Khadi, Herbal Hair Colour, Red (Ziołowa farba do koloryzacji włosów `Czerwień`)

Khadi, Herbal Hair Colour, Red (Ziołowa farba do koloryzacji włosów `Czerwień`)

Ziołowa farba do koloryzacji włosów nadająca jasnym włosom kolor intensywnej czerwieni, a ciemnym włosom ciemnego mahoniu. Nadaje włosom piękny kolor i ekstremalnie odżywia. Można stosować na siwe włosy.

• Lawsonia Inermis Extract,
  • Emblica Officinalis (amla ),
  • Eclipta Alba (Bhringaraj),
  • Bacopa Monniera (Brahmi),
  • Acacia Concinna (Shikakai),
  • Terminalia Chebula (Harad),
  • Terminalia Bellirica Roxb.(Vibhitaki) Jatropha Glandulifera (Jatropha) Azadirachta Indica (Neem)

Zdecydowanie tak!

Zawsze chciałam być ruda, próbowałam chyba wszystkich farb drogeryjnych jak i wizyt u fryzjera- efekt był zawsze ten sam, po kilku myciach kolor zupełnie się wypłukiwał do mojego blondu. Jako że włosy muszę myć codziennie to była kwestia tygodnia. Moje włosy były wykończone ciągłym farbowaniem, zniszczone smutne-poszły do ścięcia...
I wtedy odkryłam henne Khadi (z Amlą i Jatrophą) wyczytałam jak najlepiej nakładać, zrobiłam mieszankę i całą długą procedurę.
Zakochałam się, kolor przepiękny a ja już od miesiąca jestem szczęśliwą rudą Grażyną :D kolor lekko sie zmienia po jakims czasie i jest coraz piekniejszy. Włosy są miękkie, zdrowe, nie sa spalone chemiczną farbą, teraz moge je zapuszczac!
Khadi- dziękuję!!

Używa produktu od: próbka

Załuję, że przetestowałam

Osobiście jestem mega niezadowolona z efektu jaki otrzymałam, marzyła mi się czerwień na głowie( Henna Khadi Naturalna z Amlą i Jatrophą), wcześniej miałam rudawe włosy więc teoretycznie nic nie mogło pójść nie po mojej myśli, jednak tak się stało. Wielką wadą dla mnie jest to, że nie wiadomo czego można się spodziewać jeśli o kolor no i zapach nie należy do najprzyjemniejszych. Jak dla mnie przygoda z henna się zakończyła prawdopodobnie na szczęście udało się odratować włosy Joanna ( wiśniowa czerwień) . W załączniku efekt " czerwieni "

Zdecydowałam się na kolor czerwony, ponieważ miałam ochotę na ekperyment ;). Nakładałam ją na włosy już wcześniej farbowane farbą khadi 'ciemny brąz', kolor na długości wyszedł naprawdę piękny, nasycony, nie był co prawda idealnie czerwony, raczej ciemnorudy, ale prezentował się bardzo dobrze. Niestety przy skórze, gdzie miałam odrosty po farbowaniu odcieniem brązowym, kolor wyszedł marchewkowy, później trochę zbladł, ale i tak wyglądało to średnio. Niestety, ale takie są właśnie uroki farb ziołowych. Mimo, że efekt kolorystyczny nie jest idealny, to stopień odżywienia włosów całkowicie to wynagradza. Od razu po wyschnięciu włosy są wprawdzie suche i odrobinę sianowate, ale po paru godzinach ten efekt mija i włosy stają się niesamowicie gładkie i bardzo błyszczące. Przesuszenie mija już po pierwszym myciu, ja zawsze je wtedy olejuję i nakładam jakąś odżywczą maskę. Kolor jest bardzo trwały wymywa się wolno, trzeba uważać, by nie zabrudzić nią skóry, bo może być problem z jej domyciem. Henna wprawdzie nie pachnie zbyt pięknie, dla mnie to zapach mokrego siana, ulatnia się dopiero po pierwszym myciu i to niestety nie całkowicie. Jest dość trudna w aplikacji, ciężko ją równomiernie rozprowadzić i dokładnie pokryć odrosty, ja zawsze korzystam z pomocy drugiej osoby, nie wiem czy udałoby mi się ją nałożyć samodzielnie. Cena nie jest niska, choć mi jedno opakowanie wystarcza na dwa farbowania. Podsumowując bardzo polecam tą hennę fankom naturalnej pielęgnacji i dziewczynom, którym zależy na maksymalnym odżywieniu włosów, ja raczej jej na razie nie kupię ponownie, gdyż wracam do naturalnego koloru, ale jest to naprawdę świetny produkt.

