Fraîcheur Végétale (dezodorant w kulce)

Fraîcheur Végétale (dezodorant w kulce)

Bezalkoholowy dezodorant w kulce. Ma właściwości antyperspiracyjne, które mają utrzymywać się na ciele nawet do 24 h, bez blokowania porów.

Dostępne zapachy:

- bambus,

- wiciokrzew,

- zielona herbata

- cedr

moje ulubione

Używam tych dezodorantów od lat i nie zamienię na żadne inne. Czuć znaczną różnicę w porównaniu do tych z supermarketu.

zalety:
- dobra cena (ja zawsze kupuję za 9,90 lub 12zł)
- mniej chemii niż w innych
- skuteczne
- nie zostwiają śladu na ubraniach

wady:
- nie znalazłam

Orzeźwiająca werbena.

Testuję dezodoranty z Yves Rocher od dłuższego czasu i bardzo się cieszę, że na okres największych upałów trafiłam akurat na werbenę.

Moje potrzeby co do dezodorantu-antyperspirantu są dość przeciętne, nie pocę się nadmiernie, więc również nie mam wybitnych oczekiwać od takiego produktu - ma po prostu dostatecznie chronić.

<b>Konsystencja:</b> kremowa, dość rzadka (ale gęstsza od innych dezodorantów YR).

<b>Zalety:</b>
*chroni wystarczająco, sprawdził się nawet w bardzo gorące dni
*niweluje nieprzyjemny zapach
*a sam pachnie świetnie - bardzo cytrusowo (jak limonka, cytryna), zapach bardzo letni, świeży i orzeźwiające
*nie uczulił mnie
*łagodny dla skóry po depilacji
*niska cena i często w promocji
*wygodna kulka, która się nie zacina
*fajny design opakowania

<b>Wady:</b>
*jest mniej wydajny niż inne wersje (ale wciąż dość wydajny - wystarcza na 2 miesiące)
*w składzie aluminium oraz brak jakichkolwiek naturalnych składników
*dość długo schnie
*jego trwałość to 4-5 godzin, dlatego raczej trzeba go mieć w torebce, żeby w ciągu dnia zastosować jeszcze raz
*z pewnością nie jest to antyperspirant dla osób z nadmiernym poceniem czy dla sportowców

Polecam ten produkt osobom o normalnych wymaganiach, z pewnością się sprawdzi. Ja zapewne kupię go jeszcze nie jeden raz :)

Ilość zużytych opakowań: 1 buteleczka

werbena ładnie odświeża :)

Lubię te kulki. Obecnie na stanie mam kończącą się Werbenę. Jak na dezodorant jestem z niej bardzo zadowolona. Przede wszystkim bardzo ładnie pachnie, dla mnie taką świeżą cytryną. Nie podrażnia skóry. Dosyć szybko się wchłania ale czasami zostawia białe plamy na ciemnych ubraniach. Jest też nie do końca wydajna. Ale na pewno będę do niej wracać bo pokochałam ten zapach. Na bardzo upalne dni super odświeża mimo że nie daje 1000% ochrony.
Polecam zwłaszcza że cena tej kulki jest przyjazna :)

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

depilacja ciąża

W porządku

Lubię te dezodoranty, nie podrażniają, mają ładną świeżą gamę zapachową i są dosyć skuteczne (według mnie o wiele bardziej niż inne kulki Yves Rocher).

Ilość zużytych opakowań: W trakcie 4

przyzwoity

Kupiłam w promocji 2 za 1 - zielona herbata i werbena. Oba sprawowały się świetnie. Zapachy są ładne, świeże, antyperspirant daje radę przez cały dzień: czuję się i pachnę świeżo.
Dla uczciwości dodam, że pocę się niewiele, są osoby, dla których ten antyperspirant może być za słaby.
Polecam - szczególnie w promocji. W cenie niepromocyjnej ma jednak na rynku bardzo silną, wcale nie gorszą konkurencję.
minus - bardzo niewydajny, szybko się kończy

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: dwa

Uwielbiam!

