L`Eau Chaumet EDT

L`Eau Chaumet EDT

Perfumy autorstwa Turnera Louise. Zapach pobudzający do życia i działania, idealny na dni cieplejsze i upały. Rekomendowany na codzień.

Kategoria: świeżo-roślinna

Nuty zapachowe: akcenty wodne, róża, jaśmin

Cena: ok. 180zł / 50ml

Nijaki

Nie wiem, czy mozna go jeszcze u nas dostac. Kiedys uzywala go moja mama i odnalazlam flakonik w domu:D Jak dla mnie zbyt wytrawny, zbyt swiezy, eteryczny...nijaki. Zbyt swiezy w sensie negatywnym, bo jest wiele fajnych swiezakow. Nie ma tutaj absolutnie nic, co mogloby przyciagnac, a juz zwlaszcza nie w zime.
Najlepiej woda Chaumet nadaje sie na super upalne dni, to mozna sie polac takim zielono-wytrawnym zapachem ze slaba nutka rozy.

Używam tego produktu od:kilka lat, okazjonalnie

Zapach rzeki, dokladnie! :-)

Trudno opisac ten zapach, jakkolwiek jest piekny - rzeczywiscie, tak jak pisala ishtar4, moze kojarzyc sie z rzeka, jest w nim cos z zapachu powietrza wdychanego podczas nadrzecznego spaceru. Jest wlasnie taki lagodnie wodny, kwiatowy, delikatny, ale wyrazisty, absolutnie nie mozna go nazwac banalnym.
Mysle, ze swietny bylby w sezonie wiosenno-letnim - ale i jesienia nosi sie go niezwykle przyjemnie :-))).

Używam tego produktu od: miesiaca
Ilość zużytych opakowań: jedna probka

spacer nad rzeką

tak właśnie pachnie LEau Chaumet. Jest w nim coś, co kojarzy mi się z rzeką, zapach wody, a może jakichś nadrzecznych krzewów, pokrzyw, dzikich bzów o które można się otrzeć przemierzając zarośla, lekko "ogórkowy" zapach rozdeptywanych, pnących się wzdłuż brzegu Echinocystisów plus aromat mleczka do opalania z lat dziecinnych, tego w żółtej, płaskiej, plastikowej buteleczce (to pewnie mimoza). Miejscami czuję herbatę - ale nie jest to nuta wulgarna, dosłowna czy cierpka; jest zgrabnie wpleciona w całość, wplątana w nadrzeczne zioła.
Naprawdę ładne perfumy z grupy "wodnych" - i wcale niesmutne (a wodne często takimi niestety są). Nie przytłacza, nie "zawęża" osobowości.
Flakon stylizowany zapewne na zegarek Chaumeta, oryginalny.Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: próbeczka :)

depilacja rąk

łagodny

Bardzo udany wiosenno-letni zapach. Kusiło mnie kiedyś by go kupić , ale rozsądek jednak dał znać o sobie: mam za dużo takich delikatnych zapachów. Zapach jest świeży ale jak wspomniała Elve nie jest to nachalna świeżość(jak z odświeżaczy powietrza) ale przejrzystość, klarownosć kwiatów z ciepłą nutą owoców. Owo ciepło i słodycz, łagodnosć to pewnie zasługa drzewa sandałowego, mimozy i migdałowca. Zapach jest miękki , kobiecy podobnie jak jego poprzednik Chaumet. Nie brakuje w nim kuszącej róży i jaśminu. Woda jest subtelna i delikatna, wymarzona dla tych, dla których ideałem jest zapach lekki choć zdecydowany. No i ja wyczuwam w którejś nucie ślad konwalii.

bardzo pozytywnie

Mało który świeży zapach podoba mi się jak ten - jako fanka zapachów raczej drzewnych i orientalnych jestem bardzo wybredna. Ten jednak zdobył moją sypatię od pierwszego powąchania. Po pierwsze: jest rozróżnialny od innych, żadny tam kolejny cytrusik-mutant. To w ogóle nie jest cytusik, chwała Chaumetowi ;). Po drugie: ma bardzo ładnie wplecione motywy kwiatowe (jakies białe kwiaty chyba), wyczuwalne już w nucie głowy, co świeżuchom ;) rzadko się zdarza. Po trzecie: jest bardzo odświeżający, lubię spryskać się nim rano, kiedy raczej nie trawię ciężkich zapachów, przed cięzkim dniem pracy, w którym mam do wykonania jakieś trudne zadanie: dodaje pewności siebie, optymizmu, energii, rozjaśnia myśli. I po czwarte: jest jak na ten rodzaj zapachu bardzo trwały, kwitnie i tętni na skórze cały dzień - czuję go od rana do wieczora.