Kłopotliwa w aplikacji, ale warto ją stosować, bo fantastycznie odżywia i nabłyszcza włosy!

Od 2 lat nie używam niczego innego do farbowania włosów jak henna Khadi. Zazwyczaj nakładam czerwień z brązem lub obie osobno w krótkim odstępie czasu. Każdy, kto farbował henną wie, że trochę z tym kłopotu - zaparzamy, odstawiamy w ciepłe miejsce (jak ciasto drożdżowe :) potem aplikujemy tę zieloną pastę i znów minimum 2 godziny w worku na głowie...
Ale to wszystko warto znieść dla końcowego efektu, czyli:
1. dla równomiernego koloru od czubka aż po końce (co przy domowej koloryzacji bywało prawie niemożliwe);
2. dla niesamowitego blasku i trójwymiarowości - bo henna nie barwi na 'płasko', tylko 'z głębią'. Trudno to opisać czy nawet oddać na zdjęciach - efekt henny widać w pełnym słońcu, kiedy mienią się wielu odcieniami. Na moich kręconych włosach efekt jest więcej niż zadowalający.
3. rosną szybciej i co ważne - pojawia się całkiem tzw. baby hair, czyli gęstnieją
Jedyny minus to efekt lekkiego wysuszenia włosów po hennie, dlatego trzeba od czasu do czasu aplikować jakiś olejek na włosów - też Khadi, oczywiście.
Zachęcam gorąco do wypróbowania henny!

Casting Crème Gloss

Najlepsza, jaką miałam

Henny Khadi używam już dobrych kilka lat, nie wyobrażam sobie teraz, żebym miała przerzucić się na cokolwiek innego. Kolor jest piękny, głęboki i utrzymuje się długo. Ja zwykle dodatkowo dodaję do mieszanki paprykę, co dodatkowo uwidacznia czerwone refleksy. Na plus oczywiście to, że mieszanka jest w 100% naturalna i dość wydajna - na moje włosy do połowy pleców zużywam zwykle połowę opakowania. Nakładanie jest bardzo proste, ja zwykle nakładam sobie mieszankę sama na włosy, z przodu trochę pędzelkiem, a na reszcie głowy można spokojnie i dokładnie rozprowadzić wszystko palcami. Przygotowywanie wszystkiego jest oczywiście czasochłonne, ja zwykle mieszankę utleniam, więc muszę myśleć o wszystkim już dzień wcześniej, meczące jest też trzymanie tej całej konstrukcji na głowie przez te 2, 3 godziny i zakaz mycia przez kolejne 48h. Ale w mojej opinii jednak mimo wszystko warto, henna nie niszczy włosów, a je odżywia i zafarbowane wyglądają po prostu super.

Dla mnie idealna

Ja uwielbiam tę hennę, Dużo się o niej naczytałam na stronie producenta i wypróbowałam dwa sposoby na przygotowanie henny. Oba działają super. Na moje długie do pasa ale dość cienkie włosy jedno opakowanie wystarcza na dwa razy. Mazidełko też się bardzo łatwo rozprowadza na włosach. Można je wcierać palcami. Fajne jest to, że kolor można wzmocnić np. dodając trochę kawy albo papryki w proszku. Zaraz po zmyciu henny włosy mogą wydawać się suche ale to się zmieni po pierwszym umyciu. Poza tym należy pamiętać, że henna nie ma żadnych chemikaliów/ sylikonów, które oblepiają włosy, żeby wydawały się gładkie, mimo że w środku są suche i zniszczone. Jestem zakochana po uszy w tej farbie. Nie bez powodu Hinduski mają takie piękne i grube włosy.

