Vichy, Normaderm, Tonik oczyszczający i zwężający pory (stara wersja)

Vichy, Normaderm, Tonik oczyszczający i zwężający pory (stara wersja)

Tonik oczyszczający i zwężający pory stanowi idealne uzupełnienie codziennej higieny skóry z niedoskonałościami. Skutecznie zwęża pory i wyrównuje powierzchnię skóry

Bardzo go lubię.

Mam skórę mieszaną w stronę tłustej, jednak zupełnie niewrażliwą. Tonik jest mocny, ma ładny lecz alkoholowy zapach. Jest to mój faworyt wieczornej pielęgnacji, skóra jest po użyciu dokładnie oczyszczona i gotowa na dalsze czynności. Zdecydowania poprawił stan mojej skory, pojawia sie mniej krostek, pory są minimalnie zwężone, poza tym twarz sie nie swieci. Myśle jednak, ze u osób ze skórą wrażliwa sie nie sprawdzi, jest zbyt mocny;)

mistrzu

Mam cała serię opróc zmicela . Tonik najlepszy. Buzia czysta nie schodzi skora. Po 2 tyg używania tonik, kremu detox noc, na dzień tego zielonego i zelu, oraz dermablend 3d i w sumie już na wierzch talk ( w recenzji puder fixer dermablend ;) to nakładam bardzo cieniutka wastwe podkładu roz robione go mocno woda, dlatego że syf zeszły, czerwone Plamki juz prawie niewidoczne, normalnie ideal. Z 10 lat mniej. Wcześniej walił am kilo szpachli żeby zakryć twarz teraz z dumą ja eksponuje. Niby powinnam juz używać kremy lift itp bo mam 40 plus, ale te najlepsze. Juz dawno tak fajnie nie wyglądałam. Polecam. Czasem cera wcale nie potrzebuje lift tylko dobrego czyszczenia, a ja ją rok katowalam tłustym zapychaczem na zmarszczki.

Agresywny w działaniu, odradzam!

Być może moja opinia nie będzie w 100% sprawiedliwa dla tego toniku, ale postanowiłam ją wystawić,ponieważ producent deklaruje, że cery wrażliwe również mogą go używać, co jest nieprawdą!

Mam cerę mieszaną z tendencją do rozszerzonych porów wokół nosa i zanieczyszczonej brody. Z pryszczami nie mam jednak problemu, za to cera jest dość płytko unaczyniona. Nie miałam czasu iść do apteki i tonik kupił mi mój chłopak, który doradziła mu uprzejma Pani w aptece. Wybór chybiony :/ Dlaczego?

- tonik zawiera alkohol, który jest bardzo wysoko w składzie, co czuć na "kilometr"
-szczypie w oczy i jest baaardzo agresywny w działaniu!
-podrażnia cerę płytko unaczynioną
-nie zauważyłam zwężenia porów
-na opakowaniu jest napisane, że nada się dla skóry wrażliwej - BZDURA!

Plusy? Odświeża, cera się po nim nie klei. radzi sobie też dobrze z resztkami makijażu. Jednak w zderzeniu z licznymi minusami to marne pocieszenie.

Podsumowując, ten tonik to niewypał w moim przypadku. 100 razy lepiej spisuje się tania Bielenda dla cery mieszanej. Odradzam Vichy, bo to sam alkohol. Szczerze mówiąc odradzałabym go nawet osobom z cerą trądzikową, bo za tę cenę można kupić preparat z lepszym składem i działaniem.

Żal wyrzucać, ale sama nie wiem w jakim celu go używać. Wniosek? Kosmetyki kupuj samodzielnie :))

Używam tego produktu od: 2 tygodnie

depilacja bikini rodzaje

Ja go polubiłam.

Tonik jak tonik.

Dość ostry w zapachu jak i działaniu. Szczypie w oczy, więc z daleka!