Wziełam od tak, żeby sprawdzić co to za cudo, teraz się z nim nie rozstaję :D
Miałam werbenę, obecnie mam zieloną herbatę, aczkolwiek bez przypadek, bo pomyliłam ją z werbeną, która ma nieco jaśniejszy odcień opakowania, ale nie żałuję.

Plusy:
+zapach, werbena pachnie tak cytrusowo, a zielona herbata hm świeżo?
+naprawdę działa! Przez większość czasu używałam dezodorantów z drogerii(Garnie, Rexona itp), owszem działały jak była normalna pogoda,ale jak robiło się gorąco to niestety już nie :(
+opakowanie, uważam że jest dość poręczne, nie mam też problemów z wykorzystaniem dezodorantu do końca
+można go użyć praktycznie zaraz po depilacji, nic nie pieczę,a nawet mam wrażenie że koi :)

Czy jest coś do czego mogę się przyczepić?
Może jedynie cena, ale da się przeżyć, wolę chyba wydać kilka złotych więcej i mieć coś porządnego co naprawdę działa niż zaoszczędzić i mieć problemy z poceniem się :S

Serdecznie polecam!

Używam tego produktu od: około roku
Ilość zużytych opakowań: ok 5?

Moja rewelacja

Posiadam zapach zielonej herbaty
-Cena nie powodująca znacznego nadszarpnięcia budżetu
- cudowny zapach ,choć jest to zielona herbata pachnie orzeźwiającą cytryną
- wydajny- utrzymuje swój zapach na ciele przez długi okres czasu
- nie powoduje potliwości ,trochę ją hamuje ,więc w moim przypadku widzę działanie antyperspiracyjne
- W połączeniu z wodą kolońską -wiciokrzew,wręcz idealny:))

Kupiłam raz i wiem że już zawsze mi będzie towarzyszył!:)

- nie zauważyłam

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie i na jednym nie poprzestanę

Jak najbardziej!

Oceniam w kategorii DEZODORANT a nie antyperspirant.
Nie mam problemów z nadmierną potliwością, zatem od tego produktu nie oczekuję zmniejszania potliwości, a jedynie delikatnej ochrony przed nieprzyjemym zapachem.
tę funkcję spełnia znakomicie, nawet wieczorem pachy pachną dezodorantem :)
nie brudzi ubrań, choć trzeba dać mu chwilę na wyschnięcie.
Wydajność średnia, ale nie narzekam.
Ogromnym plusem jest cena - regularna nie jest wysoka, a kiedy kupujemy np. w promocji 2 za 1, wychodzi bajecznie :)
próbowałam wszystkich opcji zapachowych oprócz cedru i polecam.

Używam tego produktu od: 3? lata
Ilość zużytych opakowań: jedno za drugim, kilka się nazbiera

Mój ulubieniec!

Do kosmetyków yves rocher podchodzę z dużą nieufnością, bo są co prawda roślinne, naturalne, mają mniej chemii niż inne tego typu kosmetyki, ale mimo wszystko kilka razy się zawiodłam i od tego czasu uważam, że są przereklamowane, a cena w stosunku do jakości jest znacznie zawyżona.

Nie mniej jednak czasem tam zaglądam, kiedy skusi mnie duży -50% rabat, albo coś w gratisie, co chciałabym mieć. Podobnie było z tym dezodorantem, ale sprawa jest o tyle poważna, że jestem od niego uzależniona i nic, ani nikt tego nie zmieni:-)

*OCHRONA PRZED POTEM:
Nie jest to antyperspirant pokroju etiaxil, ale stosowany regularnie tj. codziennie rano i wieczorem po kąpieli w zupełności chroni przed potem. Oczywiście nie poradzi sobie z nadmiernym poceniem, ale w moim przypadku sprawdza się w zupełności, a zaznaczam, że przetestowałam wiele tego typu antyperspirantów począwszy na Vichy, skończywszy na Rexonie, Dove, Nivea itp. itd.