Plusy:
+samo zdrowie
+piękny kolor
+lśniące, grubsze i odżywione włosy
+ładny ziołowy zapach, po którym od razu można poznać, że farba jest w 100% naturalna
+ nie zmywa się, trzyma bardzo długo
+ świetna cena, w stosunku do jakości

Minusy:
- czasochłonne przygotowanie
- czekanie 48h na końcowy efekt (nie mycie włosów)

Śmierdzi ale można dodać odżywki!

W zeszłym roku chciałam zafarbować się na rudo, moje włosy były w słabej kondycji dlatego postanowiłam użyć henny. Zachęcona opiniami w internecie wybrałam się po khadi.

Plusy:
+nie niszczy włosów
+piękny kolor

Minusy:
-śmierdzi
-średnia dostępność stacjonarnie

Polecam osobom, którym nie będzie przeszkadzał ten ostry ziołowy i mdlący zapach. EDIT: dodaję odżywki i jest dobrze, już tak nie śmierdzi!

żałuję, że w ogóle wypróbowałam

Załamana jestem stanem moich włosów po użyciu henny Khadi :(

Kupiłam ją za namową koleżanki, która od lat jej używa (i ma włosy w rewelacyjnej kondycji), dużo też czytałam na forach i wszędzie Khadi polecano jako najlepszą.

Skusiłam się i żałuję. Farbowałam miesiąc temu, do dzisiaj mimo głebokiego odżywiania mam na głowie siano, włosy nieładne, przesuszone, sianowate.
Efekt farbowania też niefajny. Na dzień dobry otrzymałam na głowie wypłowiały, sprany rudawy kolor. Pouczona, że henna musi się utlenić i mam poczekać dwa dni na końcowy efekt. Poczekałam, i co? sprana rudość się ulotniła, a na głowie mam kolor sprzed farbowania. Jedyny plus to że siwe włosy pokryło i kolor się nie wymył. Chociaż na ciemnym brązie rudawe przebyłyski też nie wyglądają najlepiej.

Nie przeszkadzał mi zapach, konsystencja, długi czas trzymania czy problem z wypłukaniem henny. Nie było tak źle. Jednak efekt mnie przeraził.

Czy jeszcze kiedyś użyję? nie wiem. Mam jeszcze jedno opakowanie (z optymizmem kupiłam od razu dwa) i chyba je dam koleżance, u której po hennie Khadi kolor jest przepiękny, rudo-czerwony. Może to zależy od koloru wyjściowego, u niej naturalny to ciemny blond, u mnie ciemny brąz.

Zdrowa i skuteczna koloryzacja!