Co do samego stosowania to tutaj też do delikatnych nie należy. Skóra po jego zastosowaniu sprawia wrażenie dobrze oczyszczonej. Swietnie radzi sobie z resztkami makijażu. Ale... nie zmniejsza porów i nie wpływa na zmniejszenie ilości niespodzianek na twarzy. Czy to zaskórników czy też zmian ropnych. Tutaj porażka na całej linii.

Na plus porfęczne opakowanie i wydajność.

Na minus oczuwiście cena.

Miałam, stosowałam, raczej nie wrócę do niego ponownie.

Używam tego produktu od: marzec 2014

NIE DLA MNIE

Zawiodłam się, nie spełnia obietnic producenta :/

JEDYNE PLUSY
- to ładne, poręczne opakowanie
- mocne oczyszczenie skóry

MINUSY
- alkohol w składzie
- wysusza
- przyczynia sie do powstawania zaskórników otwartych i
zamkniętych
- mocny alkoholowy zapach

Raczej do niego nie wrócę

Ilość zużytych opakowań: 1/2 opakowania 200 ml

faworyt

Początkowo używałam jedynie żelu i kremu z serii normaderm, z racji iż skóa byłą w naprawdę fatalnym stanie, potem dokupiłam również tonik- była to świetna inwestycja.

Tonik dobrze oczyszcza, stosowany z żelem i kremem nie tylko zapobiega niedoskonałościom ale i likwiduje te obecne oraz rozprawia się ze śladami po nich.
Jeszcze nigdy nie miałam tak gładkiej skóry, bez zaskórników i niespodzianek, kosmetyki vichy są naprawdę warte swojej ceny!

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

A ja tam jestem na TAK

Zaczne od tego, że już zaczęłam używać trzeciego opakowania. Nic na to nie poradzę, ale go lubie. Nie wysusza u mnie absolutnie w ogóle. Czuje skórę totalnie wygładzoną, nie powoduje nowych wyprysków. Pory są bardziej zwężone. Właściwie producent spełnił moje oczekiwania i swoje obietnice z opakowania. Opakowanie w porządku, standardowa pojemność, produknt wydajny, zapach mi odpowiada. Wszystko co mam do powiedzenia

Używam tego produktu od: z pół roku na pewno
Ilość zużytych opakowań: dwa

mocny, mocny, za mocny... boli

Na drugim miejscu w skłądzie tego toniku znajduje się alkohol.
Moja skóra jest mieszana z tendencją do przesuszania się.
Aplikacja tego toniku kończyła się dla mnie bólem i nadmierną produkcją sebum...
Skóra szczypała, była zaczerwieniona i błyszczała jakbym wysmarowała się oliwką...

Może tak mocna metoda aplikacji jest odpowiednia dla skór bardziej wytrzymałych, lecz odradzam ją wszystkim wrażliwym...

Uzyłam tego toniku dwa razy, więcej nie miałam siły... Kilka godzin pieczenia, ciągłe matowienie skóry bawełnianymi chusteczkami, kojenie jej i ten błysk mnie zraziły.
Skórę mieszaną należy oczyszczać delikatnie, nadmierne usuwanie sebum powoduje bowiem zwiększoną jego produkcję... Teraz tę teorię przetestowałam na własnej skórze.

Używam tego produktu od: 2 dni
Ilość zużytych opakowań: zero, pierwsze zostało szybko odłożone

uwaga zawiera alkhol!

Kupiłam ten tonik z nadzieją, że dobrze się sprawdzi przy cerze tłustej z roszerzonymi porami - tak jak zaleca producent. Okazało się to jednym wielkim nieporozumieniem - baaaardzo byłam na siebie zła, że nie spraedziłam, że w składzie jest alkohol!!! Przełamałam się i stwietrdziłam, że muszę wypróbować skoro już kupiłam....
Plusy
- przyjemy zapach
Minusy
- alkohol podrażania, wysusza i powoduje wtórną i silną nadprodukcję sebum!!!