* BRUDZENIE UBRAŃ:
Na całkowite wchłonięcie należy chwilę zaczekać, ale ta kulka w żaden sposób nie brudzi ciemnych ubrań, ani na tych jasnych nie pozostawia żółtych plam

* ZAPACH:
Oceniam wersję z zieloną herbatą. Nie jest to najcudowniejsza woń, jaką wąchałam, ale zapach jest przyjemny, bardzo naturalny

* PO DEPILACJI:
Świetne jest to, że ten antyperspirant można nakładać na świeżo wygoloną skórę i nie ma podrażnień, zaczerwienień, pieczenia i swędzenia. Mam wrażenie, że nawet trochę koi, uspokaja skórę, a już na pewno nawilża i odświeża.

*WYSYCHANIE:
Tuż po nałożeniu kulka zostawia na skórze klejącą i lepiącą warstwę, która po kilku minutach się wchłania. Nawet jeśli nie wchłonie się zupełnie, spokojnie można założyć bluzkę, bo ani jej nie pobrudzi, ani tym bardziej nie zostawi mokrej, trudnej do wyschnięcia plamy.

PODSUMOWANIE:
Opakowanie ładne i poręczne, cena bardzo niska, mimo że nie jest to typowy, apteczny antyperspirant, to świetnie daje sobie radę z potem i nieprzyjemnym zapachem. Jest bardzo wydajny i przyjemny w stosowaniu.

Ilość zużytych opakowań: dwa op. zielonej herbaty, ale planuję spróbować innych wariantów zapachowych

rewelacja, ale to nie antyperspirant!

Mam 2 dezodoranty z tej serii - werbenę i bambus, do kompletu z wodami. Pachną bosko! Tak delikatnie, wiosennie. Z wodami komponują się idealnie!

Dezodorant stosowany codziennie starcza mi na jakieś 2 miesiące, jest więc dość wydajny.

Nie brudzi ubrań pod pachami, mimo że na wchłonięcie trzeba chwilę zaczekać.

Ale na litość boską, to NIE są antyperspiranty! To są zwykłe dezodoranty w kulce, nadające się do używania od jesieni do wiosny, ale NIE latem. Przez 3/4 roku je uwielbiam najbardziej ze wszystkich, ale latem nie używam wcale, bo nie działają antyperspiracyjnie. Wolę wtedy Antidral.

Polecam wszystkie zapachy zielone, odradzam niebieski (cedr) - ma paskudny duszący zapach, zupełnie niepasujący do tej serii.

Ilość zużytych opakowań: 2 w trakcie

znośny

Będzie z wyznaniem: Trudno mi używać antyperspirantów, bo przy skutecznych to mnie za przeproszeniem pachy swędzą :/ Po tym nawet nie, choć nie jest idealnie. Na pewno parę godzin spokojnie wytrzyma i nie stanie się brzydko pachnący, jednak w ciągu dnia trzeba się obmyć i poprawić bo przestaje dawać radę, a nie jestem wybitnie pocącą się osobą. Zapach jest ściśle dopasowany do wody perfumowanej i żelu z tej samej serii, także dobrze jest ich użyć razem. Ogólnie zapach ładny, jeśli ktoś lubi zieloną herbatę.

świeżość!

Mam wersję z zieloną herbatą.

Bardzo dobry dezodorant. Pachnie bardzo świeżo. Jest też niezwykle delikatny- mogę go używać bezpośrednio po depilacji i nic mnie nie piecze ani nie podrażnia.

Mały minusik za skuteczność- znam dezodoranty, które działają lepiej. Z tego powodu, mam zawsze dwa dezodoranty i w zależności od okoliczności używam YR albo innego.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: chyba z 5