Od jakiegoś czasu bardzo rygorystycznie dbam o włosy i postanowiłam sobie, że póki nie zacznę siwieć, nie będę farbowała włosów wżerającymi się, chemicznymi farbami. Zwłaszcza, że parę lat temu bardzo je sobie w taki sposób zniszczyłam, traktując je czarną, drogeryjną farbą. Niestety z powodu niedoboru B12, na mojej głowie pojawiły się w pewnych miejscach siwe włoski, które gdy urosną, świecą z pomiędzy moich naturalnych, brązowych fal.
Z firmy Khadi używam olejków więc postanowiłam także skusić się na hennę. Nie spodziewałam się jakiegoś spektakularnego efektu, dlatego, że nawet drogeryjne farby traciły bardzo szybko kolor i na dodatek nie potrafiły przykryć moich siwych włosków spowodowanych awitaminozą. Jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że roślinna farba okazała się od nich o wiele lepsza!
Ponieważ mam brązowe włosy ani nie liczyłam ani nie chciałam czerwonego koloru. Marzył mi się taki mahoniowo-kasztanowy odcień z miedzianymi refleksami w słońcu. Taki właśnie kolor otrzymałam!
Hennę przygotowałam dłuższym sposobem (z sokiem z cytryny i 12h trzymania przykrytej mieszanki w miseczce), dokładnie tak jak było to opisane. Farba pochodzi z indyjskich ziół więc ma specyficzny zapach (mi przypominał mokrą, gnijącą trawę), który albo się komuś spodoba albo nie. Nie mam wrażliwego nosa więc był dla mnie znośny. Henna miała kolor zgniłej zieleni i była konsystencji błota, co nie ułatwiało nakładania jej na włosy, ale nie można na to absolutnie narzekać - należy pamiętać, że to nie chemiczna farba! Aplikacja nie była najłatwiejsza, należy liczyć się z ubrudzoną łazienką. Włosy dosyć mocno się splątały więc powinno nakładać się ją ostrożnie by ich nie powyrywać.
Hennę trzymałam na głowie maksymalną zalecaną przez producenta ilość czasu. Zmywała się bardzo trudno i zajęło mi to dużo czasu, ale.... przy płukaniu wyleciały mi może z 3 włosy, co bardzo mnie zaskoczyło, gdyż ogólnie gubię ich przy myciu sporo. Z rozczesaniem nie było żadnego problemu, choć spodziewałam się, że będzie to ciężkie przedsięwzięcie.
Zgodnie z zaleceniami producenta, nie myłam głowy przez 48h. W tym czasie włosy były jakby przesuszone, ale minęło to po pierwszym umyciu. Stały się lśniące, odżywione, o pięknym kolorze. Siwe włoski zostały przykryte, co mnie bardzo zaskoczyło. Sam kolor trzymał się na głowie bardzo długo, dłużej niż przy drogeryjnych farbach. Miedziane refleksy wciąż mieniły się przy świetle.
Henna znajduje się w szczelnym woreczku. W pudełeczku znajdziemy też czepek i rękawiczki. Cena wysoka, ale produkty Khadi nie należą do najtańszych. Dostępność średnia. Można ją kupić przez internet albo w sklepach, które zostały wymienione na oficjalnej stronie polskiego dystrybutora.
Podsumowując: Jestem bardzo zadowolona z henny Khadi i na pewno nie raz będę do niej wracała. Polecam zdrową i skuteczną koloryzację, która oprócz pięknego koloru na włosach, także je odżywi.

Ilość zużytych opakowań: 1 pudełko

Nie taki diabeł straszny jak go malują..

No henny podchodziłam jak do jeża, bo pierwsze próby 2 lata temu spaliły na panewce.
Poniekąd zostałam zmuszona do przejścia na farby ziołowe ze wgl. na kilkuletnie wypadanie włosów. Nawet fryzjer mi to zaproponował. Ale do rzeczy.
Wiedziałam, że mój skalp nie lubi być przesuszany więc postanowiłam rozrabiać zioła tylko wodą.
Wychodzi z tego gesta paćka w kolorze kaczej kupy i z takim też zapaszkiem. Niestety mi on nie podchodzi i mimo półrocznego stosowania dalej mnie mocno drażni. I domowników też.
Konstystencja jest jednak o wiele lepsza niż Khadi czarna. Łatwiej się ją nakłada, choć trzeba się nastawić, że proces nie jest ani przyjemny ani prosty w porównaniu z farbami chemicznymi.
Włosy po hennie Red są wg. mnie delikatne, miekkie, śliskie już zaraz po zmyciu.
Ja stosuję tą hennę tylko jako bazę pod czarną, by w całości pokryć siwe, błyszczące włosy. Daję hennie utlenić się kilkanaście godzin i nakładam potem Khdi Schwarz.
Gdyby nie kolor, który kompletnie mi nie pasuje. Mam ciemną karnację to byłabym bardzo zadowolona z moich włosów. Henna Red nie robi mi masakry przesuszowej, włosy są naprawdę prawie idealne.
Natomiast po nałożeniu czarnej sprawa wygląda już zgoła odmiennie. Muszę nieźle się nagimnastykować, żeby doprowadzić końce do normalnego wyglądu.
Skalp za to wychodzi na 5+, bez podrażnień, bez alergii, pieczenia, zaróżowienia etc.
Jeśli chodzi o cenę i wydajność. U mnie nie wychodzi to źle, bo włosy mam krótkie i opk. 100 g starcza mi na 3 apalikacje więc cenę 34zł dzielę na pół. Wiem że przy długich włosach i gęstych może to stanowić problem.
Pamiętajcie, że kolor właściwiee za każdym razem wychodzi troszkę inny. Zależy to od tego jak wypłukuje się henna z włosów.
Żaluję, że do tej pory nie znalazłam salonu fryzjerskiego, gdzie mogłabym sobie pofarbować henną włosy. Posiedzieć pod kloszem w ciepełku i nie odstraszać zapachem domowników ;)

Używam tego produktu od: od 3 m-cy
Ilość zużytych opakowań: 2 opk.

