (też Guerlain). Następnego dnia nie miałam żadnych podrażnień, a mam cerę wrażliwą i naczynkową. Po prostu trzeba ostrożne wprowadzać takie preparaty.

Używam tego produktu od: kilku lat, z 4.
Ilość zużytych opakowań: kilka

nic specjalnego

Według mnie jest mocno przeciętny i nie wart swojej ceny. Wygładza skórę, ale tylko w dotyku, jeżeli chodzi o wygląd to nie widzę po nim żadnych pozytywnych zmian. A co więcej podrażnił mi skórę, była po nim strasznie czerwona, a drobne zmiany skórne były bardziej widoczne nawet na drugi dzień po peelingu, więc nie polecam go osobom z wrażliwą cerą. Lekko też rozjaśnia cerę, ale na tym mi akurat nie zależy. Na pewno go więcej nie kupię, bo znam o wiele lepsze peelingi w o wiele niższej cenie.
Używam tego produktu od: pół roku temu
Ilość zużytych opakowań: zaczęłam jedno, ale go nie skończyłam i nie zamierzam.

rewelacja

Jest bardzo wydajny, gdyz do jednorazowego zabiegu wystarcza niewielka ilość preparatu

ma gesta, zwarta konsytsencję
Zapach przypomina mi zapach skórki cytrusow

Rozgrzewa nieznacznie i odczucie jest krotkotrwale( znacznie slabsze niz przy uzyciu maseczki rozgrzewajacej St.Ives) ale to dobrze, bo nie spowoduje to dyskomfortu w uzywaniu podczas upalnego lata

Drobinki scierne sa mikroskopijne i w przyjemny sposob masuja twraz

poczatkowo czuc lekkie szczypanie, szczególnie we wrazliwszych partiach twarzy, ale odczucie to szybko znika

Ogolnie stosowanie tego preparatu to czysta przyjemnośc, szczegolnie gdy zaczyna sie zauwazac efekty( widoczne od pierwszego zastosowania)
gładka, lekko zaróżowiona, dobrze ukrwiona cera, aksamitna, zdrowo wygladajaca, pory zmniejszone i oczyszczone

Zawsze po peelingu uzywam maseczke nawilzajaca, która koi cerę

Używam tego produktu od: 3 mcy

Naczynkowe cery z daleka

Używałam go kilka lat temu jak tylko ten specyfik wszedł do Polski, zuzyłam całą tubę. Kilka lat temu był to rewolucyjny specyfik, odpowiednik gabinetowej dermaabrazji. Rzeczywiście rewelacyjnie wygładza i peelinguje skórę jak żaden inny peeling domowy. Pory skóry były wyraźnie zwężone a koloryt ujednolicony.
Potem wszedł L`Oreal ze swoim zestawem do mikrodermaabrazji oraz inne firmy , w tym polskie. W perspektywie czasu Idealist Micro-D nie obroni się, gdyż są juz tańsze i lepsze specyfiki wygładzajaco-peelingujace.
Pamietam ze musiałąm go uzywac tylko wieczorem gdyz twarz była długo zaczerwieniona i podrażniona, czesto nawet nastęnego dnia.
Pod tym względem łagodniejszy jest L`Oreal i Clinique.
Reasumujac : dzialanie bardzo ok, ale biorąc od uwagę podrażnienia jakie wwoływał, jest dużo tańszych i lepszych odpowiedników.
Odkąd poznałam kwasy i retinoidy juz go nie
potrzebuję
Kolejne minusy to bardzo wysoka cena w porównaniu do jakości. Używam tego produktu od:kilka lat temu
Ilość zużytych opakowań:cała tuba

hmm....

Sama nie wiem jak ocenić ten produkt. Moja cera jest wrażliwa, a ten kosmetyk bynajmniej sie do takiej nie nadaje. Co prawda... Z prawej strony rzuchwy mam male przebarwienia po tradziku i ten specyfik delikatnie je rozjasnil. I za to daje mu 3 gwiazdki gdyz z racji tego dzialania nie musialam wyrzucic go do kosza. Jednak iż jest to kosmetyk do pielegnacji calej twarzy nie oceniam go na 5 chociaz prawde mowiąc jeszcze żaden kosmetyk nie potraktował tak ładnie tych delikatnych blizn :) I chwała wielka Estee Lauder za to :) Reasumujac: Jezeli masz wrazliwą, skłonna do podraznien cere, nie kupuj tego peelingu ! Osobiscie polecam stosowac 1 raz w tygodniu max. na zmiany potradzikowe.

Używam tego produktu od: pół roku?...:)

dobry peeling

Dla mnie to naprawdę dobry peeling ale z dodatkowym efektem rozgrzewającym co powoduje jeszcze lepsze i głębsze oczyszczanie. Stosuję wieczorem przed kremem lub maseczką na noc. Buzia po nim jest gładka lekko zaczerwieniona gotowa na dalsze zabiegi.