Zdecydowanie odradzam

Używam tego produktu od: przez 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 standardowe

Ok

Generalnie jestem świadoma, że przy cerze mieszanej nie powinnam stosować toników z alkoholem, ale co na to poradzę, że po prostu lubię? Co kilka dni przemycie twarzy wacikiem nasączonym tym tonikiem pozwala mi dostrzec, że pomimo dokładnego oczyszczania i pielęgnacji zawsze zostaje na twarzy jakiś brudek, który można jeszcze usunąć. Nie mam skóry trądzikowej, ale używam toniku Vichy razem z żelem do mycia twarzy Normaderm i zawsze po ich użyciu mam wrażenie, że skóra jest mega czysta. Możliwe, że trochę przesusza, ale przecież nikt nam nie każe go stosować codziennie, co kilka dni takie "dogłębne" oczyszczenie wystarczy, a dodatkowo on łagodzi wszelkie zmiany na twarzy (jak ktoś sobi lubi coś wycisnąć na przykład, jak ja:) ). Co do jego zapachu, to uważam, że jest ok. Trochę alkoholowy, ale po chwili znika. Po użyciu skóra jest napięta, ale to wrażenie też zaraz znika, albo można przecież nałożyć sobie odżywczy kremik i już w ogóle będzie fajnie. Ja jestem zadowolona.

Używam tego produktu od: marzec 2013
Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Dla cery mieszanej i tłustej również ALKOHOLOWI mówimy NIE!!!!

Dostałam ten tonik w prezencie na urodziny w ten sposób stałam się jego posiadaczką. Interesuję się kosmetykami i ogólnie tym co jest dobre dla naszej skóry i tym co nie, mam powiedzmy jakąś tam podstawową wiedzę. Posiadam cerę mieszaną ze skłonnością do niedoskonałości więc można by pomyśleć , że prezent dla mnie idealny. Jednak wiem , że nawet osoby z tłustą cerą nie powinny absolutnie używać toników , w których składzie jest ALKOHOL!!!! Jak przeczytałam skład tegoż produktu to się przeraziłam bo alko jest JUŻ na drugim miejscu!!! Jest bardzo wyczuwalny z resztą ...
Nie wiem skąd przeświadczenie , że alkohol robi dobrze mieszanej cerze? To totalny błąd ... każda kosmetyczka Wam powie żeby taki tonik odstawić w kąt jak najszybciej. Dlatego , że wywoła odwrotny skutek ... przesuszy skórę , da jej sygnał do kolejnej nadprodukcji sebum!!! Nawet skóra tłusta potrzebuje nawilżenia a nie wysuszenia. I gwarantuję Wam , że będzie Wam płatać mniej figlów jeśli będziecie używać toników do skóry wrażliwej bez zawartości alko.
Reasumując ... sama bym tego produktu nie kupiła absolutnie ... bo nie chcę robić krzywdy swojej twarzy ... Vichy jest firmą rozreklamowaną , znaną i na tym bazuje , aczkolwiek jest produkty , większość poza kilkoma wyjątkami nie są warte swojej ceny , a ich składy są gorsze od kremów Ziaji za 5zł!!!!!

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie duże

warto!

Dziwię się opiniom, w których mowa o mocnym przesuszaniu. Moim zdaniem ten tonik ma właśnie wysuszać, bo przeznaczony jest do skóry tłustej. W porównaniu z innymi tonikami na bazie alkoholu do cery tłustej jest naprawdę łagodny, a sam zapach alkoholu praktycznie niewyczuwalny.
Absolutnie nie podrażniał mojej skóry. Może nie poradził sobie jakoś spektakularnie z trądzikiem, ale świetnie oczyszczał, dawał uczucie świeżości, zapach był naprawdę przyjemny, a produkt wydajny.
Polecam przy umiarkowanym trądziku.

Ilość zużytych opakowań: kilka