Odratowanie po farbach chemicznych

Od dwóch lat używam henny naturalna czerwień i moje włosy niesamowicie odżyły. Mało tego - już od dwóch fryzjerek usłyszałam, że już od dawna nie widziały tak zdrowych włosów :) Co prawda po pierwszym farbowaniu nie było spektakularnego efektu, a henna na farbie chemicznej nie utrzymała się za długo, ale z każdym kolejnym farbowaniem było coraz lepiej. Teraz używam henny raz na dwa miesiące, a włosy nabierają koloru ciepłego mahoniu, w słońcu błyszcząc się na czerwono.

Włosy zawsze miałam trudne do farbowania, więc bałam się użyć henny - farby chemiczne zawsze rozjaśniały mi włosy i fryzjerki miały ze mną przejścia. Musiały używać najsilniejszych farb, żeby kolor wyszedł taki jak chciałam, a ten i tak często się rozjaśniał z czasem. Punktem zwrotnym było całkowite zdjęcie koloru na końcówkach, wtedy nie dość, że moje włosy wyglądały jak siano, to nawet najsilniejsze farby zmywały się po dwóch myciach. Musiałam obciąć.

Jeżeli ktoś oczekuje pięknej czerwieni z naturalnie ciemnych włosów, lepiej niech kupi chemiczne farby. Henna nadała mi co prawda piękny kolor (coraz bardziej intensywny z każdym farbowaniem), ale ciemny tak samo jak mój naturalny. Tak czy inaczej - ja jestem zadowolona i nie raz słyszałam, że mam piękny kolor włosów.

Co do aplikacji, nie mam żadnych problemów - mam kręcone włosy, prawie do łopatek i nakładam farbę sama. Jedynie potrzebuję pomocy przy umyciu szyi i uszu po farbowaniu :) Hennę rozrabiam z cytryną, zostawiam na 12 godzin i tuż przed aplikacją dodaję ciepłą wodę. Po nałożeniu zakładam folię, czapkę i idę spać. Pierwsze mycie nie należy co najłatwiejszych, ale czego się nie robi dla zdrowych włosów...

Jedyny minus (dla mnie) - włosy mniej się kręcą.

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: 1/2 opakowania na raz - resztę zamrażam

Ratunek dla włosów

Po spłukaniu się ciemnobrązowej farby fryzjerskiej do przeróżnych odcieni zielonego i szaroburego spróbowałam odratować włosy henną Khadi RED. Moje włosy sięgają do pasa, więc miałam mnóstwo zabawy z nakładaniem papki. Mieszankę ziół i soku z cytryny zostawiłam 6h na włosach.

Po hennie włosy były lekko przesuszone, ale za to grubsze, błyszczące i w lepszym stanie, przy czym pachniały niczym stóg siana :)

PLUSY
-włosy w lepszym stanie
-zapach
-ładny kolor
-długo trzyma się na włosach

MINUSY
-czasochłonność
-nie pokrywa na równi włosów uprzednio farbowanych i odrostów
-cena (33,50 za pudełko zawierające 100g henny)

W załączniku zdjęcia przed farbowaniem, po pierwszym farbowaniu i po kolejnym (tym razem trzymałam hennę tylko 1,5h aby wyrównać kolor).

Używam tego produktu od: czterech miesięcy
Ilość zużytych opakowań: dwa

Słaby efekt

Hennę postanowiłam wypróbować kiedy wszystkie inne koloryzacje zawiodły. Każda farba spływała po moich włosach dokładnie tak samo jak szampon koloryzujący. Khadi nakładałam na sprany kolor miedziany, który praktycznie zaczynał wyglądać jak miedziany blond. Zastosowałam się do kazdego punktu instrukcji. Efekt? Kolor trudno określić, sprany rudy, chociaż siedziałam z farbą na głowie bite 2 godziny. Wygląda to tak jakby henna wogle się nie przyjęła. Jestem mocno zawiedziona, efekt końcowy dużo poniżej moich oczekiwań.