Mazidła, Olej z orzecha włoskiego

Mazidła, Olej z orzecha włoskiego

Zgłoszony przez evanuela

Nierafinowany olej z orzecha włoskiego o przyjemnym orzechowym zapachu i smaku, uzyskiwany w wyniku tłoczenia na zimno dojrzałych nasion Juglans Regia. Olej z orzecha włoskiego zastosowany w preparatach kosmetycznych dla skóry łojotokowej i trądzikowej, poprawia gospodarkę lipidami- łój staje się rzadszy i nie czopuje ujść gruczołów łojowych, co min. zapobiega powstawaniu zmian trądzikowych.

Olej ten jest łatwo absorbowany przez skórę, charakteryzuje się dobrą rozsmarowywalnością i brakiem nadmiernej tłustości po aplikacji.

Dzięki wysokiej zawartości kwasu linolowego wpływa ponadto na zwiększoną przepuszczalność naskórka oraz wykazuje zdolność głębokiej penetracji tkanek, co czyni go doskonałym nośnikiem substancji naprawczych i odmładzających, takich jak ekstrakty roślinne czy olejki eteryczne.

Obecne w oleju fitosterole oraz fosfolipidy zmniejszają TEWL, co objawia się poprawą nawilżenia i ogólnej kondycji skóry, a tokoferole decydują o jego działaniu przeciwrodnikowym, przeciwzapalnym, normalizującym i kojącym.

Przeciętny skład kwasów tłuszczowych:

- kwas palmitynowy - 10%,

- kwas stearynowy - 3,9%,

-kwas oleinowy - 2,1%,

- kwas linolowy - 74%,

- kwas alfa-linolenowy - 10%.

UWAGA! Prosimy o ocenianie własności wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków

Cena: 6,34zł / 30ml

/s/

Idealnu jako odzywka do wlosow!

Oj kupie kolejne opakowanie na pewno!!
Ratunek dla suchych , oslabionych i zniszczonych farbowaniem czy trwala wlosow.
Idealan lekka konsystencja i mega szybkie wchlanianie stawiaja go na miejscu pierwszym wsrod innychj olejow.
Nie jest zbyt tlusty wiec pieknie sie zmywa-juz za 1 razem.
Ładnie pachnie-szok!
Wchlania sie tak szybko ze nie zdarzymy sie nim upaprac na prawo i lewo
Jednym slowem Ideal!

Wlosy odzyskaly forme juz od 1 razu!
Koszt: cena jest wrecz komiczna biorac pod uwage wlasciwosci!
Polecam wszystkim z suchymi wlosami

Używam tego produktu od: 2 m-cy

cudny

Olejek używam do olejowania włosów. Cudnie pachnie orzechami włoskimi. Włoski stają się po nim błyszczące, nawilżone, miłe w dotyku. Nakładam go czasami do zabezpieczenia końcówek w ilości jednej kropelki, jak i do masek żeby lepiej dociążały. Bardzo dobrze się zmywa, jest dość lekkim i niegęstym olejem.

EXTRA!

Mój pierwszy olej kupiony w celu pielęgnacji skóry twarzy. I na pewno nie ostatni! :) Kupie i wypróbuje na pewno inne rodzaje.
Dlaczego akurat z orzechów włoskich? Ano dla tego, że mam cerę tłusta, z zaskórnikami i przedokresowymi niespodziankami pod postacią bolących gul :( Wyczytałam, że min. ten olej sprawdza się w pielęgnacji takiej cery.

Olejek ma kolor ciemno żółty / jasno brązowy. Ma cudowny zapach orzechów! Coś pięknego. Wieczorem po dokładnym demakijażu, umyciu twarzy szczoteczka w połączeniu z mydłem allepo nakładam na twarz i szyje olej. Jest on bardzo wydajny , wystarcza mi 5-6 kropli. Olejek nie jest bardzo tłusty, fajnie się wchłania, nie brudzi ubrań ani pościeli. Co do jego właściwości. Twarz jest gładka, promienna, na prawdę fajnie nawilżona. Nie uczulił. Fajnie sprawdza się do nawilżania suchych dłoni i stóp. Czasami mieszam go z zielona glinka i nakładam na twarz.
Podsumowując, olejek bardzo dobrze sprawdza się jak zamiennik do wieczornego kremu.

Używam tego produktu od: Od 3 tygodni codziennie wieczorem

Serum na zmarszczki

Rewelacja

Jeden z lepszych olei, jakie posiadam. Wlosy po nim, po regularnym stosowaniu zrobily sie niesamowite. Przde wszystkim miesiste, sypkie i wyraznie wygladzone. Nakladam na noc, w skore glowy wcieram khadi na pozostale wlosy na cala dlugosc oej z orzechów włoskich. Rano zmywam olej, nie mam problemu ze zmyciem go, wystarczy, ze dwa razy spienie wlosy delikatnym szamponem bez sls. Zapach jak dla mnie neutralny, nie wyczuwam silnej wonii orzechow. Jak prawie kazdy olej, jest wydajny, malo go ubywa . Nic dodac nic ujac, napewno skusze sie na kolejna buteleczke.

boski

Na razie najlepszy olej do włosów jaki miałam.
Zazwyczaj stosuję mieszankę:
1 łyżka olejo rycynowego + 1 łyżka olejku jojoba + 3 łyżki innego
Mieszanka z olejem z orzecha najlepiej kondycjonuje mi włosy. Po wysuszeniu są miękkie, bardzo błyszczące świetnie się układają (mam włosy kęcone, suche)

Ilość zużytych opakowań: pół

Bylby idealny gdyby nie zapychal

Nadaje sie do twarzy.
Ladnie pachnie (rzeczywiscie orzechami)
Fajnie nawilza ale wole z orzechow laskowych bo nie zapycha

Zuzylam do ciala :) zarowno w formulacji jak i solo (zwlaszcza do stop jest idealny- nawilza i wygladza)

Używam tego produktu od: pol roku
Ilość zużytych opakowań: 1 srednie

skuteczny

jeden z najciezszych olejow jakie uzywam, dla cery suchej bedzie ok, normalnym i mieszanym cerom radze uwazac, a tlustym unikac do buzi, dla ciala swietny, radzi sobie z sucha skora nawet na lydkach pietach czy gdziekolwiek.
(kladziony z kwasem hialuronowym na wilgotna skore)
nie podraznia, nie ma drazniacego zapachu.
pasuje tez do olejowania wlosow - na koncowki.

Używam tego produktu od: okolo dwa lata
Ilość zużytych opakowań: dwie butelki mazidlowe

Jeden z ulubionych olejów do włosów

Oleju z orzecha włoskiego używam teraz głównie do olejowania włosów, ale używałam też jakiś czas do twarzy.

Ma ładny zapach, prawdziwe orzechy włoskie. Jest dość lekki, nie zapycha cery, w duecie z żelem hialurnowym ładnie nawilża, skóra po nim jest miła w dotyku. Mam już swoich ulubieńców olejowych do twarzy, ale ten jest wart wypróbowania ;) Zwłaszcza powinny się nim zainteresować cery tłuste i mieszane.

Do olejowania włosów spisuje się wspaniale - moje falo loki są po nim pięknie skręcone, elastyczne, nawilżone, mają bardzo ładny połysk, olej ma wpływ na zwiększenie skrętu moich fal. Nadaje się również świetnie do zabezpieczania końcówek włosów bez zniszczeniami, 2 kropelki wgniecione w wilgotne włosy sprawiają cuda :)

Jest dość lekki i ładnie się zmywa 1 raz odżywką, nigdy nie miałam po nim przetłuszczonych włosów. Ale oczywiście nie kładę go bardzo dużo, na włosy do zapięcia od stanika - 1 łyżka wystarcza.

Polecam, wspaniały olej, naprawdę wart wypróbowania.

Używam tego produktu od: długo, około roku
Ilość zużytych opakowań: 3 buteleczki

Bardzo dobry

Olej jest tani i wydajny. Ma zapach orzecha włoskiego który nie utrzymuje się długo. Mi buteleczka przy codziennym używaniu rano i wieczorem wystarczyła spokojnie na 2 miesiące. Olej jak na tego typu produkty szybko się wchłania zwłaszcza po uzyciu maseczki oczyszczającej. Na początku jego stosownia pojawiło się kilka krostek które szybko znikneły. Dzięki niemu moja skóra jest nawilżona, gładka, nie łuszczy się oraz ma ładniejszy koloryt mianowicie nie jest poszarzała i pozbawiona blasku. Jestem z niego zadowolona.

niezły

Jest to jeden z moich olejów, po który chętnie sięgam. W sumie większość lubię za to co robią z moją skórą.

Początkowo stosowałam go bardzo zachałnnie na twarz i spowodował wysyp drobnych niedoskonałości, natomiast przy rzadszym stosowaniu już było super. Skóra gładka, mięciutka, zaskórniki znikają w oka mgnieniu. Bajka.

Zużyłam 30ml na włosy, do twarzy i na łydki, dłonie. Sprawdza się naprawdę dobrze, ale nie jest to moje olejowe KWC. Wciąż szukam.
Możliwe, że jeszcze kupię.

Ilość zużytych opakowań: 30ml